Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Alkotásaink  (Megtekintve 187522 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1380 Dátum: 2015. November 24. - 07:43:51 »

Nincs olyan, hogy valaki egyszerre világhírű fuvola és nagybőgő virtuóz Kacsint
 Wave

Ezzel vitatkoznék. Igaz nem nagybőgő, hanem zongora, de a fuvola az stimmel!  Röhög  Stoel
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1381 Dátum: 2015. November 24. - 07:52:00 »

...........
Nincs olyan, hogy valaki egyszerre világhírű fuvola és nagybőgő virtuóz Kacsint
 Wave


Szvsz csak egyszer kell világhírnevet szerezni bármiben, aztán már a többi  sz@r is eladható jó pénzért!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1382 Dátum: 2015. November 24. - 07:53:10 »

Nem bizony...és ez így is van jól Vigyorog Igen

Meggyőződésem, hogy Robi soha nem tudna olyan "Körtét" vászonra kenni, mint amilyen előtt a kiállításodon tátottam a számat.
De a te kezed alól is idegennek hatna egy csontmetszés, vagy egy ilyen grafika.
Nincs olyan, hogy valaki egyszerre világhírű fuvola és nagybőgő virtuóz Kacsint
 Wave


Erre a körtére gondolsz?



Mint tudjuk ez nem  egy körte, a cím csak egy asszociációra utal... Volt ott Colombo portré is...( hamiskás  Ördög ) és meggyőződésem, hogy Robi sem áll messze ezektől a témáktól.
Robi ezt kérdezte: "Ébreszt e érzelmeket, hangulatot, gondolatokat? " Azt kérte elemezzük ki a festményt, én megtettem...

Ha a festményt nemcsak "egészben" nézzük, hanem részleteiben, több megdöbbentő részletet is felfedezhetünk, ami arra utal, hogy Robi egy igazi portré festő...  Kávé

Ha például fordítva akasztjuk a falra  Vörösbor egy férfi arcot látunk:



Ha az alsó részét nézem a képnek, nekem ez a hölgyportré ugrik elő:



Persze tudom a vadász szeme egyből a gímbikát látja, pedig nagyon sok minden fellelhető ezen a festményen, aminek semmi köze a vadászathoz...  Wave

( na... most már tényleg lehet lipótozni...  Ördög )






Naplózva

" There is good out there "
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1383 Dátum: 2015. November 24. - 09:05:04 »

Erre a körtére gondolsz?
Természetesen!  Vigyorog Igen

Ha a festményt nemcsak "egészben" nézzük, hanem részleteiben, több megdöbbentő részletet is felfedezhetünk, ami arra utal, hogy Robi egy igazi portré festő...
Ha az alsó részét nézem a képnek, nekem ez a hölgyportré ugrik elő
Persze tudom a vadász szeme egyből a gímbikát látja, pedig nagyon sok minden fellelhető ezen a festményen, aminek semmi köze a vadászathoz...  Wave
De ha én az alsó részen azt látom, hogy vidám krími-tatár gyerekek állnak sorban Moszkvában a "Gyetszkaja Pravda" legfrissebb számáért a frissen hullott porhóban, akkor azért ugye nincs harag? Ördög
Legfeljebb a Lipótban jól megdumáljuk.... Röhög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1384 Dátum: 2015. November 24. - 09:26:21 »

Természetesen!  Vigyorog Igen
De ha én az alsó részen azt látom, hogy vidám krími-tatár gyerekek állnak sorban Moszkvában a "Gyetszkaja Pravda" legfrissebb számáért a frissen hullott porhóban, akkor azért ugye nincs harag? Ördög
Legfeljebb a Lipótban jól megdumáljuk.... Röhög

 Igen Mutasd! érdekel a kép ahol ezt látod...  Ördög

A lipót helyén a mezőn grillezés közben  Grill  ...ne félj én nem a közveszélyesek közül szabadultam...  Röhög

( egyébként nehogy azt hidd, hogy a művészettörténészek nem így vizsgálják a képeket... így IS !  Wave )
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1385 Dátum: 2015. November 24. - 09:32:56 »

Ja... és a hosszú hullámos vízszintes "vágást" a bika oldalán csak az alsó vágott képet nézve tudom értelmezni...  Vállat von

De remélem Robi majd elmondja miért rajzolta oda...  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1386 Dátum: 2015. November 24. - 18:25:46 »

Köszi mindenkinek! Csaba hozzászólásai jobb kedélyjavítók bárminél! Röhög Igen Igen Igen

Olajkérdést már túltárgyaltuk, ezer más testhezállóbb alkotási mód közelebb áll a firnyákos ízlésemhez...

Az ország sok vadászterületén a világhírű magyar gímszarvas ma már csak megsárgult emlékfoszlány és a gímszarvasgazdálkodásunk sok sebből vérzik. Kb. ennyi a mögöttes tartalma a képnek. Erre utalnak a harci sebek, a késői bőgés  Rííí, a foszladozott állag és porló állapot, a vénséges papír.... Piál

Remélem ez jött le, bár ha más, az sem baj, hiszen nem a zöld mezőben háreme-közt harsogó tucatbika van a képen, nem az agyoncsépelt "közhely" akart lenni.
A tekintettel kapcsolatban pedig sokan beleveszhetnek a szemébe, legalább így a képen (ez most nem Voldinak akar szólni  Wave),....éjjellátóban az úgysem látszik ilyen jól, sőt az érmek - kilogrammok és oklevelek bűvöletében is homályosan észrevehető....pedig gyomorszorító érzés egy karnyújtásnyira becserkelt szeptemberi gímbika tekintetében elveszni. Meghatározó élmény, elhihetitek.
Felgyülemlett érzések és gondolatok kifejeződése, az elmúlt huszonvalahány év eszenciája ez a kép, valójában nem kesergés akart lenni.

Mindenkinek a legjobbakat.  Wave

   
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1387 Dátum: 2015. November 24. - 18:52:54 »

A tekintettel kapcsolatban ....pedig gyomorszorító érzés egy karnyújtásnyira becserkelt szeptemberi gímbika tekintetében elveszni. Meghatározó élmény, elhihetitek.
Vadásszá válásom egyik kiemelkedő mérföldköve....de írhatnék vízválasztó, 6000 méter magas sziklagerincet is.... az a szeptemberi gímbika valahol 1997 táján, amelyik tőlem 3 méterre lehelte ki a lelkét és én közben végig megbabonázva néztem a szemébe és ő az enyémbe.....
Ha ezt egyszer le tudnám úgy írni, minden giccs és felesleges érzelgősség nélkül.
De hiába álltam neki már számos alkalommal, még nem sikerült megfognom a pillanatot a maga hatalmasságában.
Ha rajzolnék, vagy festenék, akkor talán sikerülne.
De a szavak kevesek hozzá.

Bocs az offolásért, de a tekintet ezt hozta ki belőlem.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1388 Dátum: 2015. November 24. - 18:58:40 »

Vadásszá válásom egyik kiemelkedő mérföldköve....de írhatnék vízválasztó, 6000 méter magas sziklagerincet is.... az a szeptemberi gímbika valahol 1997 táján, amelyik tőlem 3 méterre lehelte ki a lelkét és én közben végig megbabonázva néztem a szemébe és ő az enyémbe.....
Ha ezt egyszer le tudnám úgy írni, minden giccs és felesleges érzelgősség nélkül.
De hiába álltam neki már számos alkalommal, még nem sikerült megfognom a pillanatot a maga hatalmasságában.
Ha rajzolnék, vagy festenék, akkor talán sikerülne.
De a szavak kevesek hozzá.

Bocs az offolásért, de a tekintet ezt hozta ki belőlem.
 Wave

Szóról szóra, csak más évszámmal, de ugyanazt éltük át azt hiszem. Megdöbbentő.  Meglepődött Úgy rémlik "Erdőjáró" volt az akinek meséltem régebben erről.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1389 Dátum: 2015. November 24. - 19:35:42 »


Ha ezt egyszer le tudnám úgy írni, minden giccs és felesleges érzelgősség nélkül.

Ha rajzolnék, vagy festenék, akkor talán sikerülne.
De a szavak kevesek hozzá.


"Ha ezt egyszer le tudnám úgy írni, minden giccs és felesleges érzelgősség nélkül."

Kilehelte a lelkét. :


Naplózva

" There is good out there "
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1390 Dátum: 2015. November 24. - 20:34:11 »

Vadásszá válásom egyik kiemelkedő mérföldköve....de írhatnék vízválasztó, 6000 méter magas sziklagerincet is.... az a szeptemberi gímbika valahol 1997 táján, amelyik tőlem 3 méterre lehelte ki a lelkét és én közben végig megbabonázva néztem a szemébe és ő az enyémbe.....
Ha ezt egyszer le tudnám úgy írni, minden giccs és felesleges érzelgősség nélkül.
De hiába álltam neki már számos alkalommal, még nem sikerült megfognom a pillanatot a maga hatalmasságában.
Ha rajzolnék, vagy festenék, akkor talán sikerülne.
De a szavak kevesek hozzá.

Bocs az offolásért, de a tekintet ezt hozta ki belőlem.
 Wave

Akik régebb óta vadászunk átéltünk már ilyeneket. Szerintem ezeket az érzéseket leírni, megfesteni sem lehet, egyébként is csak az érti meg aki már átélt hasonlót. Hallottam őzet sírni, és láttam könnyezni, néztem én is dám szemébe az utolsó pillanatában, de láttam disznó szemében is olyan haragot, tehetetlenséget, hogy megijesztett. Életemben nem egyszer voltam azon a határon, hogy abbahagyom, aztán minden esetben valami "szerencsés" történés hozott vissza a vadászathoz. A fene sem érti ezeket a dolgokat!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1391 Dátum: 2015. November 27. - 16:26:11 »



Szóval a Laci maradjon a maszatolásnál, Robi meg a mérnökmunkánál......szerintem..... Angyal
 Wave


Csaba!  Emelem

Már kisgyermek koromban is rengeteget rajzoltam... Aprólékosan kidolgoztam mindent. Általános iskolában az egész iskola folyosó az én rajzaimmal, festményeimmel volt díszítve...Az első önálló kiállításaim is rajzokból álltak...

Ha nagyon megerőltetném magam, talán tudnék még én is készíteni hiperrealista grafikákat, de inkább marad a maszatolás...

Az emberi szem a napfényre lett "tervezve", nem a lámpafényre és holdfényre... Pedig én mindig csak lámpafénynél rajzoltam és meg is lett a negatív következménye. 1993 óta nem olvastam könyvet, mikor is a kórházban olvasás közben a betűk mozogni, közeledni kezdtek...   Csodalk 2012 év elején pedig egy hétig naponta többször is fényes csillogó színes pixelek villogtak a szemem előtt. Nagyon megijedtem, főleg mikor a szemorvos a nagyító alatt a pupillám vizsgálva felkiáltott, hogy ilyet még nem láttam   Csodalk  Gondolod azt az érzést, se fotózás, se festés, vége az életemnek  Figyelmes olvasás, fogalmam sem volt mit látott, azt mondta tűszúrásnyi lyukak vannak a pupillámon...  Rííí



http://www.nanosweb.org/files/public/Drusen%20papilla_Hungarian.pdf

 Hála a TeremtNőnek mióta a pupillatágítót megkaptam - ennek már 3 éve - azóta nem jött elő ez a probléma, - csak hasonló  Vállat von - de ennek az oldalnak a libafos színe  Ördög ( a fekete betűk mögött) is zavarja a szemem...

Úgyhogy igen  Igen nekem már csak a maszatolás maradt:



De nagyon remélem, hogy azért van még "időm" a kislányom útnak indítani ezen a téren is...  Wave

Robinak azt üzenem, ne sajnálja a villanyszámlára a pénzt, mint ahogyan az én szüleim tették...  vagy ha teheti napfénynél művészkedjen. Emelem


Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1392 Dátum: 2015. November 27. - 21:21:07 »

de ennek az oldalnak a libafos színe  Ördög ( a fekete betűk mögött) is zavarja a szemem...


Na... pár perccel ezelőtt teljesen véletlenül / 3 méterről / a Mozillán belül a Nézet / nagyítás menü helyett, a Nézet / Oldalstílus / Nincs stílus menüpontra kattintottam és megkaptam a fehér hátteret, ez már így sokkal jobb...   Ördög Wave Köszönöm!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1393 Dátum: 2015. November 28. - 09:15:47 »

Természetesen!  Vigyorog Igen
De ha én az alsó részen azt látom, hogy vidám krími-tatár gyerekek állnak sorban Moszkvában a "Gyetszkaja Pravda" legfrissebb számáért a frissen hullott porhóban, akkor azért ugye nincs harag? Ördög
Legfeljebb a Lipótban jól megdumáljuk.... Röhög

Nekem, annak a hölgynek szemtelen kis villás kecskeszakálla van.  Vigyorog
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1394 Dátum: 2015. November 29. - 14:26:13 »

Egy kis téli maszatolás:  Emelem



Természetesen  Kacsint feszített vászon olaj 70 x 90
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: