Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 250937 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #165 Dátum: 2010. Július 09. - 17:09:06 »

Bocsánat nem jól olvastam  Stoel Tehát a Cz -nek ! nem az Izs nek .  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #166 Dátum: 2010. Július 09. - 18:55:50 »

30-06-as ismétlo golyóst megvettem pár nappal a vadászvizsga után, és kb. 12 éve kicseréltem egy hasonlóra, csak újra, mivel az oregnek kikopott a csove. A 30-06-os mellet mindig volt egy kissebb kaliberom is, 243W, 222rem., hornet, és az utolsót a 223-as remingtont cseréltem kb. 2 éve egy I®-18 7,62x39-re. Ezek a puskák rendben vannak. Elég bonyolult és hibás az írásom, így nem csoda ha valaki félreérti. Elmosolyogtam a kérdéseden, hogy milyen toltényt használtam, normát vagy sakot? Látni, hogy a fiatal korosztálybol vagy. Nálunk a socziban minden kaliberhez választhattál  totényt: SB-t /sellier belleot/, SB-t, vagy SB-t, így a választás biztos a SB volt. A 30-06-osba volt legalább 2 fajta SP változat a 9,7-es, vagy 11,7-es , de már FMJ-ben ne volt bele semmi. Akkoriban se internet, se nyugati ujság, meg persze a cenzúra. A normáról akkoriban hallottam, meg persze tudtuk hogy más is gyárt golyót, de hozzájutni? Még a balasztikai infókhoz sem nagyon.     
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #167 Dátum: 2010. Július 09. - 21:12:10 »

Még azt szeretném kérdezni, hogy a Siroki FMJ komolyan abbahagyta a 7,62x39 11,4g-os, és a 11,7 gramos toltények gyártását? Hát most néztem egy cseh interneti oldalon, ott még mindig lehet kapni, biztos volt nekik tobb a raktáron, vagy nem frissítették a weboldalukat. Hát ez eléggé szomorú a csehek nagyon megkedvelték ezeket a toltényeket, és most ahogy az új vadásztorvény nálunk is lehetové teszi ennek a kalibernek a használatát, szerintem a jovoben lenne iránta érdeklodés itt is. Hogy oszinte legyek, most hirtelen nem is tudok gyártót, aki 7,62x39 kaliberben gyárt loszert nehezebb mint 8g-os kivitelben. Ha tud valaki ilyen jelenlegi gyártót?   
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #168 Dátum: 2010. Július 09. - 21:43:43 »

Még azt szeretném kérdezni, hogy a Siroki FMJ komolyan abbahagyta a 7,62x39 11,4g-os, és a 11,7 gramos toltények gyártását? Hát most néztem egy cseh interneti oldalon, ott még mindig lehet kapni, biztos volt nekik tobb a raktáron, vagy nem frissítették a weboldalukat. Hát ez eléggé szomorú a csehek nagyon megkedvelték ezeket a toltényeket, és most ahogy az új vadásztorvény nálunk is lehetové teszi ennek a kalibernek a használatát, szerintem a jovoben lenne iránta érdeklodés itt is. Hogy oszinte legyek, most hirtelen nem is tudok gyártót, aki 7,62x39 kaliberben gyárt loszert nehezebb mint 8g-os kivitelben. Ha tud valaki ilyen jelenlegi gyártót?   

Szia!

Ha valóban így van és ennyire kedvelt ez a jó kis SP töltény, szerintem érdemes lenne a gyártónak (MFS) írni.
Hátha a számok tükrében legyártanának egy nagyobb tételt és legalább be tudnátok spájzolni belőle. Kacsint
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #169 Dátum: 2010. Július 09. - 22:50:46 »

hát nem hiszem, hogy érdekelné oket egy ilyen, számukra alighanem kisseb tét, de meglehet próbálni. Ismer valaki valamilyen gyártót, aki ebben a kaliberben 8g-mnál nehezebb lovedéket gyárt?
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #170 Dátum: 2010. Július 10. - 11:12:04 »

Redbolt üdv !
"""Látni, hogy a fiatal korosztálybol vagy."""" Ez jól esett  Ördög Ördög Ördög Ördög Kérem tájékoztatni  a duplákat 'Girl , mert nem hiszik el . Ördög Ördög Ördög .
74 -ben kezdtem nyomdában ,megtanultam mi a cenzúra .   Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #171 Dátum: 2010. Július 10. - 12:12:48 »

A fenébe, "alighanem bakkot lottem", hát én a kép szerint-is fiatalabnak néztelek! Vagy az éretségi képedet tettet feL?  De most viccen kívul, a 7,32x39 komolyan megérdemelne egy nehezebb lovedéket is mint a 8g, és most jelenleg úgy látom az FMS-en kívul talán senkisem gyártotta a nehezebbet. Nem tudom, és nem is akarom azt a sok pozitív hozzászólást fordítani, amik a cseh vadászfórukon elhangoztak az FMS 11,4.- 11,7.-  javára, és szerintem most, ahogy nálunk ezt a kalibert jóváhygyták, itt sem lessz más, megszeretik, foleg a nyugottabbvéru vadászok. Szerintem az FMS nagy hibát csinált, legalább a 11,4-eseket tovább gyárthatná, de ez megint csak a manager-ok dolga. Lacus, nálatok a 80-as években milyen toltényeket lehetett kappni pl 30-06-os ba? Mert akkor szerintem nálatok is  a 7,62x39  csak a SA 58-asba passzolt, abból meg a katonai 2 évig kilottem talán néhány mázsát, darabra nem lehetne számolni. De ha jól visszaemlékszek, nem voltak rossz találatok, no a balasztikát jól átkellett gondolni.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #172 Dátum: 2010. Július 10. - 12:24:14 »

Redbolt ! Sajnos abban az időben csak hajtó voltam és befogó .A  téli nyúl befogások  Igen Igen .
A töltények kérdésében válaszolnak a tapasztaltabb fórum társak . Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #173 Dátum: 2010. Július 10. - 12:40:57 »

Komolyan nem akaron nosztalgiába /valakinek negatív/ vinni ezt az oldalt, meg nem is ide tartozik talán a kérdés, új szálat nem akarok nyintni, így itt kérdezem. A 80-anas évegben milyen gyártmányú golyos lovedék vol kapható magyarországon? Nem kell konkrét kaliber, csak gyártó, biztos nem lessz sok, nem fogom tovább fejtegetni a választ, nehogy a moderátor orron koppincson.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #174 Dátum: 2010. Július 10. - 13:03:16 »

A fenébe, "alighanem bakkot lottem", hát én a kép szerint-is fiatalabnak néztelek! Vagy az éretségi képedet tettet feL?  De most viccen kívul, a 7,32x39 komolyan megérdemelne egy nehezebb lovedéket is mint a 8g, és most jelenleg úgy látom az FMS-en kívul talán senkisem gyártotta a nehezebbet. Nem tudom, és nem is akarom azt a sok pozitív hozzászólást fordítani, amik a cseh vadászfórukon elhangoztak az FMS 11,4.- 11,7.-  javára, és szerintem most, ahogy nálunk ezt a kalibert jóváhygyták, itt sem lessz más, megszeretik, foleg a nyugottabbvéru vadászok. Szerintem az FMS nagy hibát csinált, legalább a 11,4-eseket tovább gyárthatná, de ez megint csak a manager-ok dolga. Lacus, nálatok a 80-as években milyen toltényeket lehetett kappni pl 30-06-os ba? Mert akkor szerintem nálatok is  a 7,62x39  csak a SA 58-asba passzolt, abból meg a katonai 2 évig kilottem talán néhány mázsát, darabra nem lehetne számolni. De ha jól visszaemlékszek, nem voltak rossz találatok, no a balasztikát jól átkellett gondolni.

Nem FMS, hanem MFS.

 Wave
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #175 Dátum: 2010. Július 10. - 13:22:47 »

igazad van, sokan mondták már, hogy "kínaiul" írok, még ilyen egyszeru rovidítést is elcseszek. Mire ahogy-úgy kijavítom a hozzászólásomat, már néhány kozbeszólás érkezik mástól, megint kezdhetem újra, de koszonom a javításokat,  ebbol csak tanulhatok  gyozo
Naplózva
Hergó
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új üzenet #176 Dátum: 2010. Július 10. - 13:31:07 »

 Igen Igen Igen
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #177 Dátum: 2010. Július 10. - 13:56:42 »

Komolyan nem akaron nosztalgiába /valakinek negatív/ vinni ezt az oldalt, meg nem is ide tartozik talán a kérdés, új szálat nem akarok nyintni, így itt kérdezem. A 80-anas évegben milyen gyártmányú golyos lovedék vol kapható magyarországon? Nem kell konkrét kaliber, csak gyártó, biztos nem lessz sok, nem fogom tovább fejtegetni a választ, nehogy a moderátor orron koppincson.
Üdv!
A jellemző választék itt is a Sellier & Bellot volt néha felbukkant egy egy doboz Norma ill. RWS is. Én akkor láttam előszór RWS-t H-Mantel lövedékkel szerelve amikor jó édesapámat a Királyhelmecen (Kráµovský Chlmec ) élő Gyimesi György megajándékozta vele. Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #178 Dátum: 2010. Július 10. - 14:14:05 »

Ez biztos egy nagyon szép emlék, én Gyimesit csak a konyvei után ismertem.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #179 Dátum: 2010. Július 10. - 14:30:41 »

Ez biztos egy nagyon szép emlék, én Gyimesit csak a konyvei után ismertem.

Én abban a szerencsés helyzetben voltam/vagyok, hogy személyesen is ismerhettem. Az élet úgy hozta, hogy az egyik könyvében szereplő  legendás Ördöngőst is megismerhettem, igaz csak kétszer volt lehetőségem ott vadászni de az felejthetetlen marad örökre. Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: