Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251023 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2010. Május 17. - 20:09:55 »

Azt sajnálom, hogy valami jó peremes (7x57R, 7x65R) kaliberben nem lehet beszerezni itthon.

...mert az idióta amerikaiak az ő tradícionális hadi kalibereiket erőltették, csakúgy mint az Artemidánál.
Ha lenne akármilyen peremes kaliberben, szerintem 2-3x ennyi puskát adtak volna el belőle...

Ha valaki megszokja a sütését, vagy amíg lehet lefinomíttatja - határon belül - akkor lesz egy tökéletesen jó, igénytelen, igazi használati puskája, amit ha lik iránt fog, akkor nagy gond nem lehet vele.

Szerintem az egészséges határa ennek a puskának a .308 win., ezzel viszont tökéletese mindenes golyós.
...csak ugye nem sokkal kell többet hozzátenni és ott a Marlix XS-7-es, ami tolózáras, többlövetű, biztonságos, állítható elsütésű...stb.
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #16 Dátum: 2010. Május 17. - 20:12:08 »

Vadi!

Én 222-ben használtam, igen kezes kis fegyver, de 42-es távcsőnél nagyobbat ne építs rá mert szerintem az a fegyver megerőszakolása lenne! 308-ast eddig mindenki dicsérte a környezetemben is!!!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2010. Május 17. - 20:16:38 »

Még annyit, nekem is volt 308-asban (is) Codyval 50 m-en egybe szakadtak a lövések, de a 11.7-es MFS-t is jól vitte.


Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2010. Május 17. - 20:19:02 »

Nekem volt/van mind kettő. Wave

Szervusz Pista!

Az említett ismétlőpuska márkát én nem ismerem, de biztos van hasonló árban jó "ismétlőpuskás alternatíva".

Egyik barátom ~45000 Ft-ért vett pár éve jugoszláv hadi Mauser rendszerű 8x57 -es golyóst itt a Trófeában. Úgy tűnik (még a szíjkengyel barnítása is gyári belülről), hogy nem használták egyáltalán, talán még egy lövés sem ment el belőle. Igaz költeni kell még rá (elsütés, tus).

De gavallérban azért az Izs-en kívül minden drágább újban.  Emelem
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #19 Dátum: 2010. Május 17. - 20:20:55 »

Szervusztok,

A puskát 7.62x39 kaliberben használja valaki?
Az ca. 2 200 J torkolati energia, mire alkalmas?

 Vadász
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2010. Május 17. - 20:46:53 »

Szervusztok,

A puskát 7.62x39 kaliberben használja valaki?
Az ca. 2 200 J torkolati energia, mire alkalmas?

 Vadász

Én többre becsülöm vadászias távon, mint akármelyik .22-es kalibert. Kacsint
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #21 Dátum: 2010. Május 17. - 21:44:35 »

Köszönöm a választ...
Azaz kizárólag dúvadra?
A felső határ az őz???
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #22 Dátum: 2010. Május 17. - 21:50:41 »

Pedig úgy örültem,hogy hátha van valami köze egy Steyr-hez Rííí
Kíváncsi lennék,nektek mik a tapasztalatok lőszermárkában,ki-mit használ hozzá?
Nekem eddig Sako Gamehead 3,56 a favorit!
Próbáltam hozzá a saller bélát is,de a sakoval jobb szórásképet  lőttem. A Remington műanyaghegyűjével meg nem tudtam két egyformát lőni,dobálta össze-vissza.

Szia!

Én négy éve használom második fegyvernek .223 cal ban. Ez idáig kizárólag a Hirtenberger Balistik Tip-et használtam 55 gr. változatban sok szép élményt szerzett számomra a sokak által lenézett fegyver. Maga a lőszer egy igazi varminter de arra igen alkalmas igaz ha szorított a helyzet akkor elhúztam sűldőre is és ott sem volt vele semmi gond. Jelenleg a Hirtenberger utánpótlása számomra nem megoldott ezért a rokonával a Winchester Ballistick Silvertip-el kísérletezem egyenlőre az árán kívül nincs negatív tapasztalatom vele. Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #23 Dátum: 2010. Május 17. - 23:36:55 »

Pedig úgy örültem,hogy hátha van valami köze egy Steyr-hez Rííí
Kíváncsi lennék,nektek mik a tapasztalatok lőszermárkában,ki-mit használ hozzá?
Nekem eddig Sako Gamehead 3,56 a favorit!
Próbáltam hozzá a saller bélát is,de a sakoval jobb szórásképet  lőttem. A Remington műanyaghegyűjével meg nem tudtam két egyformát lőni,dobálta össze-vissza.

Annyi köze van a Steyrhez, hogy ezen is meghagyták a külső megmunkálás nyomait, mint a Steyr csöveken.
Sakot használtam a 308-asomhoz, és kifogástalan volt. Az IZS-ek csöve nagyon jó. A többi része ilyen-olyan, de a cső hibátlan.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #24 Dátum: 2010. Május 18. - 08:26:05 »

Nekem .222-es kaliberben van,balos  blaser utánzat agyazással,és nem adnám a kínai  rizskeverőért,csak azért mert ismétlő! Vigyorog Azt hallottam,hogy ezeken az izs-18 puskákon steyr  cső van. Szerintetek mi igaz ebből? Vállat von


""Azt hallottam,hogy ezeken az izs-18 puskákon steyr  cső van. """ Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #25 Dátum: 2010. Május 18. - 10:58:11 »

Szia Vadi!

Nekem kb. 8éve van meg egy 30.06-os IZS18-as fegyverem,mely az első golyósom volt. Most egy 8*56-os Schmidt-Bender céltávcső van rajta,a nyílt irányzékot le kellett venni róla,hogy elférjen a cső!

...igaz hogy a céltávcső kb. háromszor került többe, mint a maga a puska... de nem bántam meg!

Visszarúgása: nincs bajom vele, pedig nem vagyok egy 'nagy darab' (s finoman fogalmaztam). Meg kell fogni,és kész,egyáltalán nem kell félni tőle!

Elsütése: nekem állítva lett(egy pesti fegyvermester által),s azóta nagyon jó!

Használtam cseh lőszert,w.silvertip-et,és most a Cody-t!-tulajdonképpen mindegyikkel meg voltam elégedve.

Ideális cserkelő puska,könnyű,nagyon kézre áll,kitűnő a cső minősége, strapabíró, a legolcsóbban kapható -gavallér-golyós!

Szóval,nagyon jó választás,akár 308.W vagy 30.06-os kaliberben,mert mindkettőnél bőséges a lőszerválaszték, és ezek a kaliberek már nagyon sokszor bizonyítottak!

Nem fogsz csalódni bennük!

Üdv.

Sebipeti
Naplózva
kecsu
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7

H vadász


« Új üzenet #26 Dátum: 2010. Május 18. - 12:51:12 »

Ha ebben a fegyverben gondolkozol,akkor mindenképpen a 308 kaliberben jobb.308 mint kaliber nagyon megbízható,nem fogsz csalódni benne!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #27 Dátum: 2010. Május 18. - 16:48:12 »

Annyi köze van a Steyrhez, hogy ezen is meghagyták a külső megmunkálás nyomait, mint a Steyr csöveken.
Sakot használtam a 308-asomhoz, és kifogástalan volt. Az IZS-ek csöve nagyon jó. A többi része ilyen-olyan, de a cső hibátlan.

Szia Jani!

No azért különbözik a kettő, mert a Steyr csöveken látszik a kalapácsolás nyoma, míg az Izsen, csak a spirális csavarás.
Ez azért jelzi a különbséget! Kacsint
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2010. Május 18. - 17:51:47 »

Szia!

Én négy éve használom második fegyvernek .223 cal ban. Ez idáig kizárólag a Hirtenberger Balistik Tip-et használtam 55 gr. változatban sok szép élményt szerzett számomra a sokak által lenézett fegyver. Maga a lőszer egy igazi varminter de arra igen alkalmas igaz ha szorított a helyzet akkor elhúztam sűldőre is és ott sem volt vele semmi gond. Jelenleg a Hirtenberger utánpótlása számomra nem megoldott ezért a rokonával a Winchester Ballistick Silvertip-el kísérletezem egyenlőre az árán kívül nincs negatív tapasztalatom vele. Wave

Én is ezt a fajta Hirtenbergert használtam hozzá,csak nem tudják beszerezni,ezért kényszerültem átállni a Sakora. :'( Eddig nincs vele rossz tapasztalat,de a Hirtenberger,az Hirtenberger...  Igen Meghajol
Naplózva
cz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #29 Dátum: 2010. Május 19. - 18:38:15 »

Sziasztok!
Ma nézegettem és tetszett az új tussal.
Érdeklődnék, hogy 243win kaliberben mik a tapasztalatok, és melyik lőszert szereti.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: