Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mi véleményünk  (Megtekintve 27291 alkalommal)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #150 Dátum: 2010. Március 18. - 16:21:21 »

Taser, megfogtál. Hankiss és Babarczy biztos, a többi nem, de azt hittem, ez a modell, illetve a modelltől való eltérésünk már közhely. Minden esetre én nagyon találónak gondolom, és naponta bizonyságát látom ennek a fura elrendeződésnek. Középosztály alig van, de ehhez képest rajta a teher, rajta élősködik az is aki felette van, és az is, aki alatta.
Kontraszelektált világot élünk, itt a boldogulásnak semmi köze a tehetséghez, szorgalomhoz, akarathoz, jószándékhoz - hogy mégis mihez van köze, azt nem tudom, de dolgozom a megfejtésen. Nem szól szám

Azért kérdeztem mert ezeket az arányszámokat mindegyik modell másként határozza meg. Azt tény, hogy normálisnak mondott társadalom modelltől eltérő a magyar társadalmi modell.
De éppen mostanában megy a vita arról, hogy azok a kategóriák amiket eddig használtak alkalmasak e még egy társadalom jellemzőinek a leírására. Ha társadalmi rétegződés és közteher viselés a rabszolgatartó modellnek felel meg akkor most milyen társadalomban élünk.
( és még rajtunk kívül jópár ország, mert a Lajtától keletre minden ország szociológusai ezzel az adattal példálóznak,de ugyan ezt lehet elmondani dél Amerika 80 % ról szinte a teljes Afrikáról.
Kináról nem is beszélve. Igazából a világ országainak majd 70 % án igy néz ki a társadalom szerkezete ( ha a szociológusokat vesszük alapul)
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #151 Dátum: 2010. Március 19. - 12:49:34 »

Ha társadalmi rétegződés és közteher viselés a rabszolgatartó modellnek felel meg akkor most milyen társadalomban élünk.

OffTopic Olyasmiben, mint a rabszolgatartó, csak kicsit rosszabb. Birkatartó, vagy valami hasonló. (De lehet, hogy csak én látom így, hajlamos vagyok sötét szemüvegen keresztül látni a dolgokat. Ha nekem csorogna a pénz más emberek verejtékén, biztos másképp látnám a világot.) No, de felületes szemlélő úgy gondolhatja, hogy eltértünk a témától, politizálunk, és ha jól emlékszem, megállapodtunk, hogy ezt kerüljük, ne adjunk felesleges munkát a modiknak!
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 19. - 17:04:52 írta Pyrus » Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #152 Dátum: 2010. Március 19. - 15:07:16 »

Társadalomkép vizuálisabban.
A polgármester, a szakszervezeti vezetői, a kamara képviselői sajnos lemaradtak a képről egyéb elfoglaltságu miatt. Bion
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #153 Dátum: 2010. Március 19. - 16:04:49 »

 Igen Igen Igen Ördög Ördög Ördög Ördög Ez nagyon ott van!
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #154 Dátum: 2010. Március 19. - 22:25:06 »

Ha rájöttél, akkor írd meg privátban és maradok Bion Bion Bion

Girgesz!
Nyugatabbra sem kolbászból van ám a kerítés. Én is lenyomtam 2 évet Ausztriában, méghozzá a szakmámban (nem a mostaniban, az előzőben) de nem kívánkozom vissza. Pedig itthon (talán) most keresek annyit, mint ott 1997-98-ban. Fontos a pénz, de egy idő után nagyon bele lehet unni abba, hogy "auslander" vagy.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #155 Dátum: 2010. Március 19. - 22:56:27 »

Annál csak az a rosszabb, ha itthon vagy "auslander" ! Szomorú   
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #156 Dátum: 2010. Március 21. - 21:15:03 »

http://www.origo.hu/itthon/valasztas2010/kampanynaplo/20100319-enyhitene-a-fegyvertartas-szabalyait-a-jobbik.html
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Steve
Vendég
« Új üzenet #157 Dátum: 2010. Március 23. - 08:01:31 »


Elvileg a fidesz is.... Fejvakarás
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #158 Dátum: 2010. Március 23. - 20:49:57 »


Ezek szerint akkor mégsem pszichiátriai, hanem pártszimpátia és -hűség tesztet kell kitölteni majd az engedélyhez..? Fejvakarás  Rííí
Van benne valami, az orvosok úgyis leterheltek, az új pártcsinovnyikoknak meg kell a státusz, a feladat.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #159 Dátum: 2010. Március 23. - 21:00:19 »

Zsóótii !!!!!

Akkor már nagy baj van ha pszichiátriai tesztet kell kitölteni, az engedélyhez. Azt nem fegyvertartásinak hívják... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #160 Dátum: 2010. Március 23. - 21:13:21 »

Zsóótii !!!!!

Akkor már nagy baj van ha pszichiátriai tesztet kell kitölteni, az engedélyhez. Azt nem fegyvertartásinak hívják... Ördög Ördög Ördög

Hát épp ezt mondom én is!
(Vagy a pszichológia/pszichiátria tudományág megkülönböztetésével kapcsolatban írtam megint hülyeséget?) Fejvakarás
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #161 Dátum: 2010. Március 23. - 21:40:43 »

A pszichológia (az ógörög ψυχή [pszükhé] „lélek” és λογία [logía] „tudomány, ill. -valaminek a- tanulmányozása” szavakból) az emberi gondolkodással és viselkedéssel foglalkozó tudomány.

A pszichiátria (a görög ψυχιατρική [επιστήμη], pszihiátrikí [episztími] – a lelki betegségek tudománya, psziché – a lélek/szellem és iatrós – az orvos) egy hármas jelentésréteggel rendelkező fogalom. A pszichiátria szót használjuk a lelki betegségek kezelését folytató állami intézményrendszer megjelölésére, utalunk vele az orvostudomány egy speciális ágára (elmegyógyászat), valamint használjuk a szót a lelki betegségek kezelésének gyakorlatára is (

Nem szeretem a Wikipédiát de ebben az esetben helytálló amit ír: Wave
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #162 Dátum: 2010. Március 23. - 22:07:35 »

Időnként kóbor fegyverügyeseket látok, akik mindenféle tartási engedélyeket hajigálnak utánam. Ez súlyos?
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #163 Dátum: 2010. Március 23. - 22:12:44 »

Először is gratulálok, hogy a Wikipédián találtál valamit, aminek van köze a valósághoz, másrészt kösz, hogy elkezded oszlatod a homályt!

Én a magam részéről úgy egyszerűsítettem le a dolgot, hogy azzal az emberrel, akit megviselt a stressz, nem leli örömét azokban a dolgokban sem, amiket régen nagyon szívesen művelt, nehezére esnek a mindennapi teendők, szorong a magasban vagy a liftben, testi ok nélkül fáj a gyomra, rosszul alszik, depressziós, állandóan fáradt stb, azt a pszichológus próbálja gyógyítani lélekgyógyászati módszerekkel, mert ezek mind olyan eltérések, kilengések, amik egyébként részei az emberi létnek, némelyiknek esetleg még evolúciós jelentőségük, múltjuk is van.
Az pedig, akinek reggel kávéfőzés közben egyszer csak megjelenik Mulder ügynök a maga teljes testi valójában, és felszólítja, hogy inkább ölje meg a családját, mert holnapután világvége és amúgy kínhalál várna rájuk, nos, ő inkább a pszichiáterre, elmegyógyászatra tartozik, főleg, ha ezt a téveszmét feltétel nélkül elfogadja, és kontroll nélkül engedelmeskedik. Szintúgy a pszichiáterek gyógyítják (vagy legalább is magyarázzák) a fizikai eredetű elmebajokat is.
De ez csak az én elméletem, senki ne vegye készpénznek!!!! Szóval lelki baj: pszichológia, elmebaj: pszichiátria. Nagyot tévedek?
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #164 Dátum: 2010. Március 23. - 22:46:57 »

No akkor oszlassunk tovább ( van aki szerint ebben nagy gyakorlatom ven Ördög )
Pszichológus :


Pszichiáter:
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: