Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőfegyver átadása  (Megtekintve 72223 alkalommal)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #165 Dátum: 2016. Január 13. - 23:22:37 »

Kedves Fórumozók!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok lőfegyver átadással kapcsolatosan, de előtte röviden felvázolnám a helyzetet. A családban többen vadásznak  Vadász így volt egy kis időm és én is megcsináltam a vadászvizsgát még tavaly. Munkámból adódóan most nyílt újra alkalmam foglalkozni a dologgal, így beszereztem a pszichológiai alkalmasságit, az egészségügyi alkalmasságit (amit már 10 évre és nem 5 évre adnak, ahogy tavaly  Taps ), a kamarai tagságit, a vadászjegyet és a biztosítást. Na és itt jön az első kérdés, a lőfegyver tárolóhelyét illetően.

Az én lakcímemen (történetesen édesapámnak) van egy jó kis fegyverszekrénye, benne különböző ,,lakosokkal". Ennek ellenére nekem be kell szereznem egy fegyverszekrényt, szépen beállítani a már meglévő mellé és türelmesen megvárni amíg kijön a KMB lepapírozni amit kell az én nevemre is? Lehet, hogy amatőr kérdés, de mivel az vagyok, engedtessék meg: nem használhatunk egy közös fegyverszekrényt?

És akkor itt jön a fegyver átengedéssel kapcsolatos kérdés: rendeződik a fegyverszekrény kérdése így vagy úgy. Ahhoz, hogy mondjuk valamelyik családtagom átengedhesse nekem a sörétes fegyverét hosszabb időre, nekem is vennem kell egy sörétest és végigcsinálni minden velejárót vagy van valamilyen lehetőség arra az átengedésen kívül, hogy én más lőfegyverét használjam minden, a fegyvertartáshoz szükséges dokumentummal és fegyverszekrénnyel csak éppen saját lőfegyver nélkül?

A válaszokat előre is köszönöm!

Kell a külön fegyverszekrény! (Kicsit kisarkítottan, de te nem viheted el a családtagod fegyverét bűnözni, ezt hivatott alapból megakadályozni és fordítva)
Hosszabb időre nincs átengedés, azt átadásnak hívják, datálva, 4 példányban papírozva, tanúzva és a jogszabálynak megfelelően. Golyósból elég egy olcsó .22-es és máris van a jellegnek megfelelő hosszú huzagolt csövűd a tartásiban és átadhatnak neked akár egy 9,3-ast is. Sörétessel ugyanez a helyzet.  Az emlékeim szerint már nem kell a rendőrségre bejelenteni az átadást. Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #166 Dátum: 2016. Január 14. - 00:05:26 »

Kell a külön fegyverszekrény! (Kicsit kisarkítottan, de te nem viheted el a családtagod fegyverét bűnözni, ezt hivatott alapból megakadályozni és fordítva)
Hosszabb időre nincs átengedés, azt átadásnak hívják, datálva, 4 példányban papírozva, tanúzva és a jogszabálynak megfelelően. Golyósból elég egy olcsó .22-es és máris van a jellegnek megfelelő hosszú huzagolt csövűd a tartásiban és átadhatnak neked akár egy 9,3-ast is. Sörétessel ugyanez a helyzet.  Az emlékeim szerint már nem kell a rendőrségre bejelenteni az átadást. Emelem

Átadást BE kell jelenteni az Átadó lakhelye szerinti fegyverügyesnél, egy vagy két példányban, attól függően hogy egy Rk.hoz tartoztok avagy nem...  

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 14. - 07:25:50 írta Voldi » Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #167 Dátum: 2016. Január 14. - 06:56:11 »

Átadást BE kell jelenteni az Átadó lakhelye szerinti fegyverügyesnél, egy vagy két példányban, attól függően hogy egy Rk.hoz tartoztok avagy nem... 

 Emelem
2012-ben változott a fegyvertörvény!!! (A Kormány 39/2012. (III. 12.) Korm. rendelete
a fegyverekrõl és lõszerekrõl szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet,
valamint a biztonsági okmányok védelmének rendjérõl szóló 86/1996. (VI. 14.) Korm. rendelet
módosításáról)

  Kacsint

Ezek alapján:

17. § (1) A fegyverekrõl és lõszerekrõl szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet 37. § (2) bekezdése helyébe a következõ
rendelkezés lép:
„(2) A kereskedelemért felelõs miniszter rendeletében a fegyver és lõszer vizsgálatára kijelölt szervezet, valamint
a lõfegyver-kereskedõ részére történõ átadás kivételével a lõfegyver átadását – az átadás várható idõtartamának
megjelölésével – legkésõbb az átadást megelõzõ napon kiállított teljes bizonyítóerejû magánokiratba kell foglalni,
amelyet az átadott fegyver vonatkozásában az átadó részére kiadott engedély hatályosságának teljes idõtartama alatt
meg kell õrizni.”

Magyarázó szöveg a változásokról: http://www.hunshooting.hu/a_new/index.php/hirek/1196-Elfogadt%C3%A1k-a-fegyvert%C3%B6rv%C3%A9ny-m%C3%B3dos%C3%ADt%C3%A1st

Hozzá tartozó formanyomtatvány 2. pontja is egyértelművé teszi, hogy a fegyvert annak adható át, "... aki az illetékes rendőrkapitányság által, ……….. számú hatósági igazolvánnyal igazoltan szintén rendelkezik vadászlőfegyver tartási engedéllyel, és ennek alapján vadászlőfegyverrel."

http://www.police.hu/sites/default/files/fegyver_atadasi_megallapodas_minta.doc

  Ördög Ördög Ördög

 Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #168 Dátum: 2016. Január 14. - 07:24:44 »

Sam6 fórumtársunknak igaza van! Nem kell bejelenteni sehol sem lassan 4 éve!

Mielőtt elkezdünk okos tanácsokat több hozzászóláson keresztül osztogatni, (és még ki is emeljük nagy betűvel!) jó lenne tájékozódni, hogy a tárgyban a tudásunk megfelelő-e? A Google nevű barátunk nem mindig időrendben hozza az aktuális információkat!

Figyeljünk, egyrészt nem verjük át a kérdezőt, másrészt nem hozzuk magunkat kellemetlen helyzetbe mások előtt!

Tudom, a jó szándék.... 
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #169 Dátum: 2016. Január 14. - 07:29:39 »

A fenti részletes szabályozás ebben az esetben nem igazán alkalmazható logikusan, ugyanis a gyakorlat nyelvére lefordítva azt jelenti, hogy ha mindketten rendelkeztek vadászlőfegyverre tartási engedéllyel, akkor az, akinek van kettő fegyvere, kimehet vadászni a másikkal, akinek mondjuk nincs ugyanolyan fegyvere és átengedi neki a sajátjai közül az egyiket. Vagy aki átengedi, annál nem marad fegyver. Nem igazán tudom a szabályozást ide adaptálni. Mindegyikőtöknek kell rendelkeznie vadászlőfegyverrel, ez tény. Annak is, akinek átengedik, de ha van neki, akkor minek neki másik? Esetleg ha elromlott a sajátja és javítják. De akkor mivel vadászik az, aki a saját fegyverét átengedte? Mert neki az átengedés helyszínén kell lennie, de ha nincs nála fegyver, akkor mivel vadászik, vagy ha nem vadászik, akkor mit csinál?

Egy kicsit túlliheged a kérdést. Mi tiltja, hogy aki át szeretné engedni a fegyverét, az egy fegyvert vigyen magával? Egyet átenged, egyel vadászik!

Idézet
Az átadás egyszerűbben értelmezhető, hiszen olyan személy, aki nem akar vagy nem tud kimenni vadászni, ideiglenesen átadja a fegyverét olyan személynek, akinek van vadászlőfegyver-tartási engedélye, de ezt előzetesen a rendőrhatóságnál írásban be kell jelenteni.

 Emelem

Nem kell sehova bejelenteni, mint most már tudod! NE TÁJÉKOZTASSUNK SENKIT FÉLRE!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #170 Dátum: 2016. Január 14. - 08:35:10 »

Bocsánat nem állt szándékomban, nem figyeltem a változásokra, kérlek töröld a hszt.   Stoel
Köszönöm.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #171 Dátum: 2016. Január 14. - 08:50:43 »

Bocsánat nem állt szándékomban, nem figyeltem a változásokra, kérlek töröld a hszt.   Stoel
Köszönöm.

 Emelem

Nincs baj, mással is előfordult már, hogy nem az aktuális információt idézte, mondom, nagyrészt az az oka, hogy a keresők sem az aktuálisat teszik előre.

Nem törlöm, de nem azért, hogy bsztassalak, hanem, ha valaki keres ide vonatkozó dolgot a fórumon, talán felhívja a figyelmét a találat.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #172 Dátum: 2016. Január 14. - 08:53:37 »

Kell e külön fegyverszekrény, vagy sem?

Szerintem egy kérvényt az illetékes fegyverügyesnek megérne írni.  Nekem vannak olyan vadászbarátaim, akik egy háztartásban élnek, és közös szekrényben tartják hivatalosan a fegyvereiket. Pl Nógrád megyében apa és fia, Pest megyében férj és feleség,..... Persze, tudom, ahány fegyverügyes, annyi törvény!  Nem szól szám
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #173 Dátum: 2016. Január 14. - 09:09:14 »

Kell e külön fegyverszekrény, vagy sem?

Szerintem egy kérvényt az illetékes fegyverügyesnek megérne írni.  Nekem vannak olyan vadászbarátaim, akik egy háztartásban élnek, és közös szekrényben tartják hivatalosan a fegyvereiket. Pl Nógrád megyében apa és fia, Pest megyében férj és feleség,..... Persze, tudom, ahány fegyverügyes, annyi törvény!  Nem szól szám

Sajnos így van, de  a rendőrség  mivel nem jogalkotó szerv, annak ellenére, hogy ha nagyot álmodik, akkor annak hiszi magát nem is írhat elő mást mint a törvény.
Persze megpróbálja, ugye Lali?  Röhög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Anti
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #174 Dátum: 2016. Január 14. - 10:32:26 »

A fenti részletes szabályozás ebben az esetben nem igazán alkalmazható logikusan, ugyanis a gyakorlat nyelvére lefordítva azt jelenti, hogy ha mindketten rendelkeztek vadászlőfegyverre tartási engedéllyel, akkor az, akinek van kettő fegyvere, kimehet vadászni a másikkal, akinek mondjuk nincs ugyanolyan fegyvere és átengedi neki a sajátjai közül az egyiket. Vagy aki átengedi, annál nem marad fegyver. Nem igazán tudom a szabályozást ide adaptálni. Mindegyikőtöknek kell rendelkeznie vadászlőfegyverrel, ez tény. Annak is, akinek átengedik, de ha van neki, akkor minek neki másik? Esetleg ha elromlott a sajátja és javítják. De akkor mivel vadászik az, aki a saját fegyverét átengedte? Mert neki az átengedés helyszínén kell lennie, de ha nincs nála fegyver, akkor mivel vadászik, vagy ha nem vadászik, akkor mit csinál?

 Emelem

 Emelem

Nem akarlak én is b@xtatni (vagy mégis  Ördög), de kicsit szegényes fantáziára vallanak ezek a soraid...
Sokunknak nem egy és nem is kettő fegyvere van... :Mosolyog Tehát nem gond, hogy mivel vadászok ha átengedem, vagy átadom.
Előfordul, hogy valakit meghívnak vadászni, elmegy de nem tudja, akarja a saját fegyverét vinni. Vagy csak ki szeretné próbálni azt a kalibert, puskát.
És még számtalan variáció, ok előfordulhat.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #175 Dátum: 2016. Január 14. - 10:42:57 »

"Golyósból elég egy olcsó .22-es és máris van a jellegnek megfelelő hosszú huzagolt csövűd a tartásiban és átadhatnak neked akár egy 9,3-ast is."

Basszus, ezt nem is tudtam, azt hittem a kisgolyós más kategória
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #176 Dátum: 2016. Január 14. - 11:14:45 »

Emelem

Nem akarlak én is b@xtatni (vagy mégis  Ördög), de kicsit szegényes fantáziára vallanak ezek a soraid...
Sokunknak nem egy és nem is kettő fegyvere van... :Mosolyog Tehát nem gond, hogy mivel vadászok ha átengedem, vagy átadom.
Előfordul, hogy valakit meghívnak vadászni, elmegy de nem tudja, akarja a saját fegyverét vinni. Vagy csak ki szeretné próbálni azt a kalibert, puskát.
És még számtalan variáció, ok előfordulhat.

 Wave

Ez csak példa, de persze lehet ragozni, csak nem írtam oda... Leginkább talán a kétpuskásokról szól a példa... Vadász
Van sok vadász ki "levadássza" az életét két puskával, s vagyunk már sokan, kiknek van sok fegyvere, ismerek olyat, akitől meg sem merem kérdezni hány van Neki...
Van olyan vadászbarátom, ki ha vendéget hív nem visz fegyvert. Egyszerűen nem hajlandó, de ha mondom Neki hogy most vigyük a Tiédet, akkor elhozza hogy lőjünk azzal... Igaz, náluk lesre ír be, és csak azon ülhetünk...  Rííí  Ám lőtt az enyémmel Dámbikát... pl.
Nem vagyunk egyformák, én is tudok adni és nálam is marad, ha kimegyünk és nem hozol...  Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Anti
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #177 Dátum: 2016. Január 14. - 11:43:44 »

Ez csak példa, de persze lehet ragozni, csak nem írtam oda... Leginkább talán a kétpuskásokról szól a példa... Vadász
Van sok vadász ki "levadássza" az életét két puskával, s vagyunk már sokan, kiknek van sok fegyvere, ismerek olyat, akitől meg sem merem kérdezni hány van Neki...
Van olyan vadászbarátom, ki ha vendéget hív nem visz fegyvert. Egyszerűen nem hajlandó, de ha mondom Neki hogy most vigyük a Tiédet, akkor elhozza hogy lőjünk azzal... Igaz, náluk lesre ír be, és csak azon ülhetünk...  Rííí  Ám lőtt az enyémmel Dámbikát... pl.
Nem vagyunk egyformák, én is tudok adni és nálam is marad, ha kimegyünk és nem hozol...  Ördög

 Emelem

 Emelem

Te is fiam Bluetooth... Nyihi
Akkor pláne nem értem, miért írtad azt amit... Vállat von
De mindegy is.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #178 Dátum: 2016. Január 14. - 14:10:48 »

Egyszerűen utálok írni két ujjal pötyögve aztán ha rászánom magam is ezvan...   Vállat von
Ennyi idősen meg már nem tanulok meg gépelni, hiába könyörögsz...   Ördög
Inkább kimegyek vadászni, szevasztok.   Wave

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #179 Dátum: 2016. Január 14. - 22:29:46 »

2012-ben változott a fegyvertörvény!!! (A Kormány 39/2012. (III. 12.) Korm. rendelete
a fegyverekrõl és lõszerekrõl szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet,
valamint a biztonsági okmányok védelmének rendjérõl szóló 86/1996. (VI. 14.) Korm. rendelet
módosításáról)

  Kacsint

Ezek alapján:

17. § (1) A fegyverekrõl és lõszerekrõl szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet 37. § (2) bekezdése helyébe a következõ
rendelkezés lép:
„(2) A kereskedelemért felelõs miniszter rendeletében a fegyver és lõszer vizsgálatára kijelölt szervezet, valamint
a lõfegyver-kereskedõ részére történõ átadás kivételével a lõfegyver átadását – az átadás várható idõtartamának
megjelölésével – legkésõbb az átadást megelõzõ napon kiállított teljes bizonyítóerejû magánokiratba kell foglalni,
amelyet az átadott fegyver vonatkozásában az átadó részére kiadott engedély hatályosságának teljes idõtartama alatt
meg kell õrizni.”

Magyarázó szöveg a változásokról: http://www.hunshooting.hu/a_new/index.php/hirek/1196-Elfogadt%C3%A1k-a-fegyvert%C3%B6rv%C3%A9ny-m%C3%B3dos%C3%ADt%C3%A1st

Hozzá tartozó formanyomtatvány 2. pontja is egyértelművé teszi, hogy a fegyvert annak adható át, "... aki az illetékes rendőrkapitányság által, ……….. számú hatósági igazolvánnyal igazoltan szintén rendelkezik vadászlőfegyver tartási engedéllyel, és ennek alapján vadászlőfegyverrel."

http://www.police.hu/sites/default/files/fegyver_atadasi_megallapodas_minta.doc

  Ördög Ördög Ördög

 Emelem

Az én értelmezésemben ez azt jelenti, ha rendelkezem golyós vadászlőfegyverrel, akkor akár sörétes vadászlőfegyver is átadható a részemre, vagy ha sörétes vadászlőfegyverrel rendelkezem, akkor a golyós vadászlőfegyver is átadható a részemre. Mivel a jogszabály vadászlőfegyver tartási engedélyhez köti az átadást, és nem kategóriához.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: