Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mi véleményünk  (Megtekintve 27288 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #45 Dátum: 2010. Március 11. - 19:44:41 »

FIGYELEM!  Ma 21 órakor az M1  ESTE műsorában a fegyvertartási törvény módosításáról lesz szó!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #46 Dátum: 2010. Március 16. - 12:25:03 »

Egy jó összefoglaló az európai gyakorlatról:

http://www.jogiforum.hu/hirek/22259

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #47 Dátum: 2010. Március 16. - 13:11:19 »

 Itt van egy statisztika arról, hogy melyik ország hol áll az erőszakos bűncselekmények számát tekintve 100.000 lakosra levetítve. Érdekes összevetni a cikkel ami ugye azt sugallja, hogy ahol szigorúbb a fegyverhez jutás ott több az erőszakos cselekmény.

Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #48 Dátum: 2010. Március 16. - 16:28:11 »

Én azért titkon reménykedek, hogy a láncfűrész vásárláshoz is szükséges lesz a pszihológiai vizsgálat.

http://www.fn.hu/baleset_bunugy/20100316/eszet_vesztve_olt_csaladapa/
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #49 Dátum: 2010. Március 16. - 18:28:44 »

Én azért titkon reménykedek, hogy a láncfűrész vásárláshoz is szükséges lesz a pszihológiai vizsgálat.

http://www.fn.hu/baleset_bunugy/20100316/eszet_vesztve_olt_csaladapa/

Kevesebb erdő tünne el az biztos. Ördög
Minden estre ez a tragédia szörnyű. Sosem tudtam megbocsátani annak aki gyerekre emelt kezet. Lő
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #50 Dátum: 2010. Március 16. - 18:58:14 »

Iszonyatos tragédia pedig ő még dokihoz is járt, akkor mit akarnak tőlünk. 
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #51 Dátum: 2010. Március 17. - 07:40:34 »

Ebből az esetből is látszik, hogy a gyógyszer nem megoldás. A depresszió gyógyszerrel jól elnyomható, de én azt nem nevezném kezelésnek. Kezelés az, ha segítenek neki megoldani a problémáját. Hogy rájöjjön, amit képzel, az valóságos-e, vagy nem. Ha pedig gond van, meg kell oldani.

Azért az ilyen embereket a pszicho teszt kiszűri. Bár a családjának már mindegy. :'(
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #52 Dátum: 2010. Március 17. - 07:59:26 »

Azért az ilyen embereket a pszicho teszt kiszűri.

Lehet, hogy kiszűri és nem kap puskát. És?
Ha ilyesmire készül, vesz illegálisan, ha meg pillanatnyi elmezavar lép fel, akkor keres más, kéznél lévő eszközt.
Ilyen egyszerű.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #53 Dátum: 2010. Március 17. - 08:23:46 »

Azért van itt sajtóanyag bőven de ezidáig még vadászatokkal kapcsolatos összefüggést nem igazán találtam. ( remélem nem is fogok)

http://www.rtlhirek.hu/cikk/309551

http://www.rtlhirek.hu/cikk/309549
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sziju
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2010. Március 17. - 08:38:52 »

Pyrus!

Így van.

De: a pszicho teszt nem azért lett kitalálva, hogy az ilyen családi tragédiákat megelőzze, -mert féltékeny férj, és hatalomvágyó őrült mindig lesz-, hanem azért, hogy aki le van épülve, vagy elmebeteg, az ne kaphasson puskát.

Nem vagyok a pszicho teszt mellett, sem ellene. Csak próbálom az okokat kideríteni, miért vezették be. Abban, hogy ez ne csak ötlet maradjon, (volt rá esély) sajnos nagy szerepe volt annak, hogy egy diák lelőtte az osztálytársait.

A balta és láncfűrész szerszám, ezért betiltása mellett nem agitál senki, mert munkára lett kitalálva. A kisszéket, bicskát, vödör vizet, és a botot sem tiltják be. Ha nincs kéznél eszköz, lehet puszta kézzel is gyilkolni.
A fegyvert viszont kifejezetten ölésre találták fel, és gyártják. -bár néhányan sport célra tartják, akkor is az eredeti célja élőlények megölése. Akinek pedig van valamije, az használni is akarja.

Valahol ez a lényege a pszicho tesztnek: ölésre készített eszközt ne birtokolhasson, és ne használhasson olyan, aki elmebeteg, vagy értelmi fogyatékos, vagy le van épülve szellemileg.


Naplózva
D.Á.
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #55 Dátum: 2010. Március 17. - 16:43:21 »

Üdv Mindenkinek!

Aktívan nem túl régóta vagyok tagja a fórumnak,viszont olvasóként már jóideje terhelem a szervert.Az elmúlt időszak fegyvertartással kapcsolatos szigorításai kezdik igen erősen kiverni nálam a biztosítékot.Egyáltalán nem hiszem azt,hogy egy pszichológiai vizsgálat bármit is megoldana.A két vizsgálat közt eltelt időben is érthetnek valakit olyan hatások,hogy fegyvert ragad meggondolatlanul.Illetve a fentebb vázolt esetek is bekövetkezhetnek.Autó,konyhakés,de akár egy kő,vagy a puszta keze is elég lehet,egy "bolond" embernek.Eszetlen kapkodás,néphülyítés(a köznép amúgy se túl tájékozott,ahogy észrevettem,nagy hatással van rájuk a médiabéli hisztéria)illetve kampánycélok.Kb ezeket gondolom a változtatások kapcsán.A tiltás helyett inkább oktatni,nevelni kéne fiatalt-időset a fegyverek használatára,illetve felhívni a veszélyekre a figyelmet!Természetesen nem lehet visszahozni azt,akit már lelőttek,de egy civilizált társadalomban szerintem nem járható út az,hogy 1-2ember hülyesége miatt kollektíven megbüntetünk kb. 130.000-t.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #56 Dátum: 2010. Március 17. - 17:39:29 »

A sebesség korlátozó táblák kihelyezése se oldotta meg a gyorshajtások problémáját tehát feleslegesek be kell őket szedni.  Fejvakarás

A szabályozás lényegi pontjai  amennyire én utána néztem:
-minden új fegyver tartónak kell pszichológia vizsgálat. Ebben ugye nem volt vita ezzel mindenki egyet értett. Az más kérdés, hogy ezt lehetne ingyen is csinálni. Tasli
 -sportlövőnek, vadászoknak  a soron következő orvosi vizsgálatán át kell esnie pszichológiai vizsgálaton is.  Terhes nem lesz tőle kibírja. Ha tényleg talál valamit a teszt során a doki, akkor még idejében lehet lépni, ha nem viszont lágytojás pár év múlva.

-3 éve igazolt, és legalább II. osztályú minősítéssel rendelkező versenyzőnek lehet csak saját sportfegyvere.( ez megint olyan dolog amit belső beszélgetések során maguk sportlövők szorgalmaztak. Most, hogy realitássá vált mindenki elkezdett hújjogni,. hogy mi ez.  Woest
-sportlövőnek a klubja, egyéb fegyvertartónak a rendőrség szükség szerint bér tárolást szolgáltathat. Ez egy szükség megoldás de nem hinném, hogy sokan fognak élni vele, majd hirtelen kiderül, hogy mindenütt van megfelelő helység csak eddig kényelemből nem használták. :Mosolyog
-A szállítás közben nem kerülhet ki a fegyver a felügyeleted alól. Maga a szabály azt hiszem minden fegyvert kezelő embernél természetesnek kellene, hogy legyen. A megvalósítás mikéntje az kérdéses, de szerintem ez meg túl van lihegve mert aki akarja meg tudja oldani. Legfeljebb egy kis előtervezés szükséges, az meg sosem baj.

Valóban az oktatás és a nevelés lenne a cél de az drága. Nem tudom, mi lett volna a reakció ha olyan szabályozás lépett volna életbe, hogy az állam több millíárd forintért lőtereket fog építeni, és oda kötelező minden fegyveresnek legalább évente 4 alkalommal elmenni és ott 50-100 lövést leadni.
Nekem az a véleményem, hogy egy olyan országban ahol ennyi megkeseredett ember él, és a pártok egymás ellen hergelik az emberek  nagy csoportjait.  egy teljes fegyver liberalizáció csak rontana a helyzeten. Mondjuk a K Winnetou és családja is olyan alanyi jogon juthatna fegyverhez mint bárki más.

Régi színházi szabály: ha a színpadon van egy fegyver akkor az a darabban valamikor el fog sülni.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2010. Március 17. - 17:46:23 »

"Valóban az oktatás és a nevelés lenne a cél de az drága. Nem tudom, mi lett volna a reakció ha olyan szabályozás lépett volna életbe, hogy az állam több millíárd forintért lőtereket fog építeni, és oda kötelező minden fegyveresnek legalább évente 4 alkalommal elmenni és ott 50-100 lövést leadni. "

Bizony, ezt kellett volna tenni, ez lett volna a megoldás! Vagy segíteni a magán lőterek építését-fenntartását! Ez a honvédelmi nevelés része!  Igen  (többet nem írok, mert nem akarok meddő vitát)
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #58 Dátum: 2010. Március 17. - 17:51:33 »

"Valóban az oktatás és a nevelés lenne a cél de az drága. Nem tudom, mi lett volna a reakció ha olyan szabályozás lépett volna életbe, hogy az állam több millíárd forintért lőtereket fog építeni, és oda kötelező minden fegyveresnek legalább évente 4 alkalommal elmenni és ott 50-100 lövést leadni. "

Bizony, ezt kellett volna tenni, ez lett volna a megoldás! Vagy segíteni a magán lőterek építését-fenntartását! Ez a honvédelmi nevelés része!  Igen  (többet nem írok, mert nem akarok meddő vitát)

Én nem hiszem, hogy a lőtéren való "célba lövés" lenne a megoldás! Azzal, hogy valaki tud tölteni, üríteni szabályosan, és eltalálja a célt, kevés!
Azt hiszem, a fejekben kellene inkább rendet tenni azzal, hogy nem hunyunk szemet a szabálytalankodások felett, még baráti kőrben sem!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #59 Dátum: 2010. Március 17. - 18:12:45 »

Én nem hiszem, hogy a lőtéren való "célba lövés" lenne a megoldás! Azzal, hogy valaki tud tölteni, üríteni szabályosan, és eltalálja a célt, kevés!
Azt hiszem, a fejekben kellene inkább rendet tenni azzal, hogy nem hunyunk szemet a szabálytalankodások felett, még baráti kőrben sem!

Bizony itt kellene elkezdeni, és nem " kívülről " várni  a szabályozást. Ha megy minden a maga normális módján akkor nagyon kevés korlátot ( szabályt ) kell felállítani, erőből.
Váltottam pár sort egy finn kollégával az ő liberális fegyvertörvényükről. Valóban úgy van 18 éves elmúltál bemehetsz a boltba és vehetsz magadnak vadász puskát. De a gyakorlat az, hogy boltos előtte felhívja a rendőrséget és érdeklődik ,hogy ez vagy az a fiatal ember nem balhés e.  A rendőrségen belül vannak un szociális tisztek akik figyelemmel kísérik az területükön lévő balhés egyéneket, és ha olyan környezet tanulmányt készít akkor az illetőt ki lehet zárni a jogosultak közül. ( Fő téma még mindig náluk a 2 évvel ez előtti iskolai mészárlás, mivel az illetékes rendőr jelentésében azt írta nem javasolja a srác fegyverhez juthasson, de nem is jelentette ki kategorikusan, hogy nem)
Az átlag finn pógár kötelességének érzi, hogy csemetéje valóban elsajátítsa a fegyverforgatást és a biztonsági szabályokat, mielőtt fegyvert vesz. Bár nincs korlátozva első fegyvernek ritkán vesznek űbermagnum zsebágyúkat, hanem szépen céltudatosan haladnak a kis kalibertől a nagyobb felé. Társas vadászatokon a vadászat  választott vezetője az atyaisten, akit ő kizár, az ki van zárva. Vita nélkül. No ettől mi azért még messze vagyunk, Gondolkodásmódon kellene először változtatni,
Legtöbb gondjuk a lappokkal van ( inkább nem mondanám hogyan minősítette őket de c vel kezdődött és ny  volt a vége.) Mert azok is vehetnek fegyvert de fegyelmezetlenek és agresszívak ha isznak. Tasli
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: