Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Alkotásaink  (Megtekintve 187709 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1455 Dátum: 2017. Február 06. - 10:38:51 »

Szia Dobbasszus!

Elnézést, hogy későn reagálok, nem nagyon voltam net-közelben mostanság.
A szivacsos részt hátulról kimarom, tehát eltüntetem. Átszínezni, ahogy írtad is, nem lehetséges... Ezért inkább kifaragom onnan. Miután eltűnt és látom, hogy mennyi fehér csontrész maradt így a rózsában (tehát hogy mennyire vastag is a fehér rész), akkor kezdem el tervezgetni, hogy mit is akarok faragni bele, mi az, amihez ez elég lesz.
Én egy Dremel fenetudjamilyenszériájú Ördög ostoros fúrót használok. Bármelyik a Dremel-től meg fog felelni rá. Nem tudom, hogy hanyadik fokozatnak felel meg ez, de az enyémen 6 fokozat van (ha jól tudom, a max az talán 30.000 fordulat/perc??), én abból a 2. vagy a 3. fokozatot használom. Nem kell nagyon vinnyogtatni, csak ha nagyon durva munkát csinál épp az ember.
Én vettem az ostor végére e Dremel-től egy cserélhető tokmányt. Szó szerint tokmány, mert olyan mint egy miniatűr fúrógépnek a befogó rendszere. Tök ugyanaz, csak éppen alig egy centi vastag az egész. A működési elve is ugyanaz. Ebbe aztán mindenféle hegyet, bele lehet fogni, még a varrótűt is!
Nem lesz olcsó, de csak egyszer kellesz megvenni. Olyan 20-25 között mozognak a középkategóriás fúrógépek, hozzá a tokmány kb. 2500 Ft lehet. A hegyek persze nem olcsók. Fogorvosoktól kell érdeklődni, hogy honnan szerzik be. Nekem speciel mákom van, mert Debrecenben az Oculeus Kft. helyi forgalmazó (mondjuk a jó 8 évi farigcsálás alatt tavaly találtam csak rájuk, addig én is szenvedtem rendesen).

Remélem tudtam segíteni. A képeket én se nagyon látom, ahogy elnézem, a képfeltöltő web-oldal nem tárolja túl sokáig a fotókat. Vállat von

Üdv.: Beregi  Emelem
Szia Beregi
Azt hiszem egyelőre maradok a proxxonnál, esetleg egy flexibilis szárat szerzek hozzá, meg valami jobb trafót. Ha jól emlékszem, akkor van hozzá gyári is, amin a fordulat állítható. Én is vettem ehhez rendes tokmányt, szóval elég tág átmérőtartományban működik.
Nehezen megy ez még nekem, gyakorlat sincs, meg a száraim sem az igaziak. Ha megérkeznek az új szárak, talán jobb lesz.
Köszönöm a tanácsokat.
Üdv, Ricsi
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #1456 Dátum: 2017. Február 06. - 14:08:05 »

Nekem egy ilyenem van, már vagy 15 éve tologatom  a fiókban.
 Ha nemes célra felajánlhatom valakinek, egy borítékba eltudom küldeni.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1457 Dátum: 2017. Február 06. - 17:14:00 »

Nekem egy ilyenem van, már vagy 15 éve tologatom  a fiókban.
 Ha nemes célra felajánlhatom valakinek, egy borítékba eltudom küldeni.

Szia
Nem tudom mennyire nemes a cél, de kipróbálnám, biztos nem végeznék a kukában...
Egy kis villányi bort fel tudnék érte ajánlani, csakis nemes célra!
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1458 Dátum: 2017. Augusztus 20. - 16:04:24 »

Igencsak leült ez a Topic.  Ördög

Egy nagyon kedves Barátom Kislánya számára készítettem ezt a nyakbavalót. Nemrég tudtam meg, hogy felvételt nyert Sopronba, így úgy gondoltam, hogy nem lesz rossz beugró Neki az erdészcsillagos ékszer.
Fogadjátok szeretettel.  Emelem



Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1459 Dátum: 2017. Augusztus 20. - 16:06:00 »

Úgy látom rossz linket szúrtam be, megpróbálom még egyszer.



Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1460 Dátum: 2017. Augusztus 20. - 18:42:54 »

Úgy látom rossz linket szúrtam be, megpróbálom még egyszer.



Druszám! Emelem

Ez megint jól sikeredett!!! Gratulálok! Igen Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1461 Dátum: 2017. Augusztus 20. - 20:18:07 »

I
Egy nagyon kedves Barátom Kislánya számára készítettem ezt a nyakbavalót. Nemrég tudtam meg, hogy felvételt nyert Sopronba, így úgy gondoltam, hogy nem lesz rossz beugró Neki az erdészcsillagos ékszer.



 Emelem
Gyönyörű munka és nemes gesztus! Igen
A megajándékozott büszke lehet rá!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1462 Dátum: 2017. Augusztus 20. - 20:26:01 »

Sziasztok!

Köszönöm!  Mosolyog
Még nem tud róla, majd Apu fogja odaadni Neki.
Sajnos nem leszek ott az átadásnál, pedig megnéztem volna. Remélem örül majd neki.
 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1463 Dátum: 2017. Augusztus 20. - 20:27:30 »

Valaki tudna segíteni, hogy melyik képfeltöltővel érdemes foglalkozni? A kepfeltoltes.hu megszűnt, helyette kepfeltoltes.eu van. Nincs gond, de csak ilyen bolhapucányi képeket tudok csak közzé tenni.
Segítséget előre is köszönöm!  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1464 Dátum: 2017. Augusztus 20. - 20:30:23 »

Valaki tudna segíteni, hogy melyik képfeltöltővel érdemes foglalkozni? A kepfeltoltes.hu megszűnt, helyette kepfeltoltes.eu van. Nincs gond, de csak ilyen bolhapucányi képeket tudok csak közzé tenni.
Segítséget előre is köszönöm!  Emelem
picr.de
Sokkal egyszerűbb mint a képfeltöltés volt.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1465 Dátum: 2017. Augusztus 20. - 20:31:52 »

picr.de
Sokkal egyszerűbb mint a képfeltöltés volt.

Köszönöm, Bátya!  Igen
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1466 Dátum: 2017. Augusztus 20. - 20:39:51 »

Na hátha most sikerül:



Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1467 Dátum: 2017. Augusztus 20. - 21:09:31 »

Na hátha most sikerül:

Nagyon szép! Sőt gyönyörű!
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1468 Dátum: 2017. Augusztus 20. - 21:12:34 »

Szerintem is profi!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
jatti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #1469 Dátum: 2017. Augusztus 20. - 21:48:16 »

 Ez nagyon szép!  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: