Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251077 alkalommal)
Lukács Kálmi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #1065 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 19:00:29 »

Ha még valaki ide kattintana lenne nekem is egy kis hozzászólásom.Én a Felvidéki Érskújvár környékén lakom és van egy vadászbolt kb 20 km-re, ahol az egyik legelső IZS ek megjelentek a rendszerváltás után.Volt tőlük egy ilyenem .223 as kaliberben.Tusát a barátom, ki szépen tud faragni, átalakította és szebbé tette, másik jó barát meg a ravaszát állítósra csinálta, pici kukaccsavarral elemelte a billentyűt a támaszától.A puska tehát csak rám lett szabva,senkinek nem adtam volna a kezébe, nehogy baj legyen.Megjegyzem nagyon hosszú évekig sportlövő voltam és sokat gyakorolok még ma is kemény elsütésű légfegyverekkel.Van egy Weihrauch HW 97 es távcsővel szerelt versenyfegyverem.Na az említett IZS emmel rendszeresen dúvadaztam a területen és nagyon sok szántásra szállt szürkevarjút is lőttem 230 lépés feletti távolságokról.Uzsicei PPU szerb lőszerrel.Most már van egy ilyen IZS em .308 as kaliberben is, amivel simán többet lőttem a kötelező golyólövészeten, mint a társaim, akik precizios fegyverekkel vonultak a lőállásokba.100 méteren a disznó lőlapra 3 lövésből 27 pontot csináltam állva botról támaszból.Persze a vadásztársak egyike sem ismeri és lenézi a légfegyveres gyakorlást.
Én sokuknak nem adnám ki az idényre szóló engedélyeket.Nálunk Szlovákiában ezek az úgymond nagy vadászok lemondják ezeket az olcsó orosz fegyvereket, mondván ezzel nem lehet eltalálni úgysem semmit.Na hát csak annyit, hogyha megértenék, hogyan kell lőni biztosan megváltozna a véleményük.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1066 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 19:43:12 »

Ha még valaki ide kattintana lenne nekem is egy kis hozzászólásom...................

Nekem is volt IZH 18 -asom három kaliberben is.  Én szerettem, és nekem sem okozott gondot a kicsit keményebb elhúzás.  Pontos, jó puskának tartom. Most, hogy Szlovákiában gyártanak hozzá gyorsítós elsütő szerkezetet, igen elgondolkodtam, hogy ismét kellene venni egyet, kis könnyű cserkelőnek. 
/www.youtube.com/watch?v=rauhvyOMgas
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lukács Kálmi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #1067 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 19:50:22 »

Ez a gyorsítós dolog ez nem Szlovák, hanem Lengyel és kb 100 euro postával.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1068 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 21:23:27 »

Ez a gyorsítós dolog ez nem Szlovák, hanem Lengyel és kb 100 euro postával.

Írtam nekik, igaz Mosin-Nagant-hoz kértem, azt válaszolták, csak saját műhelyükben felszerelve adnak!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1069 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 23:18:40 »

Írtam nekik, igaz Mosin-Nagant-hoz kértem, azt válaszolták, csak saját műhelyükben felszerelve adnak!

Akkor dugják fel! Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1070 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 10:04:13 »

Írtam nekik, igaz Mosin-Nagant-hoz kértem, azt válaszolták, csak saját műhelyükben felszerelve adnak!

A hülyék, letarolhatnák vele a piacot.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1071 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 16:24:09 »

A hülyék, letarolhatnák vele a piacot.

Lehet, hogy a Nagant-hoz nem adnak, de mióta itt a fórumon felmerült ez a lengyel mester, már két vadásztársnak rendeltem. Gond nélkül elküldték. Fegyvermester beszerelte és hibátlanul működnek.
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1072 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 18:17:27 »

Lehet, hogy a Nagant-hoz nem adnak, de mióta itt a fórumon felmerült ez a lengyel mester, már két vadásztársnak rendeltem. Gond nélkül elküldték. Fegyvermester beszerelte és hibátlanul működnek.

Azt írták, ahány Nagant annyi féle, nem válallják a felelősséget, csak ha ők illesztik!  Amúgy nem hiszem, hogy sok ember költ/ene manapság egy Nagant-ra, igaz vannak megszállottak!  Kacsint
Naplózva
Lukács Kálmi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #1073 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 18:50:12 »

Nekem tettszik a .243 Win kaliberben is, ügyes kis kiplauf lenne, átalakítva.Viszont az a helyzet, hogy ha beszámítom az új IZS árárt, ami mostanában 300 euro körül mozog,plusz még néhány dolog ami kell hozzáadva a százast a gyorsítóért, akkor inkább egy jó állapotu ZKK 600 as ebben a kaliberben és van egy tuti ismétlő golyósom.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1074 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 19:37:50 »

Azt írták, ahány Nagant annyi féle, nem válallják a felelősséget, csak ha ők illesztik!  Amúgy nem hiszem, hogy sok ember költ/ene manapság egy Nagant-ra, igaz vannak megszállottak!  Kacsint

Azt hittem Izshez sem adnak. Az azért most már jóval több, mint a Nagant.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Lukács Kálmi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #1075 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 20:10:01 »

A bolt tulajdonosának van egy egyedi IZS 18 asa, teljes átalakítás után, csőcsere, kaliber 45-70 Government, tus és elsütés átalakítva, igen pöpec holmi.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1076 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 21:32:44 »

A bolt tulajdonosának van egy egyedi IZS 18 asa, teljes átalakítás után, csőcsere, kaliber 45-70 Government, tus és elsütés átalakítva, igen pöpec holmi.

Ühüm.
Mint a svéd favágó mondta:
"Ez még az apám fejszéje, csak azóta kétszer lett cserélve a feje, meg ötször a nyele..."
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Lukács Kálmi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #1077 Dátum: 2018. Szeptember 30. - 16:30:23 »

Hát viccnek nem rossz, de ezt azért kellene látni.Nem egy öreg vacak lett felújítva, ne tévedjen senki.
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1078 Dátum: 2019. Augusztus 04. - 07:33:52 »

Megújult formában...
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1079 Dátum: 2019. Augusztus 04. - 22:55:31 »

Megújult formában...


ha a sütése is ennyit fejlődött mint a design akkor igencsak kívánatos leszen.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: