Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251053 alkalommal)
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1005 Dátum: 2016. április 11. - 22:21:24 »

Nekem elég volt összecsukás után vagy lövés előtt még lenyomni a nyitókart.
Ha ezt elfelejtettem, akkor volt néha csett.

Marmint a záródás után ráerősíteni a kis kar lenyomásával? Nem a rugó fárad el?
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #1006 Dátum: 2016. április 12. - 07:27:13 »

Marmint a záródás után ráerősíteni a kis kar lenyomásával? Nem a rugó fárad el?

Így van.
De nálam lőszer függő is volt. A Codynál gyakran volt csütörtök, aztán másodszorra vagy elsütötte, vagy nem.
A Sakot csak akkor nem sütötte el néha, ha nem nyomtam le a kart.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1007 Dátum: 2016. április 12. - 11:26:13 »

Így van.
De nálam lőszer függő is volt. A Codynál gyakran volt csütörtök, aztán másodszorra vagy elsütötte, vagy nem.
A Sakot csak akkor nem sütötte el néha, ha nem nyomtam le a kart.
Ha már cody. A minap egy barátomnak kellett volna kulcstartót csinálni kilőtt hüvelyből meg valami magból. Erre nem pazarlunk drága cuccot, kerestem a doboz alján cody hüvelyeket. Ezeket anno kilőttem de soha nem is próbálkoztam a töltésükkel. Két 9.3x62-es hüvely került elő, jobban megnézve őket mindkettőnek volt egy hosszanti repedés a nyakán. Kiváló komponensekből dolgozhatott a mester.
És ha már itt tartunk. Villanyórát cseréltek nálunk, kötelező, időszakos csere volt. Most éppen azt, amelyikről a bojler megy. A vállalkozót Allagának hívták, igen, rokona annak a "másik"-nak.
Elbaszott valamit, majdnem kigyulladt miatta a házunk.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1008 Dátum: 2016. április 12. - 13:39:56 »

Ha már cody. A minap egy barátomnak kellett volna kulcstartót csinálni kilőtt hüvelyből meg valami magból. Erre nem pazarlunk drága cuccot, kerestem a doboz alján cody hüvelyeket. Ezeket anno kilőttem de soha nem is próbálkoztam a töltésükkel. Két 9.3x62-es hüvely került elő, jobban megnézve őket mindkettőnek volt egy hosszanti repedés a nyakán. Kiváló komponensekből dolgozhatott a mester.
És ha már itt tartunk. Villanyórát cseréltek nálunk, kötelező, időszakos csere volt. Most éppen azt, amelyikről a bojler megy. A vállalkozót Allagának hívták, igen, rokona annak a "másik"-nak.
Elbaszott valamit, majdnem kigyulladt miatta a házunk.

Pedig ilyet csak "Elmü által regisztrált villanyszerelő" csinálhat, aki igazi profi (hivatalból)!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1009 Dátum: 2016. április 12. - 14:10:32 »

Pedig ilyet csak "Elmü által regisztrált villanyszerelő" csinálhat, aki igazi profi (hivatalból)!
Az "alvállalkozó" egy pesti kft, ami-gondolom-megkeresi az adott régióban azt, aki a legolcsóbban vállalja a munkát. Ugyanez a csávó cserélte a hétvégi házamnál is az órát, ott meg azzal kezdte, hogy hozzak valami létrát vagy hokedlit mert nem éri fel a villanyóraszekrényt. B+, nem fér el a kocsijában egy fellépő vagy egy alulétra ha már egyszer stöpszlinek teremtette az Isten?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #1010 Dátum: 2016. április 12. - 15:26:42 »

Üdv Urak! Emelem
Izs 18-as kitűnő kis fegyverem ütszege, hosszú élesített állapota után, nem csap elég nagyot a csappantyúra és a lőszer nem sül el. Orvosolható ez a gond, vagy folytassam a jól bevált technikát, miszerint lövés előtt húzom fel a kis karral, ami azért nem teljesen hangtalan?
Köszönöm!
Üdv:Zoli. Emelem

Lőszerfüggő úgy ahogy Pyrus  írta.
Én minden felhúzás után megnyomom a felhúzókart lefelé mindentől függetlenül, mert baj nem lehet belőle.
Hangtalan felhúzás! Üres fegyverrel gyakorolj!!! Elsütő billentyűt koppanásig húzod és megtartod, felhúzó kart felhúzod koppanásig és elengeded az elsütő billentyűt. Így tudod hangtalanul felhúzni.  Emelem
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1011 Dátum: 2016. április 13. - 09:19:31 »

Lőszerfüggő úgy ahogy Pyrus  írta.
Én minden felhúzás után megnyomom a felhúzókart lefelé mindentől függetlenül, mert baj nem lehet belőle.
Hangtalan felhúzás! Üres fegyverrel gyakorolj!!! Elsütő billentyűt koppanásig húzod és megtartod, felhúzó kart felhúzod koppanásig és elengeded az elsütő billentyűt. Így tudod hangtalanul felhúzni.  Emelem

Erre az infóra volt szükségem, mert az éjjel kétrét görnyedve, a leszsákom hangszigetelésében bízva húztam élesre, de úgy is hangos volt.  Csodalk Mostmár tudom a tutit! A lőszert szerintem szereti a puska, Gálos vadasztársnál is ezzel szolgált és ebből a lőszerből adott bónuszba a fegyver mellé. A válaszaitokat köszönöm!
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #1012 Dátum: 2016. április 13. - 09:56:58 »

Erre az infóra volt szükségem, mert az éjjel kétrét görnyedve, a leszsákom hangszigetelésében bízva húztam élesre, de úgy is hangos volt.  Csodalk Mostmár tudom a tutit! A lőszert szerintem szereti a puska, Gálos vadasztársnál is ezzel szolgált és ebből a lőszerből adott bónuszba a fegyver mellé. A válaszaitokat köszönöm!

Ja, hogy Gálos volt puskájáról van szó. Ez mindent megmagyaráz.
Annyi vadat lőtt már, hogy nem a lövés a lényeg nála. Jobban szeret már nézegetni, gyönyörködni, csendben maradni.  Ördög Stoel
« Utoljára szerkesztve: 2016. április 13. - 15:12:53 írta Pyrus » Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1013 Dátum: 2016. április 13. - 14:50:20 »

Ja, hogy Gálos volt puskájáról van szó. Ez mindent megmagyaráz.
Annyi vadat lőtt már, hogy nem a lövés a lényeg nála. Jobban szeret már nézegetni, gyönyörködni, csendben maradni.  Ördög Stoel
Kössz Kolléga!
Két vesekő-görcs között szereztél nekem pár jó percet Ördög Röhög
« Utoljára szerkesztve: 2016. április 13. - 15:13:02 írta Pyrus » Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1014 Dátum: 2016. április 13. - 15:48:46 »

Kössz Kolléga!
Két vesekő-görcs között szereztél nekem pár jó percet Ördög Röhög

Tán a területi osztozkodás ment a belső szerveidre ?   Rííí
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1015 Dátum: 2016. április 13. - 15:49:51 »

Kössz Kolléga!
Két vesekő-görcs között szereztél nekem pár jó percet Ördög Röhög

Jobbulást!
Iszol Te rendesen?  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1016 Dátum: 2016. április 13. - 17:50:06 »

Nekem elég volt összecsukás után vagy lövés előtt még lenyomni a nyitókart.
Ha ezt elfelejtettem, akkor volt néha csett.
 

Pedig elméletileg , és gyakorlatilag is   (felhúzás, és összecsukás után  )  a nyitókarnak semmi köze nincs , se a belső kakashoz , se az ütőszeghez !   

lehet belekerült valami kosz ,   vagy sorja       
Naplózva
zsolti 2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


« Új üzenet #1017 Dátum: 2016. Május 22. - 18:44:47 »

Sziasztok ! Van egy Izs-18 16/70 sörétes vadàszfegyverem . Tudok hozzà golyós csövet venni ?? Pl, 308 w 7,62x54 R . Köszi !
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1018 Dátum: 2016. Május 23. - 09:02:43 »

Sziasztok ! Van egy Izs-18 16/70 sörétes vadàszfegyverem . Tudok hozzà golyós csövet venni ?? Pl, 308 w 7,62x54 R . Köszi !
Nem, és meg ne próbálj "barkácsolni" (betétcső)! A kimondottan sörétes Izs-18-ak zárja nem bírja el a golyós-lőszer nyomását.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1019 Dátum: 2016. Május 23. - 16:32:38 »

Nem, és meg ne próbálj "barkácsolni" (betétcső)! A kimondottan sörétes Izs-18-ak zárja nem bírja el a golyós-lőszer nyomását.

Szia Pista! Emelem

Hogy, hogy nem bírja el? Nekem volt több is, de a sörétesek és a golyósok tök egyformák, csak az ütőszög átmérője különböző. Vállat von  Én tudtam használni a 308 win -hez a 222 rem csövet és a sörétest is, csak a sörétes lőszert nem mindég sütötte el.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: