Oldalak: [1] 2   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadász Avatás  (Megtekintve 34823 alkalommal)
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Dátum: 2010. Május 14. - 20:09:06 »

Hello

Szeretnék mindnet megtudni róla hogy megy ki mond mit mit kell tenni annak akit avatnak stb.....

Még nem vagyok vadász de nem sokára az leszek és nem nagyon tudok róla hogy hogy megy ez a dolog annyit mondtak h egy vesszővel elvernek.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9908



« Új üzenet #1 Dátum: 2010. Május 14. - 20:42:16 »

Hello

Szeretnék mindnet megtudni róla hogy megy ki mond mit mit kell tenni annak akit avatnak stb.....

Még nem vagyok vadász de nem sokára az leszek és nem nagyon tudok róla hogy hogy megy ez a dolog annyit mondtak h egy vesszővel elvernek.
Vesszővel ?????
Na ez ingoványos talaj egy picit. Ahány tájegység annyi szokás.
Nálunk az a hagyomány vagy TE és van az avató,akit felkérsz hogy avasson az adott vadra vadásszá.Az avatóbotot neked kell levágnod ha nem megfelelő az avatónak nézhetsz új után. A terítéken levő vadon a puskád,kalapod felett fekszel. Az avató háromszor üt-legyint (vérmérséklet szerint) minden egyes ütés előtt elmondja kinek a nevében avat fel. A harmadik ütés után neked minél hamarabb fel kell állnod. Ugyanis ha a jelenlevők közt van olyan aki felavatott vadász a harmadik ütés után ő is üthet. De szigorúan a harmadik után ellenkező esetben ő fekszik a helyedre. Nem illik már felállt "ifjonti" vadászra ütni.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #2 Dátum: 2010. Május 15. - 01:12:37 »

Hello

Szeretnék mindnet megtudni róla hogy megy ki mond mit mit kell tenni annak akit avatnak stb.....

Még nem vagyok vadász de nem sokára az leszek és nem nagyon tudok róla hogy hogy megy ez a dolog annyit mondtak h egy vesszővel elvernek.




Szervusz Tornay!

Vesszővel azt a tanulót verte el régen a tanító, aki a többszöri figyelmeztetés ellenére sem volt hajlandó helyesen, értelmesen írni! Ma sem ártana ahogy látom!
A vadászavatás más dolog!

Ha nemsokára vadász leszel, (??) elég szomorú, hogy ennyit tudsz a vadásszá avatásról!
Én úgy gondolom, ha Téged ez a téma valóban érdekelne, akkor egy kicsit utána is olvashatnál a szakirodalomban, meg az etikai kiadványokban.
Ha veszed a fáradtságot itt a fórumon is, találsz róla jó pár leírást.
Persze valóban egyszerűbb kérdezni, mint egy kicsit utána nézni. De, ha annyira már nem érdekel, akkor talán más időtöltés után kellene nézned! A vadászat teljes embert kíván, aki hajlandó rengeteget figyelni, tanulni, olvasni is érte!
Javaslom, előbb olvass utána, és ha kérdésed van, azt tedd fel.
Én is nagyon szívesen segítek, de azt ne várja el senki, hogy minden tudnivalót ide leírogatunk.



« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 16. - 09:02:40 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #3 Dátum: 2010. Május 15. - 08:40:18 »

Attila berágott Ördög Hozzáteszem teljesen jogosan. Ha valakiből nemsokára vadász lesz,akkor illene már tudni hogy zajlik egy  fácán,nyúl,róka stb..vadásszá avatás. Emelem
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #4 Dátum: 2010. Május 15. - 11:28:16 »


Ha nemsokára vadász leszel, (??) elég szomorú, hogy ennyit tudsz a vadásszá avatásról!
Én úgy gondolom, ha Téged ez a téma valóban érdekelne, akkor egy kicsit utána is olvashatnál a szakirodalomban, meg az etikai kiadványokban.
Ha veszed a fáradtságot itt a fórumon is, találsz róla jó pár leírást.
Persze valóban egyszerűbb kérdezni, mint egy kicsit utána nézni. De, ha annyira már nem érdekel, akkor talán más időtöltés után kellene nézned! A vadászat teljes embert kíván, aki hajlandó rengeteget figyelni, tanulni, olvasni is érte!
Javaslom, előbb olvass utána, és ha kérdésed van, azt tedd fel.
Én is nagyon szívesen segítek, de azt ne várja el senki, hogy minden tudnivalót ide leírogatunk.

 Igen Igen
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #5 Dátum: 2010. Május 15. - 13:25:34 »

Attila berágott Ördög Hozzáteszem teljesen jogosan. Ha valakiből nemsokára vadász lesz,akkor illene már tudni hogy zajlik egy  fácán,nyúl,róka stb..vadásszá avatás. Emelem

 Fejvakarás Vállat von
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #6 Dátum: 2010. Május 16. - 09:08:54 »

Fejvakarás Vállat von

Mi nem érthető?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sziju
Vendég
« Új üzenet #7 Dátum: 2010. Május 16. - 17:05:00 »

Kedves Tornay!

Itt kaphatsz választ a kérdésedre.
http://www.vadasz.info.hu/etika/avatas.html
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #8 Dátum: 2010. Május 17. - 19:51:32 »

Hello

Szeretnék mindnet megtudni róla hogy megy ki mond mit mit kell tenni annak akit avatnak stb.....

Még nem vagyok vadász de nem sokára az leszek és nem nagyon tudok róla hogy hogy megy ez a dolog annyit mondtak h egy vesszővel elvernek.

Csácsumi tornay nehiggyél senkinek a vadázsavattaás az az h mygayrtanárnőd leszál a égből egy elytőernyóval é s adig ver egy k.nagy botttla míg el nem fárad figyuzzad!
csocs!! Bion
 
De vadász amúgy is csak a 18. esztendő után lehetsz, addig meg van időd megtanulni az MSN, SMS és a vadászfórum közt a különbséget.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #9 Dátum: 2010. Május 17. - 22:14:28 »

Csácsumi tornay nehiggyél senkinek a vadázsavattaás az az h mygayrtanárnőd leszál a égből egy elytőernyóval é s adig ver egy k.nagy botttla míg el nem fárad figyuzzad!
csocs!! Bion
 
De vadász amúgy is csak a 18. esztendő után lehetsz, addig meg van időd megtanulni az MSN, SMS és a vadászfórum közt a különbséget.

Mindezt egy "h" betűért?  Fejvakarás   Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #10 Dátum: 2010. Május 17. - 23:16:15 »

Mindezt egy "h" betűért?  Fejvakarás   Vállat von

Én is kerestem a hibát a kolléga írásában, de csak azt az egy "h" betűt találtam.
Szerintem is egy kicsit erős volt...
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #11 Dátum: 2010. Május 17. - 23:22:42 »

Csak azt az egy "h" betűt? Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #12 Dátum: 2010. Május 17. - 23:28:40 »

Persze lehetne tagoltabb, pár vesszővel több.
Szerintem egy kicsit erős volt akkor is....
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #13 Dátum: 2010. Május 17. - 23:33:12 »

Csak azt az egy "h" betűt? Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás

Bocsánatot kérek. ha erős volt, de ezek szerint ti nem láttátok kedves, immár szeretettel fogadott forumtársunk előző bbelépőjét????????
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #14 Dátum: 2010. Május 17. - 23:37:37 »

Bocsánatot kérek. ha erős volt, de ezek szerint ti nem láttátok kedves, immár szeretettel fogadott forumtársunk előző bbelépőjét????????

 Fejvakarás Fejvakarás

Nem. Talán visszaeső?  Ördög
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: [1] 2   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: