Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kemence építés  (Megtekintve 88305 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #135 Dátum: 2011. Október 10. - 14:09:34 »

[Ha még a hely engedi, érdemes az oldalaira patkát is csinálni, mert nagyon tud hiányozni ha nincs mire pakolni...
[/quote]
No,meg a macskának is csak kell valahol melegedni,a hosszú téli éjszakákon  Vigyorog
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #136 Dátum: 2012. Augusztus 19. - 11:48:28 »

Dama kemencéje ! 





























Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Siógabi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



« Új üzenet #137 Dátum: 2013. Február 13. - 18:26:28 »

Sziasztok!

Egy másik téma után kutakodva találtam erre a fórumra! Mivel nagy kemence "őrült" vagyok ezért ezt a topicot sem hagytam ki.
Ezúton szeretnék gratulálni a itt bemutatott kemencékhez, mert nagyon szépek!
Viszonylag nagy tapasztalatom van kemencés ételek elkészítésében ezért szívesen osztok meg tapasztalatokat, továbbá a kemence építés rejtelmeibe is beástam magam az elmúlt három évben, abban is szívesen segítek észrevételekkel. Olvastam korábban volt téma a vas beépítése, ezért meg is jegyezném, hogy ha csak tehetitek hagyjátok ki a építés folyamán! Egy korábbi topictárs leírta helyesen, hogy nem azonos a hőtágulási együtthatója ezért nem mozog együtt a téglával használat közben, ezért aztán később kireped, elválik. Áthidalónak vagy téglából épített boltív a megoldás vagy samott áthidaló (lehet kapni 80-100 cm-est is). A másik téma a samott mint kemence fenék. Sokan beépítik mert tartós, ha sikerül kitapasztalni még sütni is lehet benne, de altenatívaként nagyon jó megoldás a tufa, szintén tartós és szépen egyenletesen adja vissza a hőt.
Néhány kép a kemncém építéséről és benne készült ételekről:
https://plus.google.com/photos/114577850551621573323/albums/5603307659614088465?banner=pwa
Jó sütögetést! Mosolyog Amit még nem készítettem benne az vadhús.. Szomorú Erre kerestem volna receptet, főleg a pácolás érdekelne, ebben kérnék segítséget Tőletek!

Köszönettel: Gábor
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #138 Dátum: 2013. Február 13. - 20:00:29 »

Sziasztok!

Egy másik téma után kutakodva találtam erre a fórumra! Mivel nagy kemence "őrült" vagyok ezért ezt a topicot sem hagytam ki.
Ezúton szeretnék gratulálni a itt bemutatott kemencékhez, mert nagyon szépek!
Viszonylag nagy tapasztalatom van kemencés ételek elkészítésében ezért szívesen osztok meg tapasztalatokat, továbbá a kemence építés rejtelmeibe is beástam magam az elmúlt három évben, abban is szívesen segítek észrevételekkel. Olvastam korábban volt téma a vas beépítése, ezért meg is jegyezném, hogy ha csak tehetitek hagyjátok ki a építés folyamán! Egy korábbi topictárs leírta helyesen, hogy nem azonos a hőtágulási együtthatója ezért nem mozog együtt a téglával használat közben, ezért aztán később kireped, elválik. Áthidalónak vagy téglából épített boltív a megoldás vagy samott áthidaló (lehet kapni 80-100 cm-est is). A másik téma a samott mint kemence fenék. Sokan beépítik mert tartós, ha sikerül kitapasztalni még sütni is lehet benne, de altenatívaként nagyon jó megoldás a tufa, szintén tartós és szépen egyenletesen adja vissza a hőt.
Néhány kép a kemncém építéséről és benne készült ételekről:
https://plus.google.com/photos/114577850551621573323/albums/5603307659614088465?banner=pwa
Jó sütögetést! Mosolyog Amit még nem készítettem benne az vadhús.. Szomorú Erre kerestem volna receptet, főleg a pácolás érdekelne, ebben kérnék segítséget Tőletek!

Köszönettel: Gábor
Azok a kajás képek nagyon ott vannak. A töltött malac visz mindent...  Nyálcsorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #139 Dátum: 2013. Február 13. - 20:16:49 »

Sziasztok!

Egy másik téma után kutakodva találtam erre a fórumra! Mivel nagy kemence "őrült" vagyok ezért ezt a topicot sem hagytam ki.
Ezúton szeretnék gratulálni a itt bemutatott kemencékhez, mert nagyon szépek!
Viszonylag nagy tapasztalatom van kemencés ételek elkészítésében ezért szívesen osztok meg tapasztalatokat, továbbá a kemence építés rejtelmeibe is beástam magam az elmúlt három évben, abban is szívesen segítek észrevételekkel. Olvastam korábban volt téma a vas beépítése, ezért meg is jegyezném, hogy ha csak tehetitek hagyjátok ki a építés folyamán! Egy korábbi topictárs leírta helyesen, hogy nem azonos a hőtágulási együtthatója ezért nem mozog együtt a téglával használat közben, ezért aztán később kireped, elválik. Áthidalónak vagy téglából épített boltív a megoldás vagy samott áthidaló (lehet kapni 80-100 cm-est is). A másik téma a samott mint kemence fenék. Sokan beépítik mert tartós, ha sikerül kitapasztalni még sütni is lehet benne, de altenatívaként nagyon jó megoldás a tufa, szintén tartós és szépen egyenletesen adja vissza a hőt.
Néhány kép a kemncém építéséről és benne készült ételekről:
https://plus.google.com/photos/114577850551621573323/albums/5603307659614088465?banner=pwa
Jó sütögetést! Mosolyog Amit még nem készítettem benne az vadhús.. Szomorú Erre kerestem volna receptet, főleg a pácolás érdekelne, ebben kérnék segítséget Tőletek!

Köszönettel: Gábor

Üdv Gábor!!!!! Wave
Ha meg kérhetnélek abból a kenyér receptekből szeretnék kérni egy pár receptet.
Köszönöm! Igen Emelem
Üdv Gyula
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #140 Dátum: 2013. Február 13. - 20:43:05 »

Sziasztok!

Egy másik téma után kutakodva találtam erre a fórumra! Mivel nagy kemence "őrült" vagyok ezért ezt a topicot sem hagytam ki.
Ezúton szeretnék gratulálni a itt bemutatott kemencékhez, mert nagyon szépek!
Viszonylag nagy tapasztalatom van kemencés ételek elkészítésében ezért szívesen osztok meg tapasztalatokat, továbbá a kemence építés rejtelmeibe is beástam magam az elmúlt három évben, abban is szívesen segítek észrevételekkel. Olvastam korábban volt téma a vas beépítése, ezért meg is jegyezném, hogy ha csak tehetitek hagyjátok ki a építés folyamán! Egy korábbi topictárs leírta helyesen, hogy nem azonos a hőtágulási együtthatója ezért nem mozog együtt a téglával használat közben, ezért aztán később kireped, elválik. Áthidalónak vagy téglából épített boltív a megoldás vagy samott áthidaló (lehet kapni 80-100 cm-est is). A másik téma a samott mint kemence fenék. Sokan beépítik mert tartós, ha sikerül kitapasztalni még sütni is lehet benne, de altenatívaként nagyon jó megoldás a tufa, szintén tartós és szépen egyenletesen adja vissza a hőt.
Néhány kép a kemncém építéséről és benne készült ételekről:
https://plus.google.com/photos/114577850551621573323/albums/5603307659614088465?banner=pwa
Jó sütögetést! Mosolyog Amit még nem készítettem benne az vadhús.. Szomorú Erre kerestem volna receptet, főleg a pácolás érdekelne, ebben kérnék segítséget Tőletek!

Köszönettel: Gábor

Szia Gábor!

Ha legközelebb "haza" látogatsz, keress előtte; adok neked bele vadhúst, és receptet is hozzá.
Bár az eddig elkészült remekműveket elnézve, nem hinném hogy sok újat tudnék mondani...

Üdv.: Ákos
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #141 Dátum: 2013. Február 14. - 12:27:17 »

Most látom mik vannak. Mosolyog
Sajnos nálunk kicsi a kert, pedig egy kemence vagy kerti sütögető jól jönne.
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #142 Dátum: 2013. Február 14. - 14:10:39 »

Most látom mik vannak. Mosolyog
Sajnos nálunk kicsi a kert, pedig egy kemence vagy kerti sütögető jól jönne.

Oh, neee. Ajjaj!  Rííí  OOO  Taps
Naplózva
Siógabi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



« Új üzenet #143 Dátum: 2013. Február 14. - 14:55:39 »

Most látom mik vannak. Mosolyog
Sajnos nálunk kicsi a kert, pedig egy kemence vagy kerti sütögető jól jönne.

3-4 m2 bárhol kilehet szorítani... Mosolyog
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #144 Dátum: 2013. Február 14. - 15:07:57 »

3-4 m2 bárhol kilehet szorítani... Mosolyog

Ez igaz, csak a füst elvezetéssel lenne problémám. Sorházban lakom, ott meg jobbról-balról-elölről-hátulról szomszédok vannak.
Naplózva
Siógabi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



« Új üzenet #145 Dátum: 2013. Február 14. - 15:29:35 »

Üdv Gábor!!!!! Wave
Ha meg kérhetnélek abból a kenyér receptekből szeretnék kérni egy pár receptet.
Köszönöm! Igen Emelem
Üdv Gyula

Szia Gyula!!
 Próbálok pár dolgot leírni, mert a kenyérkészítés önmagában is megér egy topicot... Mosolyog
Szóval nézzétek el, hogy megint sokat fogok írni... Mosolyog
Külön kell választani két eljárást, az élesztős és a kovász kenyérkészítési technológiát.
Az élesztős egyszerűbb ezért kezdem ezzel:
Hozzávalók
1 kg BL 80-as liszt ha lehet (ha nincs megteszi a sima 55-ös is)
2 kanál só
1 kanál cukor
egy cs friss élesztő (5 dkg)
6 - 6,4 dl víz (lisztminőség függő).
3 evőkanál olaj
Sajnos a mai magyar lisztek is gyengélkednek ezért érdemes 1 kanál búza sikért hozzáadni (bio boltban beszerezhető szejtán néven)

A lisztet beleszitálom a tálba, hozzá keverem először a száraz hozzávalókat (só, sikér, cukor) majd az élesztőt és vizet. Nagyjából elkeverem, majd várok tíz percet, ekkor könnyedén megdagasztom egy kis olaj hozzáadásával. majd várok megint kb 10 percet és ismét megdagasztom egy pici olajjal, egy kis idő múlva harmadszor is megismétlem  dagasztást. Ezután kb 1 órát pihen. Ha lehet nedves ronggyal takarjátok le ( a páratartalom miatt). kb 45 perc múltán megformázzátok és megint érdemes várni vagy 10 percet (kicsit megmoccanjon). Ekkor mehet a lapátra, bevágni vagy három helyen, és alaposan bespriccelni vízzel (ha akartok rá valamilyen magvat pl szezánmag azt ekkor kell rászórni). Ha sütőben sütitek érdemes egy nagy kacsasütő tepsiben berakni és úgy bespriccelni, ha kemencében akkor vagy 0,5 L vizet befröcskölni had legyen jó nagy pára be a kenyér és gyorsan rázárni az ajtót. A pára azért fontos mert a száraz felület egyébként gyorsan megkérgesedik és nem tud megemelkedni a kenyér...
Kemencében menüt érdese sütni mert a fűtéstől számítva egyenletesen hül le és minden hőfokban mást érdemes bevetni. Fűtés után egy kis visszahűtés kb 20 perc (ekkor van olyan 360 C) ekkor érdemes kenyérlángost sütni az kb 10 perc alatt kész. utána jöhetnek a sültek, (ekkor van kb 330 C) kb egy óra másfél óra múlva mehet a kenyér is (nekem kb 280 C mutat ekkor a hőmérséklet), a végén kalácsok, rétesek és legvégül a levesek, egytálételek, káposzta félék... Mosolyog  (ekkor olyan 180 C , amik másnapig vannak bent)
A kenyeret kivéve szintén le kell spriccelni hideg vízzel, ekkor a hőkülnbség miatt kicserepesedik és fényesedik.

A kovászos kenyér az egy haladó szint, nekem kb 2 év kellett az elsajátításhoz, rengeteg rossz tanács hozzá nem értő pékektől mikorra rátaláltam egy jól működő receptre (aki publikussá tette az egy általam nagyra becsült blogger). A szomorú az, hogy a pékek sincsennek tisztában vele, hogy mi is a "kovász" mert készítése már homályba merült, elnézést a kivételektől.
Nos az alapvető különbség, hogy az élesztős kenyér élesztő gombával keleszt a kovászos pedig tejsav baktériummal.
Jól működő kovászt kinevelni kb 2 hét, utána viszont mindig lesz a hűtőből elővehető kovászmag.
Alapvetően élőflórás joghurtból lehet kinevelni, ha van rá igényetek erről is tudok leírni pár tapasztalatot...

Jó sütögetést: üdv Gábor
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 14. - 15:33:14 írta Voldemort » Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #146 Dátum: 2013. Február 14. - 15:36:47 »

Alapvetően élőflórás joghurtból lehet kinevelni, ha van rá igényetek erről is tudok leírni pár tapasztalatot...

 Türelmetlenül Türelmetlenül
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #147 Dátum: 2013. Február 14. - 16:22:41 »

Ez igaz, csak a füst elvezetéssel lenne problémám. Sorházban lakom, ott meg jobbról-balról-elölről-hátulról szomszédok vannak.
Javasolnám a hátsó szomszédba történő vezetést, azzal ritkábban találkozol... Nyihi
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #148 Dátum: 2013. Február 14. - 19:53:21 »

Javasolnám a hátsó szomszédba történő vezetést, azzal ritkábban találkozol... Nyihi


...meg azoktól kora tavasztól, késő őszig úgysem tudunk aludni az állandó bulizástól.  Türelmetlenül
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #149 Dátum: 2013. Február 14. - 20:37:02 »

Gábor! Wave
Köszönöm a receptet!!! Igen Emelem Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: