Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 143368 alkalommal)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #795 Dátum: 2020. December 05. - 22:25:33 »

Jelenleg, még embargó nélkül is nagy pangás van az importban, nem csak keleti oldalról.
Ámerikából sem jön át semmi.
Savage puskára vonatkozón ment kérdés az importőrhöz, de a válasz negatív.
Nem, hogy nem bíztatott semmivel, de nem is hitegetett.... Ördög

Mit szeretnél Savage-ből, ha nem titok?

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #796 Dátum: 2020. December 05. - 23:08:18 »

Mit szeretnél Savage-ből, ha nem titok?

 Emelem
Az is csak egy választási lehetőségként merült fel, amikor olcsó, kis kaliberű "játszós" puskát kerestem a vadászboltban.
Első sorban használtat, de mivel nem volt éppen olyan polcon (csak IZs-18, azt meg nem akarok), a boltos utána érdeklődött, mert
nem sokkal előttem vittek el egy olyan portékát 223-asban és szerinte az is megfelelne az igényeimnek.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #797 Dátum: 2021. Március 05. - 14:43:06 »

"Bergstucni" ügyben érdeklődnék, jobb híján itt, mert nem találtam külön topicot...Segítsetek, hogy ne hülyén haljak meg: hogy a bánatba csinálják
(ha egyáltalán lehet), hogy a két különböző kaliber ugyanoda hordjon!? És még ott a céltávcső is, melyik csőhöz lövik be, meg még ha különböző lőszereket próbálnánk...
Egyáltalán van megoldás? Vagy csak azt lehet használni, amivel a gyár (gyártó) belőtte? Hetek óta ezen agyalok, de csak egyre több a kérdés...
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #798 Dátum: 2021. Március 05. - 15:42:11 »

"Bergstucni" ügyben érdeklődnék, jobb híján itt, mert nem találtam külön topicot...Segítsetek, hogy ne hülyén haljak meg: hogy a bánatba csinálják
(ha egyáltalán lehet), hogy a két különböző kaliber ugyanoda hordjon!? És még ott a céltávcső is, melyik csőhöz lövik be, meg még ha különböző lőszereket próbálnánk...
Egyáltalán van megoldás? Vagy csak azt lehet használni, amivel a gyár (gyártó) belőtte? Hetek óta ezen agyalok, de csak egyre több a kérdés...

Szerintem vegyük két részre.

1. Régiek: A gyár adott lőszerre, adott távolságra belőtte, mint a többi duplát is, adott lőszerrel lehet jó, vagy esetleg a töltögetéssel lehet finomítani. A 2 cső fixen forrasztva, állítási lehetőség nincs .
2. Újabbak: 1 általában nagyobb cső fix, a másik ahhoz állítható mint egy betétcső esetén, jellemzően  elöl.   
( 3.Mint az orosz dupla golyósok , csak egyik irány - függő vagy vízszintes-  állítható  jellemzően felső cső középen lévő csavaros  görbítésével. )

Tudtommal .
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #799 Dátum: 2021. Március 05. - 16:41:10 »

"Bergstucni" ügyben érdeklődnék, jobb híján itt, mert nem találtam külön topicot...Segítsetek, hogy ne hülyén haljak meg: hogy a bánatba csinálják
(ha egyáltalán lehet), hogy a két különböző kaliber ugyanoda hordjon!? És még ott a céltávcső is, melyik csőhöz lövik be, meg még ha különböző lőszereket próbálnánk...
Egyáltalán van megoldás? Vagy csak azt lehet használni, amivel a gyár (gyártó) belőtte? Hetek óta ezen agyalok, de csak egyre több a kérdés...

Mamut megválaszolta, röviden esetleg még annyi kiegészítés, hogy ha lehet állítani a két (vagy egyik) csövet, akkor előbb "összelövöd" a két csövet annyira közeli becsapódással egymáshoz, amennyire csak lehet, és mindeközben nem is foglalkozol avval, hogy épp hova lő a szálkereszthez képest. Aztán a remélhetőleg közös, vagy egymáshoz kellően közelre hozott becsapódási pont(ok)hoz igazítod a távcsövet (Mindehhez először is meg kell állapodni saját magaddal egy fix távolságban, mert mennél inkább eltér a két kaliber, annál nagyobb az eltérés a röppályában). Majd valaki kijavít, ha hülyeséget beszélek, én igazándiból nem tudom, van-e olyan puska, amin külön az egyik csövet lehet állítani nem csak függőlegesen, hanem a másiktól függetlenül vízszintesen is. Pl. a Tikka duplagolyóson csak egy kis fém tuskót tologatsz előre-hátra a két cső között (aztán rögzíted persze, ha jó), de ezzel csak a két cső "íveltségét" változtatod, csak függőlegesen. Aztán ettől még tud vízszintesen is elállítódni a két cső sajnos, szóval egy ilyen babázással el tud menni elég sok idő, mire elfogadható eredményt érsz el.
Naplózva
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #800 Dátum: 2021. Március 06. - 14:48:16 »

Köszönöm az eddigi infókat, kicsit tisztább lett a kép. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy a gyártók hogyan adják el ezeket, azaz összelövik-e a csöveket
és adnak róla valamilye "papírt" vagy szórakozz vele a lőtéren magad, esetleg hozzáértővel. A Blaser katalógusában csak annyit írnak, hogy a felső
 betétcsőben (!)  lévő kisebb kaliberű cső precízen hozzáállítható a nagyobb kaliberű alsóhoz. Mondjuk pl. a Krieghoffnál pont fordítva van az elrendezés
 és nincs szó betétcsőről. Persze annyi pénzért...
Van valakinek ilyen puskája? Kíváncsi lennék gyakorlati tapasztalatokra is az elmélet mellett, mert a fenti prémium gyártók szerint "sehr praktisch", ami
igaz is lenne, ha tudnám, hogy oda lő ahová célzok. Pl. egy 5,6x52R + 8x75 RS kombó tényleg ideális lenne cserkelésre, bármi jönne szembe lenne
megoldás. Vagy mindkét vállon egy-egy gavallér a fenti kaliberekkel...)))
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #801 Dátum: 2021. Március 06. - 18:41:19 »

Köszönöm az eddigi infókat, kicsit tisztább lett a kép. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy a gyártók hogyan adják el ezeket, azaz összelövik-e a csöveket
és adnak róla valamilye "papírt" vagy szórakozz vele a lőtéren magad, esetleg hozzáértővel. A Blaser katalógusában csak annyit írnak, hogy a felső
 betétcsőben (!)  lévő kisebb kaliberű cső precízen hozzáállítható a nagyobb kaliberű alsóhoz. Mondjuk pl. a Krieghoffnál pont fordítva van az elrendezés
 és nincs szó betétcsőről. Persze annyi pénzért...
Van valakinek ilyen puskája? Kíváncsi lennék gyakorlati tapasztalatokra is az elmélet mellett, mert a fenti prémium gyártók szerint "sehr praktisch", ami
igaz is lenne, ha tudnám, hogy oda lő ahová célzok. Pl. egy 5,6x52R + 8x75 RS kombó tényleg ideális lenne cserkelésre, bármi jönne szembe lenne
megoldás. Vagy mindkét vállon egy-egy gavallér a fenti kaliberekkel...)))

Például...

Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #802 Dátum: 2021. Március 06. - 18:53:01 »

Köszönöm az eddigi infókat, kicsit tisztább lett a kép. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy a gyártók hogyan adják el ezeket, azaz összelövik-e a csöveket és adnak róla valamilye "papírt" vagy szórakozz vele a lőtéren magad, esetleg hozzáértővel. A Blaser katalógusában csak annyit írnak, hogy a felső betétcsőben (!)  lévő kisebb kaliberű cső precízen hozzáállítható a nagyobb kaliberű alsóhoz. Mondjuk pl. a Krieghoffnál pont fordítva van az elrendezés és nincs szó betétcsőről. Persze annyi pénzért...
Van valakinek ilyen puskája? Kíváncsi lennék gyakorlati tapasztalatokra is az elmélet mellett, mert a fenti prémium gyártók szerint "sehr praktisch", ami igaz is lenne, ha tudnám, hogy oda lő ahová célzok. Pl. egy 5,6x52R + 8x75 RS kombó tényleg ideális lenne cserkelésre, bármi jönne szembe lenne megoldás. Vagy mindkét vállon egy-egy gavallér a fenti kaliberekkel...)))


Tévedtem, a durva és a finom belövés is meg van oldva mind vízszintes, mind függőleges irányban:

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjd-qK5nJzvAhXl4IUKHQUCC_UQFjAPegQICBAD&url=http%3A%2F%2Fup.picr.de%2F6554329tdo.pdf&usg=AOvVaw1d1AGFKwbOWV2Wy9m_doaV
Naplózva
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #803 Dátum: 2021. Március 07. - 09:18:03 »

Köszönöm, még szegényes német tudásommal is tudtam értelmezni. Gondolom angolul is elérhető valahol.
Mégse halok meg hülyén?
A többi gyártó is így csinálja?
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #804 Dátum: 2021. Március 08. - 09:10:28 »

Mamut megválaszolta, röviden esetleg még annyi kiegészítés, hogy ha lehet állítani a két (vagy egyik) csövet, akkor előbb "összelövöd" a két csövet annyira közeli becsapódással egymáshoz, amennyire csak lehet, és mindeközben nem is foglalkozol avval, hogy épp hova lő a szálkereszthez képest. Aztán a remélhetőleg közös, vagy egymáshoz kellően közelre hozott becsapódási pont(ok)hoz igazítod a távcsövet (Mindehhez először is meg kell állapodni saját magaddal egy fix távolságban, mert mennél inkább eltér a két kaliber, annál nagyobb az eltérés a röppályában). Majd valaki kijavít, ha hülyeséget beszélek, én igazándiból nem tudom, van-e olyan puska, amin külön az egyik csövet lehet állítani nem csak függőlegesen, hanem a másiktól függetlenül vízszintesen is. Pl. a Tikka duplagolyóson csak egy kis fém tuskót tologatsz előre-hátra a két cső között (aztán rögzíted persze, ha jó), de ezzel csak a két cső "íveltségét" változtatod, csak függőlegesen. Aztán ettől még tud vízszintesen is elállítódni a két cső sajnos, szóval egy ilyen babázással el tud menni elég sok idő, mire elfogadható eredményt érsz el.

Én nem így csináltam, de az nem jelenti azt, hogy ne működne.
Belőttem 4 cm magasra a 7x65R csövet 100 méteren és ahhoz utána az állítható hornetet pontra 100on.
Mivel a két kaliber "hatótávja" más, én ezt célszerűbbnek tartom, mint hogy legyen olyan távolság, ahol mindkettő "pontba" lő.
A Hornettel így tudom, hogy 100ig a rókára hogy lőjek, a 7x65r meg tudom, hogy 180ig kb nagyvadra benne van a +/- 4 cm-ben.
Meg ez nem is bergstutzen, hanem egy betétcsöves drilling  Stoel Ördög
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #805 Dátum: 2022. Január 01. - 13:43:12 »

Tudom nem egyszerű, de hátha ....

A Brno Super duplagolyósok gyárilag milyen lőszerre, milyen távolságra vannak összelőve? Mert itt a cső forrasztott, állítási lehetőség nincs tudtommal .

Esetleg ha a használók közül megosztaná valaki a tapasztalatot, bár tudom nem egy gyakori darab.

Köszönöm!
Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #806 Dátum: 2022. Január 02. - 08:17:31 »

Tudom nem egyszerű, de hátha ....

A Brno Super duplagolyósok gyárilag milyen lőszerre, milyen távolságra vannak összelőve? Mert itt a cső forrasztott, állítási lehetőség nincs tudtommal .

Esetleg ha a használók közül megosztaná valaki a tapasztalatot, bár tudom nem egy gyakori darab.

Köszönöm!
Üdv először is hadd kívánjak Boldog Új Évet.Szerintem a már nem igazán kapható barna dobozos cseh lőszerhez kalibrálták a csöveket.Nyílt irányzékhoz az alap távolság 50 m.Ha jók a csövek meg lehet próbálni a gyári cseh lőszert de már nem olyan töltési normák vannak mint annó.Valószínű csak töltött lőszer lessz az igazán frankó a két cső miatt lehet hogy lessz egy picike hajtépés,és tökönszúrom magam című fölkiáltások.😅.De az sem lehetetlen hogy minden elsőre penge legyen.Jó szórakozást kívánok.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: