Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251059 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #195 Dátum: 2010. Július 11. - 16:21:17 »


De korántsem volt annyi baleset, mint hinnénk, én beszéltem öreg vadásszal, aki a 2mm-es fúróra esküdött, és végigvadászta az életét gond nélkül! Mosolyog

...és a skeet sörétes patronból pontosan beleillett egy szem a végébe a furatnak.
Ha nem, óvatosan bele lehetett kocogtatni.
Persze ezeket én is csak úgy hallottam. Ördög
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #196 Dátum: 2010. Július 11. - 16:59:27 »

...és a skeet sörétes patronból pontosan beleillett egy szem a végébe a furatnak.
Ha nem, óvatosan bele lehetett kocogtatni.
Persze ezeket én is csak úgy hallottam. Ördög

Nem értem egész pontosan miről is beszéltek...   Angyal  Kacsint
(Az első golyósom nekem is egy 7.62x54R-es  Moszin-Nagant volt. A puskával együtt egy eredeti"konzervdoboznyi" lőszer is hazajött.)
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #197 Dátum: 2010. Július 11. - 17:02:42 »

Nem értem egész pontosan miről is beszéltek...   Angyal  Kacsint
(Az első golyósom nekem is egy 7.62x54R-es  Moszin-Nagant volt. A puskával együtt egy eredeti"konzervdoboznyi" lőszer is hazajött.)

Szép nagy konzervdobozok voltak akkoriban, évekig ettünk belőle, nem olyan kis satnyák, mint a mai konzervek a madarasteszkóban! Nevet
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #198 Dátum: 2010. Július 11. - 18:43:37 »

...és a skeet sörétes patronból pontosan beleillett egy szem a végébe a furatnak.
Ha nem, óvatosan bele lehetett kocogtatni.
Persze ezeket én is csak úgy hallottam. Ördög

Erről a csodáról hallottam én is.
Volt, aki egy csepp pillanatragasztóval rögzítette a sörétszemet.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #199 Dátum: 2010. Július 11. - 20:29:56 »

Volt aki reszelte, volt aki csiszolta, volt aki fúrta, volt aki ezeket kombinálta! Mosolyog A lövedék hegyéről eltávolították a vasköpenyt, hogy szabadon legyen az ólom, ez a lényege! A dolog veszélye abban van, hogy a teljes köpenyes lövedék hátul nyitott, itt töltik meg a köpenyt ólommal, ezért, ha a szaki túlságosan kinyitotta a lövedék elejét, a gáznyomás kifújhatta az ólmot, és a köpeny a csőben maradhatott! Erre rálőni a következőt csőrobbanást okozhatott!
De korántsem volt annyi baleset, mint hinnénk, én beszéltem öreg vadásszal, aki a 2mm-es fúróra esküdött, és végigvadászta az életét gond nélkül! Mosolyog
Még a 70-es években sem lehetett "lőszerválaszték"-ról beszélni, és még a darabszám is korlátozva volt! Nem spájzolhatott be a vadász akkor sem, ha véletlenül volt a vadászboltban az általa kedvelt lőszer! Szomorú  Moszin-Nagant fegyverhez (ez általános volt akkoriban) kétféle lőszer volt, magyar hadi és szovjet sport, mindkettő teljes köpenyes! Mosolyog  2,7 Ft volt darabja! Nevet Aki jóban volt a "testvérekkel" még nyomjelzőst is tudott szerezni! Nevet Akkoriban az orosz katonákkal "csencselés" ipari méreteket öltött! Nevet

Azért becsülöm az akkori 'szakikat' akik ezeket készítették! Gondolom, furcsán néznének a mai választékra, hiszen nekik ez adatott, s ezekkel tanultak meg bánni....
Van egy jó adag diszkrét "bája" ezen időknek... A hőskor!

 gyozo. gyozo
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #200 Dátum: 2010. Július 11. - 20:52:35 »

Azért becsülöm az akkori 'szakikat' akik ezeket készítették! Gondolom, furcsán néznének a mai választékra, hiszen nekik ez adatott, s ezekkel tanultak meg bánni....
Van egy jó adag diszkrét "bája" ezen időknek... A hőskor!

 gyozo. gyozo

Bizony! Sőt néhányan a "gyöngygolyót, fütyülőst" is maguk öntötték!
OFF-ON Nevet
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #201 Dátum: 2010. Július 11. - 21:39:49 »

Hőskor ? Akkor volt amikor minden kárpátmedencei szabadon vadászhatott Igen Igen , ha akart . Az idő számítás nem a háború után kezdődött  Türelmetlenül .
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #202 Dátum: 2010. Július 11. - 21:51:03 »

...és a skeet sörétes patronból pontosan beleillett egy szem a végébe a furatnak.
Ha nem, óvatosan bele lehetett kocogtatni.
Persze ezeket én is csak úgy hallottam. Ördög

A Ruszki sportot (réz köpenyes) én is így használtam harminc éve! Pici csúcsfúróval kellett megfúrni, akkor szépen belefeküdt a kettes srét! Kacsint
Valamelyik nap teszek fel róla képet.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #203 Dátum: 2010. Július 11. - 22:24:53 »

A Ruszki sportot (réz köpenyes) én is így használtam harminc éve! Pici csúcsfúróval kellett megfúrni, akkor szépen belefeküdt a kettes srét! Kacsint
Valamelyik nap teszek fel róla képet.

A maradványtest érdekelne! Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #204 Dátum: 2010. Július 11. - 22:36:36 »

Hát az már nincs! Ezt az egyet is csak emlékbe tettem el, és csak kilőtt hüvelybe van beletéve. Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #205 Dátum: 2010. Július 11. - 22:44:06 »

Hát az már nincs! Ezt az egyet is csak emlékbe tettem el, és csak kilőtt hüvelybe van beletéve. Szomorú

Gondolom erősen expandáltak.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #206 Dátum: 2010. Július 11. - 22:49:00 »

Hát, az biztos, ha lapon lőttél vele egy őzet, a másik lapockát nem kellett kockázni a pörköltbe!
Ezért is használtuk őzre a teljes köpenyest!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #207 Dátum: 2010. Július 12. - 17:01:49 »

Gondolom erősen expandáltak.

Láttam ilyen tölténnyel lőtt tehenet.  Ördög
Lapocka mögött be, a másikon lapockán ki.
Hááááááááááááááááááát nem vagyok abban biztos, hogy a kimenetnél is még hosszában ment a lövedék...
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #208 Dátum: 2010. Július 12. - 17:42:58 »

Ahogy olvasgatom ezeket a sorokat,engemet is elkapott a nosztalgija. Ahogy már írtam, náluk jóformán csak SB-t lehetet kapni, ezt gyártották nálunk, szerintem nem voltak rossz toltények, keveset hibáztam veluk. Addig az 1-2 évig még nem volt kissebb kaliberu puskám is a 30-06-al lotem a rókát, de a kilovés helyén elég nagy lyukat hagytak, így cseréltem bennuk a magot a katonai FMJ 7,62x39-re. A kaliber passzolt, kicsit konnyebb volt a mag, így picit alá kellett czélozni, de potyoktak a rókák. Most ahogy problémám van 8g-mnál nehezebb magú SP loszert kapni az I®-18-as 7,62x39 be, raghatom a multban kiszedett 30-06-os SP magokat a 7,62x39 I®-be  Röhög Csak kár hogy már rég kidobtam oket. 
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #209 Dátum: 2010. Július 12. - 17:56:11 »

Ahogy olvasgatom ezeket a sorokat,engemet is elkapott a nosztalgija. Ahogy már írtam, náluk jóformán csak SB-t lehetet kapni, ezt gyártották nálunk, szerintem nem voltak rossz toltények, keveset hibáztam veluk. Addig az 1-2 évig még nem volt kissebb kaliberu puskám is a 30-06-al lotem a rókát, de a kilovés helyén elég nagy lyukat hagytak, így cseréltem bennuk a magot a katonai FMJ 7,62x39-re. A kaliber passzolt, kicsit konnyebb volt a mag, így picit alá kellett czélozni, de potyoktak a rókák. Most ahogy problémám van 8g-mnál nehezebb magú SP loszert kapni az I®-18-as 7,62x39 be, raghatom a multban kiszedett 30-06-os SP magokat a 7,62x39 I®-be  Röhög Csak kár hogy már rég kidobtam oket. 

Szia!

Szerintem nem véletlen, hogy kiment a 30-06-osod csöve, hiszen a 7.62x39-es lövedéke vastagabb, mint a klasszikus .30-as kalibereké, ráadásul nem is éppen "finom" minőségű a hadi lövedék köpenye.
Ne bánd, hogy most nincsenek meg azok a .30-as magok, mert azoknak átmérője meg kaliberméret alatti, tehát nem kaliberazonos a két lövedék!
A 30-06-os a .30-as kalibercsoport tagja (löv. átmérő 7.85mm), míg a 7.62x39-es pedig a .311-es kalibercsoport tagja. (löv. átm. 7.92mm)

Üdv.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: