Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251091 alkalommal)
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #1080 Dátum: 2019. Augusztus 05. - 13:23:20 »

Attól tartok,hogy ezzel párhuzamosan az árszinvonal is fejlődik.Valaki írta ,hogy van valahol egy szaki aki tuningolja a sütést és a durva záráson is tud segíteni-   de nem találom. 30 -06--ban volt  nálam  egy ilyen  valami szerkezetbe fogta be a fegyvermester ,valahogy rögzítette úgy százon  elég jo szórása volt.Ha olcsó pénzért  legálisan lehetne a sütést gyógyítani én is gondolkodnék benne
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1081 Dátum: 2019. Augusztus 05. - 20:25:50 »

ha a sütése is ennyit fejlődött mint a design akkor igencsak kívánatos leszen.

Valamit javítottak a külsején, de ahogy látom a biztosítás és a szerkezet maradt a régi.
Pár évig nekem is volt, de nem tudtam vele igazán összeszokni.
Ez volt az egyetlen puskám, amit nem sajnálok, hogy elkerült a háztól.

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1082 Dátum: 2019. Augusztus 05. - 21:58:04 »

Ez a gavallér kérdés valahogy nem hagy nyugodni...
Nagyon tetszik hogy az egész fegyvert kukkerostól egy hátizsáknyi helyen tudom hordani.
A cserkeléshez manna lenne. Nem vagyok egy  klint ísztvud célbalövő de mindég ide kanyarodok vissza... Stuczniban ráadásul..  Csodalk

Nade a kaliber az sem tisztazott még. 308? 30r?

(Bár most hogy befejeztem a válaszfal építést lehet glettanyagot veszek Nevet )
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 05. - 22:00:11 írta Pyrus » Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #1083 Dátum: 2019. Augusztus 06. - 12:38:06 »

Attól tartok,hogy ezzel párhuzamosan az árszinvonal is fejlődik.Valaki írta ,hogy van valahol egy szaki aki tuningolja a sütést és a durva záráson is tud segíteni-   de nem találom. 30 -06--ban volt  nálam  egy ilyen  valami szerkezetbe fogta be a fegyvermester ,valahogy rögzítette úgy százon  elég jo szórása volt.Ha olcsó pénzért  legálisan lehetne a sütést gyógyítani én is gondolkodnék benne


Lehet olcsón, legálisan és szakszerűen javítani a sütésen. Van egy 223rem a szekrényben. Az itteni fegyvermester nem reszelgeti, basztatja a sütést, de van neki valami kapcsolata pesten, ahova elküldte és beépítettek egy állítócsavart a sütésbe. Az egész 5000Ft+postából kijött.
Naplózva
Komsza1980
Komsza30
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #1084 Dátum: 2020. április 12. - 06:59:42 »

Sziasztok vadásztársak. szeretnék érdeklődni, hogy vettem egy Izs 18 MH 30-06 os gavallér golyós puskát. Szeretnék véleményt kérni illetve melyik lőszert szereti a legjobban, személy szerint a Hornedy sst 11.7g ra gondoltam. szerintetek? de hallottam már, hogy a sakot nagyon jól viszi. esetleg van tapasztalat vélemény nagyon kíváncsi lennék rá.Köszönöm. Kacsint Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1085 Dátum: 2020. április 12. - 07:42:50 »

Sziasztok vadásztársak. szeretnék érdeklődni, hogy vettem egy Izs 18 MH 30-06 os gavallér golyós puskát. Szeretnék véleményt kérni illetve melyik lőszert szereti a legjobban, személy szerint a Hornedy sst 11.7g ra gondoltam. szerintetek? de hallottam már, hogy a sakot nagyon jól viszi. esetleg van tapasztalat vélemény nagyon kíváncsi lennék rá.Köszönöm. Kacsint Emelem
Szia!
Nem azért nem kaptál választ a  már feltett kérdésedre a bemutatkozóban, mert itt csupa antiszoc f@sz van, akik szivesen hagyják vergődni a beutaltat
a kinjában. Na jó, ilyen is előfordul, de nem jellemző Ördög
Azért nem kaptál rá választ (és akkor sem fogsz, ha bárakárhányszor is felteszed), mert ezt a kérdést nem lehet megválaszolni.
Egy "valaki" tudja erre a választ.
A puskád csöve.
Ha esetleg unatkozol, tedd fel a kerdést a facebook vadászcsoportjaiban is. Nyihi
(Irány egy lőtér, 5-6 féle lőszer, fél nap, netán némi szakértő segitség (a kérdés alapján jól fog jönni) és a végére talán meglesz a válasz is) Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Komsza1980
Komsza30
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #1086 Dátum: 2020. április 12. - 08:46:39 »

Köszi a segotséget. Szép napot megfogadom a tanácsod.6
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #1087 Dátum: 2020. április 12. - 09:54:08 »

Köszi a segotséget. Szép napot megfogadom a tanácsod.6

Ha megadod az adataidnál a lakhelyet, akkor lehet hogy tudnak segíteni a fórumon azzal, hogy szerezhetsz 2-3 db lőszert  a beutaltaktól, hogy a próbához ne kelljen megvenni egy ( inkább 5-6 )  egész dobozzal neked is. Hisz amit az én puskám nem szeret, az lehet neked a tökéletes . Illetve  legalább a lövedék tömeg tekintetében kaphatsz iránymutatást a vadászati szokások-lehetőség függvényében.  30.06-nál akad variáció...
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1088 Dátum: 2020. április 12. - 14:34:16 »

A kulcsszó a szakértő, ha még nem volt IZS18-ad.
Nekem első körben nem sikerült belőnöm segítség nélkül.
30-06, Zeiss Diavari 2,5-10x52 1-es szálkereszt.
Aztán jött, sokat látott fegyvermester barátom.
Két lőszerrel próbálkoztunk, Geco TM és Hornady SST. Kb 20 cm különbség volt a két lőszer között, de mind a kettő tudott 100-on 4-5 cm-t.
Végül a Geco-nál maradtam. Belövés utáni próbálkozásaimat sajnos nem takarta le az a bizonyos kalap.
Két alapvető problémám volt, a fa és a sütés. A fát viszonylag hamar megszoktam a sütéshez viszont kellett 1-2 doboz lőszer.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1089 Dátum: 2020. április 12. - 16:03:51 »

Sziasztok vadásztársak. szeretnék érdeklődni, hogy vettem egy Izs 18 MH 30-06 os gavallér golyós puskát. Szeretnék véleményt kérni illetve melyik lőszert szereti a legjobban, személy szerint a Hornedy sst 11.7g ra gondoltam. szerintetek? de hallottam már, hogy a sakot nagyon jól viszi. esetleg van tapasztalat vélemény nagyon kíváncsi lennék rá.Köszönöm. Kacsint Emelem

Szia !  Csak feltételezem hogy első golyósnak vetted és leginkább azért mert olcsó .  Ha így van jobban jártál volna ha előbb kérdezel .  Ha nem így van bocs és vedd tárgytalannak .  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1090 Dátum: 2020. április 12. - 17:43:00 »

Szia !  Csak feltételezem hogy első golyósnak vetted és leginkább azért mert olcsó .  Ha így van jobban jártál volna ha előbb kérdezel .  Ha nem így van bocs és vedd tárgytalannak .  Emelem

Nem talán fordítva?...  Fejvakarás  Röhög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1091 Dátum: 2020. április 12. - 18:10:42 »

Nem talán fordítva?...  Fejvakarás  Röhög

 Vállat von Fejvakarás
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1092 Dátum: 2020. április 12. - 21:04:29 »

Egy "valaki" tudja erre a választ.

 Stoel Makkmarci?  Stoel

 Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1093 Dátum: 2020. április 13. - 08:06:12 »


Két alapvető problémám volt, a fa és a sütés. A fát viszonylag hamar megszoktam a sütéshez viszont kellett 1-2 doboz lőszer.


 Emelem
Nekem az általad említettekhez még hozzájött a biztosítás.
A sütésén finomíttattam, az elég jó lett.
De összességében nem tudtam megbarátkozni vele, így hamarosan ment a szekrényből.

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1094 Dátum: 2020. április 13. - 21:50:13 »

Nekem egy galoscsabus féle Izs 18 volt az első golyósom. Miután nem volt összehasonlítási alapom, tökéletesnek bizonyult és máig is ezt használom. A lehetőségeimet évi öt-tíz kiülés betakarja. Vadkáron, szórón vadászom és nem vagyok, vagyis nem akarok mesterlövészt játszani, ami azt jelenti nálam, hogy bőven látom a szemét a vadnak, ami általában disznó. Hatvan-száz méteren, amire elengedtem a lövést, az mind meglett. Köszönet érte, akinek jár! Nekem 308 win - ben van, ami a tapasztalatok alapján kezesebb a 30 06-nál. Nekem az előző gazda által ajánlott S&B bevált. Ő Laupa.. drágábbal kezdte próbálgatni, de a kérésemre visszalőtte az említettre. Biztosan van szebb és jobb, de a szerényebbeket kiszolgálja sokáig. Ez az én véleményem.  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: