Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Alkotásaink  (Megtekintve 187717 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1200 Dátum: 2015. Július 25. - 13:46:28 »

 

Lajos azert nincs teljesen igazad!

Az ido mulasaval - ha valaki foglalkozik vele es letja is hogy mit nez - szinte berogzodik a tudatba. Igy a rendelleneseg mar eleve ugy jon fol hogy, nem termeszetes tehat rossz.
Hasonlo ez a rezmetszeshez, ha a geppapirod nem 8x10 inch akkor mindjart feltunik. Ez a sok ki szabaly osszegyulve az agyban alkotja majd a latest, az ossz latest es az arrol a velemenyezest..... szerintem  Wave

Lehet, hogy nincs igazam, de ez legkevésbé sem zavar.

Annak idején a Punk fórumon az volt az ars poeticam, hogy: "Zord bűnös vagyok, azt hiszem, de jól érzem magam".
Régen túl vagyok már azon, hogy - úgymond - igazam legyen.
Azt mondom amit gondolok, úgy élek, ahogy jónak látom.

Azt hiszem, kicsit olyan impresszionista világnézet szerint élek, az a művészeti alkotás tetszik, ami jó benyomást tesz rám. Tárgytól, művészeti ágtól, szerzőtől függetlenül.
Olyan mű, amitől elindul az agyam. Például Elacc esernyő alatti párjáról napokig beszélgettünk itt anno, de mondjuk Rafaello 226. Madonna gyermekével c. műve mellett simán elmegyek szó nélkül.

Elmesélek egy történetet.
Jópár éve már, hazaértem egy skandináv körutazásról. Fényképeztem is, mutogatom baráti körben a fotókat nagyjából az alábbi kísérőszöveggel:
ez egy ház  -  ez egy templom - ez egy kastély - ez egy park,  stb.
A harmadik kép után a hallgatóság nem bírja tovább, jönnek a kérdések.
Mondom fogalmam nincs ki építette, mikor, miért, arról sem, hogy melyik városban és melyik országban volt a három közül.
Tetszett, aztán lefotóztam.
Egy kirándulás során én nem gyűjtök mást, csak hangulatot és benyomást, azt próbálom, hogy ráérzek-e arra az életformára, ahol járok. Nagyon nem érdekelnek tonnák, méterek, évszámok, zsarnokok nevei, meg effélék.
A skandináv királyi ékszereket például nagyon szépnek láttam, ellentétben mondjuk az angollal, vagy (már nem tudom melyik) katolikus egyházi kincstár leszopogatott savanyú cukraival. Pedig elképzelhető, hogy az utóbbiak ezerszer értékesebbek.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1201 Dátum: 2015. Július 25. - 15:15:07 »

Lehet, hogy nincs igazam, de ez legkevésbé sem zavar.

Annak idején a Punk fórumon az volt az ars poeticam, hogy: "Zord bűnös vagyok, azt hiszem, de jól érzem magam".
Régen túl vagyok már azon, hogy - úgymond - igazam legyen.
Azt mondom amit gondolok, úgy élek, ahogy jónak látom.

Azt hiszem, kicsit olyan impresszionista világnézet szerint élek, az a művészeti alkotás tetszik, ami jó benyomást tesz rám. Tárgytól, művészeti ágtól, szerzőtől függetlenül.
Olyan mű, amitől elindul az agyam. Például Elacc esernyő alatti párjáról napokig beszélgettünk itt anno, de mondjuk Rafaello 226. Madonna gyermekével c. műve mellett simán elmegyek szó nélkül.

Elmesélek egy történetet.
Jópár éve már, hazaértem egy skandináv körutazásról. Fényképeztem is, mutogatom baráti körben a fotókat nagyjából az alábbi kísérőszöveggel:
ez egy ház  -  ez egy templom - ez egy kastély - ez egy park,  stb.
A harmadik kép után a hallgatóság nem bírja tovább, jönnek a kérdések.
Mondom fogalmam nincs ki építette, mikor, miért, arról sem, hogy melyik városban és melyik országban volt a három közül.
Tetszett, aztán lefotóztam.
Egy kirándulás során én nem gyűjtök mást, csak hangulatot és benyomást, azt próbálom, hogy ráérzek-e arra az életformára, ahol járok. Nagyon nem érdekelnek tonnák, méterek, évszámok, zsarnokok nevei, meg effélék.
A skandináv királyi ékszereket például nagyon szépnek láttam, ellentétben mondjuk az angollal, vagy (már nem tudom melyik) katolikus egyházi kincstár leszopogatott savanyú cukraival. Pedig elképzelhető, hogy az utóbbiak ezerszer értékesebbek.
 

Lajos!
Irigylem a higgadtságodat.
Van nekem is véleménye, de nem írom le mert biztos letiltanátok.
Ingereltnek javaslom, picit tanulmányozza jobban a művészetet.
Például Boticelli Vánusának lábát, Micgelangelo Pietaján Mária jobb kezét.
Esetle a Dávid szobrot, ami részleteibe tökéletes de összességébe egy anatómiai rémálom.
Persze ők outsiderek voltak. :Mosolyog
Elaccc nem barátom, sőt nem is ismerem, de amit csinál szerintem nagyon jó.
Azért az UFO-s kiemeléseivel nekem is tele volt a t..köm! Röhög


Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1202 Dátum: 2015. Július 25. - 15:45:36 »


Azért az UFO-s kiemeléseivel nekem is tele volt a t..köm! Röhög



Majd egyszer azt fogod mondani: örülök, hogy az elsők között " láthattam " !  Figyelmes olvasás Wave 



Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1203 Dátum: 2015. Július 25. - 15:54:29 »



https://hu.wikipedia.org/wiki/Fran%C3%A7ois_Boucher

http://www.verslista.hu/muveszetek/4muveszek/b_menu/boucher/diana.htm
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1204 Dátum: 2015. Július 25. - 16:04:10 »

Sok hasonlót készítettem annak idején...



jééééé basszus mit találtam:  Táncol



Leszerelőzászlóm, 1,5 év az életemből!  Piál
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1205 Dátum: 2015. Július 25. - 16:10:29 »

Addig is "nőfaló"  Ördög embertársaimnak egy 1996-os másfélméteres vászonkép, egy gyakorló másolás...:  (most leltem rá egy régi lemezemen...)   Wave





Naplózva

" There is good out there "
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1206 Dátum: 2015. Július 25. - 20:14:42 »



Ingereltnek javaslom, picit tanulmányozza jobban a művészetet.
Például Boticelli Vánusának lábát, Micgelangelo Pietaján Mária jobb kezét.
Esetle a Dávid szobrot, ami részleteibe tökéletes de összességébe egy anatómiai rémálom.





Epp azt csinaltam! Tanulmanyoztam a regi idok mestereit, es olvastam kritikakat is az emlitett festmenyekrol, szobrokrol.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1207 Dátum: 2015. Július 25. - 20:27:35 »

Jesszumpeppi, Miklós! OOO .......... ha most azt mondod, hogy részed volt a Twin Towers statikai tervezésében................... Ördög Ördög Stoel
 Wave
 

Hat ez most hogy jot ide  Vállat von

Vagy a lebontásában?  Röhög

Ezt igazolni is tudom hogy nem igy tortent, ugyanis egy velmonti (Velmont egy eszak kanadai varos) trailerparkban ertesultem a dolgokrl. Javorra vadasztunk a teruleten.  Nyelv
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1208 Dátum: 2015. Július 25. - 20:47:36 »

Lehet, hogy nincs igazam, de ez legkevésbé sem zavar.

Annak idején a Punk fórumon az volt az ars poeticam, hogy: "Zord bűnös vagyok, azt hiszem, de jól érzem magam".
Régen túl vagyok már azon, hogy - úgymond - igazam legyen.
Azt mondom amit gondolok, úgy élek, ahogy jónak látom.

Azt hiszem, kicsit olyan impresszionista világnézet szerint élek, az a művészeti alkotás tetszik, ami jó benyomást tesz rám. Tárgytól, művészeti ágtól, szerzőtől függetlenül.
Olyan mű, amitől elindul az agyam. Például Elacc esernyő alatti párjáról napokig beszélgettünk itt anno, de mondjuk Rafaello 226. Madonna gyermekével c. műve mellett simán elmegyek szó nélkül.

Elmesélek egy történetet.
Jópár éve már, hazaértem egy skandináv körutazásról. Fényképeztem is, mutogatom baráti körben a fotókat nagyjából az alábbi kísérőszöveggel:
ez egy ház  -  ez egy templom - ez egy kastély - ez egy park,  stb.
A harmadik kép után a hallgatóság nem bírja tovább, jönnek a kérdések.
Mondom fogalmam nincs ki építette, mikor, miért, arról sem, hogy melyik városban és melyik országban volt a három közül.
Tetszett, aztán lefotóztam.
Egy kirándulás során én nem gyűjtök mást, csak hangulatot és benyomást, azt próbálom, hogy ráérzek-e arra az életformára, ahol járok. Nagyon nem érdekelnek tonnák, méterek, évszámok, zsarnokok nevei, meg effélék.
A skandináv királyi ékszereket például nagyon szépnek láttam, ellentétben mondjuk az angollal, vagy (már nem tudom melyik) katolikus egyházi kincstár leszopogatott savanyú cukraival. Pedig elképzelhető, hogy az utóbbiak ezerszer értékesebbek.
 

 

OK, Lajos te ilyen vagy, olyennek vagy elfogadva, vagy nem ....... en legalabbis igy fogadlak el.
Nyilvanvalo ez az eletforma es gondolkodas az evek soran a kulombozo kulso behatasoktol -amik a belsodet is atalakitottak - veglegesedett. De hogy nem ilyennek szulettel az mar biztos...... Na erre akartam en ravilagitani hogy az ember latasat es nezeteit mennyire befolyasolja az ismeretek felvetele.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1209 Dátum: 2015. Július 26. - 12:46:16 »

 

Hat ez most hogy jot ide  Vállat von

..............

megpróbálom..... Fejvakarás

- Miklós építész.
- nem tud saját alkotást bemutatni.
- a szarkasztikus beszólás érdekében - hogy üljön valamilyen poén féleség - kell egy épületet keresni, amiről mindenki tudja, hogy összeomlott.
- a Twin Towersről mindenki tudja, hogy összeomlott.

hát, kb. így jött ide....  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1210 Dátum: 2015. Július 26. - 12:57:06 »

Ezt igazolni is tudom hogy nem igy tortent, ugyanis egy velmonti (Velmont egy eszak kanadai varos) trailerparkban ertesultem a dolgokrl. Javorra vadasztunk a teruleten.  Nyelv

Miért? Bin Laden se volt ott!   Röhög Röhög Röhög

Bocsáss meg, nem tudtam kihagyni!  Piál
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1211 Dátum: 2015. Július 26. - 19:23:09 »

megpróbálom..... Fejvakarás

- Miklós építész.
- nem tud saját alkotást bemutatni.
- a szarkasztikus beszólás érdekében - hogy üljön valamilyen poén féleség - kell egy épületet keresni, amiről mindenki tudja, hogy összeomlott.
- a Twin Towersről mindenki tudja, hogy összeomlott.

hát, kb. így jött ide....  Vigyorog
 Emelem



Hat?..... igy hogy mondod tenyleg lehet talalni valami osszefuggest az epiteszet es a Twin Towers kozott  Nyihi  Wave

Miért? Bin Laden se volt ott!   Röhög Röhög Röhög

Bocsáss meg, nem tudtam kihagyni!  Piál
 

De nem is javorra ment  Nyelv

De isten lassa sotet lelkem , evvel nem szeretek viccelodni Angyal
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1212 Dátum: 2015. Július 29. - 14:55:51 »

 Emelem Modikat és Adminokat kérdezem, hogy mennyi festményt rakhatok fel? ...sok van, több száz és nem mind vadásztéma... Wave
Naplózva

" There is good out there "
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #1213 Dátum: 2015. Július 29. - 15:05:39 »

Emelem Modikat és Adminokat kérdezem, hogy mennyi festményt rakhatok fel? ...sok van, több száz és nem mind vadásztéma... Wave

Nyugodtan pakolgasd, majd szólunk, ha elég!  Kacsint
 Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1214 Dátum: 2015. Július 29. - 20:21:18 »

Megpróbáltam kiválogatni és kihagyni azokat amiket már régebben egyszer feltettem. Mind régi festmény már...  Mail régi lemezekről válogattam...

Csak úgy hobbiból maszatolgatok és nem vagyok művészWave Ismételt téma és ismételt kompozíció tudom többször előfordul, más színösszeállításban, más technikával, más megközelítésben... remélem azért nem lesz unalmas és mindenki talál olyat amin jót röhög,  Ördög vagy esetleg ami tetszik...

...hű de lassú a net...  Comput lehet majd csak holnap reggel tudok feltölteni...  Ördög
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: