Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Alkotásaink  (Megtekintve 186838 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1335 Dátum: 2015. Augusztus 19. - 19:47:48 »

Az egyik vadászkollégámnak készítem az alábbi fali kulcstarót. Még nincs kész teljesen(le kell radíroznom a grafit skiccet róla, lekenem még lakkal és megy a jobb oldalára két kampó is). Tudom,hogy elég egyszerű, de ez az első ilyen alkotásom-így kérem, ezek alapján kritizáljátok!






(Két okból rakom fel így, félkészen: nyaralás közben csak a forrasztópákát hoztam magammal a beégetéshez, valamint, ha nagyon rossz, akkor nem folytatom majd otthon.)
 Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1336 Dátum: 2015. Augusztus 19. - 20:39:49 »

Mi lenne ha inkább valami fürjtojásos cuccal lepnéd meg?! Vállat von
 Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1337 Dátum: 2015. Augusztus 19. - 20:59:27 »

Az egyik vadászkollégámnak készítem az alábbi fali kulcstarót. Még nincs kész teljesen(le kell radíroznom a grafit skiccet róla, lekenem még lakkal és megy a jobb oldalára két kampó is). Tudom,hogy elég egyszerű, de ez az első ilyen alkotásom-így kérem, ezek alapján kritizáljátok!
Üdv Girgesz!
Az én problémám a készülő alkotással, hogy nekem valahogy "üres" az egész felület.
Elég sok égetett fadíszt készítettem egykoron, de arra jöttem rá, hogy ennél a megmunkálási módnál nem szabad túl finomkodni.
Azt gondolom, hogy ha bátrabban, agresszívebben kezelnéd az izzó drótot, mélyebben térbe rakva a motívumokat és még némi ezt-azt bele víve a most tátongóan kopár részekbe,
akkor teljesen vállalható a dolog és ajándéknak, személyre szóló és sk. készített meglepetésnek tökéletes lesz.

Forrasztó pákával kezdtem, de hamar vettem egy célirányos orosz ketyerét, amivel sokkal jobban és termelékenyebben lehetett dolgozni.
Volt egy nagyon jó kezű fafaragó népi iparművész fafaragó a falunkban, ő tanítgatott a famegmunkálás alapjaira, aztán nyaranta "bedolgoztam" neki, általában sakktáblát és figurákat, de sokszor
fakanalakat, konyhai fali díszeket égetve.
Még most is az orromban érzem a barnuló gyantás fenyő szúrós illatát és a vöröslő fűz fanyar zamatát..... Igen
 Wave
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 19. - 21:08:43 írta St.Girgesz » Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1338 Dátum: 2015. Augusztus 19. - 21:08:16 »

Ez egy körtefa-lap, ami elég kemény-erre menet közben már rájöttem. Forrasztópákából kettőt próbáltam, egy 150 és egy 30W-at. Az első túl erős és vastag, a második túl gyenge. Tasli
Nem hajt a tatár, októberre kell csak, de ha nem jövök addigra bele, akkor marad a fürjtojás  Figyelmes olvasás

Segíthet-e,ha csiszolófejjel belemarok a fába, majd ezután égetem ki a mintát?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1339 Dátum: 2015. Augusztus 19. - 21:38:53 »

Segíthet-e,ha csiszolófejjel belemarok a fába, majd ezután égetem ki a mintát?
Próba cseresznye... Vállat von
Soha nem dolgoztam kemény fával, az nem igazán égetős pálya Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1340 Dátum: 2015. Augusztus 19. - 22:38:12 »

Próba cseresznye... Vállat von
Soha nem dolgoztam kemény fával, az nem igazán égetős pálya Stoel

Végül is, több veszìtenivalóm nincs, mint mikor ennek nekikezdtem... Ki fogom próbálni, ha hazaértem.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1341 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 00:32:10 »

Próba cseresznye... Vállat von
Soha nem dolgoztam kemény fával, az nem igazán égetős pálya Stoel


A kemenyfa az igazan a legjobb beleegetni mivel, neki vannak a leg surubb erezetjei. A puhafa is jo de, az abbol keszult alkotas egessz mas karaktert ad a munek az elobb emlitett puha es kemeny szerkezetu farostok nem kozvetlen egymas utani kovetkezesebol.
- Csak azt ne kerdezd hogy honnan tudom, meg hogy mutassak valami mintat amit en keszitettem  Nyihi
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1342 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 01:07:22 »

Végül is, több veszìtenivalóm nincs, mint mikor ennek nekikezdtem... Ki fogom próbálni, ha hazaértem.


Ez a beszed Girgesz!
Sokkal tobbre becsulom a te munkadat mint masoktol azt a Tiszat rekeszto giccseket   Körömrágás 
Probalj dolgokat felvinni a fara azoktol akik mar 'uzik" a temat, cask skicckent, cask a konturokat, es azok nyoman probald beegetni. Kesobb majd gondolkodhatsz olyan egetopalkaba aminek kolombozo egetesi fokokat tudsz adni (mert van olyan) Ezekkel tudsz Pl. satirozni, meg konturokat erzekeltetni, a megfelelo egetesi mertek megadasaval.
Sok sikert a munkadhoz   Igen
 
Ui: A fa oduval,  Tasli mar elcsepelt tema.   Nem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1343 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 08:39:03 »

Bántani nem akartalak a fürjtojással,gondolom nem is sértődtél meg,hiszen nyilvánosan kértél véleményt. Azt gondolom,hogy gyakorlásnak jó lehetett ez a darab,megtapasztaltad az égető működését,a fa tulajdonságait. Javaslom,hogy válassz olyan témát,ami hálásabb.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1344 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 08:49:10 »

Bántani nem akartalak a fürjtojással,gondolom nem is sértődtél meg,hiszen nyilvánosan kértél véleményt. Azt gondolom,hogy gyakorlásnak jó lehetett ez a darab,megtapasztaltad az égető működését,a fa tulajdonságait. Javaslom,hogy válassz olyan témát,ami hálásabb.
Nem sértődtem meg-nem olyan családból származom én Bion
Próbálkozom tovább!Ha nem teszem fel ide a képet, akkor lehet, hogy odaadtam volna az ajándékot, aztán neg csodálkozom, hogy miért nincs kint a falon...



Ez a beszed Girgesz! ...
 
Ui: A fa oduval,  Tasli mar elcsepelt tema.   Nem

Pedig azzal legalább 5percig bajlódtam Figyelmes olvasás Vigyorog
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #1345 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 09:58:01 »

Girgesz, ne add fel!
Az égetést nem kemény fával kell kezdeni. (lányom mondta, ő ért hozzá)
A fa erezete viszont nagyon szép.
Én felcsiszolnám, adnék neki némi olajos pácot, ami kiemeli a mintázatot, mint a puskatusnál.
Jobb ötlet hiányába, agancs alátéttel felraknék néhány akasztót, erre akár nagyobb méretü gombokat is eltudnák képzelni.
Az egyik sarkába, nagyon apró betűkke égetnék/gravíroznák valami szöveget ami emlékeztet az eseményre.
 Stoel
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 20. - 10:11:33 írta St.Girgesz » Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1346 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 10:11:09 »

Girgesz, ne add fel!
Az égetést nem kemény fával kell kezdeni. (lányom mondta, ő ért hozzá)
A fa erezete viszont nagyon szép.
Én felcsiszolnám, adnék neki némi olajos páct, ami kiemeli a mintázatot, mint a puskatusnál.
Jobb ötlet hiányába, agancs alátéttel felraknék néhány akasztót, erre akár nagyobb méretü gombokat is eltudnák képzelni.
Az egyik sarkába, nagyon apró betűkke égetnék/gravíroznák valami szöveget ami emlékeztet az eseményre.
 Stoel

Pedig hulladékfa:az egyik körtefámon láttam feleslegesnek tavasszal, de mivel elég vastag, így eltettem tüzifának. Aztán most nyáron vettem egy szalagfűrészt és akkor jutott az eszembe, hogy milyen lehet az erezete, ha hosszában vágom,így kipróbáltam, aztán csináltam vagy 30 ilyen 8-10mm vastag mettszetet.
Mindegyik szép képet mutatott, ezen felbuzdulva több fát is kipróbáltam:galagonyát, epret, szilvát és lila orgonát(érdekes, hogy ez a lila szín az erezetben is felbukkan).
Szóval van min gyakorolni... Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1347 Dátum: 2015. Augusztus 21. - 14:18:29 »

Akkor most már csak gyakorlásként(továbbra is csak ugyanaz a páka áll a rendelkezésemre)-nem olyan üres és bátrabban égettem:



Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1348 Dátum: 2015. Augusztus 21. - 16:12:45 »

próbálj papíron előre tervezni ceruzával, hogy mit szeretnél elérni, hiszen ott még radírozhatsz. Több árnyalat használata plasztikus hatást ad. Gyakorold hogyan lehet öt hat árnyalatnyi mélységet kihozni full feketéig. Próbáld úgy megközelíteni , mint a tetoválók, van hogy a kontúr felkopírozzák előre.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #1349 Dátum: 2015. Augusztus 21. - 21:15:45 »


 
Ui: A fa oduval,  Tasli mar elcsepelt tema.   Nem





  Kacsint  Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: