Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Alkotásaink  (Megtekintve 187531 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1305 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 11:42:25 »



Elaccnak szeretettel.  Mosolyog Azt hiszem volt már. Egy hajszállal kisebbre és jobban jobbra kellett volna festeni a vadat érzésem szerint, de itt nem úgy radíroz az ember mint papíron. ( Nagyon középre van fókuszálva a téma, ami zavaró lehet. ) Egy jó barátomnak ajándékoztam, akinek egy remek kant és felejthetetlen vadászélményt köszönhetek. Volt még emlékeim szerint egy havas sziklák között, fenyő szoknya alatt megbújt hiúzos is. Arról nincsen képem és a kép is elkallódott költözéskor. Lehet ottmaradt az előző házban.... Igazából nem szeretek festeni, egyáltalán nem a világom ez a legelején kiderült. Maga az olajfesték sem áll hozzám közel, nem tehetek róla. (Sem a szaga, sem a száradása....) Na és a vésést sem cserélném le erre a világra, szóval ez ennyi volt, de megpróbáltam.

Ez se rossz!  Kacsint
 Igen
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1306 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 12:02:52 »

Ha Illyést csak fele annyira sztárolták volna a komcsi éra alatt mint J.A.-t, akkor valószínűleg legalább annyit, mint tőle Kacsint
De ő nem volt pesti proligyerek, így polkorrekt sem.
Ráadásul még csak meg sem halt, élve pedig magában hordozta a rendszer elleni uszítás veszélyét is, mint az ún. "népi költők" mindegyike.
Ez a veszély József Attila esetében már nem fenyegetett, őt tetszés szerint lehetett (fel)használni.
Amúgy Ők ketten nagyon jó barátságban voltak, ezt sem nagyon reklámozták az általános iskolai és gimnáziumi tankönyvekben emlékeim szerint.

Talán még lesz olyan nemzedék aki meg- és elismeri majd Őt is....de a kultúra szekérrúdjának jelenlegi iránya szerint erre sajnos igen kicsi az esély Stoel
Nem elég jó hozzá az akcentusom...... Ördög
Egy gondolat a zsarnokságról...
Mi, a Puszták népe, tudjuk még, mi is az Az ozorai példa...  Kacsint

Kevesen tudják, hogy Illyés vadászott is alkalomadtán. Naplójegyzetében írja, hogy '46 elején hogyan récézik Ozorán a Sión. Konkrétan az én nagyapámmal. A naplójegyzetegy kicsit máshogy írja le, mint ahogy nagyapám mesélte. Ő konkrétan így adta elő: Elhibázta, én meg lelűttem elüle a kacsát.  Nyihi
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1307 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 13:26:02 »



Elaccnak szeretettel.  Mosolyog Azt hiszem volt már. Egy hajszállal kisebbre és jobban jobbra kellett volna festeni a vadat érzésem szerint, de itt nem úgy radíroz az ember mint papíron. ( Nagyon középre van fókuszálva a téma, ami zavaró lehet. ) Egy jó barátomnak ajándékoztam, akinek egy remek kant és felejthetetlen vadászélményt köszönhetek. Volt még emlékeim szerint egy havas sziklák között, fenyő szoknya alatt megbújt hiúzos is. Arról nincsen képem és a kép is elkallódott költözéskor. Lehet ottmaradt az előző házban.... Igazából nem szeretek festeni, egyáltalán nem a világom ez a legelején kiderült. Maga az olajfesték sem áll hozzám közel, nem tehetek róla. (Sem a szaga, sem a száradása....) Na és a vésést sem cserélném le erre a világra, szóval ez ennyi volt, de megpróbáltam.

A visszafogott plasztikus színhasználatnak köszönhetően, jó hangulata van a képnek. A fű és virágrengetegből kikandikáló őzbak csak egy "kompozíciós elem" számomra és ebben a szerkesztésben az aranymetszésben sem mutatna jobban, vagy lenne hangsúlyosabb. A bal felső magasles egy külön festmény téma, ha azt levágod és álló verzióban mutatod a részletet önálló képként is simán megállja a helyét, ugyanúgy mint a kép alsó harmada... Bár a magasles nagyon a kép szélére került, a balfelső harmadolóban a vastagabb fatörzs helyén jobban mutatna. Az őzet pedig túlságosan alulra festetted, ezáltal picit szétesik a kompozíció, ketté válik a kép...Egyszóval ha a festészet szabályait nézzük sokmindenbe belelehet kötni, ugyanúgy mint az én festményeim zöménél, DE : Én nagyon szívesen kiraknám a falamra, mert pozitív energiát sugároz a kép és hangulatos ez az egységes színvilág is...!  ...és számomra ez a fontos, a többi csak rizsa...  Kacsint Wave Ha reggel fölkelsz ránézel és jókedved lesz tőle, jó ránézni...ez a fontos...

Egyszer megfestettem egy komoly képet két kisgyermek is játszott rajta, viszont az egyiknek a pici csupasz lábacskáján, figyelmetlenségből fordítva raktam rá a lábújjakat...  Ördög A nagylábújj helyett a kicsi és így sorban...  Ördög Meglátta a megrendelő, és mikor észrevette beégett a zábrázatom,  Bion és szabadkoztam, hogy kijavítom, de csak rámszólt hirtelen: Dehogy javítod! Ez így jó és így egyedi! Komolyan gondolta, úgy maradt... Egy kis bénázás egy festményen, talán mutatja azt, hogy senki sem tökéletes! Mindannyian hibázhatunk...  Wave ... Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1308 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 15:33:28 »

A visszafogott plasztikus színhasználatnak köszönhetően, jó hangulata van a képnek. A fű és virágrengetegből kikandikáló őzbak csak egy "kompozíciós elem" számomra és ebben a szerkesztésben az aranymetszésben sem mutatna jobban, vagy lenne hangsúlyosabb. A bal felső magasles egy külön festmény téma, ha azt levágod és álló verzióban mutatod a részletet önálló képként is simán megállja a helyét, ugyanúgy mint a kép alsó harmada... Bár a magasles nagyon a kép szélére került, a balfelső harmadolóban a vastagabb fatörzs helyén jobban mutatna. Az őzet pedig túlságosan alulra festetted, ezáltal picit szétesik a kompozíció, ketté válik a kép...Egyszóval ha a festészet szabályait nézzük sokmindenbe belelehet kötni, ugyanúgy mint az én festményeim zöménél, DE : Én nagyon szívesen kiraknám a falamra, mert pozitív energiát sugároz a kép és hangulatos ez az egységes színvilág is...!  ...és számomra ez a fontos, a többi csak rizsa...  Kacsint Wave Ha reggel fölkelsz ránézel és jókedved lesz tőle, jó ránézni...ez a fontos...

Egyszer megfestettem egy komoly képet két kisgyermek is játszott rajta, viszont az egyiknek a pici csupasz lábacskáján, figyelmetlenségből fordítva raktam rá a lábújjakat...  Ördög A nagylábújj helyett a kicsi és így sorban...  Ördög Meglátta a megrendelő, és mikor észrevette beégett a zábrázatom,  Bion és szabadkoztam, hogy kijavítom, de csak rámszólt hirtelen: Dehogy javítod! Ez így jó és így egyedi! Komolyan gondolta, úgy maradt... Egy kis bénázás egy festményen, talán mutatja azt, hogy senki sem tökéletes! Mindannyian hibázhatunk...  Wave ... Emelem
Nekem a baktól jobbra eső képrészletek tetszenek. Magam is tehetséges festő valék egykoron...Két szobát és mellékhelyiségeket festettem,több kerítés és eresz őrzi művészkezem nyomát. Robi festhetnél nyugodtan,az őz is jó...Laci képeiből kiválogathatnám a kedvenceket,de pl. egy kis parasztház fogott meg,meg az impresszionista (?) hangulatúak. Csaba (Gálos) pedig valóban tehetséges,Tiszalúcról is zseniálisan húzta el a csíkot. Forester Csabi meg küldje el nekem a jógaoktatója számát,mert mostanában valami nagy keleti bölcsesség szállta meg,rendesen élmény olvasni... Igen (Esetleg törökben vettél valami huncut pipát???) Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1309 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 19:52:58 »

Sziasztok!

Lehet,hogy sokaknak nem fog tetszeni amit leírok,de elaccc-nak azt mondanám amit egy öreg paraszt bácsitól hallottam már régen:
"Hogy nem sajnálja azt a sok drága festéket így elpazúni!" (pazarolni)
Ha valaki szeret festeni az nem baj,de akkor meg miért nem tanul meg.
Hogy csak a legkirívóbbakat említsem: anatómia,perspektíva.
Bocs.
Laci

Egyet értek ezzel, részben. Sajnos nekem sem "jöttek át" ezek a képek, (talán egy-két kivétel van) és valóban hemzseg a hibáktól a legtöbb. Nem tudok időzni velük néhány másodpercnél tovább, nem élményszerű egyik sem. Engem is zavar, vagy kiábrándít, hogy egy minden szőrszálában aprólékosan kidolgozott, felénk néző büszke vad egyébként elborulna ilyen nem alatta lévő lábakkal, és hogy a fara közelebb van, mint a hiperrealasztikusan nedvedző orrlyuka.
A festékpazarlás viszont olyan dolog, amit szerintem mindenkinek szíve joga megengedni magának! Ha ő ezt szívesen csinálja, neki jót tesz az alkotás, ha esetleg másoknak is élményt szerez, pláne! Nem fontos profinak lenni, ha valakinek ez a hobbija, hajrá.

De ha a fórumtársak megfogadnak egy jótanácsot: ha valaki rajzolni kezdene, semmiképpen ne másoljon! Örökre lerombolja a látás képességét! Kis tréning, tegyél ki egy vásott bakancsot az asztalra, rajzold le olyannak, amilyennek látod, (rekeszd ki az előfelvetéseidet) és bár csúf eredménye lesz elsőre, de elkezdesz tanulni látni.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1310 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 21:58:22 »

Egyet értek ezzel, részben. Sajnos nekem sem "jöttek át" ezek a képek, (talán egy-két kivétel van) és valóban hemzseg a hibáktól a legtöbb. Nem tudok időzni velük néhány másodpercnél tovább, nem élményszerű egyik sem. Engem is zavar, vagy kiábrándít, hogy egy minden szőrszálában aprólékosan kidolgozott, felénk néző büszke vad egyébként elborulna ilyen nem alatta lévő lábakkal, és hogy a fara közelebb van, mint a hiperrealasztikusan nedvedző orrlyuka.
A festékpazarlás viszont olyan dolog, amit szerintem mindenkinek szíve joga megengedni magának! Ha ő ezt szívesen csinálja, neki jót tesz az alkotás, ha esetleg másoknak is élményt szerez, pláne! Nem fontos profinak lenni, ha valakinek ez a hobbija, hajrá.

De ha a fórumtársak megfogadnak egy jótanácsot: ha valaki rajzolni kezdene, semmiképpen ne másoljon! Örökre lerombolja a látás képességét! Kis tréning, tegyél ki egy vásott bakancsot az asztalra, rajzold le olyannak, amilyennek látod, (rekeszd ki az előfelvetéseidet) és bár csúf eredménye lesz elsőre, de elkezdesz tanulni látni.

 Röhög
Naplózva

" There is good out there "
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1311 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 22:18:54 »

Valamikor réges régen, még az óperenciás tengeren is túl, olvastam egy könyvet, tán Rákosi Gergely írta, vagy nem, no ott íratott, hogy minden gyerek zseninek születik, de egy ilyen kis ország nem tud mit kezdeni annyi zsenivel, ezért az állam alkalmaz egy embert, aki lebeszéli a kis zseniket az alkotásról. Ezt az embert rajztanárnak hívják!
Más területeken másképp hívják a lebeszélő embert, áldásos munkájuk meg is látszik az országon.  Suicide
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1312 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 22:39:34 »

A visszafogott plasztikus színhasználatnak köszönhetően, jó hangulata van a képnek. A fű és virágrengetegből kikandikáló őzbak csak egy "kompozíciós elem" számomra és ebben a szerkesztésben az aranymetszésben sem mutatna jobban, vagy lenne hangsúlyosabb. A bal felső magasles egy külön festmény téma, ha azt levágod és álló verzióban mutatod a részletet önálló képként is simán megállja a helyét, ugyanúgy mint a kép alsó harmada... Bár a magasles nagyon a kép szélére került, a balfelső harmadolóban a vastagabb fatörzs helyén jobban mutatna. Az őzet pedig túlságosan alulra festetted, ezáltal picit szétesik a kompozíció, ketté válik a kép...Egyszóval ha a festészet szabályait nézzük sokmindenbe belelehet kötni, ugyanúgy mint az én festményeim zöménél, DE : Én nagyon szívesen kiraknám a falamra, mert pozitív energiát sugároz a kép és hangulatos ez az egységes színvilág is...!  ...és számomra ez a fontos, a többi csak rizsa...  Kacsint Wave Ha reggel fölkelsz ránézel és jókedved lesz tőle, jó ránézni...ez a fontos...

Egyszer megfestettem egy komoly képet két kisgyermek is játszott rajta, viszont az egyiknek a pici csupasz lábacskáján, figyelmetlenségből fordítva raktam rá a lábújjakat...  Ördög A nagylábújj helyett a kicsi és így sorban...  Ördög Meglátta a megrendelő, és mikor észrevette beégett a zábrázatom,  Bion és szabadkoztam, hogy kijavítom, de csak rámszólt hirtelen: Dehogy javítod! Ez így jó és így egyedi! Komolyan gondolta, úgy maradt... Egy kis bénázás egy festményen, talán mutatja azt, hogy senki sem tökéletes! Mindannyian hibázhatunk...  Wave ... Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1313 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 23:00:58 »

A visszafogott plasztikus színhasználatnak köszönhetően, jó hangulata van a képnek. A fű és virágrengetegből kikandikáló őzbak csak egy "kompozíciós elem" számomra és ebben a szerkesztésben az aranymetszésben sem mutatna jobban, vagy lenne hangsúlyosabb. A bal felső magasles egy külön festmény téma, ha azt levágod és álló verzióban mutatod a részletet önálló képként is simán megállja a helyét, ugyanúgy mint a kép alsó harmada... Bár a magasles nagyon a kép szélére került, a balfelső harmadolóban a vastagabb fatörzs helyén jobban mutatna. Az őzet pedig túlságosan alulra festetted, ezáltal picit szétesik a kompozíció, ketté válik a kép...Egyszóval ha a festészet szabályait nézzük sokmindenbe belelehet kötni, ugyanúgy mint az én festményeim zöménél, DE : Én nagyon szívesen kiraknám a falamra, mert pozitív energiát sugároz a kép és hangulatos ez az egységes színvilág is...!  ...és számomra ez a fontos, a többi csak rizsa...  Kacsint Wave Ha reggel fölkelsz ránézel és jókedved lesz tőle, jó ránézni...ez a fontos...

Egyszer megfestettem egy komoly képet két kisgyermek is játszott rajta, viszont az egyiknek a pici csupasz lábacskáján, figyelmetlenségből fordítva raktam rá a lábújjakat...  Ördög A nagylábújj helyett a kicsi és így sorban...  Ördög Meglátta a megrendelő, és mikor észrevette beégett a zábrázatom,  Bion és szabadkoztam, hogy kijavítom, de csak rámszólt hirtelen: Dehogy javítod! Ez így jó és így egyedi! Komolyan gondolta, úgy maradt... Egy kis bénázás egy festményen, talán mutatja azt, hogy senki sem tökéletes! Mindannyian hibázhatunk...  Wave ... Emelem


En azert a te hellyedben megkerdeztem volna Robit hogy hogyan tudja elerni azt a kepen hogy az egesz kep latszata az eletet tukrozi.
Megtudta festeni a mozgast. A fu, es gabonatabla a haterben legyan rungatozik az enyehe szel hatasara. A falavelek, ugyszinten es szinte hallod a zizzenesuket ahogy mozgas kozben egymashoz es az agakhoz erne. Az egessz kep tukrozi a szerzo jartassagat a muveszetben es nemutolsosorban jartassagat a termeszetben.
Anatomia< cask tessek osszehasonlita aleccc altal felrakott ozkepet a Robieval.





« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 04. - 04:27:19 írta Sakac » Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #1314 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 08:18:52 »

Azt hiszem, kezdjük egy kicsit felszínesen megközelíteni a művészetet.
Uraim, a művészetnek, legyen az bármilyen ág, képzőművészet, zene vagy líra, az a célja hogy érzelmeket váltson ki.
Az, hogy valaki élethűen, hibátlanul le tud festeni, rajzolni egy katedrálist, az még olyan messze van a művészettől, mint Makó vitéz Jeruzsálemtől.
Ha egy rajzon minden arányos, tökéletes, hibátlan, azt úgy hívják, hogy műszaki rajz.
Művészetnek azt nevezzük, amikor felcsendül egy muzsika és talpadtól a fejed búbjáig libabőrös leszel, amikor huszadszor hallod ugyanazt a verssort és újra elfutja szemedet a gyönyörűség könnye, amikor egy képtárban vagy egy galériában 150 kép közül mágnesként húz oda egy és le kell ülnöd elé - nos ez a művészet.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #1315 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 08:21:44 »

Kíváncsiságból megkérdezném: vajon talál-e valaki ezen a  festményen akárcsak egy légypiszoknyi hibát is?



Aztán nézzétek meg utána a következő festményt:



Mi a különbség a kettő között?
Az első szép, hibátlan.
A második ordít a pofádba, recseg a hangszer, szörcsög benne a nyál, a nő hangja rekedt az egész esti énektől meg a másfél doboz cigarettától......stb
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1316 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 08:54:46 »

Szép a portré a lóról, hibátlan, de pl. számomra unalmas.  Vállat von Valahogy úgy érzem, az egyéni ízlésvilágokról folyik az eszmecsere/vita egy jó ideje. Ha valakinek nem tetszik egy festmény, az még nem biztos, hogy rossz. Olyan ez mint a nő. Kit a szőke fog meg, kit a barna...  Vigyorog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1317 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 09:26:36 »

Volt most egy kis időm, még találtam egy pár régebbit jórészt a 90'-s évekből, de ezek már télleg az utolsók...  Vigyorog  Majd jó soká jönnek az újak, annak aki szereti... Kacsint  Wave ( az ismétlésért elnézést ha van olyan ami már szerepelt... )  Okos

















































Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1318 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 09:33:38 »

Szép a portré a lóról, hibátlan, de pl. számomra unalmas.  Vállat von Valahogy úgy érzem, az egyéni ízlésvilágokról folyik az eszmecsere/vita egy jó ideje. Ha valakinek nem tetszik egy festmény, az még nem biztos, hogy rossz. Olyan ez mint a nő. Kit a szőke fog meg, kit a barna...  Vigyorog

 Emelem

Privátot megkaptad?  Fejvakarás

Ha nem akkor valami gond van: Ide tudsz írni: evelyn70@citromail.hu  Wave
Naplózva

" There is good out there "
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1319 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 15:06:35 »

Emelem

Privátot megkaptad?  Fejvakarás

Ha nem akkor valami gond van: Ide tudsz írni: evelyn70@citromail.hu  Wave

Megkaptam, feleségági agyalás folyamatban  Vigyorog Vigyorog Stoel Stoel Stoel   Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: