Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Haditechnika  (Megtekintve 119362 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #690 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 16:58:29 »

Egy-két dolog árnyalja az elég sarkos állításaidat:

- A településektől viszonylag távol fekvő Bombázótéren már a Horthy hadsereg légiereje is gyakorlatozott.
- A Magyar Honvédség és a szovjet hadsereg örökségül kapta és használta a területet. (Olyan ez, mint a az Andrássy 60. - Hogyan lett a Hűség Házából Terror Háza...)
- A Hortobágyi Nemzeti Park, első nemzeti parkként, 1973-ban alakult. ()
- A nemzeti parkosok is jobban örültek a seregnek, mint a libásoknak vagy "lovastanyás-nagyonmagyaroknak".

Természetvédelmi tanulmányaim során nagyon sok időt töltöttem arrafelé, irodai és terepi munkák során sok-sok információt kaptam, emellett családi szálak is kötnek Nagyivánhoz.
A lényeg: nem fehér és fekete a világ...

A legszebb az egészben, hogy annak idején a terület mentesítésére komoly pénz (jóváírás) jött a Nagyföldről, Phare-pénzek is érkeztek erre a célra, most meg az zunijót is jól megcsapolják a fiúk... Az elosztásának módját meg ismerjük...

Jól mondod Peti!

Láttam a nullák számát a számsor végén a tervezett mentesítési költségekről már több mint tíz éve!!
Ez azóta csak nőtt a számsor, fogadjunk!!
De, hogy egy tetves légkondicionált pihenőkocsit ne tudjanak nyomorult kiskatoknáknak adni abból a pénzből, na ez a felháborító, meg az, hogy sz@ré-hugyé szétgüriztetik őket nap mint nap!!

Az oroszoktól meg hogy lehet elvárni, hogy egy leigázott (bocsánat, testvéri!) ország területére vigyázzanak, amikor a sajátjukat is telesz@rják, persze nekik valamivel több fődjük van.
Ha van Nagyiváni kötődésed, akkor tudod, hogy nem volt a szovjet bombázások idején rosz üzlet ott üvegesnek lenni, nem volt messze a falu, egy két nagyobb ruszki bomba után, mint a most felrobbant is, jócskán törtek be az ablakok. Nekem a helyiek mondták, akik kivittek megmutatni a "lőteret". Szép egy sz@rt hagytak az oroszok ott maguk után.........
 Emelem
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #691 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 17:04:48 »


... nem volt a szovjet bombázások idején rosz üzlet ott üvegesnek lenni, nem volt messze a falu, egy két nagyobb ruszki bomba után, mint a most felrobbant is, jócskán törtek be az ablakok...

Megyei titkári ráhatás kellett, mert az ÁB már akart biztosítást kötni a faluban!   Ördög
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #692 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 17:14:16 »


A "miért kellett?"-re talán Márai adta meg a választ egy könyvében, a címére hirtelen nem emlékszem, a szovjet csapatok bejövetelét valahol egy tanyán érte meg, ahol egy csomó szovjet katona vert hetekig tanyát, ez idő alatt együtt élt velük. Az alábbi következtetést vonta le:
Jó emberek ők, kedvesek, nagylelkűek, de nem Európába valók.


Ezt nem az a Márai mondja, akit én szeretek... Egy nemzetet néhány hét szaralakkal együttélés után megítélni?!  Fejvakarás

A háborúk mindig felkavarják a társadalmat, felszínre kerülnek olyanok akiknek lent lenne a helye. Ez így van/volt nálunk is, máshol is. Ezekből ítéletet hozni nem kellene. Szerintem Chagall, Eisenstein, de Stravinsky is idevaló...
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #693 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 17:28:12 »

Egy-két dolog árnyalja az elég sarkos állításaidat:

- A településektől viszonylag távol fekvő Bombázótéren már a Horthy hadsereg légiereje is gyakorlatozott.
- A Magyar Honvédség és a szovjet hadsereg örökségül kapta és használta a területet. (Olyan ez, mint a az Andrássy 60. - Hogyan lett a Hűség Házából Terror Háza...)
- A Hortobágyi Nemzeti Park, első nemzeti parkként, 1973-ban alakult. ()
- A nemzeti parkosok is jobban örültek a seregnek, mint a libásoknak vagy "lovastanyás-nagyonmagyaroknak".

Természetvédelmi tanulmányaim során nagyon sok időt töltöttem arrafelé, irodai és terepi munkák során sok-sok információt kaptam, emellett családi szálak is kötnek Nagyivánhoz.
A lényeg: nem fehér és fekete a világ...

A legszebb az egészben, hogy annak idején a terület mentesítésére komoly pénz (jóváírás) jött a Nagyföldről, Phare-pénzek is érkeztek erre a célra, most meg az zunijót is jól megcsapolják a fiúk... Az elosztásának módját meg ismerjük...


Én úgy tanultam, hogy a Horthy-hadseregnek úgyszólván nem is volt légi ereje. Ez még jobban árnyalja a helyzetet.
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #694 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 17:43:15 »


Én úgy tanultam, hogy a Horthy-hadseregnek úgyszólván nem is volt légi ereje. Ez még jobban árnyalja a helyzetet.

A Magyar Királyi Honvéd Légierő nem volt egy megvetendő alakulat... A Puma névre keress rá! Meg mondjuk Szentgyörgyi Dezsőre...
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #695 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 17:47:32 »

A Magyar Királyi Honvéd Légierő nem volt egy megvetendő alakulat... A Puma névre keress rá! Meg mondjuk Szentgyörgyi Dezsőre...

Szóval mégsem volt megvetendő az az erő, amit a Magyar Hadsereg jelentett a II. Világháború idején? Mert sokan vallják ezt a nézetet.
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #696 Dátum: 2016. Augusztus 18. - 07:55:11 »

A Magyar Királyi Honvéd Légierő nem volt egy megvetendő alakulat... A Puma névre keress rá! Meg mondjuk Szentgyörgyi Dezsőre...

Esetleg Almásy Lászlóra.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #697 Dátum: 2016. Augusztus 18. - 07:59:11 »

Lajos ! Vonatkoztassunk el az Oroszoktól . Az Európaiak mit is csináltak Afrikában,Amerikában,Ázsiában, Ausztráliában ?  Nem jó a megközelítés . Viszont tudok olyan Orosz tisztről aki azért hogy megmentse befalaztatta a keszthelyi kastély könyvtárát - ma Keszthely díszpolgára . Sajnos a magyarok " hőstetteiről " is vannak legendák a volt megszállt területeken.    Emelem

Nekünk sem volt ott semmi keresni valónk, ahogy nekik sem lett volna - a fasizmus legyőzése után - nálunk.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #698 Dátum: 2016. Augusztus 18. - 08:11:53 »

Ezt nem az a Márai mondja, akit én szeretek... Egy nemzetet néhány hét szaralakkal együttélés után megítélni?!  Fejvakarás

A háborúk mindig felkavarják a társadalmat, felszínre kerülnek olyanok akiknek lent lenne a helye. Ez így van/volt nálunk is, máshol is. Ezekből ítéletet hozni nem kellene. Szerintem Chagall, Eisenstein, de Stravinsky is idevaló...

Nem azt írta, hogy szar alakok. Sőt! Csak azt, hogy nem idevalók.

Jártam néhány orosz laktanyában kiköltözésük után. Jártam Oroszországban is. Láttam Pétervárt, de láttam (igaz, csak buszablakból) temérdek orosz falut is. Utóbbiakban nem elsősorban az anyagi szegénység volt szembeötlő, hanem az igénytelenség. Az, hogy nyakig érő gazban egyetlen, a kalyibaajtóig kitaposott ösvény vezetett. Nem egy háznál, hanem szinte az összesnél. Azt megértem, hogy nem telik tömegeknek luxusvillára. De egy kézi kaszára mindenkinek futná, ha minimális igénye lenne a lakott környezetével szemben.
Ezért gondolom, hogy Márai ebben sem tévedett.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #699 Dátum: 2016. Augusztus 18. - 09:17:25 »

...... egy kézi kaszára mindenkinek futná, ha minimális igénye lenne a lakott környezetével szemben......


Akkor most már tudom, hogy kitől tanulták sok magyar településen ezt az igénytelenséget!  Mosolyog 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #700 Dátum: 2016. Augusztus 19. - 07:47:38 »

Akkor most már tudom, hogy kitől tanulták sok magyar településen ezt az igénytelenséget!  Mosolyog 

Kicsit elkalandoztunk a témától, de annyit még hozzáfűznék, hogy a magyar faluk közterületei azért (összehasonlítva mondjuk a 80-as évekkel) nagyon sokat változtak, előnyükre.
Az önkormányzatiságnak az "egyetemes falukép" szempontjából mindenképpen pozitív hozadéka volt.
Hogy egy centralizációs folyamat ezt a jövőben megakasztja, vagy visszafejleszti-e, azt majd meglátjuk, de ha kiteljesedik valami ilyesmi, akkor minden bizonnyal. Aminek nincs gazdája...
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #701 Dátum: 2016. November 14. - 19:46:10 »

A Magyar Királyi Honvéd Légierő nem volt egy megvetendő alakulat... A Puma névre keress rá! Meg mondjuk Szentgyörgyi Dezsőre...
Én ismertem egy Messerschmitt pilótát közülük! (Vörös Puma)
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #702 Dátum: 2016. December 26. - 07:20:33 »

http://totalcar.hu/magazin/2016/12/26/az_ural-sztorija_kepekben/
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #703 Dátum: 2017. Július 27. - 09:57:32 »

A Tisza-tó térségében ha valaki zajosabb égi tevékenységet észlelt akkor annak valószínű ez az oka.



Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #704 Dátum: 2017. Július 27. - 10:01:43 »

A Tisza-tó térségében ha valaki zajosabb égi tevékenységet észlelt akkor annak valószínű ez az oka.





Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: