Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mi véleményünk  (Megtekintve 27292 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #135 Dátum: 2010. Március 18. - 15:08:53 »

Egy kérdésre, a deffinició /megjegyzem fejből írom, középiskolai tananyag volt, igazgatási ismeretekből/:

Az állam történelmi kategória. Viszonylagos önállósággal és szuverenitással rendelkező társadalmi szervezet, mely társadalmi rendeltetését funcióinak érvényesítésén keresztül tölti be, az uralkodó osztály érdekének védelmében.

Nincs röhögni, ez az állam!  Ha kivácsiak vagytok rá, a jog fogalmát is leírom.

A jog történelmi kategória. Az uralkodó osztály életfeltételei alapján meghatározott olyan normák rendszere, amelyeket állami szervek alkotnak és szankcionálnak, és amelynek betartását az állam szavatolja, az uralkodó osztály számára előnyös és hasznos társadalmi rend védelmének érdekében.

Az államforma és a kormányforma fogalmát majd legközelebb.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #136 Dátum: 2010. Március 18. - 15:10:32 »

Most jobb? Fejvakarás

IGEEEEN! Ördög Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #137 Dátum: 2010. Március 18. - 15:12:28 »

Egy kérdésre, a deffinició /megjegyzem fejből írom, középiskolai tananyag volt, igazgatási ismeretekből/:

Az állam történelmi kategória. Viszonylagos önállósággal és szuverenitással rendelkező társadalmi szervezet, mely társadalmi rendeltetését funcióinak érvényesítésén keresztül tölti be, az uralkodó osztály érdekének védelmében.

Nincs röhögni, ez az állam!  Ha kivácsiak vagytok rá, a jog fogalmát is leírom.

A jog történelmi kategória. Az uralkodó osztály életfeltételei alapján meghatározott olyan normák rendszere, amelyeket állami szervek alkotnak és szankcionálnak, és amelynek betartását az állam szavatolja, az uralkodó osztály számára előnyös és hasznos társadalmi rend védelmének érdekében.

Az államforma és a kormányforma fogalmát majd legközelebb.

És hogy lehet ebbe az uralkodó elitbe bekerülni? Mert van ahol kiváltságosokat jelent az uralkodó osztály, van ahol a katonaságot, van ahol a polgárságot, stb.  Ma Mo-n ki az uralkodó osztály?  Fejvakarás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #138 Dátum: 2010. Március 18. - 15:17:42 »

És hogy lehet ebbe az uralkodó elitbe bekerülni?   Ma Mo-n ki az uralkodó osztály?  Fejvakarás

A te gondoltat meneted mentén úgy hogy belépsz a rendőrség APEH Vám és PÜőrség HM önkormányzathoz dolgozni  és akkor rögtön átkerülsz a nemtelen, arctalan, kiváltságos bürokraták közé. Wave
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #139 Dátum: 2010. Március 18. - 15:19:03 »

Látod csak tudsz te csúsztatni. Megy ez neked. Kacsint


Nem jó!!!! Most annak kellett volna jönnie, hogy hazudsz., Nem hiszek neked.... a csúsztatósdi majd csak utána jön. Nyihi
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #140 Dátum: 2010. Március 18. - 15:24:54 »

A te gondoltat meneted mentén úgy hogy belépsz a rendőrség APEH Vám és PÜőrség HM önkormányzathoz dolgozni  és akkor rögtön átkerülsz a nemtelen, arctalan, kiváltságos bürokraták közé. Wave

Áh, nem bírná a gyomrom... és különben sem szeretem az irodai munkát. Ördög Inkább elmegyek külföldre mosogatni. Ott talán értékelik, ha valaki keményen dolgozik és hagyják érvényesülni is. Manapság már egy "talán"-ban is bízok annyira, hogy nekivágjak. Mert úgy látom, hogy itt nem sok babér terem a számomra.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #141 Dátum: 2010. Március 18. - 15:27:29 »

Áh, nem bírná a gyomrom... és különben sem szeretem az irodai munkát. Ördög Inkább elmegyek külföldre mosogatni. Ott talán értékelik, ha valaki keményen dolgozik és hagyják érvényesülni is. Manapság már egy "talán"-ban is bízok annyira, hogy nekivágjak. Mert úgy látom, hogy itt nem sok babér terem a számomra.

Az APEH külső ellenőr egyáltalán nem irodai. Kalandos utazások változatos tájak emberek. Ördög Egy kalappal külföldhöz, a bajok akkor kezdődnek amikor az embernek már álmai sincsenek Wave
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #142 Dátum: 2010. Március 18. - 15:30:33 »

És hogy lehet ebbe az uralkodó elitbe bekerülni? Mert van ahol kiváltságosokat jelent az uralkodó osztály, van ahol a katonaságot, van ahol a polgárságot, stb.  Ma Mo-n ki az uralkodó osztály?  Fejvakarás
Nem tudom, de normál esetben úgy működik egy társadalom (a mai, itteni viszonyokra alkalmazva), hogy van 90% középosztály mint uralkodó réteg, 5% leszakadt, perifériára szorult réteg, és 5% kiuró, jómódú réteg.
Ezzel szemben itt van 30 % igen jómódú, és 70 %, aki a létéért küzd, vagy a lecsúszás határán mozog, de még próbál úgy tenni, mintha nem...
Így könnyű kitalálni, ki az uralkodó réteg. Bár ez a felállás jobban hasonlít egy rabszolgatartó társadaloméhoz, mint egy nyugatosodni akaró demokráciáéhoz.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #143 Dátum: 2010. Március 18. - 15:35:03 »

Az APEH külső ellenőr egyáltalán nem irodai. Kalandos utazások változatos tájak emberek. Ördög Egy kalappal külföldhöz, a bajok akkor kezdődnek amikor az embernek már álmai sincsenek Wave

Voltak álmaim, de aztán fel kellett ébrednem és rá kellett jönnöm, hogy azok nem ebben a világban, nem ebben az időben válnak majd valóra ->nincs túl jó véleményem a bürokráciáról. Vajon miért? Fejvakarás Most egy ideig inkább nem álmodozok. Egy puma sem tud nagyot ugrani, ha mind a négy lába bilincsbe van verve és még egy koloncot is akasztottak a nyakába...  
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #144 Dátum: 2010. Március 18. - 15:43:19 »

Nem tudom, de normál esetben úgy működik egy társadalom (a mai, itteni viszonyokra alkalmazva), hogy van 90% középosztály mint uralkodó réteg, 5% leszakadt, perifériára szorult réteg, és 5% kiuró, jómódú réteg.
Ezzel szemben itt van 30 % igen jómódú, és 70 %, aki a létéért küzd, vagy a lecsúszás határán mozog, de még próbál úgy tenni, mintha nem...
Így könnyű kitalálni, ki az uralkodó réteg. Bár ez a felállás jobban hasonlít egy rabszolgatartó társadaloméhoz, mint egy nyugatosodni akaró demokráciáéhoz.

Zsolt
Honnan vannak az adatok?

Az AIO (Activities, Interests, Opinions) módszer
VALS (Values and Lifestyles= értékek és életstílusok)
Sinus milliő modell
TG életstílus tipológiák
GFK életstílus kutatás
 Fejvakarás
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #145 Dátum: 2010. Március 18. - 15:57:44 »

Zsolt
Honnan vannak az adatok?

Az AIO (Activities, Interests, Opinions) módszer
VALS (Values and Lifestyles= értékek és életstílusok)
Sinus milliő modell
TG életstílus tipológiák
GFK életstílus kutatás
 Fejvakarás

Taser, megfogtál. Hankiss és Babarczy biztos, a többi nem, de azt hittem, ez a modell, illetve a modelltől való eltérésünk már közhely. Minden esetre én nagyon találónak gondolom, és naponta bizonyságát látom ennek a fura elrendeződésnek. Középosztály alig van, de ehhez képest rajta a teher, rajta élősködik az is aki felette van, és az is, aki alatta.
Kontraszelektált világot élünk, itt a boldogulásnak semmi köze a tehetséghez, szorgalomhoz, akarathoz, jószándékhoz - hogy mégis mihez van köze, azt nem tudom, de dolgozom a megfejtésen. Nem szól szám
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Steve
Vendég
« Új üzenet #146 Dátum: 2010. Március 18. - 16:00:07 »


Nem jó!!!! Most annak kellett volna jönnie, hogy hazudsz., Nem hiszek neked.... a csúsztatósdi majd csak utána jön. Nyihi

Én nem fogok nyílvánvaló dolgokat mondani, pláne ha előttem már elmondták legalább egyszer! Kacsint Nyihi
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #147 Dátum: 2010. Március 18. - 16:04:59 »

Kontraszelektált világot élünk, itt a boldogulásnak semmi köze a tehetséghez, szorgalomhoz, akarathoz, jószándékhoz - hogy mégis mihez van köze, azt nem tudom, de dolgozom a megfejtésen. Nem szól szám

Ha rájöttél, akkor írd meg privátban és maradok Bion Bion Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #148 Dátum: 2010. Március 18. - 16:10:23 »

Én nem fogok nyílvánvaló dolgokat mondani, pláne ha előttem már elmondták legalább egyszer! Kacsint Nyihi

Semmi bizonyítékod nincs arra arra nézve, hogy nem én vagyok ezért a felelős!
. Innentől kezdve kénytelen vagy elfogadni az állításomat bármennyire is nyilvánvaló számodra Nyihi Nyihi
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #149 Dátum: 2010. Március 18. - 16:19:46 »

Ha rájöttél, akkor írd meg privátban és maradok Bion Bion Bion
Mármint hol maradsz?
Áll az alku, de te is szólsz, ha van valami meló a BKV-nál, pár hónapot kibírok, hogy be se megyek, aztán jön a végkielégtés.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: