Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Alkotásaink  (Megtekintve 187687 alkalommal)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1440 Dátum: 2016. November 29. - 20:35:26 »

Párocskám pingálta tegnap délután egy fadobozka tetejére:



Még félkész állapotban van, valami színt kap az oldala is, illetve ki kell még alakítani a belsejét... Funkcionalitásban kb EZ (katt) volna a cél...

 Emelem

Nagyon szép lett, büszke lehetsz a a Párodra. Igen
Becsüld meg, mert nem sok asszony csinál lőszeres dobozt az Urának!  Kacsint Ördög
 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1441 Dátum: 2016. November 30. - 20:11:37 »

T Moderatorok, at lehetne e rakni a fenti hozzaszolast a Meglesett pillanatok topikba?
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1442 Dátum: 2017. Február 01. - 09:33:56 »

Sziasztok
Nem tudom jó nyomon járok-e, de úgy emlékszem Beregi Vadász tett fel ide képeket az agancsrózsa faragásairól. Most csak a hsz-okat jeleníti meg, a képeket nem.
Szóval elsősorban tőle kérdeznék, és még persze aki ért hozzá.
1. A rózsák közepén van egy szivacsosabb, sötétebb rész. Azt mivel szoktátok eltüntetni, hogy ne zavarjon be? A peroxid nem szedi ki a színét...
2. Milyen ketyerét használtok, milyen fordulaton? Nekem egy régi proxxon gépem van, nem tudom pontosan mennyit pörög. Illetve honnan szerzitek be a marószárakat? Az enyémek asszem nem sokat érnek. Egyszer hozzájutottam fogorvosi szárakhoz, de az akkori tokmányba nem tudtam befogatni. Ilyet honnan tudnék szerezni? A fogorvosok fertőtlenítik őket, vagy egyszer használatosak.
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv, Ricsi
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1443 Dátum: 2017. Február 01. - 10:36:15 »


Talán nem illik még az alkotások sorába, nézzétek el nekem.
Tippeket várnék, milyen madár látható a képen?😃
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1444 Dátum: 2017. Február 01. - 11:35:00 »


Talán nem illik még az alkotások sorába, nézzétek el nekem.
Tippeket várnék, milyen madár látható a képen?😃

Nem madár ez, hanem az én sas orrú Péter Barátom!  Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1445 Dátum: 2017. Február 01. - 12:16:34 »


2. Milyen ketyerét használtok, milyen fordulaton? Nekem egy régi proxxon gépem van, nem tudom pontosan mennyit pörög. Illetve honnan szerzitek be a marószárakat? Az enyémek asszem nem sokat érnek. Egyszer hozzájutottam fogorvosi szárakhoz, de az akkori tokmányba nem tudtam befogatni. Ilyet honnan tudnék szerezni? A fogorvosok fertőtlenítik őket, vagy egyszer használatosak.
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv, Ricsi


Szia!   Emelem


http://www.doktormarket.hu/termekek/fogaszati-furok-polirozok/karbid-furok/karbid-fg

http://www.dental.hu/cegkatalogus/gallax-kft

Hát nem olcsók!  Nem egyszer használatosak, és nagyon sokáig használhatóak. Valamikor én is faragtam, és ugyan azt a motort, flexibilis tengelyt, és befogófejeket használtam mint a fogorvosok (néha a vaterán használtan kaphatók) és elnyűhetetlenek. Sajnos az enyém az évtizedek alatt valahogy eltűnt, most egy Extol gravírozót használok A fordulat akkor jó, ha elég gyors (Olyan 15-20.000 fordulat/perc)  ahhoz, hogy könnyen tudj vele dolgozni, ez még nem forrósítja fel a marót sem, de azért figyelni kell rá!!! 

 Wave

 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1446 Dátum: 2017. Február 01. - 13:08:13 »

Nem madár ez, hanem az én sas orrú Péter Barátom!  Röhög
Ajjajj, akkor azt hiszem Párom nem nagyon fog neki örülni, mert a sast imádja (nem levesnek😃), de Péter barátodat aligha ismeri Kacsint
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1447 Dátum: 2017. Február 01. - 13:13:29 »


Szia!   Emelem


http://www.doktormarket.hu/termekek/fogaszati-furok-polirozok/karbid-furok/karbid-fg

http://www.dental.hu/cegkatalogus/gallax-kft

Hát nem olcsók!  Nem egyszer használatosak, és nagyon sokáig használhatóak. Valamikor én is faragtam, és ugyan azt a motort, flexibilis tengelyt, és befogófejeket használtam mint a fogorvosok (néha a vaterán használtan kaphatók) és elnyűhetetlenek. Sajnos az enyém az évtizedek alatt valahogy eltűnt, most egy Extol gravírozót használok A fordulat akkor jó, ha elég gyors (Olyan 15-20.000 fordulat/perc)  ahhoz, hogy könnyen tudj vele dolgozni, ez még nem forrósítja fel a marót sem, de azért figyelni kell rá!!! 

 Wave

 
Köszönöm Attila
Elvileg az enyém is tudná a 20 000-et, de csak 12 voltos trafóm van, a kis cimkén pedig az áll, hogy 12-18V, 40 w-ig. Gondolom akkor a 12v 1A trafó nem hozza ki belőle a maximumot.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1448 Dátum: 2017. Február 01. - 13:19:35 »


Szia!   Emelem


http://www.doktormarket.hu/termekek/fogaszati-furok-polirozok/karbid-furok/karbid-fg

http://www.dental.hu/cegkatalogus/gallax-kft

Hát nem olcsók!  Nem egyszer használatosak, és nagyon sokáig használhatóak. Valamikor én is faragtam, és ugyan azt a motort, flexibilis tengelyt, és befogófejeket használtam mint a fogorvosok (néha a vaterán használtan kaphatók) és elnyűhetetlenek. Sajnos az enyém az évtizedek alatt valahogy eltűnt, most egy Extol gravírozót használok A fordulat akkor jó, ha elég gyors (Olyan 15-20.000 fordulat/perc)  ahhoz, hogy könnyen tudj vele dolgozni, ez még nem forrósítja fel a marót sem, de azért figyelni kell rá!!! 

 Wave

 
Nem is volnának ezek drágák, ha csak egy kéne...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1449 Dátum: 2017. Február 01. - 14:07:44 »

Van néhány fogászati gyémánt fúróm, ha valaki tudja használni szívesen adok belőle.

 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1450 Dátum: 2017. Február 01. - 15:03:08 »

Van néhány fogászati gyémánt fúróm, ha valaki tudja használni szívesen adok belőle.

 Emelem

Én speciel elfogadnék egyet. Mik a feltételek?
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1451 Dátum: 2017. Február 01. - 16:40:15 »

Én speciel elfogadnék egyet. Mik a feltételek?
 Emelem
Háááát!
Ezek nem olcsó dolgok.
Mit szólná egy 5 db-os csomagért, 0,5dl Unicum irányárhoz?
Persze ez a postaköltséget is tartalmazza.
 Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1452 Dátum: 2017. Február 01. - 18:51:40 »

Háááát!
Ezek nem olcsó dolgok.
Mit szólná egy 5 db-os csomagért, 0,5dl Unicum irányárhoz?
Persze ez a postaköltséget is tartalmazza.
 Stoel
Megint ez a k..va alkudozás... 2 palack bor Villányból?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1453 Dátum: 2017. Február 01. - 20:12:21 »

Megint ez a k..va alkudozás... 2 palack bor Villányból?
Csak azt tudom mondani,mint az arab Egyiptomban, mikor két órás alkudozás után a 100$-os vizipipát 600-ról lealkudtam 130-ra:
Egy élmény veled üzletet kötni!  Mosolyog
Küld át privátba a címedet.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1454 Dátum: 2017. Február 05. - 18:49:14 »

Szia Dobbasszus!

Elnézést, hogy későn reagálok, nem nagyon voltam net-közelben mostanság.
A szivacsos részt hátulról kimarom, tehát eltüntetem. Átszínezni, ahogy írtad is, nem lehetséges... Ezért inkább kifaragom onnan. Miután eltűnt és látom, hogy mennyi fehér csontrész maradt így a rózsában (tehát hogy mennyire vastag is a fehér rész), akkor kezdem el tervezgetni, hogy mit is akarok faragni bele, mi az, amihez ez elég lesz.
Én egy Dremel fenetudjamilyenszériájú Ördög ostoros fúrót használok. Bármelyik a Dremel-től meg fog felelni rá. Nem tudom, hogy hanyadik fokozatnak felel meg ez, de az enyémen 6 fokozat van (ha jól tudom, a max az talán 30.000 fordulat/perc??), én abból a 2. vagy a 3. fokozatot használom. Nem kell nagyon vinnyogtatni, csak ha nagyon durva munkát csinál épp az ember.
Én vettem az ostor végére e Dremel-től egy cserélhető tokmányt. Szó szerint tokmány, mert olyan mint egy miniatűr fúrógépnek a befogó rendszere. Tök ugyanaz, csak éppen alig egy centi vastag az egész. A működési elve is ugyanaz. Ebbe aztán mindenféle hegyet, bele lehet fogni, még a varrótűt is!
Nem lesz olcsó, de csak egyszer kellesz megvenni. Olyan 20-25 között mozognak a középkategóriás fúrógépek, hozzá a tokmány kb. 2500 Ft lehet. A hegyek persze nem olcsók. Fogorvosoktól kell érdeklődni, hogy honnan szerzik be. Nekem speciel mákom van, mert Debrecenben az Oculeus Kft. helyi forgalmazó (mondjuk a jó 8 évi farigcsálás alatt tavaly találtam csak rájuk, addig én is szenvedtem rendesen).

Remélem tudtam segíteni. A képeket én se nagyon látom, ahogy elnézem, a képfeltöltő web-oldal nem tárolja túl sokáig a fotókat. Vállat von

Üdv.: Beregi  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: