Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 101   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Alkotásaink  (Megtekintve 187836 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1155 Dátum: 2015. Július 17. - 18:28:28 »

Köszönöm az észrevételeid, megjegyzéseid és az őszinte kritikád!  Emelem

Azért engedd meg nekem, hogy reagáljak pár mondatban, pár fotóval:

Én magamnak nem festek 2 méteres képeket, mert nem is tudom hová feltenni, de ha festenék sem ilyet festenék ( inkább sci-fi témát  Vigyorog ) , egyszóval kérésre, rendelésre készítettem az egyik barátomnak aki az erős, életrevaló 2 mázsa fölötti bikákat szereti nézegetni és a 8-10-14 kg-os trófeák tetszenek neki... Ő küldte a következő fotókat amikről a festményeket készítettem:

"Ugyanakkor szerinten a bikák az első képen nagyon "csücsörögnek" ez nem életszerű."

Az első kép egy Kiss Richárd festmény és ha egy kicsit is hasonlítanak az én bikáim az övéire, akkor őt kritizálod...  Wave ha nem hasonlítanak akkor engem...  Vigyorog




" szarvasbikákról van szó, nem hellén istenekről és hősökről. "


A második egy gyönyörű fotó amit nem én készítettem ( sajnos) emailben küldte át a barátom, azzal a kéréssel, hogy a bika hasonlítson a fotón látható állatra...

Én mindent megpróbáltam, ugye kikell nagyítanom, hogy lássam az izomzatát és én látom amiről beszélsz, ( a Hellén Istenségeket, hősöket ), de úgy gondoltam mégsem festem rá... úgyhogy próbáltam a realitás talaján maradni és kihagyni az Istenségeket, de ha nem sikerült talán az is az én hibám!   Vállat von










Ez az én véleményem, semmi más.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1156 Dátum: 2015. Július 19. - 12:58:47 »

A kép szolgai másolása vak vágány, saját tapasztalat... Egyes dolgokat másképp kell megjeleníteni alkotáskor, hogy a tökéletesség illúzióját elérd. Persze egy mozdult, tartás jó elcsípett fotón jó alapötlet lesz, de túl kell nőni rajta.
Egy művészetéből élő másik ember munkáját nem másolnám le, vagy legalábbis tanulási célzat esetén készítve sem adnám ki a kezemből. Egyszer láttam Harmat Attilának az egyik indiános vésetét lemásolva. Nekem is szarul esett, pedig semmi közöm... A másoláshoz használt fotó is csalóka torzult mása a mesterműnek.
No, mindezt épülésünk reményében osztottam meg, nem a bosszantás, vagy okoskodás okán, megbántani végképp nem szeretnék senkit. Csak egy vélemény a sok közül.

Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1157 Dátum: 2015. Július 19. - 13:01:18 »

 Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1158 Dátum: 2015. Július 19. - 20:44:28 »

A kép szolgai másolása vak vágány, saját tapasztalat... Egyes dolgokat másképp kell megjeleníteni alkotáskor, hogy a tökéletesség illúzióját elérd. Persze egy mozdult, tartás jó elcsípett fotón jó alapötlet lesz, de túl kell nőni rajta.
Egy művészetéből élő másik ember munkáját nem másolnám le, vagy legalábbis tanulási célzat esetén készítve sem adnám ki a kezemből. Egyszer láttam Harmat Attilának az egyik indiános vésetét lemásolva. Nekem is szarul esett, pedig semmi közöm... A másoláshoz használt fotó is csalóka torzult mása a mesterműnek.
No, mindezt épülésünk reményében osztottam meg, nem a bosszantás, vagy okoskodás okán, megbántani végképp nem szeretnék senkit. Csak egy vélemény a sok közül.



Értelek!

Hol látsz itt szolgai másolást?  Fejvakarás Vállat von

Ha ezt kérik ezt festem! Mindent a rendelő kérésére készítettem, még a hátteret is együtt beszéltük meg. A megrendelőm örült a festményeknek és a büszkén rakta a falára, aminek én is szívből örülök és számomra megtisztelő... Ha nem ebben az országban élnék, nem kellene a megrendeléseket teljesítenem, mert a saját fantáziámra hagyatkozva festhetnék...  Nem szeretnék nagyképűnek tűnni, de "nyugaton" vígan eu. milliomos lehetnék a saját fantáziám alapján készült sci-fi vagy absztrakt festményeimből... ( Most éppen erre készülök, bár nehéz út vár rám tudom, főleg, hogy 18 hónapos a kislányom... ) De az egész életünk egy kihívás, "hosszú" távra tervezek, ( minimum 16,5 év  Figyelmes olvasás), aki a múltban ragad (t), vagy a jelenen sír annak annyi !

Nincsenek céljaim, ambícióim a vad vagy állatgrafikában, festészetben ezt meghagyom az egekig felmagasztalt "klasszikusoknak"...

"Érdekesnek" tartom azon soraid, hogy ne utánozzuk nagyrabecsült híres festők műveit, vagy ne rajzoljunk, fessünk fotóról, csak emlékezetből... vagyis inkább hülyeségnek...  Ördög Valahonnan mindenkinek elkell indulni... és ha valakinek már fejből megy a (realisztikus) állatábrázolás (anatómia), az arc, vagy testmimika, akkor az már elérte az Isteni szinteket... Én ilyen lényből csak egyet ismerek, az maga a Teremtő Isten!   Wave  ( De az valami csodálatos, fantasztikus, emberi szavakkal, betűkkel kisem fejezhető, ebben én biztos vagyok !!! )  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1159 Dátum: 2015. Július 19. - 21:17:01 »

Azért még egy festményemet engedelmetekkel feltennék, ami egy 90x70 ( vászon olaj ) és büszke vagyok rá. A német üzletember aki megvásárolta, nem tartotta zsákutcának ezt a megközelítést, és nagyon jól esett a véleménye! Ezúton is köszönöm!  Emelem



Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1160 Dátum: 2015. Július 19. - 22:02:56 »

A kép szolgai másolása vak vágány, saját tapasztalat... Egyes dolgokat másképp kell megjeleníteni alkotáskor, hogy a tökéletesség illúzióját elérd. Persze egy mozdult, tartás jó elcsípett fotón jó alapötlet lesz, de túl kell nőni rajta.
Egy művészetéből élő másik ember munkáját nem másolnám le, vagy legalábbis tanulási célzat esetén készítve sem adnám ki a kezemből. Egyszer láttam Harmat Attilának az egyik indiános vésetét lemásolva. Nekem is szarul esett, pedig semmi közöm... A másoláshoz használt fotó is csalóka torzult mása a mesterműnek.
No, mindezt épülésünk reményében osztottam meg, nem a bosszantás, vagy okoskodás okán, megbántani végképp nem szeretnék senkit. Csak egy vélemény a sok közül.



A legfontosabb kimaradt:  Vigyorog

Ha elérnék egy olyan szintre, hogy valaki a festményeim tartaná példaképnek és másolná azokat ( mindegy hogyan sikerülne neki ), én büszke volnék..., jól esne és örülnék neki!

Egoizmus... irigység... önzőség... konkurens keresési mánia... stb.  Hány
Naplózva

" There is good out there "
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1161 Dátum: 2015. Július 20. - 12:11:29 »

Azért még egy festményemet engedelmetekkel feltennék, ami egy 90x70 ( vászon olaj ) és büszke vagyok rá. A német üzletember aki megvásárolta, nem tartotta zsákutcának ezt a megközelítést, és nagyon jól esett a véleménye! Ezúton is köszönöm!  Emelem





Ezt én is elfogadnám........................ajándékba!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Gratulálok! Jó!  Igen
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1162 Dátum: 2015. Július 21. - 20:17:27 »

Nagyon szép ez a festmény, elaccc. A ló olyan eredeti, hogy szinte lemászik a képről. Igen

Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1163 Dátum: 2015. Július 21. - 20:23:30 »

 Wave
Most lettem kész a pár napja ígért darabbal.
Ez is igen kis koszorú volt egy egész alakos témához, de sikerült egy fogorvos ismerősömtől olyan hegyeket szerezni, amivel már lehet finomabban is dolgozni.

 Emelem




Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1164 Dátum: 2015. Július 21. - 21:31:50 »

:




Attila! Emelem
Nagyon jó lett! Taps
Gratulálok és kíváncsian várom a következő alkotást!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1165 Dátum: 2015. Július 23. - 13:23:19 »

What is time ?


Naplózva

" There is good out there "
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1166 Dátum: 2015. Július 23. - 23:56:56 »






 

Elaccc!
Visszamentem egessz 2011-ig a kepeidet megnezni.
Sokmindenkinek akiknek teszik a munkasagod igazat kell hogy adjak mivel sok keped nekem is tetszik: gratulalok  Igen
Viszont, tenyleg cask segito kritika kent, az allatok anatomiajaval, es az axonometriai latassal igen hadilabon allsz. A fenti kepen pl. az hogy a kozelebb levo csonakok kissebbek mint a tavolabb levo nadszalak, az meg enekem a laikus fenykepezonek is szemet szur.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1167 Dátum: 2015. Július 23. - 23:59:42 »

 

Elaccc!
Visszamentem egessz 2011-ig a kepeidet megnezni.
Sokmindenkinek akiknek teszik a munkasagod igazat kell hogy adjak mivel sok keped nekem is tetszik: gratulalok  Igen
Viszont, tenyleg cask segito kritika kent, az allatok anatomiajaval, es az axonometriai latassal igen hadilabon allsz. A fenti kepen pl. az hogy a kozelebb levo csonakok kissebbek mint a tavolabb levo nadszalak, az meg enekem a laikus fenykepezonek is szemet szur.

Bocs nem erre a kepre gondoltam hanem:

 
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1168 Dátum: 2015. Július 24. - 08:22:46 »

 

Elaccc!
Visszamentem egessz 2011-ig a kepeidet megnezni.
Sokmindenkinek akiknek teszik a munkasagod igazat kell hogy adjak mivel sok keped nekem is tetszik: gratulalok  Igen
Viszont, tenyleg cask segito kritika kent, az allatok anatomiajaval, es az axonometriai latassal igen hadilabon allsz. A fenti kepen pl. az hogy a kozelebb levo csonakok kissebbek mint a tavolabb levo nadszalak, az meg enekem a laikus fenykepezonek is szemet szur.
B@szki Miklós! Türelmetlenül
Pár percig azt hittem,hogy műteni kell a szememet...Kerestem a csónakot,meg a nádat... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1169 Dátum: 2015. Július 24. - 08:36:12 »

Valószínűleg az én szememet is műteni kell, mer nem úgy látom.  Ezért megmértem, és az első csónak 4 cm, a leghosszabb nád meg 1,6 cm.  Vállat von Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 101   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: