Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Alkotásaink  (Megtekintve 187640 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1290 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 14:48:21 »

A negatív kritika is kritika, abból is tanulni lehet és nem biztos, hogy akitől kapod az tud, vagy tudnia kellene festeni, attól még épülésedre szolgálhat. Nekem  van aki többször segített már, mert jó szeme van ahhoz, hogy megmondja, mitől szar a képem, emellett rajzolni - festeni ő maga nem tud. A magasztaló kritika nem segít annyit, sőt többet árthat, ha el is hiszed. Igen, nem fog mindenkinek tetszeni amit csinálsz, vagy csinálok ez törvényszerű, felesleges lázadni ellene, az meg, hogy elvárd, hogy fessen különbet, szerintem sántít. Ennyi. Nem sok mindent festettem olajjal, ha akarnék azért valamit elő tudnék kotorni, de minek...
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1291 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 14:53:53 »

De aki kritizál indokoljon, cáfoljon és mutasson is, ne csak dobálózzon, azt mindenki tud...
Laci!
Nekem nagyon sok képed tetszik.
És sok nem.
És amik nem tetszenek, azokról tudnék úgy is kritikai észrevételeket tenni, hogy festeni legfeljebb előszobát tudok fehérre, de az is csíkos lesz.

Kritizálni ...főleg jól kritizálni nem tud mindenki, ez nagy tévedés. Igen, valóban, Miklósnak sem az erőssége.

Az meg a másik fele, hogy van akit nem lehet mert hülye f@sz és van akit nem, mert arra sem érdemes.

Addig örülj, amíg kritizálnak.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1292 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 15:58:25 »

elaccc !

Liebermannt, a festőt megkérdezték:
- Miért írják alá a festők képeiket a jobb alsó sarokban?
- Nehogy a műértők fordítva akasszák fel a falra!

 Vigyorog  Ördög
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #1293 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 16:02:04 »

Szerintem !

A topik nagyon elment az érzelmi irányba . Elacc v. Laci (ki-ki izlése szerint) szerintem te lelkileg (mint a művészek általában) nem vagy egy egyszerü ember , de ez így van jól mert csak azok az emberek képesek alkotni akinek a lelke "bonyolult" . Amikor feltetted a képeket érzelmeket akartél kiváltani az emberekből (a művészet egyik , hanem legfontosabb célja ) , mi akik ezt a fórumot olvassuk vadász érzelmü emberek vagyunk , de ezen túl mindenki más és más . Másképpen élik meg és éreznek a dolgok iránt , de ez megint csak így van jól . A képeid  mint ahogyan a stílusod , a gyakorlatod , a technikád változtak az évek során , valószínüleg az érzelmi állapodod is változott folyamatosan . Ezen tények a képeiden is érződnek , valószínüleg az életed elevenedne fel bizonyos mértékben ha időrendi sorrendben tetted volna fel a képeket . Azt , hogy mit vártál nem tudom , de mint látod sok embert megérintett a cselekedeted , az meg , hogy kiből mit vált ki azt megint csak embere szabja meg . De véleménye mindenkinek van ha már vette a fáradságot és megnézte - hidd el nem kis idő enyi képet átnézni sem - azért meg nem kell megsértődni és kardot csörgetni ha valaki le is meri írni a véleményét . Igen nem vagyunk kritikus szakemberek és mégkevésbé festő művészek , de az olvtársaid , a haverjaid és talán egy páran még a barátaid is , ezért kérlek máskor ne a rosszindulatot lásd és hald ki a kritikából hanem az építő szándékot . Nem tudom melyik múzeumban olvastam , megpróbálom idézni , de nem hiszem , hogy szószerinti lessz :" A MŰVÉSZ arról ismerszik meg , hogy bármilyen kritikát ami a művét illeti EMELT FŐVEL visel !" . Tedd te is és ne verseny társakat keress , ez nem az a hely ahol azzal kell foglalkozni , hogy melyikünk a faszább gyerek !

Üdv az OGRE
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1294 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 16:04:15 »

 

Ez meg viccnek is rossz

 Emelem

Igen Robi, Csaba! Erről beszélünk!

"Ez meg viccnek is rossz "
 <------- Viszont ez nem építő kritika és nem is megfelelő hangnem az alkotás topikba csontmetsző! Mégha igaz is!  Talán ha Csergezán Pál írta volna, megtisztelőnek tartanám! ( bár Ő ilyet nem írt volna...)

A vendégkönyvbe arctalanul beíró, egoista magyar mondatok, biztos, hogy senki számára nem építő jellegűek!  Figyelmes olvasás

Na meg számomra az sem, hogy: "az eddigi összes festményed egy nagy festékpocsékolás!"  " Mondta a magyar paraszt"  OOO Saját pénzemen vettem a festéket, amiért tisztességgel becsülettel megdolgoztam, hagy pocsékoljam már el...!  Ördög Ráadásul aki ilyet ír, azokat is lenézi akik a festményeim a falra akasztják és örömüket lelik bennük...  Vállat von
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1295 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 16:34:41 »

10 puszi , - 5 kép . Jöhet !    Röhög  Táncol



Egyet még mutatok, aztán vizslát...  Megyek

Virtuális pusziért ennyi jár Karcsi...  Okos

Meg régi újságcikkeket is találtam:




Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1296 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 07:56:48 »

Nem sok mindent festettem olajjal, ha akarnék azért valamit elő tudnék kotorni, de minek...

Mi az, hogy minek?  Fejvakarás Vállat von

Kezd el!  Kacsint

Először 30x40 farost, aztán 40x60 farost, aztán jöhet a vászon!

Vidd el a festményeket kiállításokra, kérd ki a vadászbarátaid véleményét... ( rakd fel ide ) Na aztán mond, hogy minek!  Kacsint Wave  Higgy nekem megéri!  Okos ---Aztán ha megöregszel is hasznos lesz...---



Naplózva

" There is good out there "
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1297 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 08:32:07 »

Picasso meg Dali festett néhány olyan "képet", amit én kalapáccsal-vésővel-bicskával vakarnék le a múzeum faláról, aztán a nyavalyásokra azután is emlékezni fognak milliók, amikor én már alulról szagolom az ibolyát! Én láttam Párizsban  a Mona Lisa-t, csak kétszáz japánt kellett öngyilkos rohammal legázolni Nevet nem cseréltem volna el a lányom egy képéért. 
 Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #1298 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 08:43:01 »

Laci!
Nekem nagyon sok képed tetszik.
És sok nem.
És amik nem tetszenek, azokról tudnék úgy is kritikai észrevételeket tenni, hogy festeni legfeljebb előszobát tudok fehérre, de az is csíkos lesz.

 Wave

Német kancellár még lehetsz. Adolf is így kezdte...  Ördög


  

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #1299 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 08:48:25 »

Picasso meg Dali festett néhány olyan "képet", amit én kalapáccsal-vésővel-bicskával vakarnék le a múzeum faláról, aztán a nyavalyásokra azután is emlékezni fognak milliók, amikor én már alulról szagolom az ibolyát!
 Emelem

Tudod mit mondott Illyés Gyula Flórának József Attila temetése után?
Valami olyasmit, hogy most felkapták az újságok, beszélnek róla pár hétig, aztán azt is elfelejtik, hogy a világon volt.
Hány Illyés Gyula versidézetet tudnál úgy kapásból, fejből elmondani?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1300 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 09:10:57 »

Tudod mit mondott Illyés Gyula Flórának József Attila temetése után?
Valami olyasmit, hogy most felkapták az újságok, beszélnek róla pár hétig, aztán azt is elfelejtik, hogy a világon volt.
Hány Illyés Gyula versidézetet tudnál úgy kapásból, fejből elmondani?

Annyit nem, de Hitler egész jó képeket festett, akit érdekel megkeresheti a neten.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1301 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 09:20:22 »

Hány Illyés Gyula versidézetet tudnál úgy kapásból, fejből elmondani?
Ha Illyést csak fele annyira sztárolták volna a komcsi éra alatt mint J.A.-t, akkor valószínűleg legalább annyit, mint tőle Kacsint
De ő nem volt pesti proligyerek, így polkorrekt sem.
Ráadásul még csak meg sem halt, élve pedig magában hordozta a rendszer elleni uszítás veszélyét is, mint az ún. "népi költők" mindegyike.
Ez a veszély József Attila esetében már nem fenyegetett, őt tetszés szerint lehetett (fel)használni.
Amúgy Ők ketten nagyon jó barátságban voltak, ezt sem nagyon reklámozták az általános iskolai és gimnáziumi tankönyvekben emlékeim szerint.

Talán még lesz olyan nemzedék aki meg- és elismeri majd Őt is....de a kultúra szekérrúdjának jelenlegi iránya szerint erre sajnos igen kicsi az esély Stoel

Német kancellár még lehetsz. Adolf is így kezdte...  Ördög
Nem elég jó hozzá az akcentusom...... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #1302 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 10:13:31 »


Amúgy Ők ketten nagyon jó barátságban voltak, ezt sem nagyon reklámozták az általános iskolai és gimnáziumi tankönyvekben emlékeim szerint.


Nekem a Vágó Márta féle könyvból, az Asperján életregényból (Fogadj szívedbe) és a Szántó Judit memoárból nem ez jött át.
Sokkal inkább az, hogy a Baumgarten-díj miatt féltékenység és irigység mérgezte meg a kapcsolatukat.
Illyést a harmincas években sztárolták, többször is megkapta az említett díjat Babits révén, aki ki nem állhatta Attilát egy róla írt fellengzős verse miatt. Ezt a későbbi bocsánatkérő vers (Magad emésztő szikár alak) sem tudta feledtetni.
Valahol Babits is érezhette a dolog igazságtalan voltát, mert még közvetlen halála előtt is is felemlegette feleségének Faludy balatonszárszói halotti búcsúztatójának egy részletét. ( Pokolbéli víg napjaim)


Ha Illyést csak fele annyira sztárolták volna a komcsi éra alatt mint J.A.-t, akkor valószínűleg legalább annyit, mint tőle Kacsint


Alig van jó verse, amit középiskolában (1976-80) tanultunk.
Az igazán emberről szóló költemények kimaradtak abból az érából is.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1303 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 11:30:11 »



Elaccnak szeretettel.  Mosolyog Azt hiszem volt már. Egy hajszállal kisebbre és jobban jobbra kellett volna festeni a vadat érzésem szerint, de itt nem úgy radíroz az ember mint papíron. ( Nagyon középre van fókuszálva a téma, ami zavaró lehet. ) Egy jó barátomnak ajándékoztam, akinek egy remek kant és felejthetetlen vadászélményt köszönhetek. Volt még emlékeim szerint egy havas sziklák között, fenyő szoknya alatt megbújt hiúzos is. Arról nincsen képem és a kép is elkallódott költözéskor. Lehet ottmaradt az előző házban.... Igazából nem szeretek festeni, egyáltalán nem a világom ez a legelején kiderült. Maga az olajfesték sem áll hozzám közel, nem tehetek róla. (Sem a szaga, sem a száradása....) Na és a vésést sem cserélném le erre a világra, szóval ez ennyi volt, de megpróbáltam.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1304 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 11:36:07 »

amik nem tetszenek, azokról tudnék úgy is kritikai észrevételeket tenni, hogy festeni legfeljebb előszobát tudok fehérre, de az is csíkos lesz.

Kamuzik! Ördög Nekem van egy eredeti Gálos bekeretezve a falamon, Dali és Picasso a fasorban nincsen. Elhihetitek! Vigyorog Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: