Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőfegyver átadása  (Megtekintve 72091 alkalommal)
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #210 Dátum: 2016. Január 16. - 17:52:54 »

de nekem nem életszerű, hogy vadászaton/utána ilyen papírok készüljenek. 


Persze, hogy nem, de nem is így történt!
Hetekkel előre el volt tervezve, ugyanis az átadó, a vadászat másnapján ment tovább külföldre, és nem akart csak azért megtenni plusz 500 kilométert, hogy hazavigye a puskáját meg a többi cuccát. A megállapodást ezért már jó előre megírták.

Egyébiránt vitatkozni nem tudok Veled, ugyanis érzek itt egy jó nagy joghézagot.

Azért egy esetet még elmondok, bár az sem bizonyít semmit, a fegyverügyes is tévedhet.
Tavaly nyáron megbeszéltük egy vadász ismerőssel, hogy segítek belőni puskáját a lőtéren, ahová én sokat járok. A kitűzött időpontban (lőtér nyitva tartáskor) a kolléga mégsem tudott jönni. Semmi gond mondom, írunk egy átadási megbízást, aztán én megcsinálom. Azért a kisördög motoszkált bennünk, hogy ez így túl egyszerű lenne, ezért megkérdeztük a fegyverügyest. Nem én beszéltem velük, de a lényeg az volt, hogy meg ne próbáljuk, lőszer nem lehet nálam, csak olyan kaliberű, amire van bejegyzésem a fegyver tartásiban.

Amúgy tényleg lehet, hogy Neked van igazad, ettől függetlenül én azért nem mernék a kocsimban tartani "kaliberidegen" lőszert, még egy átadási megállapodás birtokában sem.

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #211 Dátum: 2016. Február 11. - 13:04:39 »

sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy vadászfegyvert, EU-s fegyverútlevéllel, az EU-n belül, nem fegyver átalakítási céllal (céltávcső és szerelék felszerelése) jogszerűen a külföldi, egyébként erre értelemszerűen engedéllyel rendelkező fegyver és lőszerforgalmazónál otthagyhatom-e egy fegyver átadási megállapodással?

köszönöm
Balázs
Naplózva
harshee
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #212 Dátum: 2016. Március 15. - 12:25:37 »

Sziasztok!

Tegnap kifelemenet a területre egy darabig teljesen biztos voltam benne, hogy minden vadász iratomat otthon felejtettem... (fegyvertartási, vadászjegy, lőjegyzék, fegyver műszaki) Ilyen még sosem fordult elő velem. Aztán szerencsére kint mégis előkerült minden egy mély kabátzsebből. Ekkor merült fel bennem a kérdés - amit nem tudok továbbra sem pontosan - hogy ilyen szituációban egy ellenőrzés esetén, milyen következményekre számíthatok. Akár egyszerű közúti ellenőrzés során. Egy sörétes vadászfeszgyver volt nálam a kocsiban, tokkal vonóval.

köszönöm.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #213 Dátum: 2016. Március 15. - 17:34:24 »

Sziasztok!

Tegnap kifelemenet a területre egy darabig teljesen biztos voltam benne, hogy minden vadász iratomat otthon felejtettem... (fegyvertartási, vadászjegy, lőjegyzék, fegyver műszaki) Ilyen még sosem fordult elő velem. Aztán szerencsére kint mégis előkerült minden egy mély kabátzsebből. Ekkor merült fel bennem a kérdés - amit nem tudok továbbra sem pontosan - hogy ilyen szituációban egy ellenőrzés esetén, milyen következményekre számíthatok. Akár egyszerű közúti ellenőrzés során. Egy sörétes vadászfeszgyver volt nálam a kocsiban, tokkal vonóval.

köszönöm.

e)105 a lőfegyver szállításakor, viselésekor és használatakor köteles a lőfegyvertartási engedély meglétét igazoló hatósági igazolványt, illetve gáz- és riasztófegyver viselésekor a fegyvertartási engedély meglétét igazoló hatósági igazolványt magánál tartani;

Fenti szabályok megsértése miatt változatos a szankciók tárháza. Én el tudom képzelni, hogy az engedély megvonásától a pénzbeli szankciókig minden bele fér. Ahány eset annyi elbírálás. Szerintem még  lényeges, hogy még csak mégy vadászni vagy már voltál vadászni okmányok nélkül, vagy ha van rajtad sapka vagy ha nincs. Azt is el tudom képzelni, hogy a hatóság nagyon nem engedi tovább a fegyvert okmányok nélkül, és be teszi szépen a saját autójába, aztán majd az eljárás végén a határozat hozatal után láthatod viszont, vagy nem. Én így gondolom persze hallani ettől eltérő eseteket is.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #214 Dátum: 2016. Március 15. - 18:01:26 »

e)105 a lőfegyver szállításakor, viselésekor és használatakor köteles a lőfegyvertartási engedély meglétét igazoló hatósági igazolványt, illetve gáz- és riasztófegyver viselésekor a fegyvertartási engedély meglétét igazoló hatósági igazolványt magánál tartani;

Fenti szabályok megsértése miatt változatos a szankciók tárháza. Én el tudom képzelni, hogy az engedély megvonásától a pénzbeli szankciókig minden bele fér. Ahány eset annyi elbírálás. Szerintem még  lényeges, hogy még csak mégy vadászni vagy már voltál vadászni okmányok nélkül, vagy ha van rajtad sapka vagy ha nincs. Azt is el tudom képzelni, hogy a hatóság nagyon nem engedi tovább a fegyvert okmányok nélkül, és be teszi szépen a saját autójába, aztán majd az eljárás végén a határozat hozatal után láthatod viszont, vagy nem. Én így gondolom persze hallani ettől eltérő eseteket is.

Továbbá a mai intézkedési protokolokat ha figyeled, akkor mihelyt ki ejted a szádon, hogy a járműben található fegyver tartásának jogszerűségét (bármilyen okból) nem tudod igazolni akkor egy magára valamit is adó rendőr első reakciója az lesz, hogy az eszközt kivonja a hatókörödből aztán utána kezdődhet majd a diskurzus arról. hogy mi is itt a jog eset. Persze cserjés 23 egyből kapcsolatot létesít az adatbázisok hozzáférésére feljogosította, ahonnan kezdve már nincs vissza út, mert a lekérdezés oka és egyéb körülményei bizony naplózásra kerülnek, készülnek a jelentések és cserjés 23 nak a neve mellé kerül egy piros pont. Az intézkedési kényszer kötelezi a hatóságot az eljárás megkezdésére.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #215 Dátum: 2016. Március 15. - 18:07:50 »

e)105 a lőfegyver szállításakor, viselésekor és használatakor köteles a lőfegyvertartási engedély meglétét igazoló hatósági igazolványt, illetve gáz- és riasztófegyver viselésekor a fegyvertartási engedély meglétét igazoló hatósági igazolványt magánál tartani;

Fenti szabályok megsértése miatt változatos a szankciók tárháza. Én el tudom képzelni, hogy az engedély megvonásától a pénzbeli szankciókig minden bele fér. Ahány eset annyi elbírálás. Szerintem még  lényeges, hogy még csak mégy vadászni vagy már voltál vadászni okmányok nélkül, vagy ha van rajtad sapka vagy ha nincs. Azt is el tudom képzelni, hogy a hatóság nagyon nem engedi tovább a fegyvert okmányok nélkül, és be teszi szépen a saját autójába, aztán majd az eljárás végén a határozat hozatal után láthatod viszont, vagy nem. Én így gondolom persze hallani ettől eltérő eseteket is.

Tudjátok, ebben az a leggusztustalanabb, hogy a rendőr egy telefonnal le tudja kérni, hogy van e jogosítványod, meddig érvényes a forgalmid, van e fegyvertartásid és milyen fegyverek vannak a neveden,....  Azzal még egyet is értek, hogy ha valakinél nincs valamilyen engedély, irat  azt szabálysértési eljárás alá vonják és megbüntessék, de a többi basztatást nem tudom elfogadni!


Oconor!    Nem csak az intézkedés megkezdésére, de főleg annak teljes jogszerű befejezésére!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #216 Dátum: 2016. Március 15. - 18:18:10 »

Tudjátok, ebben az a leggusztustalanabb, hogy a rendőr egy telefonnal le tudja kérni, hogy van e jogosítványod, meddig érvényes a forgalmid, van e fegyvertartásid és milyen fegyverek vannak a neveden,....  Azzal még egyet is értek, hogy ha valakinél nincs valamilyen engedély, irat  azt szabálysértési eljárás alá vonják és megbüntessék, de a többi basztatást nem tudom elfogadni!


Oconor!    Nem csak az intézkedés megkezdésére, de főleg annak teljes jogszerű befejezésére!


Szia!

Azért írtam kezdetet mert nem vagyok benne biztos, hogy minden jogeset rendőri szakban be is fejeződik, viszont ott kezdődik és az elsődleges intézkedési kötelezettség a helyszínen lévőt terheli. A jogosítvány hiánya is egy gumi paragrafusba van belegyógyítva a közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése lesz a minősítése. A fegyver mint eszköz mindenütt különös hangsúlyt kap az eljárások során.  Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #217 Dátum: 2016. Március 15. - 18:29:33 »

Minden rendőrautóban "komputer" van, közlekedéssel kapcsolatos dolgok belőle kiolvashatók, lehet más is, de nem valószínű...
Rendőre is válogatja...
Eccer katonai rendész kihívta rám a rendőrt, aki az igazoltatáskor megnézte a személyit /csak azt!/ és megkérdezte Hány fegyver van a kocsiban? Ennyi. Meg nem nézte... Jogsit se!!!

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #218 Dátum: 2016. Március 15. - 18:33:00 »

Egyébként kötve van a szerv, mert ha rádión beszól, azt már naplózzák és köteles szabályosan intézkedni az ügyben... különben az Ő sej-haja bánja...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
harshee
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #219 Dátum: 2016. Március 18. - 12:00:46 »

köszönöm a válaszokat. Valami hasonlót gondoltam én is, Legjobb ha továbbra sem követek el ilyen hibát, ha meg elkövettem akkor hátraarc a papírokért!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #220 Dátum: 2016. Március 18. - 12:36:22 »

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne?:

Ha én át akarom venni az egyik barátom vadászfegyverét, és azzal szeretnék vadászni, és természetesen életszerűen tartani:
     -akkor kitöltöm 4 pl.-ba a formanyomtatvány beballagok a fegyverügyre, ott kapok egy pecsétet és onnantól nálam lehet a fegyver?
     -Kellünk-e mind a ketten hozzá?
     - kell-e vinnünk a fegyvert?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv Endre Emelem
Naplózva

Üdv End
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #221 Dátum: 2016. Március 18. - 13:26:42 »

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne?:

Ha én át akarom venni az egyik barátom vadászfegyverét, és azzal szeretnék vadászni, és természetesen életszerűen tartani:
     -akkor kitöltöm 4 pl.-ba a formanyomtatvány beballagok a fegyverügyre, ott kapok egy pecsétet és onnantól nálam lehet a fegyver?
     -Kellünk-e mind a ketten hozzá?
     - kell-e vinnünk a fegyvert?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv Endre Emelem

Szia! Emelem

Megírjátok a 4 példányos átadás-átvételi papírt, és két tanuval aláíratjátok.
Kettőt elhozol, kettő a tulajnál marad, és ennyi!!!
Ennek a papírnak nálad kell lenni minden alkalommal Én úgy szoktam csinálni, hogy egy pld. a fegyverszekrényben, egy a fegyvertartásimban van, így nem lehet gond ellenőrzéskor!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #222 Dátum: 2016. Március 18. - 15:16:53 »

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne?:

Ha én át akarom venni az egyik barátom vadászfegyverét, és azzal szeretnék vadászni, és természetesen életszerűen tartani:
     -akkor kitöltöm 4 pl.-ba a formanyomtatvány beballagok a fegyverügyre, ott kapok egy pecsétet és onnantól nálam lehet a fegyver?
     -Kellünk-e mind a ketten hozzá?
     - kell-e vinnünk a fegyvert?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv Endre Emelem


Szia!
Honnan veszitek a 4 példányt. Csak kettő kell az alábbiak szerint.
 Lőfegyver, lőszer annak adható át, aki az átadott lőfegyvertartási céljának és jellegének megfelelő lőfegyver tartására jogosító engedéllyel rendelkezik. A lőfegyver átadását - az átadás várható időtartamának megjelölésével - legkésőbb az átadást megelőző napon kiállított teljes bizonyítóerejű magánokiratba kell foglalni, amelyet az átadott fegyver vonatkozásában az átadó részére kiadott engedély hatályosságának teljes időtartama alatt meg kell őrizni.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #223 Dátum: 2016. Március 18. - 15:18:51 »

Még annyit hozzá az átadási papír csak fegyver -lőszer tartására jogosít, vásárlásra már nem!
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #224 Dátum: 2016. április 11. - 22:44:48 »

A fegyvertörvény - szerintem - nem ír olyat, hogy egy vadászank csak egy fegyer tárolásra bejelentett helye lehet. Szerintem lehet az ország akár minden városában (ha a törvényben írt feltételeknek megfelel) és akár egy városban több is. Nálunk a fegyverügyes néni szerint meg nem.... nyilván az erősebb kutya hölgy fog ..... csak érdeklődöm, hogy mi a véleményetek?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: