Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 250886 alkalommal)
Vadi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új üzenet #240 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 21:24:13 »

Az enyémnek az esütését egy  fegyvermester csinálta az előzö tulaj állítása szeint.De nagyon prima lett az egyik ismerősöm mondta hogy sz ő gólyosának az elsütése gyorsitóval olyan mint ez enyémgyorsító nélkül.Pedig az övé egy prémium márka.
Amugy én is olvastam az alátétes dolgot de inkámb fizessen érte az ember egy pár ezret és akkor bizos ami biztos és nem fog elsülni magától a fegyver.
Egy kalappal
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #241 Dátum: 2010. Augusztus 19. - 07:14:17 »

Amugy én is olvastam az alátétes dolgot de inkámb fizessen érte az ember egy pár ezret és akkor bizos ami biztos és nem fog elsülni magától a fegyver.
Egy kalappal

Na ebben te miért vagy ennyire biztos??? Meglepődött Fejvakarás
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #242 Dátum: 2010. Augusztus 19. - 15:00:06 »

Írjatok még ide ilyen okosságokat... Mosolyog
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #243 Dátum: 2010. Augusztus 19. - 15:17:20 »

A "sütésfinomító-csodazsír" -ról tudtok valami részletesebbet???
Teflon ??? MoS2 ???


 gyozo. gyozo
Naplózva
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #244 Dátum: 2010. Augusztus 19. - 15:18:05 »

Biztos hogy én csinálom rosszúl, de ez a fórúm kivételével csak külföldi banzájokat látogatok. Írom ezt azért mert most vagy én lettem értelmi fogyatékos, és nemértem a dolgokat, vagy...........
Bütyök, azt írod nem sufnituningról beszélsz, hanem miről???????????????????????????????????
Írd le nekem annak a fórumnak a nevét, ahol kiművelt acélos kútfők nevüket, aláirásukat adják ehhez az alátétes játékhoz!
Egyszerűen csak egy hablababla egyveleg amit reagálásként írtál.Hihetetlen.................
Vadi, mert azt mondta az előző tulaj...........ezek szerint ha azt mondja neked az előző tulaj , hogy ugorj a kútba mert ott van salamon kincse akkor te hopsz bele???????? NEM SZABAD ENNYIRE NAÍVNAK LENNI! Én nagyon csínján bánnék azzal a cuccal a helyedben.
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #245 Dátum: 2010. Augusztus 19. - 23:30:29 »

Nagyon helyes, egyetértek. Akkor mostantól kezdve fegyver témában csakis vizsgázott puskaművesek szóljanak hozzá. Gombászsarokba természetesen csak gombavizsgálók, nehogy valaki megegyen valami fehér gombát, mert látott ilyen képet a fórumon, és azt hitte hogy jó, aztán mégsem...

Én meg azt hittem, felnőtt emberek járogatnak ide, akik képesek önálló gondolkodásra. És ha eljut hozzájuk egy információ, akkor el tudják dönteni, hogy az számukra mennyiben lényeges, megfontolandó stb...
Naplózva
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #246 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 06:53:33 »

Nagyon helyes, egyetértek. Akkor mostantól kezdve fegyver témában csakis vizsgázott puskaművesek szóljanak hozzá. Gombászsarokba természetesen csak gombavizsgálók, nehogy valaki megegyen valami fehér gombát, mert látott ilyen képet a fórumon, és azt hitte hogy jó, aztán mégsem...

Én meg azt hittem, felnőtt emberek járogatnak ide, akik képesek önálló gondolkodásra. És ha eljut hozzájuk egy információ, akkor el tudják dönteni, hogy az számukra mennyiben lényeges, megfontolandó stb...


Én meg azt hittem,teljesen világos, mire is akarok útalni.Mert arról egy, de még két szó sem volt,még utalás formájában sem, hogy milyen mivoltú személyek, milyen formában nyilvánulhatnak meg ezen helyen.Bocs.
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #247 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 10:01:11 »

Nagyon helyes, egyetértek. Akkor mostantól kezdve fegyver témában csakis vizsgázott puskaművesek szóljanak hozzá. Gombászsarokba természetesen csak gombavizsgálók, nehogy valaki megegyen valami fehér gombát, mert látott ilyen képet a fórumon, és azt hitte hogy jó, aztán mégsem...

Én meg azt hittem, felnőtt emberek járogatnak ide, akik képesek önálló gondolkodásra. És ha eljut hozzájuk egy információ, akkor el tudják dönteni, hogy az számukra mennyiben lényeges, megfontolandó stb...

Jani!

Ezek mind puskaműves tevékenységet igénylő feladatok és abban a világban, ahol a vadászterületen történő puskabelövés miatt elvettek már fegyvertartási engedélyt, nem biztos, hogy célszerű ilyen - ráadásul balesetveszélyes - tevékenységet "reklámozni".
(fotókkal "ízesítették" meg a feljelentést...)

Ráadásul sokan csak hiszik, hogy értenek a puskához és megoldanak házilag bizonyos dolgokat, de aztán jöhetnek a bajok.
Egyet értek, ha valaki felnőtt ember és ezen elgondolkodik, akkor tudnia kellene, hogy mit lehet egy nyílt fórumra leírni és mit nem. Kacsint

Ha valaki segíteni akar egy ilyen kényes témában, arra ott a privát üzenet lehetősége. Kacsint
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #248 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 13:18:05 »

Jani!

Ezek mind puskaműves tevékenységet igénylő feladatok és abban a világban, ahol a vadászterületen történő puskabelövés miatt elvettek már fegyvertartási engedélyt, nem biztos, hogy célszerű ilyen - ráadásul balesetveszélyes - tevékenységet "reklámozni".
(fotókkal "ízesítették" meg a feljelentést...)

Ráadásul sokan csak hiszik, hogy értenek a puskához és megoldanak házilag bizonyos dolgokat, de aztán jöhetnek a bajok.
Egyet értek, ha valaki felnőtt ember és ezen elgondolkodik, akkor tudnia kellene, hogy mit lehet egy nyílt fórumra leírni és mit nem. Kacsint

Ha valaki segíteni akar egy ilyen kényes témában, arra ott a privát üzenet lehetősége. Kacsint

Szerintem ezt azért nem kell ennyire "túlparázni". Vállat von
Az, hogy elmondjuk, hogy ennél a puskatipusnál van lehetőség tisztességes sütést elérni, nem bűn.
Természetesen puskaműves végezheti.
A puskaműves az elmondott módszerek valamelyikével csinálja.
Ezen kívül létezhet még egyéb módszer is. Egy fegyvermester ismerősöm is alkotott egy sütésfinomítási módszert az IZS18-ra, amit nemsokára szabadalmaztatni is fog.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #249 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 15:19:39 »


Én meg azt hittem,teljesen világos, mire is akarok útalni.Mert arról egy, de még két szó sem volt,még utalás formájában sem, hogy milyen mivoltú személyek, milyen formában nyilvánulhatnak meg ezen helyen.Bocs.

Kb annyi volt világos, hogy Bütyök ne írjon ilyeneket, mert nem ért hozzá, mivel "kiművelt acélos kútfők" sem adják nevüket hozzá sehol.
Ebből az adódik, hogy csak olyat írjunk, amihez a fenti kútfők nevüket adják, vagy?

És máris ott vagyunk, hogy valaki lenézi a gombapöri receptjét innen, megcsinálja galócából, és a halálos ágyán még elsuttogja a rendőrségnek, hogy "hát a vadászfórumon azt írták hogy így kell... "  és mindjárt bezárják a fórumot, aki a receptet feltette, azt meg talpig vasban elviszik követ törni Guyanába?

Ha én leírom ide, hogy kisgolyóssal meg lehet lőni rétisast, akkor valaki otthon megcsinálja, és utána arra hivatkozik, hogy én vagyok az oka mert leírtam.... nevetséges.

Terepjárós topikot olvassátok néha? Hogy mit mókolnak emberek olyan autókon, amivel közúton, forgalomban vesznek részt? Az nem veszélyesebb picivel?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #250 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 15:33:04 »

Szerintem ezt azért nem kell ennyire "túlparázni". Vállat von

 Wave

Nem túlparáztam, csak jeleztem, hogy van(nak) olyan(ok) aki(k) már nem biztos, hogy túlparázásnak érzi(k) az ilyesmit, mert a puskájuk a fegyverboltban van, eladásra várva. Mosolyog
...és nem azért, mert megunta a vadászatot és nem is azért mert főben járó bűnt követtek el.
Van olyan jogvégzett ember aki arra biztatott, hogy egy felest meg lehet inni vadászat előtt.
Legyen, akkor tessék igyon mindenki!
...de addig amíg az eljárás lefolyik, "megszakértik" az egészet, addig bizony nem kell ám vadászni, mert a puskák sem lesznek otthon.
De OK., ígérem ezentúl nem fogok szólni semmi olyanért, amivel kapcsolatban van negatív tapasztalat, visszajelzés. Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #251 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 15:44:28 »


Terepjárós topikot olvassátok néha? Hogy mit mókolnak emberek olyan autókon, amivel közúton, forgalomban vesznek részt? Az nem veszélyesebb picivel?

Ebben igazad van, de ott legalább 2 évente van egy műszaki vizsgának nevezett "valami".
A kiművelt Izs-18 tulajdonos pedig 10 évig azt csinál amit akar és sokkal közvetlenebbül veszélyeztet másokat mint egy terepjáró és a lövés az esetek 90%ában halálos.

Jani, mellettem sült el 222-es izs, az összecsukáskor.
A tulajdonosa azt mondta legalább 200-szor töltötte már puskáját és sosem csinált ilyet.
Hát 201-edszere nem sikerült...
Persze azt is mókolni kellett, hogy passzoljon rá a sörétes, meg a golyós cső is, meg ne legyen kemény a sütése.
Ezt megelőzően a gazdája természetesen fel volt háborodva, hogy milyen köcsög a puskaműves, hogy nem vállalta el a "reszelést", pedig az ország másik végében élő haverja is símán megcsinálta otthon.
El is vitt neki...az jól meg is csinálta...200-at bírt, 201-et nem.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #252 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 15:50:44 »

De OK., ígérem ezentúl nem fogok szólni semmi olyanért, amivel kapcsolatban van negatív tapasztalat, visszajelzés. Mosolyog

Azt ne tedd!
Írd meg csak Te is továbbra is a negatív tapasztalataidat is.
Végül is beszélgetünk.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #253 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 16:46:20 »

Kb annyi volt világos, hogy Bütyök ne írjon ilyeneket, mert nem ért hozzá, mivel "kiművelt acélos kútfők" sem adják nevüket hozzá sehol.
Ebből az adódik, hogy csak olyat írjunk, amihez a fenti kútfők nevüket adják, vagy?

És máris ott vagyunk, hogy valaki lenézi a gombapöri receptjét innen, megcsinálja galócából, és a halálos ágyán még elsuttogja a rendőrségnek, hogy "hát a vadászfórumon azt írták hogy így kell... "  és mindjárt bezárják a fórumot, aki a receptet feltette, azt meg talpig vasban elviszik követ törni Guyanába?

Ha én leírom ide, hogy kisgolyóssal meg lehet lőni rétisast, akkor valaki otthon megcsinálja, és utána arra hivatkozik, hogy én vagyok az oka mert leírtam.... nevetséges.

Terepjárós topikot olvassátok néha? Hogy mit mókolnak emberek olyan autókon, amivel közúton, forgalomban vesznek részt? Az nem veszélyesebb picivel?

Neked már megint és ismételten ez volt világos...........utoljára leírom, nem eről a "világos" részről írtam............
Na mindegy, biztosan te jobban tudod, nagyobb rálátásod van mányokból a saját gondolataimra mint nekem.
Elnézést ha nem értettem meg rajtad keresztűl saját magamat, majd téged.Oh my sorry , hogy egyáltalán ide íeni merészeltem.

Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #254 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 21:17:16 »

Ebben igazad van, de ott legalább 2 évente van egy műszaki vizsgának nevezett "valami".
A kiművelt Izs-18 tulajdonos pedig 10 évig azt csinál amit akar és sokkal közvetlenebbül veszélyeztet másokat mint egy terepjáró és a lövés az esetek 90%ában halálos.

Jani, mellettem sült el 222-es izs, az összecsukáskor.
A tulajdonosa azt mondta legalább 200-szor töltötte már puskáját és sosem csinált ilyet.
Hát 201-edszere nem sikerült...
Persze azt is mókolni kellett, hogy passzoljon rá a sörétes, meg a golyós cső is, meg ne legyen kemény a sütése.
Ezt megelőzően a gazdája természetesen fel volt háborodva, hogy milyen köcsög a puskaműves, hogy nem vállalta el a "reszelést", pedig az ország másik végében élő haverja is símán megcsinálta otthon.
El is vitt neki...az jól meg is csinálta...200-at bírt, 201-et nem.

És akkor ez kinek a hibája volt, szerinted?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: