Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 250557 alkalommal)
Vadi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új üzenet #225 Dátum: 2010. Július 26. - 08:54:41 »

308 as.Könnyitett tussal.Finomitott elsütéssel.
Egy kalappal
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #226 Dátum: 2010. Július 26. - 11:36:52 »

308 as.Könnyitett tussal.Finomitott elsütéssel.

Milyen a "könnytett" tus??? Amúgy is elég könnyű a puska...


 :buba
Naplózva
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #227 Dátum: 2010. Július 26. - 14:53:16 »

Tiszelt Vadi.

Ezek szerint használtan vetted a vasat,mert gyárilag ilyen nincs.

Ha igen,ár,évjárat érdekelne.
Naplózva
Vadi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új üzenet #228 Dátum: 2010. Július 26. - 18:47:08 »

Akitől  vettem az csináltatta a tust könnyebre a tusból faragtak le kicsit állítása szerint.
De nemcsak nekem hanem akik kézbe vették nekik is elég könnyünek találták a tust.
Egy kalappal
Naplózva
Vadi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új üzenet #229 Dátum: 2010. Július 26. - 18:48:38 »

Hát az árát tekintve csere tárgyát képezte céltávcsővel eggyütt
Évjárata 2005
Egy kalappal
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #230 Dátum: 2010. Július 28. - 06:19:42 »

a tusból faragtak le kicsit állítása szerint.
De nemcsak nekem hanem akik kézbe vették nekik is elég könnyünek találták a tust.

Hát ez az ...
A 'finomított" elsütést még csak megértem, de a tusa könnyítést fel nem foghatom ...



 :buba
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #231 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 18:01:09 »

....de most viccen kívul, a 7,32x39 komolyan megérdemelne egy nehezebb lovedéket is mint a 8g, és most jelenleg úgy látom az FMS-en kívul talán senkisem gyártotta a nehezebbet. Nem tudom, és nem is akarom azt a sok pozitív hozzászólást fordítani, amik a cseh vadászfórukon elhangoztak az FMS 11,4.- 11,7.-  javára, és szerintem most, ahogy nálunk ezt a kalibert jóváhygyták, itt sem lessz más, megszeretik, foleg a nyugottabbvéru vadászok....

A Wolf nem szimpatikus neked???

http://www.wolfammo.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=12


 :buba
Naplózva
Vadi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új üzenet #232 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 18:48:12 »

Mire gondolsz ezzel hogy a Wolf nem szimpi nekem
Egy kalappal
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #233 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 20:44:49 »

A válasz 'redbolt"-nak ment, tőle az idézet.... gyozo

 Vigyorog. Vigyorog
Naplózva
Vadi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új üzenet #234 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 21:43:28 »

Ne haragudj csak nemigazán értettem ezt az egészet
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #235 Dátum: 2010. Augusztus 17. - 06:31:28 »

Két éve használom kb 100 lőszert lőttem el. Nagyon jó fegyvernek tartom. A fegyvert újonnan vásároltam a kezelhetősége egy kicsit nehézkes volt (össze csukás) de márt összekopott könnyedén össze csukható. Könnyű és pontos fegyver tavasztól őszig csak ezt használom. Negatívum a sütése de az ésszel finomítható. Összességében nekem nagyon bevált a fegyver eddig semmi problémám nem volt vele.       


Ki finomított a sütésén ? A kockázatok miatt /ejaculatio praecox/ kevesen vállalják...


 :buba
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #236 Dátum: 2010. Augusztus 17. - 17:48:10 »

Ezt is kipróbálhatod,többen így finomítják.
   "elsütőbillentyű laprugója és a tömb közé rak 4es alátétet 2db-bal nagyon jó az elsütése 3-mal már gyorsítós 4-gyel ütögetésre elsül.De 2 az úgy kb:800-1000g-os elsütés körül van és sem összecsukástól sem leejtéskor nem sül el.
 A vizsgánál csak kiveszed az alátétet és nem kötnek bele.
Én is csak olvastam de talán tudtam segíteni.
Naplózva
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #237 Dátum: 2010. Augusztus 17. - 18:23:20 »

Ezt is kipróbálhatod,többen így finomítják.
   "elsütőbillentyű laprugója és a tömb közé rak 4es alátétet 2db-bal nagyon jó az elsütése 3-mal már gyorsítós 4-gyel ütögetésre elsül.De 2 az úgy kb:800-1000g-os elsütés körül van és sem összecsukástól sem leejtéskor nem sül el.
 A vizsgánál csak kiveszed az alátétet és nem kötnek bele.
Én is csak olvastam de talán tudtam segíteni.

Pusszantás Bütyök így ismeretlenül is Smitten

Leeslegelsősorban rögvest leszögezem amit írok nem ellened irányúl, hanem valakikért.
Most képzeld el a következő szitációt:
-agyas jóska olvassa a fórumot, egészen véletlenül pontosan egy ilyen szerkezet tulakdonosa.Olvassa olvassa, majd felébred benne a jobbítás ösztöne saját kedves de nehezensülő pusrkjával szemben, s a gondolatot tett követi.nagy félve este szétt buherálja féltett kincsét, s elkezd alátátezni, lehet hogy jó helyre.............összebarkácsolja, próba...........Király!!!!!!!............
Másnap nagy örömében megvásárolja a azt a lőszert amelyet óhajtott, majd szintén este az ebédlőben belehelyez próbaként egyet a töltényűrbe, majd összezárja a fegyvert. Csengetnek. A felesége aki a szomszédos helyiségben hajat szárít odaszól neki , hogy nézze neg ki lehet az? Jóskánk morogva de feláll, odateszi a fegyvert az asztalra kissé erősebben...........Baaaaaaaannnnnggggg!!!!!!!!..............Jajjjjjjjjjjjjjjjjj!!!!!.............s a mi jóskánk jeges rémülettel kavargó agyában ez kalapál---De a Bütyök azt írta.........
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #238 Dátum: 2010. Augusztus 17. - 18:35:49 »

Pusszantás Bütyök így ismeretlenül is Smitten

Leeslegelsősorban rögvest leszögezem amit írok nem ellened irányúl, hanem valakikért.
Most képzeld el a következő szitációt:
-agyas jóska olvassa a fórumot, egészen véletlenül pontosan egy ilyen szerkezet tulakdonosa.Olvassa olvassa, majd felébred benne a jobbítás ösztöne saját kedves de nehezensülő pusrkjával szemben, s a gondolatot tett követi.nagy félve este szétt buherálja féltett kincsét, s elkezd alátátezni, lehet hogy jó helyre.............összebarkácsolja, próba...........Király!!!!!!!............
Másnap nagy örömében megvásárolja a azt a lőszert amelyet óhajtott, majd szintén este az ebédlőben belehelyez próbaként egyet a töltényűrbe, majd összezárja a fegyvert. Csengetnek. A felesége aki a szomszédos helyiségben hajat szárít odaszól neki , hogy nézze neg ki lehet az? Jóskánk morogva de feláll, odateszi a fegyvert az asztalra kissé erősebben...........Baaaaaaaannnnnggggg!!!!!!!!..............Jajjjjjjjjjjjjjjjjj!!!!!.............s a mi jóskánk jeges rémülettel kavargó agyában ez kalapál---De a Bütyök azt írta.........


Teljesen jogos felvetés! Igen
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #239 Dátum: 2010. Augusztus 17. - 20:35:36 »

Az ilyen balf..-nak azt javasolom,ha autóvezetés közben szemébe süt a nap akkor csukja be .Már nem is vakít. Meglepődött
      Mások meg először csak polírozgatják aztán reszelgetik "finomítgatják"  Ezt javasolják a fórumon, de sokan túlfinomítják .... ...-aztán kossolnak mert "hun van még a műszaki " de azért kijár vele ....
  Persze mindenki fegyvermesterrel csináltatja mint tudjuk,mert ez ez egymillió fegyvermester országa /mekk/ Én nem írtam oda,hogy vigye el VADÁSZPUSKAMŰVESHEZ /csupa nagy betűvel / mert valószínű,hogy ezt fogja alkalmazni és políroz,hogy finom de biztonságos sütést csináljon a puskának.
   Ettől komolyabb beavatkozásokat is megcsinálnak mint egy sütés állítás amellett,hogy felelősséget vállal a munkájáért .  De én nem sufnituningról beszéltem.  Kacsint én ezt olvastam az IZS topicban ,hogy többek így oldották meg ,de ott van az ominózus "csodazsír" amelyből pici kell a szerkezetbe és szinte felére csökken a sütési erő.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: