Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 250606 alkalommal)
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #180 Dátum: 2010. Július 10. - 22:25:43 »

hát nem hiszem, hogy érdekelné oket egy ilyen, számukra alighanem kisseb tét, de meglehet próbálni. Ismer valaki valamilyen gyártót, aki ebben a kaliberben 8g-mnál nehezebb lovedéket gyárt?

A Wolf (orosz) gyárt jelenleg is 154 gr-s SP töltényt ebben a kaliberben.
Én is ezt használom, jelenleg is kapható (Gödöllő, Trófea)  gyozo

 Emelem
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #181 Dátum: 2010. Július 10. - 22:48:56 »

Itt megtalálod: http://www.wolfammo.com/index.php?option=com_content&task=view&id=76&Itemid=115

 Emelem
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #182 Dátum: 2010. Július 10. - 22:59:21 »

Komolyan nem akaron nosztalgiába /valakinek negatív/ vinni ezt az oldalt, meg nem is ide tartozik talán a kérdés, új szálat nem akarok nyintni, így itt kérdezem. A 80-anas évegben milyen gyártmányú golyos lovedék vol kapható magyarországon? Nem kell konkrét kaliber, csak gyártó, biztos nem lessz sok, nem fogom tovább fejtegetni a választ, nehogy a moderátor orron koppincson.

Leginkább a cseh S&B -t lehetett kapni.
A 7,62x54R kaliberű puskákhoz lehetett szerezni lőszert az "ideiglenesen hazánkban állomásozó" haderőtől. Ezt otthon még át kellett alakítani, amelyre mindenkinek megvolt a saját módszere...

Néha a német vendégvadászok hagytak itt 1-1 bontott doboz RWS-t, de ez egyáltalán nem volt rendszeres.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #183 Dátum: 2010. Július 10. - 23:23:38 »


Érdekes. Előszeretettel használják a Berdan csappantyút is.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #184 Dátum: 2010. Július 10. - 23:28:40 »

Érdekes. Előszeretettel használják a Berdan csappantyút is.

Szinte csak azt! Szomorú
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #185 Dátum: 2010. Július 10. - 23:31:22 »

Szinte csak azt! Szomorú

Azért írják, hogy van Boxer is.
Mondjuk azt is írták hogy van 9.3x74R kaliberű IZS-18-as is.
Lehet hogy ez náluk nemzeti hagyomány...
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #186 Dátum: 2010. Július 10. - 23:39:02 »

Azért írják, hogy van Boxer is.
Mondjuk azt is írták hogy van 9.3x74R kaliberű IZS-18-as is.
Lehet hogy ez náluk nemzeti hagyomány...

Sok hadi csappantyú maradt a hidegháborús időkből, el kell adni valakinek! Mosolyog Az orosz (szovjet) hadsereg nagyságáról fogalmunk sem lehet! Mekkora készletek lehetnek ott, te jó isten? Mosolyog
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #187 Dátum: 2010. Július 11. - 00:19:58 »

Hát most meg én nem értem. Erik, mi a fene az a  "Berdan csappantyú" Vállat von
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #188 Dátum: 2010. Július 11. - 00:55:23 »

Na utánanéztem, és már tudom mi a csappantyu  Taps Pont errol is akartam írni. Álítólag nem ajánlatos katonai loszereket használni /legalábbis nagy mértékben nem/ a 7.62x39-es kaliberu vadászpuskákban, mivel a kanonai /természetesen FMJ/  golyóknak a  csappantyuja  higanynt is tartalmaz, ez meg "betesz" a vadászfegyvereknek. A katonai puskacsoveknek más a konstrukciója, azoknak ez nem árt. Nem tudom mi igaz ebbol, de a sportlovész haverjaim, akik mázsaszámra lovik ezt a kalibert is, ezt álítják. 
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #189 Dátum: 2010. Július 11. - 07:25:12 »

Leginkább a cseh S&B -t lehetett kapni.
A 7,62x54R kaliberű puskákhoz lehetett szerezni lőszert az "ideiglenesen hazánkban állomásozó" haderőtől. Ezt otthon még át kellett alakítani, amelyre mindenkinek megvolt a saját módszere...

Mesélnél erről az "átalakítás"-ról részleteket?
Azt azért nem hinném, hogy a 7.62x54-es lőszerből a lövedék kivételével valami is felhasználható a 7.62x39-eshez...

 Nyihi. Nyihi
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #190 Dátum: 2010. Július 11. - 09:30:13 »

Mesélnél erről az "átalakítás"-ról részleteket?
Azt azért nem hinném, hogy a 7.62x54-es lőszerből a lövedék kivételével valami is felhasználható a 7.62x39-eshez...

 Nyihi. Nyihi

Nem a kaliberen módosítottak.
A hadi lőszer magját alakítgatták át.
Gondolom én...
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #191 Dátum: 2010. Július 11. - 09:54:16 »

A hadi csappantyúkkal valóban célszerű óvatosan bánni, a higany szulfid miatt.
A mostani precíz, vékony mikorguzagos csövek nem szeretik ezt a fajta csappanytút.
Régen a vastag hadi huzagok jobban tolerálták.
No és ha kilőtték?
Nagy kaland adtak helyette új Nagantot, volt/van bőven belőle.
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #192 Dátum: 2010. Július 11. - 11:05:57 »

A hadi csappantyúkkal valóban célszerű óvatosan bánni, a higany szulfid miatt.
A mostani precíz, vékony mikorguzagos csövek nem szeretik ezt a fajta csappanytút.

Higany fulminát... Csak a pontosság végett...


 :buba
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #193 Dátum: 2010. Július 11. - 13:31:20 »

Higany fulminát... Csak a pontosság végett...


 :buba

Régen olvastam már erről, meghát én sem vagyok káptalan, úgyhogy  Igen
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #194 Dátum: 2010. Július 11. - 15:03:48 »

Nem a kaliberen módosítottak.
A hadi lőszer magját alakítgatták át.
Gondolom én...

Volt aki reszelte, volt aki csiszolta, volt aki fúrta, volt aki ezeket kombinálta! Mosolyog A lövedék hegyéről eltávolították a vasköpenyt, hogy szabadon legyen az ólom, ez a lényege! A dolog veszélye abban van, hogy a teljes köpenyes lövedék hátul nyitott, itt töltik meg a köpenyt ólommal, ezért, ha a szaki túlságosan kinyitotta a lövedék elejét, a gáznyomás kifújhatta az ólmot, és a köpeny a csőben maradhatott! Erre rálőni a következőt csőrobbanást okozhatott!
De korántsem volt annyi baleset, mint hinnénk, én beszéltem öreg vadásszal, aki a 2mm-es fúróra esküdött, és végigvadászta az életét gond nélkül! Mosolyog
Még a 70-es években sem lehetett "lőszerválaszték"-ról beszélni, és még a darabszám is korlátozva volt! Nem spájzolhatott be a vadász akkor sem, ha véletlenül volt a vadászboltban az általa kedvelt lőszer! Szomorú  Moszin-Nagant fegyverhez (ez általános volt akkoriban) kétféle lőszer volt, magyar hadi és szovjet sport, mindkettő teljes köpenyes! Mosolyog  2,7 Ft volt darabja! Nevet Aki jóban volt a "testvérekkel" még nyomjelzőst is tudott szerezni! Nevet Akkoriban az orosz katonákkal "csencselés" ipari méreteket öltött! Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: