Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 66   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 77000 alkalommal)
Vadi
Vadász
Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: 2010. Május 17. - 10:06:30 »

Tisztelt forumózok!Érdekelne hogy kinek mi a véleménye az Izs 18 ról 308,ill 3006 os kaliberben illetve a fegyver használhatóságáról.Fegyver vásárlása előtt állok és ilyenben gondolkodom mivele nekem nagyon bejön.Csak az még nem tiszta számomra melyik kaliber legyen.A 3006 os állítólag nagyon rugdos a 308 kicsit szelidebb.Ha van valakinek ezzel a fegyverrel valamilyen hozzászólása illetve tapasztalatan nagyon várom.Egy kalappal mindenkinek
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*

« Új üzenet #1 Dátum: 2010. Május 17. - 10:13:32 »

Próbáld meg a golyós fegyverek topikban feltenni a kérdést, mielőtt ezt törlik  Kacsint
Gondolkodtam, megér-e az IZS-18 egy külön topicot. De a maga módján ez a fapados kis orosz egy ikon a vadászfegyverek közt, hát had szóljon... Kacsint
Amúgy a 308-as nagyon el van találva, harmonikus, kezes, hatásos kis fegyver. .30-as űrméretben mindenképp ezt venném.
Naplózva

Rock n' Roll came from the slaves singing gospel in the fields. Their lives were hell and they used music to lift out of it, to take them away. That's what rock n' roll should do - take you to a better place.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*

« Új üzenet #2 Dátum: 2010. Május 17. - 10:22:02 »

Amúgy nem vagy Te már regisztrálva nálunk?  Esetleg "Csőgör" nicken?
Ha jelszó gondod van, szólj és segítek.
Naplózva

Rock n' Roll came from the slaves singing gospel in the fields. Their lives were hell and they used music to lift out of it, to take them away. That's what rock n' roll should do - take you to a better place.
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #3 Dátum: 2010. Május 17. - 10:29:59 »

Tisztelt forumózok!Érdekelne hogy kinek mi a véleménye az Izs 18 ról 308,ill 3006 os kaliberben illetve a fegyver használhatóságáról.Fegyver vásárlása előtt állok és ilyenben gondolkodom mivele nekem nagyon bejön.Csak az még nem tiszta számomra melyik kaliber legyen.A 3006 os állítólag nagyon rugdos a 308 kicsit szelidebb.Ha van valakinek ezzel a fegyverrel valamilyen hozzászólása illetve tapasztalatan nagyon várom.Egy kalappal mindenkinek

Szia!

30-06-ban tényleg rugdosós, pláne mert maga a puska is elég könnyű, de persze nem vészes, párat lőttem ilyen kaliberűvel. Könnyű súlya és rossz súlyelosztása miatt, meg a borzasztó elsütés miatt szabad kézből nem lehet vele rendesen lőni. Az elsütésen lehet segíteni, de onnétól fogva még a szokásostól is jobban (ha van ilyen) kell figyelni arra, hogy a töltött puska összecsukásakor a cső a föld felé álljon. Nekem először úgy befinomították, hogy a lőtéren a földbe lőttem az első összecsukáskor. De rögtön alakítottak rajta, később soha nem volt ilyen problémám.

Nekem 0,222-ben van. A tus kicsit puha, a barnítás nem tartós, de az árát mindenképp' megéri.

Szerintem is jobb választás 308-as kaliberben használni, mint 30-06-ban.

Először igen szorulós a puska nyitása, zárása, nehezen megy a kulcs, de bekopik az.

Ha első puskád lesz, akkor nagyon jó választás egy gavallérral kezdeni, megtanulsz odafigyelni az EGY lövésre, hogy az jó helyre menjen. Vadászpuskád lesz.

Wave  Emelem 
Naplózva
S.Peti
Vadász

« Új üzenet #4 Dátum: 2010. Május 17. - 10:42:18 »

Szia!

30-06-ban tényleg rugdosós, pláne mert maga a puska is elég könnyű, de persze nem vészes, párat lőttem ilyen kaliberűvel. Könnyű súlya és rossz súlyelosztása miatt, meg a borzasztó elsütés miatt szabad kézből nem lehet vele rendesen lőni. Az elsütésen lehet segíteni, de onnétól fogva még a szokásostól is jobban (ha van ilyen) kell figyelni arra, hogy a töltött puska összecsukásakor a cső a föld felé álljon. Nekem először úgy befinomították, hogy a lőtéren a földbe lőttem az első összecsukáskor. De rögtön alakítottak rajta, később soha nem volt ilyen problémám.

Nekem 0,222-ben van. A tus kicsit puha, a barnítás nem tartós, de az árát mindenképp' megéri.

Először igen szorulós a puska nyitása, zárása, nehezen megy a kulcs, de bekopik az.

Ha első puskád lesz, akkor nagyon jó választás egy gavallérral kezdeni, megtanulsz odafigyelni az EGY lövésre, hogy az jó helyre menjen. Vadászpuskád lesz.

Wave  Emelem 
Full... Igen

:buba

Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #5 Dátum: 2010. Május 17. - 12:08:23 »

Szia!

Wave  Emelem 

Anti!

A gavallér puskás indok, meg a 308-as választás a .30-asok közül ebben a fegyverben  Igen !

De az ár alapján a .222-.223-as kategóriában szerintem már jobban megéri a JW-105-ös rizs keverő. Kivehető tár, ismétlő fegyver, biztonságos(leötletbörzézett Ördög) elsütő-, biztosítószerkezet. Ha jól tudom akkor az IZS 80.000,- HUF körül mozog, a JW-105-ös meg 84.000,- HUF - 92.000,- HUF között mozog bolttól függően.... Wave Emelem
Nekem volt/van mind kettő. Wave
Naplózva
Vadi
Vadász

« Új üzenet #6 Dátum: 2010. Május 17. - 12:29:16 »

Az elsütés tényleg kicsit  nenézkes ezeken a fegyvereken?Vagy utánna lehet álítani mint más márkáknál.Céltávcső tekintetében milyent lenne rá érdemes felszerelni amit nem "rugdos" szét. Illetve 50 vagy 56 os lencséjü céltávcsőnél tényleg le kelll venni róla a nyílt irányzékot vagy esetleg egy másik szerelékkel ezt el lehet kerülni.
Naplózva
jan
Vadász

« Új üzenet #7 Dátum: 2010. Május 17. - 13:05:52 »

Az elsütés tényleg kicsit  nenézkes ezeken a fegyvereken?Vagy utánna lehet álítani mint más márkáknál.Céltávcső tekintetében milyent lenne rá érdemes felszerelni amit nem "rugdos" szét. Illetve 50 vagy 56 os lencséjü céltávcsőnél tényleg le kelll venni róla a nyílt irányzékot vagy esetleg egy másik szerelékkel ezt el lehet kerülni.

Az elsütés változó, van amelyiké gyárilag egész normális, a többségé nem. Ezen puskaműves tud finomítani a megfelelő beavatkozással.
Az enyémen 6x42 MOM távcső volt évekig, nem rugdosta szét.
Rá lehet tenni az 56-os lencséjű optikát is az irányzék leszerelése nélkül, csak megfelelően magas szerelék kell hozzá. Szvsz érdemesebb az alacsonyabb szereléket választani, és levenni az irányzékot. Úgysem használja senki.
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #8 Dátum: 2010. Május 17. - 16:48:31 »

Nekem .222-es kaliberben van,balos  blaser utánzat agyazással,és nem adnám a kínai  rizskeverőért,csak azért mert ismétlő! Vigyorog Azt hallottam,hogy ezeken az izs-18 puskákon steyr  cső van. Szerintetek mi igaz ebből? Vállat von
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*

« Új üzenet #9 Dátum: 2010. Május 17. - 16:53:07 »

Azt hallottam,hogy ezeken az izs-18 puskákon steyr  cső van. Szerintetek mi igaz ebből? Vállat von
Semmi.
Naplózva

Forend
Vadász

« Új üzenet #10 Dátum: 2010. Május 17. - 16:55:49 »

Nekem .222-es kaliberben van,balos  blaser utánzat agyazással,és nem adnám a kínai  rizskeverőért,csak azért mert ismétlő! Vigyorog Azt hallottam,hogy ezeken az izs-18 puskákon steyr  cső van. Szerintetek mi igaz ebből? Vállat von

Semmi, csak hasonlít hozzá és így próbáltak neki nagyobb vásárlási kedvet csinálni...
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász

« Új üzenet #11 Dátum: 2010. Május 17. - 16:56:06 »

Semmi.

Bion Wave
Naplózva

Üdv End
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász

« Új üzenet #12 Dátum: 2010. Május 17. - 17:09:16 »

Szerintem sem igaz, de az tény, hogy strapabíró, és egyáltalán nem kényes cső!
Naplózva

"Az alkohol nem megoldás, de a tej sem az!"
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #13 Dátum: 2010. Május 17. - 19:11:04 »

Semmi.
Pedig úgy örültem,hogy hátha van valami köze egy Steyr-hez Rííí
Kíváncsi lennék,nektek mik a tapasztalatok lőszermárkában,ki-mit használ hozzá?
Nekem eddig Sako Gamehead 3,56 a favorit!
Próbáltam hozzá a saller bélát is,de a sakoval jobb szórásképet  lőttem. A Remington műanyaghegyűjével meg nem tudtam két egyformát lőni,dobálta össze-vissza.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 17. - 19:59:32 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
clint
Vadász

« Új üzenet #14 Dátum: 2010. Május 17. - 19:58:15 »

308win-ben volt nekem is, távcső nélkül használtam, alig rúgott valamit. 80-100 méterről lőttem vele pár őzet, kis ügyes, csinos fegyver volt. Azt sajnálom, hogy valami jó peremes (7x57R, 7x65R) kaliberben nem lehet beszerezni itthon. Jól lehet tuningolni. Igen
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 66   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: