Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mi véleményünk  (Megtekintve 27286 alkalommal)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #120 Dátum: 2010. Március 18. - 13:15:16 »

Szerintem a regnáló hatalom, és annak szakirányú kiszolgálói.
Bár ezt én mondtam Steve, nem Girgi aki a kérdést kapta.... Fejvakarás

A regnáló hatalom kitől kapta a hatalmát? Fejvakarás
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #121 Dátum: 2010. Március 18. - 13:19:58 »

Girgi Ördög Tudnád definiálni kit értesz Állambácsi alatt.? Fejvakarás

Állambácsi alatt az országot vezető, irányító és ellenőrző szerveket értettem. (Pl. a mai parlamenti képviselők, APEH, rendőrség, VPOP, MgSzH, stb.)
Hivatalosabb megfogalmazásban lásd. Steve hsz-a! Bion

Vissza a témához: mint azt látod, nagyon elégedetlen vagyok a hazai viszonyokkal... a munkahelyemen és a személyes tapasztalataim során is látom(több próbálkozásom bukott el az elmúlt két évben csak a sajátos magyar szabályozás és a segítőkész szervek miatt), hogy a bürokrácia mindenkinek megköti a kezét, továbbá potenciális csalónak (néha már-már bűnözőnek) néznek a hivatalos szervek. Őket pedig ki irányítja?
A sok papír, a fölösleges költségek, illetékek, eljárási díjak, stb., mind csak  arra szolgálnak, hogy megbonyolítsák az ügyintézést, elősegítsék a mutyizást, a zavarosban halászást. Ez a pszichológiai vizsgálat sem különb. Újabb papírmunka, még több dologra kell odafigyelni, még több helyre kell fizetni... szinte értelmetlenül.  

Nem vagyok Sanyooo!-nekem tök mindegy ki lesz kormányon. Csak végre tegyenek már rendet! (Persze saját favoritom van, de nem remélem tőle sem csodákat.)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #122 Dátum: 2010. Március 18. - 13:20:54 »

A regnáló hatalom kitől kapta a hatalmát? Fejvakarás

Hát tőlem nem az biztos!-kétszer sem... Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Steve
Vendég
« Új üzenet #123 Dátum: 2010. Március 18. - 13:22:48 »

A regnáló hatalom kitől kapta a hatalmát? Fejvakarás

Hát ez öszöd óta szerintem nálam jóval mgasabban kvalifikált embereket is kibaszottul érdekel.
De tényleg! Szerinted kitől kapták a hatalmukat?
Persze ha te nem írhatod itt le amit tényleg gondolsz....,én azt is megértem?! Kacsint
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #124 Dátum: 2010. Március 18. - 13:40:51 »

Hát ez öszöd óta szerintem nálam jóval mgasabban kvalifikált embereket is kibaszottul érdekel.
De tényleg! Szerinted kitől kapták a hatalmukat?
Persze ha te nem írhatod itt le amit tényleg gondolsz....,én azt is megértem?! Kacsint

Melyik verzióra vagy kíváncsi.  Az ország vezetői a .... ( itt egy közel keleti állam neve szerepel)
Az  ország vezetői: a imperilalista globalizációs karvalytőke..
az ország vezetői a régi kommunista nomenklatúra tagjaiból vagy azok gyerekiből...
az ország vezetői a zúnijó agyatlan kiszolgálói ...
az ország vezetői .... stb stb stb.

Ha az állambácsi egy az emberektől független hatalom akkor ezek szerint  Ma MO-n létezik ugye a szegény elnyomott meg nem értett, kizsákmányolt állampolgárság  és létezik egy arctalan szürke bürokratikus népcsoport amiről semmit nem lehet tudni csak azt, hogy az előzőnek folyamatosan keresztbe tesz. Nem változik a kormány váltások során sem . Egy tulajdonsága van, hogy semmire kellő és gonosz megkeseríti az állampolgár életét ja és mind milliomos és a Rózsabombon lakik egy megközlíthetetlen erődben él és fogalma sincs a napi problémákról.  Fejvakarás
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #125 Dátum: 2010. Március 18. - 13:49:51 »

Melyik verzióra vagy kíváncsi.  Az ország vezetői a .... ( itt egy közel keleti állam neve szerepel)
Az  ország vezetői: a imperilalista globalizációs karvalytőke..
az ország vezetői a régi kommunista nomenklatúra tagjaiból vagy azok gyerekiből...
az ország vezetői a zúnijó agyatlan kiszolgálói ...
az ország vezetői .... stb stb stb.

Ha az állambácsi egy az emberektől független hatalom akkor ezek szerint  Ma MO-n létezik ugye a szegény elnyomott meg nem értett, kizsákmányolt állampolgárság  és létezik egy arctalan szürke bürokratikus népcsoport amiről semmit nem lehet tudni csak azt, hogy az előzőnek folyamatosan keresztbe tesz. Nem változik a kormány váltások során sem . Egy tulajdonsága van, hogy semmire kellő és gonosz megkeseríti az állampolgár életét ja és mind milliomos és a Rózsabombon lakik egy megközlíthetetlen erődben él és fogalma sincs a napi problémákról.  Fejvakarás

Jól összefoglaltad. Ma nagyjából ezt érzi a legtöbb dolgozó ember itthon. És hidd el, hogy nem ők tehetnek erről a leginkább. 
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #126 Dátum: 2010. Március 18. - 14:08:58 »

Szervusztok!

Én azt kérem, ne térjünk át a politikai vonalra, még ha valóban a mindennapi életünk függ tőle, akkor sem!
Maradjunk a vadászatnál!


Elgondolkodtató:
Ha nem értünk egyet a megkülönböztető vizsgálatokkal, ha felemeljük a szavunkat a fegyvertörvény életszerűségei ellen, akkor panaszkodunk. Ha más sérelmekről folyik a vita, az természetes.
Nem panaszkodunk, hanem beszélgetünk, vitatkozunk. Minket ez foglalkoztat, másokat más! Engedtessék meg, hogy elmondjuk a véleményünket, és ne kapjunk folyamatos  kioktatást, ha mi meghallgatjuk másokét!
Az, pedig, hogy más módon vadászókat is érnek hülye rendeletekből adódó sérelmek, egyáltalán nem vigasztal. Sőt! Nagyon sajnálatos!
 
Pszichológiai vizsgálat:
Na akkor elmondom még világosabban. Én nem azt vitatom, hogy szükség van egy orvosi vizsgálatra a fegyvertartás kiadása előtt, hanem azt, hogy ennek semmi értelmét nem látom. Nem látom, mert egy egyszeri vizsgálat még ha kiszűr is pár embert, nem old meg semmit. Egyrészt, mert az évek múlásával bárkiben olyan változások történhetnek, ami kizárja a felelősségteljes fegyverhasználatot, és ez már senkit nem érdekel.
Másrészt. Semmilyen orvosi vizsgálat nem helyettesítheti az egyén, és egy közösség felelősségét a szabálytalanságok elkövetőinek nevelésében. Talán egyetlen egy vadászbaleset sem abból adódott, hogy az elkövető nem volt "beszámítható"! Azt pedig, hogy ki hogyan viselkedik egy vad láttán, nem hiszem, hogy egy ilyen vizsgálat kiszűrné. Ez az én véleményem, és nem is kívánok tovább vitatkozni rajta.
Senki nem úgy született, hogy fegyvert forgatva jött a világra. Ez is egy "szakma" amit meg kell tanulni, és ezt nem helyettesíti semmilyen vizsgálat sem. Van 55000 vadász az országban. Az általuk elkövetett balesetek száma elenyésző ( tudom a szöveget: egy is sok!) más nem fegyverrel okozott balesethez/halálesetekhez  képest, Nem gondolom, hogy ez az a terület ahol a leggyorsabban kell lépni. Senkit nem érdekel, hogy milyen, és hány baleset történik motorosokkal, siklóernyősökkel, szörfösökkel, és a végtelenségig folytathatnánk. Sokkal több baleset történik egy asztalos műhelyben, vagy a szögbelövők, láncfűrészek használatakor, mégsem gondolkodnak orvosi alkalmassági vizsga bevezetésén. Ez egy népszerű/nek tűnő/látszat intézkedés, amivel be lehet kötni a nem vadászok szemét. És mindezt a mi pénzünkön.

Lőszergyártás:
Nem hiszem el, hogy bármilyen vadásztöltény felrobbanása olyan detonációt okozna, hogy három lakás megsérüljön. Az, hogy egy elmebeteg bombagyáros , vadászlőszer készítéssel kezdte az itt mellékes. Egyetlen műtrágya használó sem vált robbantgatóvá! Pedig azzal igen csak lehet csodákat tenni. Valószínűleg a terrorista is babával, vagy kisautóval játszott gyermekkorában, és nem azért vált azzá ami, mert kézigránát volt  a csörgője. Én húsz évig magam gyártottam a sörétes lőszereimet, (úgy mint sok ezren) és nem hallottam  balesetekről. De azt sem hallottam, hogy bárki a megvásárolható egy kiló lőporral készült robbantásokra.
Az én véleményem az, minél jobban tiltunk, szabályozunk valamit, minél nagyobb a hibázás veszélye, annál inkább elbizonytalanítjuk az embereket,hogy jól csinál e valamit és hamarabb követnek el hibát. Ma már a fegyveremet nem merem átvinni az udvaromon tok nélkül, nem taníthattam a gyerekeimet lőni az udvaromban (sem) légpuskával, és folyamatosan azt érzem, megfigyelik minden mozdulatomat, hogy mikor vehetik el a végre a fegyvereimet! Ez azért engem igen is szomorít! Elszomorít, hogy szombat, vasárnap este kilenckor felcsöngetnek fegyverellenőrzés miatt, hogy egy fegyvervásárlási megszerzéséhez (nem az első) végig kell járnom egy vesszőfutást, végigállni többször órákat, és mindezért még fizetnem is kell.
Annak pedig nagyon örülnék, ha a közöttünk lévő két gyakorló pszichológus is elmondaná a véleményét!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #127 Dátum: 2010. Március 18. - 14:13:26 »

Jól összefoglaltad. Ma nagyjából ezt érzi a legtöbb dolgozó ember itthon. És hidd el, hogy nem ők tehetnek erről a leginkább. 

De ezt te is látod, hogy ez nonszensz. Mert nem léteznek ilyen emberek csak sokkal könnyebb valami megfoghatatlan távoli valakiket szidni, mint beismerni, hogy a legtöbb problémának saját magunk vagyunk az okozói.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #128 Dátum: 2010. Március 18. - 14:17:12 »

Én úgy gondolom, hogy a szabályozás nem bizonytalanítja el az embereket. Éppen hogy kijelöli a határokat meddig van mozgástered. Az bizonytalanítja el az embereket, ha a szabályozás  előtt, annak tényleges ismerete nélkül széles körben az terjed el, hogy ez semmire sem jó, ki lehet játszani, csak rosszabb lesz tőle az életünk...
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #129 Dátum: 2010. Március 18. - 14:20:59 »

... mint beismerni, hogy a legtöbb problémának saját magunk vagyunk az okozói.

Én miért lennék a problémáim okozója, mikor aktívan dolgozok (lehet többet is, mint az átlag), de ki kell számolnom, hogy mikor mire költhetek és bizony nem a hobbi az első.
Azt sem lehet mondani rám(sem a családomra), hogy ne próbálkoznék. Több dolgot is próbáltam beindítani munka mellett, de aztán a kedvemet szegte a bürokrácia, az ide egy kérvényt benyújtani, oda egy okmányt, amoda egy tanúsítványt, stb. a mindenféle apró fizetési tételekről nem is beszélve. elment a kedvem ettől az egésztől, mert ha nincs ismerősöm, millióim, akkor gyakorlatilag(!) nem tudok kezdeni magammal semmit. Hát köszi szépen, de ezért nem magamat kell okolnom. És akkor jön egy hülye ötlet, hogy az egyetlen dolgot, amit tényleg igazán, szívből szeretek csinálni, még egy papírral, meg egy kis befizetendővel bonyolítják tovább. De biztos én vagyok a hibás ebben is. És szerintem nem csak én vagyok így ebben a korosztályban...  Wave

Szervusztok!

Én azt kérem, ne térjünk át a politikai vonalra, még ha valóban a mindennapi életünk függ tőle, akkor sem!
Maradjunk a vadászatnál!

Igazad van Attila! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #130 Dátum: 2010. Március 18. - 14:23:02 »

Én úgy gondolom, hogy a szabályozás nem bizonytalanítja el az embereket. Éppen hogy kijelöli a határokat meddig van mozgástered. Az bizonytalanítja el az embereket, ha a szabályozás  előtt, annak tényleges ismerete nélkül széles körben az terjed el, hogy ez semmire sem jó, ki lehet játszani, csak rosszabb lesz tőle az életünk...

Félreértesz. Én nem az életszerű és szükséges szabályok, törvénykezések, eljárások ellen vagyok. Én csak azt unom, hogy minden túl van bonyolítva, minden a lehúzásról szól és igazából nem járnak előnnyel a célcsoport számára, csak nyűggel.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Steve
Vendég
« Új üzenet #131 Dátum: 2010. Március 18. - 14:47:01 »

De ezt te is látod, hogy ez nonszensz. Mert nem léteznek ilyen emberek csak sokkal könnyebb valami megfoghatatlan távoli valakiket szidni, mint beismerni, hogy a legtöbb problémának saját magunk vagyunk az okozói.

Már ne haragudj Taser, de a magad nevében beszélj. Ha te úgy véled, hogy te vagy ennek az oka, hát akkor vidd el a balhét....
De nem fogod elvinni....

Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #132 Dátum: 2010. Március 18. - 15:00:05 »

Félreértesz. Én nem az életszerű és szükséges szabályok, törvénykezések, eljárások ellen vagyok. Én csak azt unom, hogy minden túl van bonyolítva, minden a lehúzásról szól és igazából nem járnak előnnyel a célcsoport számára, csak nyűggel.

Soha senki nem állította, hogy a korlátozások csak előnnyel járnak. A bürokráciát meg megint mi csináljuk? Mi  bizony azzal, hogy ami  nincs pontról pontra leszabályozva arra nagy ívben teszünk és ahol lehet kijátsszuk. ennek egyenes következménye, hogy az asztal másik oldalán ülő szintén állampógár akinek ez a dolga, hogy ezt felügyelje, az kitalál valamit ez ellen. Aztán beindul szépen egy folyamat aminek a vége, hogy már mindenki a másikra mutogat az eredeti okra senki nem emlékszik.
Legjobb példa erre a repülés. Amikor életembe először repültem a jegy váltásától a repülőre való feljutásig nem telt el több fél óránál. Legutóbb már majdnem négy óra kellett hozzá miközben a biztonsági őrrel vitatkoztam aki el akarta venni  a svájci bicskámat a többi hardver figyelmen kívül hagyta de a bicskát minden áron  el akarta kobozni mondván az veszélyes a repülés biztonságára Tasli
Felszállás előtt:
 
A repülőn:

Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #133 Dátum: 2010. Március 18. - 15:03:03 »

Már ne haragudj Taser, de a magad nevében beszélj. Ha te úgy véled, hogy te vagy ennek az oka, hát akkor vidd el a balhét....
De nem fogod elvinni....



De elviszem! A jelenleg fennálló közállapotokért és a sportlövőket sújtó kibírhatatlan és anyaszomorító jogszabályokért kizárólag csak én vagyok a felelős.

Most jobb? Fejvakarás
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Steve
Vendég
« Új üzenet #134 Dátum: 2010. Március 18. - 15:08:29 »

De elviszem! A jelenleg fennálló közállapotokért és a sportlövőket sújtó kibírhatatlan és anyaszomorító jogszabályokért kizárólag csak én vagyok a felelős.

Most jobb? Fejvakarás

Látod csak tudsz te csúsztatni. Megy ez neked. Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: