Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mi véleményünk  (Megtekintve 27289 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #90 Dátum: 2010. Március 18. - 10:41:56 »


Ezt elég nehéz nem a napi politika felöl megközelíteni! Ez ugyan is nem szól másról mint szavazat szerzésről.

Tudom én ezt.
Mégis azt kérem, próbáljatok meg úgy dugni, hogy közben szűzek maradjatok.  Bion
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #91 Dátum: 2010. Március 18. - 10:43:03 »

Szia Fomec.
Az a baj, hogy nem hátha. Pár évvel ezelőtt egy lőszerbarkácsoló tényleg fel is robbantotta Békásmegyeren a lakását meg még három másikat is maga körül. HA nem történik meg akkor nagy valószínűséggel nem veszik ilyen szigorúan az újratöltést. Minden ilyen szabályozásban megfigyelhető az akció- reakció hatása.
Csak néhány példa a közelmúltból.
rendőr lábon lövi magát a zsebes üldözése közben -reakció, nem hordhatja csövön a fegyverét
több halálos baleset vadászatokon gyors egymás után- fegyvertörvény szigorítás, vadászati szabályok szigorítása
sportlövő mészárol egyetemen- fegyvertörvény szigorítás pszicho vizsgálat
De ez megfigyelhető sok más területen is. A kérdés mindig az, hogy mikor éri el a politika "ingerküszöbét" ?


Taser- 10millióan élünk ebben az országban, ez 10millió lehetőséget teremt arra, hogy egy hülye valamit elszúrjon. Egy hülye miatt büntetni kell a többi 9 999 999főt?
Amikor gyors egymásutánban történt pár halálos baleset, akkor nem nagyon ellenkeztünk azért, hogy felfüggesztették a társas vadászatokat az érintett megyében és jó pár embert új vizsgára köteleztek. Akkor ez igazságos volt. De ami most megy... az már nem az.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #92 Dátum: 2010. Március 18. - 10:48:25 »

Tudom én ezt.
Mégis azt kérem, próbáljatok meg úgy dugni, hogy közben szűzek maradjatok.  Bion

Hogy?"Élesben hátulról?" Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #93 Dátum: 2010. Március 18. - 10:57:31 »

Taser- 10millióan élünk ebben az országban, ez 10millió lehetőséget teremt arra, hogy egy hülye valamit elszúrjon. Egy hülye miatt büntetni kell a többi 9 999 999főt?
Amikor gyors egymásutánban történt pár halálos baleset, akkor nem nagyon ellenkeztünk azért, hogy felfüggesztették a társas vadászatokat az érintett megyében és jó pár embert új vizsgára köteleztek. Akkor ez igazságos volt. De ami most megy... az már nem az.

Lord Cadrom miatt több milliárd ember szív mert elgázolta az inasát az automobiljával és azóta van sebesség korlátozás.

Girgi elmehetnél politikusnak Wave. Ebben az országban nem akar 9.999.9999 darab ember fegyvert tartani és lőszert tölteni. Ettől jóval kevesebbet érint ez a szabályozás és nagyobbik rész mélységesen egyet ért a szigorítással, lehet ezt tagadni de így van.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #94 Dátum: 2010. Március 18. - 11:04:58 »

Girgi elmehetnél politikusnak Wave. Ebben az országban nem akar 9.999.9999 darab ember fegyvert tartani és lőszert tölteni. Ettől jóval kevesebbet érint ez a szabályozás és nagyobbik rész mélységesen egyet ért a szigorítással, lehet ezt tagadni de így van.

Nem csak a fegyvertartásra gondoltam, hanem úgy általában a hazai szabályozás gyakorlatáról. Ha konkrétan a fegyvertulajdonosokra gondolunk, akkor a cca. 150 000 az egyhez is elég nagy arány ahhoz, hogy ne nézzék a többieket is hülyének, csak azért, mert egyvalaki hibázott.

Isten igazából ezeket a gyors szigorításokat én felületi kezelésnek tartom: amint történik valami, akkor a drága mindenkori(!) kormány gyorsan szigorít. Gyorsan befogja az elégedetlenkedők száját, de a gond igazi okához hozzá sem nyúl.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #95 Dátum: 2010. Március 18. - 11:14:08 »

Nem csak a fegyvertartásra gondoltam, hanem úgy általában a hazai szabályozás gyakorlatáról. Ha konkrétan a fegyvertulajdonosokra gondolunk, akkor a cca. 150 000 az egyhez is elég nagy arány ahhoz, hogy ne nézzék a többieket is hülyének, csak azért, mert egyvalaki hibázott.

Isten igazából ezeket a gyors szigorításokat én felületi kezelésnek tartom: amint történik valami, akkor a drága mindenkori(!) kormány gyorsan szigorít. Gyorsan befogja az elégedetlenkedők száját, de a gond igazi okához hozzá sem nyúl.

Nem ez a baj. A látványos  gyorstapasz megoldás jellemző minden országra és politikusra. A különbség az, hogy nálunk a felületi kezelés után nem történik semmi, hagyjuk az egészet a fenébe. Kulturáltabb országokban az első reakció után nekilátnak é alaposan utána néznek mi is a valódi megoldás és abba az irányba mozdulnak el.
A saját politikusaink itt nőttek fel, itt szocializálódtak, nem tudják átlépni a saját árnyékukat akkor sem ha szeretnék, de nem is szeretnék mert minek. Aztán puffogunk ha banánköztársaság meg balkán jelzőket halljuk.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #96 Dátum: 2010. Március 18. - 11:16:20 »

A saját politikusaink itt nőttek fel, itt szocializálódtak, nem tudják átlépni a saját árnyékukat akkor sem ha szeretnék, de nem is szeretnék mert minek. Aztán puffogunk ha banánköztársaság meg balkán jelzőket halljuk.

Akkor ebben egyetértünk... és vissza is kanyarodtunk a vezetők leváltásának témájához, ami nem ebbe a rovatba, de nem is a fórumra tartozik (bár néha én is elfelejtkezek erről). Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2010. Március 18. - 11:43:13 »

Szia Fomec.
Az a baj, hogy nem hátha. Pár évvel ezelőtt egy lőszerbarkácsoló tényleg fel is robbantotta Békásmegyeren a lakását meg még három másikat is maga körül. HA nem történik meg akkor nagy valószínűséggel nem veszik ilyen szigorúan az újratöltést. Minden ilyen szabályozásban megfigyelhető az akció- reakció hatása.
Csak néhány példa a közelmúltból.
rendőr lábon lövi magát a zsebes üldözése közben -reakció, nem hordhatja csövön a fegyverét
több halálos baleset vadászatokon gyors egymás után- fegyvertörvény szigorítás, vadászati szabályok szigorítása
sportlövő mészárol egyetemen- fegyvertörvény szigorítás pszicho vizsgálat
De ez megfigyelhető sok más területen is. A kérdés mindig az, hogy mikor éri el a politika "ingerküszöbét" ?


Ez nem igaz!
Nem "lőszerbarkácsoló" volt és főleg nem vadász! Azt sem hiszem, hogy te ezt nem tudod!
Egy beteg ember DINAMITOT GYÁRTOTT OTTHON mosógépben, és akkor robbant fel a több kilónyi massza, amikor centrifugázta! Kérlek ne csúsztass!
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #98 Dátum: 2010. Március 18. - 11:48:49 »

Ez nem igaz!
Nem "lőszerbarkácsoló" volt és főleg nem vadász! Azt sem hiszem, hogy te ezt nem tudod!
Egy beteg ember DINAMITOT GYÁRTOTT OTTHON mosógépben, és akkor robbant fel a több kilónyi massza, amikor centrifugázta! Kérlek ne csúsztass!

Nem csúsztatok mert lőszert is barkácsolt vadászok kérésére.Innen indult el a karrierje a dinamit felé. Csak én a történetet nem az akkori bulvárújságokban olvastam.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #99 Dátum: 2010. Március 18. - 11:53:29 »

Nem csúsztatok mert lőszert is barkácsolt vadászok kérésére.Innen indult el a karrierje a dinamit felé. Csak én a történetet nem az akkori bulvárújságokban olvastam.

Nem hiszek neked.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #100 Dátum: 2010. Március 18. - 11:59:24 »

Nem hiszek neked.

Kértelek én erre? Nem. Én leírom amit tudok meg te is leírod amit tudsz. Csak a forrásaink különbözőek. Nyugodtan nézz utána a nyomozati anyagok még megvannak valahol.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #101 Dátum: 2010. Március 18. - 12:06:07 »

Kértelek én erre? Nem. Én leírom amit tudok meg te is leírod amit tudsz. Csak a forrásaink különbözőek. Nyugodtan nézz utána a nyomozati anyagok még megvannak valahol.

No, ez megint olyan tipikus "taser"-es hozzászólás volt! Mosolyog 
Mert ugye nekem kiadják a nyomozati anyagokat, és annak minden szava igaz, és nincs olyan szakértő, aki megrendelésre készít véleményt, és nincs rendőrbűnözés, csak mi vadászok vagyunk csökkent értelműek! Ja és a sportlövők! És az emberek félnek, ezért 9.999.999 ember nem akar magának fegyvert, értem!  Nyihi
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #102 Dátum: 2010. Március 18. - 12:16:28 »

Sanyooo ha nem tudsz érvelni akkor ne személyeskedj, és ne tereld el a témát. Állítottál valamit amiről nincs elég információd.
Információd azóta sem lett több de legalább elkezdhettél vagdalkózni. Ha ez téged boldoggá tesz akkor csináld. Wave Bár jobban járnál egy homokzsákkal meg egy pár box kesztyűvel. vita
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2010. Március 18. - 12:25:14 »

Sanyooo ha nem tudsz érvelni akkor ne személyeskedj, és ne tereld el a témát. Állítottál valamit amiről nincs elég információd.
Információd azóta sem lett több de legalább elkezdhettél vagdalkózni. Ha ez téged boldoggá tesz akkor csináld. Wave Bár jobban járnál egy homokzsákkal meg egy pár box kesztyűvel. vita

Én nem személyeskedek, már nem először vádolsz ezzel, sajnos! Úgy nehéz vitatkozni, hogy egyesek véleménye betű szerint megmarad, másokét törlik! Szomorú
Részemről itt be is fejeztem veled a vitát, további szép napot!  Wave
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #104 Dátum: 2010. Március 18. - 12:28:36 »

Ez a legjobb topicK. Ha rossz kedvem van, olvasok két-három oldalt és rögtön felvidít

Szolgálunk és végünk. Ördög Ördög Ördög
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: