Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 250690 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #150 Dátum: 2010. Június 22. - 12:12:58 »

De Gardiner olvtárs kérdésétől kiindulva jutottunk idáig  Igen Ördög

Kapunk a fejünkre, ha valamelyik GM idetéved  Rííí

Milyen igaz! Milyen igaz.... Igen Kacsint


 Ördög Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #151 Dátum: 2010. Június 22. - 12:16:39 »

Milyen igaz! Milyen igaz.... Igen Kacsint


 Ördög Ördög Ördög Ördög

By Üvegtigris 2:

"Te Csoki, voltál már 2 nővel?
- Egyszerre?
- Nem, összesen!"
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #152 Dátum: 2010. Június 22. - 12:24:32 »

De Gardiner olvtárs kérdésétől kiindulva jutottunk idáig  Igen Ördög

Kapunk a fejünkre, ha valamelyik GM idetéved  Rííí
Miért?
Van olyan téma, ahonnan nem lehet ide jutni? Vállat von Fejvakarás


 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #153 Dátum: 2010. Június 22. - 12:28:23 »

Ááááá....,mindig az kúrva szipu,...dugás, meg a nők..... gyozo Piál Nyihi
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #154 Dátum: 2010. Június 23. - 12:44:55 »

Ha jól emlékszem .223-ban láttam polcon (de lehet, hogy .30-06 volt)

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #155 Dátum: 2010. Június 25. - 19:25:35 »

243 Win-ben tartósan használ e valaki ilyen tipust?
Naplózva
Kálmán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #156 Dátum: 2010. Június 26. - 06:26:58 »

243 Win-ben tartósan használ e valaki ilyen tipust?
Két éve használom kb 100 lőszert lőttem el. Nagyon jó fegyvernek tartom. A fegyvert újonnan vásároltam a kezelhetősége egy kicsit nehézkes volt (össze csukás) de márt összekopott könnyedén össze csukható. Könnyű és pontos fegyver tavasztól őszig csak ezt használom. Negatívum a sütése de az ésszel finomítható. Összességében nekem nagyon bevált a fegyver eddig semmi problémám nem volt vele.       
Naplózva
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #157 Dátum: 2010. Június 26. - 13:07:56 »

Kösz.
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #158 Dátum: 2010. Június 27. - 12:33:58 »

Nekem most volt műszakin a 10 éves Izs-18-asom (,222).  Belül a csőben van egy kis teknős kirohadás a végétől k.b. 8 centire... Fejvakarás  Nem olyan jó acél ez..., bár nem suvickoltam agyon.

Nem szóltak érte...

Ja és még valami, hátha hasznos info lesz másnak is. Az elsütését az enyémnek (is  Ördög) befinomították annak idején. Most ahhoz a puskaműveshez vittem vissza (ő is vitte el műszakiztatni), hogy nézze meg az elsütést, nehogy kevesebb legyen 1 kilónál. Meglepődtem, mert 1,3 kilós az elsütés, azt hittem, sokkal kevesebb.
Ezen az erősségen jól használható és biztonságos is az elsütés.

 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #159 Dátum: 2010. Július 02. - 07:35:02 »

Na mi már a büdös életben nem világosulunk meg tanulság ügyileg?!?! Vállat von Meglepődött Kacsint

Dehogynem... gyozo
De még gyűjtöm a véleményeket... Ördög

 Emelem
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #160 Dátum: 2010. Július 09. - 04:53:51 »

nekem a ČZ 30-06 mellet egy 7,62x39 I®-18-asom van. Mivel errol a puskáról már majdnem minden levolt írva, szeretnék írni egy pár szót errol a kaliberrol. Mielot megvettem ezt a kis ugyes, és olcsó puskát ebben a kaliberben,  sokat hallotam róla a cseh barátaimtól. Egyébkén a cseheknél ez a kaliber nagyon népszeru. Náluk is tobnyire az I®-18-as variáció található, vagy ez:     http://www.czub.cz/en/catalog/81-centerfire-rifles-cz/KL/CZ_527_CARBINE.aspx
Legjobban a magyar FMS 11,7g és 11,4g toltényt kedvelik, vagyis kedvelték, mivel itt írta valaki, hogy már nem fogják gyártani. Ez nagyon nagy kár, mivel a tobbi gyártó ha jól tudom, csak 8 gramosat gyárt. Egyszeru toltényeket használtam eddig, barnaul, p.partizan, SB, nálunk ez a kaliberu loszer kapható minden vadászboltban. Most egy kicsit konkrétabban. 100m-ig a szarvason is halálos sebet ejt, de egy kimondottan nagyvadas teruletre csak mint + puskát ajánlom. A haver lott vele kb. 120m-rre egy fiatal selejt szarvasbikát a lovés után elindult a volgybe, egy pár lépés után leesett, és tistára regulult, mire odaértunk hozzá már nem élt. Szerintem egylovetu puskával akkor sem szabad koczkáztatni a szarvaslovést. Nem akarom ezt a kalibert más konkrét kaliberrel osszehasonlítani, minden vadásznak megvan a saját izlése. Sajnos saját tapasztalatból nem tudok távoli vadlovésekrol infót adni, mivel 100-en túl nagyo régen nem lottem már vadra. A legnagyobb elejtett vad kb. 120-130kg-os vaddisznó volt kb. 80m lotávolság. Szinte hihetetlen, de a vad soha nem ment 20-30 méternél tovább, az ozek tobnyire helyben maradtak, és az említett disznón kívul mind átvolt love. Természetesen személyesen is láttam lonni vele vadat nagyobb távolságból is, én max. 150m-re ajánlom. Számomra 3 nagy elonnye van ennek a kalibernek.
1. Volt szerencsém a már megemlített disznóból kivenni a lovedéket, amelyiket jóformán a bor /nem tudok az "o-ra" sem más betu folé 2 pontot vagy vesszot tenni/ alatt /természetesen a belovés másik felén/ találtam meg, szép "gomba" alakú volt, nem torott szét. Ezért marad sokszor helyben a vad a golyó sok energiát ad át a meglott vad testébe, nem rakódik szét olyan hamar, ha csontot,  pl- bordát, vygy lapockát fog. Hát most nemtudom hogy ezt érthetoen írtam-e le.
2. Sok lott vadat nyúztam már, amit kulombozo kaliberrel  lottem /lottek/, de egyben sem láttam ilyen kevés roncsolást. Erre csak 1 példa.  Lottem vele egy ozet kb 80 méterrol, lovés pillanatában legelészés kozben az oreg suta lépet eggyet, éreztem is, hogy a golyón picit hátra ment, de kb. 5 lépés után leeset.  No mondom magamban a ozmájporkoltnek annyi. Bontás kozben kellemesen meglepodtem, hogy a májat nem kellet kiskanállal kiszedni, mivel valójában átvolt love, de elégvolt az átlovés helyét korbevágni, így csak egy darabka veszett kárba.
3. Cseheknél vaddisznóhajtáskor sokan ezt a kalibert használják, mivel nem probléma a bozótba, vagy gazosabb részre loni ha ott fut a disznó, lassu lovedék nem rakódik szét olyan konnyen, és nem is változtat olyan konnyen irányt mint a gyorsabb lovedékek. Hogy eredetileg ez egy katonai kaliber? Hát ez engem végkép nem zavar, nem az egyetlen katonai a vadászfegyverek családjában. Természetesen van hátránya is, amit én célbalovéskor talán a mai napig sem szoktam meg. Mivel lassú lovedék elég rossz a ballisztikája. Nekem 100m-re van belove, az ideális belovési távolság minden lovedéknél nagyobb, de nekem ez elég. A kis "mérges" 223-as után nehéz volt megszokni ezt kalibert. Fiatal koromban a 223-assal amit becéloztam, majdnem mindig eltaláltam nem sokat kellet gondolkodni a lovedék esésén, ez annál a gyorsaságnál nem sokat számított. Nálam mégis a 30-06 kaliber a guru egész vadászkariem alatt kísér, most a második db. mivel az elsonek kikopott a csove. Még talán annyit az I®-18-ról, hogy álítólag volt egy nemsikerult sorozat 308-as wincseszter kaliberben, amelyik eléggé szétszórta a találatokat. Tobben ezt álították, néhányan le is cserélték más puskára, vagy kaliberre, hogy mit csesztek el nemtudom, én személyesen nem találkoztam ezzel a problémával. Katonai loszert nem ajánlatos bele használni, céllovésre sem. Ezt a kalibert oregebb, nyugodtabb vadászoknak ajánlanám, akiknek nem fontos feltétel nélkul 150m-nél messzebbre lonni.               
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #161 Dátum: 2010. Július 09. - 14:12:14 »

Redbolt!  Igen

No kérem ezek szerint kb. azt TAPASZTALTA Redbolt, amit megelőlegeztünk ennek a kalibernek! Mosolyog
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #162 Dátum: 2010. Július 09. - 14:14:10 »

Redbolt!  Igen

No kérem ezek szerint kb. azt TAPASZTALTA Redbolt, amit megelőlegeztünk ennek a kalibernek! Mosolyog
Nem bíztál magadban? Ördög

Én elfogadom, ha mondasz valamit. Piál
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #163 Dátum: 2010. Július 09. - 14:19:39 »

Nem bíztál magadban? Ördög

Én elfogadom, ha mondasz valamit. Piál

Nem erről van szó, mint jeleztem korábban van nekem olyan cimbim aki használ ilyen kalibert, csak jó volt olvasni Redbolt írását, hogy odaát azért használatban van ez a jó kis lassú töltény. Kacsint
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #164 Dátum: 2010. Július 09. - 17:03:09 »

Redbolt Üdv ! Olvasom már a második Izs 18 Mh 30-06 -os : Lehet tudni mennyi lövés után kopott meg a cső . Gondolom nem
 Norma lőszert esetleg Sako -t vett hozzá ?  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: