Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 101   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Alkotásaink  (Megtekintve 189810 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #180 Dátum: 2009. November 17. - 18:18:28 »

Szia Gerdor!

Talán nem haragszol meg rám, ha én is belépek az építő jellegű kritikusok közé.
Nem ismétlem el Kama utolsó mondatát, bár el kellene, tekintsd úgy, hogy megtettem.

Szóval a disznónak a mozdulata természetellenes kissé, engem az egerésző rókáéra emlékeztet, amikor éppen ugrik rá az egérre. A disznó nem egy gátfutó típus.

A bőgő szarvas legtöbbször a testével párhuzamosan emeli a fejét, ilyen "oldalrabőgő" mozdulatot még sohasem láttam. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem tehetne ilyet, de szerintem nem jellemző.   
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Gerdor
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


WWW
« Új üzenet #181 Dátum: 2009. November 17. - 18:22:12 »

Szervusz Gerdor!

Először is gratulálok a munkáidhoz!   Igen

A disznó nekem kicsit soványnak tűnik, valőszínűleg Kama is ezért gondolja nyárinak. Azért látszanak rajta a hosszabb serték.

Nekem (is) inkább a mozdulat furcsa. Míg az őz, szarvas, muflon veszély eseteén magasba ugrik, például amikor a hajtóvonalon halad át, addig a disznó ilyet nem csinál, nem ugrik fel, legalábbis én még ilyet nem láttam!

 Wave

Köszönöm szépen Antal!

neten találtam egy szobrocskát ami ugró kant ábrázol, (innen az ötlet) gondolom menekülés közben csak átugorja az akadályt?
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 17. - 18:56:39 írta Németh Lajos » Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #182 Dátum: 2009. November 17. - 19:04:45 »

Atyaég, ki az aki egy műanyag tusás - ha jól látom új Steyr - puskára vésetet rakat?????????  Okos
(ezzel nem a munkát minősítem, hanem azt aki ezt megrendelte...szépérzéke egy cseppnyi sincs az biztos! Ördög)
Ellenben a vizsla kimunkálása nekem iszonyatosan tetszik, valahogy egy igazi, vadászatban megfáradt, tapasztalt vizsla képét mutatja.  Igen

Gerdor!

Ugyanaz jutott eszembe amit Lajos mondott.
Néztem ezt az ugró disznót, de valami nem stimmelt vele, valahogyan másra emlékeztetett.
Aztán ahogyan Lajos megírta beugrott, valóban az egerésző róka mozdulatára emlékeztet inkább.
Szerintem túl "tornászias" a mozdulat, talán a disznó - pláne egy jó kan - nem ilyen kecses jószág... Kacsint
Naplózva
Gerdor
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


WWW
« Új üzenet #183 Dátum: 2009. November 17. - 23:17:21 »

Szóval a disznó,

Mellé raktam ugyanakkora méretben azt amiről készült, hát egy kissé idealizáltra sikerült, bár ez eredeti méretben nem tűnik fel. A mellső lábával vannak gondok, szerintem azért tűnik olyan "kecsesnek" a mozdulat. Na mindegy ebből is tanultam, ezentúl  így fogm ellenőrizni!
Köszi mindenkinek

Vándor! mailt küldtem
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #184 Dátum: 2009. November 18. - 07:32:55 »

Ez pl. a 2008-as modell alapján készült. Itt csak kisebb változtatások vannak (azokat én tettem bele), hogy ne legyen teljesen "ugyan olyan". A Bulino-, meg a barokk-minták kivitelezése feltétlenül kötöttek voltak az eredetihez, de azért meg lett oldva... Az eredeti stuki benne van a katalógusban:


Na ezt mondom ez tipikusan az  az eset hogy a kevesebb több lenne.Ráadásul ez csak az én véleményem a két minta nem egymás mellé való.Lehet az én izlésvilágommal van a gond? Bár a nejem szerint igen  Ördög
Ugyan ezt érzem a frommernél is bár ott mást is jeleztem.
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 18. - 12:44:01 írta Sakac » Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Fozola
Vendég
« Új üzenet #185 Dátum: 2009. November 18. - 08:51:30 »

Sziasztok Urak!!
Köszönöm a "Vizslás" kritikát!!! Emelem
Nos a kutyus az "apuka" ha jól emlékszem 6-7 éves(!?), a másik oldalon a "fia" látható. A puskára visszatérve: nem műanyag az agyazása, hanem mikor meg lett vásárolva gyönyörű fekete dióból készült rá új tusa  Wave
Természetesen a tár műanyag fedele, meg a sátorvas nekem is necces  Ijasz
Naplózva
Fozola
Vendég
« Új üzenet #186 Dátum: 2009. November 18. - 09:05:50 »

Szia Gerdor!!
Ha ez volt a "modell" akkor érthető a mozdulat. A vadászok igen jól jelezték hogy természetellenes, vagy inkább nem életszerű. Ha ilyen téren bizonytalan vagy jól jön egy régebb óta vadászatban tapasztalt barát véleménye!! Nekem a természetfotók segítenek. Rengeteget tanulmányozom a mozdulatsorokat, testtartásokat, egyebeket, ráadásul a net-en, meg újságokban szinte kifogyhatatlan a készlet!!
Nekem a bunda tónusa nem stimmel: sokat emelne rajta hogyha sokkal sötétebb, és sprődebb lenne a kidolgozása. A mintán is látszik a különbség ami a disznónál azért lényeges, mert nem egy "finom-prémes" jószág mint mondjuk egy róka, hiúz, stb.

Üdv: Fozola
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #187 Dátum: 2009. November 18. - 09:12:19 »

Sziasztok Urak!!
Köszönöm a "Vizslás" kritikát!!! Emelem
Nos a kutyus az "apuka" ha jól emlékszem 6-7 éves(!?), a másik oldalon a "fia" látható. A puskára visszatérve: nem műanyag az agyazása, hanem mikor meg lett vásárolva gyönyörű fekete dióból készült rá új tusa  Wave
Természetesen a tár műanyag fedele, meg a sátorvas nekem is necces  Ijasz
"  Természetesen a tár műanyag fedele, meg a sátorvas nekem is necces  "

Sokáig én is hasonlóan vélekedtem...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Gerdor
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


WWW
« Új üzenet #188 Dátum: 2009. November 18. - 09:20:20 »

Még két disznó régebbi munkáimból.
Naplózva
Fozola
Vendég
« Új üzenet #189 Dátum: 2009. November 18. - 09:40:12 »

S.Peti!!!

Ezt csak azért írtam mert a műanyagot nem tudom vésni!!!  Rííí Rííí Rííí
De a használati értékét biztos növeli, gondolom a gyár ezért is alkalmazza?!

Például egy hi-technológiával készült (Heym) bock-ot sokkal nehezebb kikészíteni: mert rozsdamentes. Nem lehet barnítani, másként adja vissza a vésés textúráját, ráadásúl a legfinomabb vonalak szinte nem is látszódnak!
 
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #190 Dátum: 2009. November 18. - 09:49:07 »

S.Peti!!!

Ezt csak azért írtam mert a műanyagot nem tudom vésni!!!  Rííí Rííí Rííí
De a használati értékét biztos növeli, gondolom a gyár ezért is alkalmazza?!

Például egy hi-technológiával készült (Heym) bock-ot sokkal nehezebb kikészíteni: mert rozsdamentes. Nem lehet barnítani, másként adja vissza a vésés textúráját, ráadásúl a legfinomabb vonalak szinte nem is látszódnak!
 
A véséshez nem értek...
Jobban szeretném én is, hogy minden acél legyen a puskámon, de mit csináljak, ha ezek a fránya osztrákok úgy gondolják, hogy jó oda a műanyag is... Vállat von
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #191 Dátum: 2009. November 18. - 10:03:50 »

Urak!

Amennyiben valaki nem tud szabadkézből jó állatfigurát rajzolni -itt főleg az arányokra, természetes testtartásra, tehát egy "élő" képre gondolok-, akkor inkább ne is kísérletezzen vele, mert csak "izzadságszagú" lesz a munka, de a létrejött kép nem fogja meg az embert.
Inkább fényképekről érdemes másolni, ha egy mód van rá, akkor megfigyelni a "jószág" természetes viselkedését vagy megmutatni a rajzot olyan embernek, aki látott már élőben őzet, disznót, szarvast, stb.

Üdv: Csaba
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #192 Dátum: 2009. November 18. - 10:11:52 »

Urak!

Amennyiben valaki nem tud szabadkézből jó állatfigurát rajzolni -itt főleg az arányokra, természetes testtartásra, tehát egy "élő" képre gondolok-, akkor inkább ne is kísérletezzen vele, mert csak "izzadságszagú" lesz a munka, de a létrejött kép nem fogja meg az embert.
Inkább fényképekről érdemes másolni, ha egy mód van rá, akkor megfigyelni a "jószág" természetes viselkedését vagy megmutatni a rajzot olyan embernek, aki látott már élőben őzet, disznót, szarvast, stb.

Üdv: Csaba
Úr!


Maga is inkább képet tenne fel... Stoel
Pár nap a világ! Ördög Piál
Mert ha én teszek fel képet, az minimum gáz. Emlékszel? Szatymaz, hajnali fél három, hagymás máj... Ördög

:buba
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Vándor
Vendég
« Új üzenet #193 Dátum: 2009. November 18. - 11:06:25 »

Szervusztok Emelem

Zoli,szépek a munkáid, igényesek Igen
Gerdor, rongyosra néztem a mailomat, üzenet  Vállat von

Naplózva
Fozola
Vendég
« Új üzenet #194 Dátum: 2009. November 18. - 12:23:13 »

Köszi-köszi!!

Ezt még felteszem, mert kedves számomra   Táncol  : itt csak a stílus, a viaskodó bikák egy tehénnel, meg az aranyszál (kb. másfél méter) volt a kritérium. A többit nekem kellett kifundálni, elkészíteni...
Viszont most már megyek, mert nem leszek meg az alumínium alkatrésszel sose...  Rííí
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 101   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: