Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Alkotásaink  (Megtekintve 187725 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1275 Dátum: 2015. Augusztus 01. - 12:26:29 »

Én speckó, Ödönkét várom, két kopasz emberrel!  Ördög Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1276 Dátum: 2015. Augusztus 01. - 19:09:45 »

Köszönöm!   Emelem

Örülök, hogy tetszenek.  Wave

Pár régebbit találtam még, úgyhiszem ezek sem szerepeltek még itt:


 

 

Ez meg viccnek is rossz
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 01. - 19:19:31 írta Sakac » Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #1277 Dátum: 2015. Augusztus 01. - 20:17:12 »

Sziasztok!

Lehet,hogy sokaknak nem fog tetszeni amit leírok,de elaccc-nak azt mondanám amit egy öreg paraszt bácsitól hallottam már régen:
"Hogy nem sajnálja azt a sok drága festéket így elpazúni!" (pazarolni)
Ha valaki szeret festeni az nem baj,de akkor meg miért nem tanul meg.
Hogy csak a legkirívóbbakat említsem: anatómia,perspektíva.
Bocs.
Laci
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1278 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 08:40:26 »

 

 

Ez meg viccnek is rossz

Pedig ezen jó az axonometria, a hegyek kisebbek a baknál!  Röhög
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1279 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 09:25:05 »

 Emelem

( ...pedig ezek között a maszatolások között még olyan festmények is vannak, amiket egy 3 tagú művészettörténész "banda" sorolt, a megyei és országos vándorkiállításokra...  Fejvakarás Vállat von ) Na nem azért, hogy ez jelent számomra bármit is...  Ördög

Nekem inkább az számít, ( az az igazi elismerés) hogy ezek a festmények különböző emberek lakások falait díszítik. ...és nem a tecskóban vásárolt tucatreprókat rakják fel...  Wave Akinek tecskós tucatrepró lóg a falán az inkább hallgasson...   S.Peti

...ez a topik nagyon csendes... ...igazából azért - is - tettem fel ide ezeket a ( sehol máshol nem mutatott ) képeket, mert úgy gondoltam, hogy sok " IGAZI NAGY " alkotó kritikus aki ide jár, majd megmutatja a saját alkotásait!

Úgyhogy hangot hallok... sajnos embert és példaértékű alkotást eddig nem látok !  Vállat von  Fejvakarás

Na hajrá szájhősök, végre mutassátok meg hogyan kell ezt csinálni, ígérem tanulni fogok!   Kacsint Wave

Izgatottan várom az alkotásaidat Bartalis László!   Okos

Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1280 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 09:49:25 »

 

 

Ez meg viccnek is rossz

Jól esett az a két puszi és az örök barátság, amit kaptam érte!  Kacsint  ... a többi nem számít!  Wave

Naplózva

" There is good out there "
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1281 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 10:16:19 »

 

 

Ez meg viccnek is rossz
Itt is nagyobb a jávor mint a hegy.
Ezt hívják perspektívának!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1282 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 11:27:37 »

Jól esett az a két puszi , amit kaptam érte! 
A többi nem számít! 

10 puszi , - 5 kép . Jöhet !    Röhög  Táncol

Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1283 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 11:31:12 »

Igazából túl sokat nem szeretnék magyarázkodni, de mégis fontos elmandanom, hogy a fotózás alapszabályaitól a festészet alapszabályai sem térnek el nagyban. ( Persze van egy-két kivétel. ) Úgy érzem, hogy azért azokkal eléggé jól tisztában vagyok!  Wave

Attól, hogy nem tartom magam művésznek, még tisztában vagyok a helyes kompozíció fontosságával, (színkompozícióval is) harmadolással az aranymetszéssel a perspektívikus torzítással, mélységélességgel és a térlátásom is tökéletesnek érzem. Színtévesztő nem lehetek, ugyanis Irányítástechnikai Műszerész a fő szakmám. 2007-ben egy vállalkozónál dolgoztam operátori munkakörben 1 évig. Itt három számítógépen és három különböző feladatú és teljesítményű gravírgépen dolgoztam egyszerre, amiket vektorgrafikus programok irányítanak. ( Corel draw és Autocad, amelyek ismeretéhez, angol nyelvű hiteles dokumentumokkal is rendelkezem) Ahhoz, hogy ezt a munkakört eltudja látni valaki, tudjon ékszereket ( gyűrűket, medálokat) is gravírozni, (vagy plexi táblát) iszonyatos koncentrációra és tökéletes perspektívikus és térlátásra van szükség! ( főleg az az ember tudja, aki már látta hogyan készül portréfotóról egy medálgravír)  Nálam semmilyen feladat nem okozott gondot, a váltás más miatt történt...

A festmények fényképezésénél a fényképezőgépem objektív (nagylátószög miatti) torzítása is hozzájárult az itt látható torzulásokhoz...  ( persze vannak gagyi összecsapott festményeim is,  Vigyor de zömében figyelembe vettem az alapszabályokban foglaltakat... ha mégsem, az a festői szabadságnak is betudható  Ördög)  .... bár innnetől kezdve már, még ennyire sem fogom alkalmazni a mások által meghatározott, unalmas sémákat...
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1284 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 11:36:00 »

10 puszi , - 5 kép . Jöhet !    Röhög  Táncol



Virtuális puszi  Vállat von Fejvakarás Kiss

 Fejvakarás Na jó elfogadom...  Taps keresek még 5 képet  Ördög 

--- hmmmmm Pedig az egy hölgy volt és élőben kaptam  Kacsint ---
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1285 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 12:26:50 »

A gravírról jut eszembe:

Mikor ezzel foglalkoztam, készítettem az alátétekhez különböző címereket, ill. a trófea alátét alján található ( címerszerű ) helyre, felragasztható aranyszínű műanyag táblákat:

A hullott agancsokat fára tettem és a fára ragasztottam a kis táblákat:



Ezek könnyű filléres műanyag lapok, amiket rézfelülettel látnak el, illetve vannak eloxált aluminium lapok is, de réztáblábólből is megoldható, ár függvénye. A táblát a gravírozó pár nap alatt megcsinálja, csak rajzsablont kell neki adni és a szöveget, betűtípus, szín választható...

Kétoldalú lapos ragasztó van hátul, mikor feltesszük, csak lehúzzuk a védő fóliát és felragasztható. Szerintem nagyon praktikus, esztétikus és olcsó! 
Naplózva

" There is good out there "
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1286 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 13:21:19 »

Emelem

( ...pedig ezek között a maszatolások között még olyan festmények is vannak, amiket egy 3 tagú művészettörténész "banda" sorolt, a megyei és országos vándorkiállításokra...  Fejvakarás Vállat von ) Na nem azért, hogy ez jelent számomra bármit is...  Ördög

Nekem inkább az számít, ( az az igazi elismerés) hogy ezek a festmények különböző emberek lakások falait díszítik. ...és nem a tecskóban vásárolt tucatreprókat rakják fel...  Wave Akinek tecskós tucatrepró lóg a falán az inkább hallgasson...   S.Peti












...ez a topik nagyon csendes... ...igazából azért - is - tettem fel ide ezeket a ( sehol máshol nem mutatott ) képeket, mert úgy gondoltam, hogy
 sok " IGAZI NAGY " alkotó kritikus aki ide jár, majd megmutatja a saját alkotásait!

Úgyhogy hangot hallok... sajnos embert és példaértékű alkotást eddig nem látok !  Vállat von  Fejvakarás

Na hajrá szájhősök, végre mutassátok meg hogyan kell ezt csinálni, ígérem tanulni fogok!   Kacsint Wave

Izgatottan várom az alkotásaidat Bartalis László!   Okos



Bár nem nekem címezted, de nem gondolnám helyénvalónak az ilyen hangnemben történt kimutatást ezen a vadászfórumon. Te vagy a szuper és csak a fényképező torzítás csapja be a szemünket egyedül ez világos, de mégis...
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1287 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 13:24:35 »

Kioktatást akart lenni, csak a francos telefon...
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1288 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 13:57:27 »

Bár nem nekem címezted, de nem gondolnám helyénvalónak az ilyen hangnemben történt kimutatást ezen a vadászfórumon. Te vagy a szuper és csak a fényképező torzítás csapja be a szemünket egyedül ez világos, de mégis...

Hát nekem eddig az tűnt fel, hogy az ingerelt bácsi engem oktatgat ezerrel a fotó és a festmény topikban is, mutatni viszont nincs mit, se fotót, se festményt...  Vállat von

Neked viszont az jött le, hogy én durva hangnemben oktatlak ki titeket ezen a vadászfórumon!  Fejvakarás Vállat von Azt írom hogy én vagyok a szuper ...stb... Hol olvastad ezeket?  Vállat von Biztos, hogy egy fórumot olvasunk?  Fejvakarás

Én azt kértem, hogy olyan kritizáljon bárkit is, aki a festészetben elért valamit! Mutassa meg mi miért nem jó, és hogyan kell csinálni! Én egyszer sem kritizáltam a csontmetszésed,  Figyelmes olvasás mert még ki sem próbáltam! Ezért az lenne kioktatás a részemről ha kívülálló gyanánt kritizálnálak! Tettem ilyet?  Vállat von Nem! Festettél már olajjal vászonra? Ha igen mutasd, őszintén érdekel!  Okos

Ne értsük már félre egymást!

Nem mindenkinek tetszenek a festményeim, sok nekem sem tetszik!  Ördög A te munkáid sem tetszenek mindenkinek, ne ringasd magad álomba, úgyhogy nyugodj meg, színes az emberiség és ez így jó! Én megmutattam mindent a gagyikat is, más nem mutatta volna meg... De aki kritizál indokoljon, cáfoljon és mutasson is, ne csak dobálózzon, azt mindenki tud... Különben is ezek fotók, nem festmények... blablabla  Ördög

Naplózva

" There is good out there "
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #1289 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 14:11:07 »

Egy kis higgadtságot Uraim!
 Türelmetlenül
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: