Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 101   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Alkotásaink  (Megtekintve 189822 alkalommal)
Fozola
Vendég
« Új üzenet #165 Dátum: 2009. November 16. - 13:01:37 »

Na csak hogy mozogjon a "képkészlet"!  Táncol
Egy kis Frommer tuning, öreg puska,nem vén puska:
Naplózva
stefan albert
knifemaker
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68



WWW
« Új üzenet #166 Dátum: 2009. November 16. - 17:06:58 »

Sziasztok , a helyzet a következő , minden damaszt penge a savazásnál kapja meg a végleges mintázatát , addig sima  mint a többi acél, ez a penge Damaszteel /svéd rozsdamentes damaszt/ tehát iparilag van előállitva , azért használom előszeretettel , mert a tengerentúli megrendeléseknél , nemlehet tudni hogy milyen messze van a tenger, hogy van tárolva stb .Ezzel az anyaggal semmi gond nemlehet.A porkohászati anyagok hatalmas előnye még az is hogy hibamentes anyagok, vagyis nagyon ritka hogy találok valamelykben valami pici microskópikus lukat.
Naplózva

art knives,scrimshaw,bulino,carving
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #167 Dátum: 2009. November 16. - 17:11:34 »

Na csak hogy mozogjon a "képkészlet"!  Táncol
Egy kis Frommer tuning, öreg puska,nem vén puska:


Szia

Hááát öszinte leszek ezért kár volt.Mondom izlések és pofonok mások.Nekem ez nem tetszik maradjon olyannak mint ami most jött ki gyárból maximum.Túl csicsás cicomás ez nem erre a puskára való szerintem.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Gerdor
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


WWW
« Új üzenet #168 Dátum: 2009. November 16. - 23:16:29 »

Sziasztok,

Rég jártam erre, én is műhely nyitással vagyok elfoglalva,... ez a sok papírmunka! Figyelmes olvasás
Közben azért dolgozgatok is!

néhány kép.("csak, hogy mozogjon a képkészlet") Bion

Naplózva
stefan albert
knifemaker
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68



WWW
« Új üzenet #169 Dátum: 2009. November 17. - 07:17:28 »

Nagyon szép preciz munka , GRATULA Igen Igen Igen
Naplózva

art knives,scrimshaw,bulino,carving
Fozola
Vendég
« Új üzenet #170 Dátum: 2009. November 17. - 08:17:48 »

Szia

Hááát öszinte leszek ezért kár volt.Mondom izlések és pofonok mások.Nekem ez nem tetszik maradjon olyannak mint ami most jött ki gyárból maximum.Túl csicsás cicomás ez nem erre a puskára való szerintem.

Szia Sakac!
Természetesen tiszteletben tartom a véleményed: Neked a gyári tetszik! Viszont az tény hogy a Megrendelő elvárását kell produkálni az acélon!! Ebbe a kézműves nem nagyon, vagy csak ritkán tud beleszólni.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #171 Dátum: 2009. November 17. - 08:32:13 »

Sziasztok,

Rég jártam erre, én is műhely nyitással vagyok elfoglalva,... ez a sok papírmunka! Figyelmes olvasás
Közben azért dolgozgatok is!

néhány kép.("csak, hogy mozogjon a képkészlet") Bion

Szépen kidolgozott profi munka gratulálok hozzá.

De: ezekkel a fránya állatalakokkal az a helyzet, hogy ha nem teljesen tökéletesek, akkor megette a fene az egészet.

Szóval az a szarvas alakra, alkatra jó, csak mégis a mozdulat olyan, mint mikor a farkas üvölt. A másik bajom még az vele, hogy úgy jön le, mintha holdvilágban bőgne - és ez valahogy nekem nem stimmel. Bár ez a színhatás lehet, hogy az alkalmazott technika sajátja  Vállat von

A disznó. A disznóval már több bajom van. Nekem - azon túl, hogy egy nyári kant látok havas holdvilágban - élettelen. Nincs benne mozdulat. Olyan, mintha a kamrában lógna.

Ezeket nem fikázásnak szánom, ez az én véleményem - azt is hozzátéve, hogy minimum újra kéne születnem, hogy valami hasonlót tudjak alkotni. Tehát valamilyen szinten a pálya széléről kiabálok be - de hátha van hasznos ebben a kiabálásban.  Wave
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Fozola
Vendég
« Új üzenet #172 Dátum: 2009. November 17. - 08:34:50 »

Például itt van ez a  domborvésett (plasztik) ezüstlemez. A portré adott, azon nincs mit variálni, ráadásul annak tényleg olyannak kell lennie mint a "modell".Ha csak hasonlít akkor egy petákot nem ér a munka!  Rííí A díszítés pedig a leg minimálisabbra lett elkészítve.

Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #173 Dátum: 2009. November 17. - 08:40:38 »

Például itt van ez a  domborvésett (plasztik) ezüstlemez. A portré adott, azon nincs mit variálni, ráadásul annak tényleg olyannak kell lennie mint a "modell".Ha csak hasonlít akkor egy petákot nem ér a munka!  Rííí A díszítés pedig a leg minimálisabbra lett elkészítve.

Na igen - ez él.

Más kérdés, hogy egy műanyag puskára baromira nem illik, de ez már a tisztelt megrendelő "ízlését" "dícséri".  Wave
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #174 Dátum: 2009. November 17. - 09:23:13 »

Szia Sakac!
Természetesen tiszteletben tartom a véleményed: Neked a gyári tetszik! Viszont az tény hogy a Megrendelő elvárását kell produkálni az acélon!! Ebbe a kézműves nem nagyon, vagy csak ritkán tud beleszólni.

Finomítok túl csicsás.De valami elmenne rajt ami különösen nem tetszik a gyári beütés(fegyvergyár stb)  körül a kidolgozás.

Neked mint vésnöknek tudom tiszteletben kell tartani a megrendelő igényeit de talán egy picit irányítani is kellene.Van szerintem beleszólásod mert ha nem akkor megette a fene.Ne haragudj.
sakac
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Gerdor
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


WWW
« Új üzenet #175 Dátum: 2009. November 17. - 11:14:08 »

Szia Kama,

Köszönöm szépen az építő jellegű kritikát! Ilyen részletekre sajnos nem gondoltam, még nem vagyok vadász nem igazán ismerem a vadfajok viselkedését. Ha rendeződnek mostani dolgaim szeretném megszerezni a vadászvizsgát. Mindenesetre addig is ilyen munka előtt kikérem vadászok tanácsát.  A szarvason változtattam egy kicsit (bár csak photoshoppal, mert már nincs nálam)  így ,hogy nem tűnik éjszakainak talán nem annyira "farkasos". A disznó alá talán kellett volna valami bucka amit átugrik. Akkor nem lógna. Miből látod, hogy nyári? Rövidnek tűnik a szőre?
Megpróbálom visszakérni, kicsit javítani rajtuk.

Üdv, Balázs
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #176 Dátum: 2009. November 17. - 11:26:57 »

Szervusz Gerdor!

Először is gratulálok a munkáidhoz!   Igen

A disznó nekem kicsit soványnak tűnik, valőszínűleg Kama is ezért gondolja nyárinak. Azért látszanak rajta a hosszabb serték.

Nekem (is) inkább a mozdulat furcsa. Míg az őz, szarvas, muflon veszély eseteén magasba ugrik, például amikor a hajtóvonalon halad át, addig a disznó ilyet nem csinál, nem ugrik fel, legalábbis én még ilyet nem láttam!

 Wave
Naplózva
Vándor
Vendég
« Új üzenet #177 Dátum: 2009. November 17. - 11:28:49 »

Szervusztok Emelem

Gerdor, az összes kalapomat Emelem munkád elött.Káama nagyonjól "analizálta" a munkáidat s hihetetlenül szimpatikus ahogy reagáltál rá.
Nekem mindössze annyi kérdésem lenne milyen formában válalsz fegyveralkatrészeken ilyen s ehhez hasonló beavatkozásokat mivel feletébb érdekelne gyozo
Naplózva
Fozola
Vendég
« Új üzenet #178 Dátum: 2009. November 17. - 13:07:54 »

Ez pl. a 2008-as modell alapján készült. Itt csak kisebb változtatások vannak (azokat én tettem bele), hogy ne legyen teljesen "ugyan olyan". A Bulino-, meg a barokk-minták kivitelezése feltétlenül kötöttek voltak az eredetihez, de azért meg lett oldva... Az eredeti stuki benne van a katalógusban:
Naplózva
Gerdor
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


WWW
« Új üzenet #179 Dátum: 2009. November 17. - 17:42:06 »

Ilyen esetben meg kell próbálni lebeszélni a megrendelőt. Ha vésetni szeretne (tehát valamilyen szinten egyedivé tenni a fegyvert) akkor az tényleg legyen egyedi és ne másolat. Szerintem ilyen érvekkel bárkit meg lehet győzni. (hacsak nem vetíteni akar, hogy ő vette meg az év fegyverét Bion)
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 101   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: