Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kemence építés  (Megtekintve 88297 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #30 Dátum: 2011. Január 10. - 22:42:40 »

Sosem láttam ilyeneket, de nagyon tetszenek, jobban, mint egy cserépkályha

Vadászházak, vadászszobák igazi ékességei!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #31 Dátum: 2011. Január 11. - 08:38:34 »

A kajás topikban írta a Németh Lajos, hogy vaddisznópecsenyét sütöttek kemencében.
Nekem az ihlet onnan jött, hogy csinálni kellene egy egyszerű udvari kemencét!
Tavasszal neki is állok, hogy mire a malacok megnőnek kész legyen!
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #32 Dátum: 2011. Január 11. - 09:03:41 »

Kedves Kemenceépítéssel kacérkodó Vadászok!
Én nekem nem volt semmi, különösebb előképzettségem, ha csak a kohászat nem annak számít.
Elkezdtem nézelődni a neten és a legjobbnak én is a www.kemencebencét.hu-t találtam.
Igaz, hogy fél évet nézelőttem tervezgettem, aztán egyszer egy eső elmosta az összes rajzomat Dühhh, de egy része meg volt fejbe, így neki álltam, és kirakosgattam szárazon, majd ragasztottam, és így tovább. Minden nap ahogy munkából hazaértem meg hétvégenként csinálgattam, hát így rá is ment a májustól-augusztus végéig a nyaram, de!!!!!!! azóta is működik! Télen is csodálatos amíg fűti az ember fia, nem fázik, na persze 1-2 pohár bor is kell hozzá, és óriási élmény. A szomszédok is kérdezik, hogy "mikor fűtöm be a kemencét, mert van egy kis oldalasuk, nem sütném-e meg?" Már hogyne sütném, elfér benne sok minden egyszerre.

Tisztelt Erdojaro!
 Mikor tisztelsz meg látogatásoddal?
Nagy tisztelettel várlak!
Üdvözlettel: Laci Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #33 Dátum: 2011. Január 11. - 09:29:14 »

Szia Bird0!
Milyen "habarcsot" használtál, tettél bele vízüveget, vagy "csak" soványított agyaggal dolgoztál? Fotók, rajzok, munka leírása? Ha már felajánlottad, várjuk, én legalábbis! Nevet
sanyooo
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #34 Dátum: 2011. Január 11. - 09:35:02 »

Szia Bird0!
Milyen "habarcsot" használtál, tettél bele vízüveget, vagy "csak" soványított agyaggal dolgoztál? Fotók, rajzok, munka leírása? Ha már felajánlottad, várjuk, én legalábbis! Nevet
sanyooo

Sanyooo itt nézd meg a Kemece projektek menü alatt a Saját kemence építését:  http://www.kemenceepites.extra.hu/home.html

A tervezéstől, alapozáson, falazáson át az elkészültig pontos információkat ad. Fotózva, tanácsokkal, a habarcs ügyében is.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #35 Dátum: 2011. Január 11. - 09:48:16 »

Sanyooo itt nézd meg a Kemece projektek menü alatt a Saját kemence építését:  http://www.kemenceepites.extra.hu/home.html

A tervezéstől, alapozáson, falazáson át az elkészültig pontos információkat ad. Fotózva, tanácsokkal, a habarcs ügyében is.

Szia Voldi!
Köszönöm a linket!
Én egy kicsit részletesebb válaszokat szeretnék, mint amit a szerző ír, bár a honlap igazán látványos! Azért nézegetem! Mosolyog
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #36 Dátum: 2011. Január 11. - 09:51:10 »

Szia Voldi!
Köszönöm a linket!
Én egy kicsit részletesebb válaszokat szeretnék, mint amit a szerző ír, bár a honlap igazán látványos! Azért nézegetem! Mosolyog


Ha egyszer tényleg megnézed, minden kép alatt részletes ismertetést találsz: pl.: Az egyik szombaton kezdtük el a kemence alját kirakni. Falazóanyagként zsákos előkevert falazóanygot használtunk. Fontos, hogy lehetőleg kis szemcseméretű legyen a habarcs, és a téglákat falazás előtt mártsuk vízbe, különben hamar kiszívja a habarcsból a nedvességet, így nem lesz erős a kötés. Az oldalak merőlegességének beállítása az első sorban a legfontosabb.

Ez a falazás kezdetéről.

Szerintem ennél részletesebben sehol nem találod meg, igaz a képeket meg kell nézni hozzá, nem elég elolvasni csak az oldalon levő szöveget. A pontos lépésenkénti információ a képek alatt van. Minden egyes téglához külön idegenvezetést kapsz gyakorlatilag.  Vigyorog

Fent tudsz lapozni a képek és egyben a munkafolyamatban.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #37 Dátum: 2011. Január 11. - 10:25:34 »

Nézd én nem a akarok vitatkozni, de hidd el, ezen a szinten már túl vagyok! Ismerem ezt az oldalt is, meg még sokat, levelezek kályhás mesterekkel, bár én magam laikus vagyok. Azt sehol sem írja a szerző, hogy az agyagot keveri-e valamivel, mert tisztán nem jó! Homokkal soványítják, van aki vízüveget is kever bele, de csak 800 fokot el nem érő helyre szabad ezt bedolgozni, a fölött fölösleges a vízüveg. Síma falazó habarcsot kályhás nem használ, nekem se lesz rá szükségem.
Ami érdekelne, de sehol nem találom: Honnan származik az agyag, a homok amit használ, milyen szemcsenagyság, milyen keverési arány, stb.
Ezért kérdeztem Bird kollágát!
 Wave
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #38 Dátum: 2011. Január 11. - 10:36:11 »

Ami érdekelne, de sehol nem találom: Honnan származik az agyag, a homok amit használ, milyen szemcsenagyság, milyen keverési arány, stb.
Ezért kérdeztem Bird kollágát!
 Wave

Pedig erre vonatkozó információt (agyag+homok) is olvastam szerintem ezen az oldalon, de megkeresem Neked. Sőt azt is olvastam valahol, hogy a vizüveg meg tök felesleges.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #39 Dátum: 2011. Január 11. - 10:40:24 »

Pedig erre vonatkozó információt (agyag+homok) is olvastam szerintem ezen az oldalon, de megkeresem Neked. Sőt azt is olvastam valahol, hogy a vizüveg meg tök felesleges.

"Én is porított agyagot használtam. 1:3 arányban kevertem, tehát 1 rész agyagporhoz 3 rész homokot kevertem, majd annyi vizet adtam hozzá, hogy tejfölszerű masszát kapjak. Ezt kikísérleteztem igazából. 5x5x5cm-es kockát kell csinálni a masszából és hagyni kell kiszáradni. Ha kiszáradt, meg kell vizsgálni. Ha kirepedt a száradás során, akkor túl kövér a massza, homokot kell bele tenni. Ha porlik, akkor túl sovány, akkor viszont agyagot kell hozzá adni. Különböző arányokkal csináltam 3 féle kockát és nekem az 1:3 arányú keverékkel lett a legjobb."

Aztán:

"Talán a később jövőknek segítség lesz a következő:

- van lángálló agyag, 1100 C körül ég ki, ebből csinálják például a köcsögöt, a köcsögös bab nélkülözhetetlen kellékét

- van tűzálló agyag, 1500 C körül ég ki

Mindkettőt keramikusok szakboltjában lehet kapni, de előtte érdemes telefonálni, mert nem túl sokan használják és előfordul hogy éppen nincs. 3 ilyen helyet ismerek:
1.Ceramiccenter,Bp. Nádastó u.
2.Interkerám, Bp. Hajógyári sziget és Kecskemét, Parasztfőiskola u.
3.Budapest Kerámia, Bp. Fadrusz János u."

Aztán a fórum, ahonnan az infó van:

http://kemencebence.hu/distribution/viewtopic.php?f=2&t=20&sid=fca1fb2b760b76403d5f78b4dde15b3c&start=6480


Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #40 Dátum: 2011. Január 11. - 10:43:29 »

"Én is porított agyagot használtam. 1:3 arányban kevertem, tehát 1 rész agyagporhoz 3 rész homokot kevertem, majd annyi vizet adtam hozzá, hogy tejfölszerű masszát kapjak. Ezt kikísérleteztem igazából. 5x5x5cm-es kockát kell csinálni a masszából és hagyni kell kiszáradni. Ha kiszáradt, meg kell vizsgálni. Ha kirepedt a száradás során, akkor túl kövér a massza, homokot kell bele tenni. Ha porlik, akkor túl sovány, akkor viszont agyagot kell hozzá adni. Különböző arányokkal csináltam 3 féle kockát és nekem az 1:3 arányú keverékkel lett a legjobb.
"

Honnan való az agyag?
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #41 Dátum: 2011. Január 11. - 10:48:08 »

Honnan való az agyag?

Egyel lejjeb betettem, de vettek tüzépen, meg nagyon sok helyen. Ha épiteni fogok akkor szedni fogom az agyagot, van itt a Duna parton mindenféle: szürke, sárga.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #42 Dátum: 2011. Január 11. - 10:51:13 »

Egyel lejjeb betettem, de vettek tüzépen, meg nagyon sok helyen. Ha épiteni fogok akkor szedni fogom az agyagot, van itt a Duna parton mindenféle: szürke, sárga.

Még egy nagyon fontos topik:

Mit csinálnék másképp:

http://kemencebence.hu/distribution/viewtopic.php?f=2&t=207
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #43 Dátum: 2011. Január 11. - 10:54:25 »

Egyel lejjeb betettem, de vettek tüzépen, meg nagyon sok helyen. Ha épiteni fogok akkor szedni fogom az agyagot, van itt a Duna parton mindenféle: szürke, sárga.

Te is akarsz kályhát építeni? Akkor bizonyára megérted, hogy jobb előre mindent tisztázni, mint elcseszni és bontani! Ezért akarok olyan emberrel/kel beszélni, akik már túl vannak legalább egy építésen!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #44 Dátum: 2011. Január 11. - 10:55:54 »

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9157278&la=103621007

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9020390

Én ezeket szoktam olvasni.
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: