Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Haditechnika  (Megtekintve 119373 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #750 Dátum: 2019. április 20. - 05:52:33 »

Hansinak már jeleztem,hogy 2 éjszakát és minden szabad félórát ezzel töltöttem én is... Ördög Elsőre éppen ezért kérdeztem rá a méretek helyességére,mivel feltűnt,hogy a hüvely gépágyús hosszúságú,de a lövedék- vélt-  kalibere csak géppuskás. Mivel ráerősített,hogy pontosak az adatok,kerestem tovább. Nagy csodálkozva,hogy milyen vékony egy cigisdoboz Sopronban. Röhög

Én már a Finn 13mm-es Lahtinál jártam,  gondoltam Vejnemöjnen véletlenűl egy jól sikerűlt szaunaszeánsz után részegen eltévedt, és Loituma Polkát énekelve elengedett itt egy sorozatot. Ördög
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #751 Dátum: 2019. április 20. - 09:13:54 »

Ez is egy érdekes kaliber. Egy "kis" nyócas.  7,92×94  Panzerbüchse 39


 
Naplózva

Jó szelet!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #752 Dátum: 2019. április 20. - 13:09:54 »

Azért voltak ötletek....

https://m.portfolio.hu/befektetes/nem-is-gondolnad-hogy-milyen-gigantikus-a-vilag-10-leghatalmasabb-fegyvere.321569.html
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #753 Dátum: 2019. április 20. - 15:22:19 »

Egyébként találtam egy újabb hüvelyt, hatszor már lemértem, leggyakrabban 14,78x147,76 mm jön ki. Szórás 12,69 mm, medián 13,53x143,34.
Mi lehet ez, talán ez is orosz?   Ördög Röhög

14,5x114  olyan van,    és szintén orosz   a 2.Vh ban használták a PTRS és a PTRD tankelhárító puskához , de a Gepard M3 és M6 is ezt a lőszert lövi !
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #754 Dátum: 2019. április 20. - 17:28:39 »

Most ástam el a kertben azt a maszek esztergályosnál csináltatott egyedi hüvelyt,amit kicsit savaztam-lúgoztam,tűzbe dobtam,kihamuztam és egy év múlva megtalálom egy közeli bombatölcsér mellett . Csak ,hogy legyen majd jövő húsvétra is fejtörő. Nyihi
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #755 Dátum: 2019. április 21. - 10:48:52 »

Most ástam el a kertben azt a maszek esztergályosnál csináltatott egyedi hüvelyt,amit kicsit savaztam-lúgoztam,tűzbe dobtam,kihamuztam és egy év múlva megtalálom egy közeli bombatölcsér mellett . Csak ,hogy legyen majd jövő húsvétra is fejtörő. Nyihi
Ne játszd az eszed...már a jövő héten sem fogsz emlékezni rá, hova ástad... Fejvakarás
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #756 Dátum: 2019. április 21. - 11:38:47 »

Ne játszd az eszed...már a jövő héten sem fogsz emlékezni rá, hova ástad... Fejvakarás
 Ördög
Mit???
 Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #757 Dátum: 2020. November 01. - 12:46:00 »

Egy érdekes történet, a fegyver még inkább:  https://lemil.blog.hu/2020/10/16/amerikai_mesterlovesz_253#more16239210
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #758 Dátum: 2021. Január 09. - 16:29:23 »

http://www.jarmuipar.hu/2021/01/ilyen-harckocsik-keszulnek-zalaegerszegen/

Úgy alapból eléggé hadászatellenes vagyok, nem is nagyon képzem magam e téren, de szerintetek ez harckocsi?
Én - egyre halványuló - katonai emlékeim birtokában inkább egy lánctalpas PSZH-nak gondolnám.

Mondjuk már a cikk címe is megtévesztő, Zeg-en egyelőre nem készül semmilyen jármű, letettek egy alapkövet.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #759 Dátum: 2021. Január 09. - 18:33:50 »

http://www.jarmuipar.hu/2021/01/ilyen-harckocsik-keszulnek-zalaegerszegen/

Úgy alapból eléggé hadászatellenes vagyok, nem is nagyon képzem magam e téren, de szerintetek ez harckocsi?
Én - egyre halványuló - katonai emlékeim birtokában inkább egy lánctalpas PSZH-nak gondolnám.

Mondjuk már a cikk címe is megtévesztő, Zeg-en egyelőre nem készül semmilyen jármű, letettek egy alapkövet.
A honvedelem.hu szerint páncélozott gyalogsági harcjármű.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #760 Dátum: 2021. Január 09. - 20:28:33 »

http://www.jarmuipar.hu/2021/01/ilyen-harckocsik-keszulnek-zalaegerszegen/

Úgy alapból eléggé hadászatellenes vagyok, nem is nagyon képzem magam e téren, de szerintetek ez harckocsi?
Én - egyre halványuló - katonai emlékeim birtokában inkább egy lánctalpas PSZH-nak gondolnám.

Mondjuk már a cikk címe is megtévesztő, Zeg-en egyelőre nem készül semmilyen jármű, letettek egy alapkövet.

A jó öreg BMP modern változata.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #761 Dátum: 2021. November 25. - 17:09:54 »

https://honvedelem.hu/hirek/a-jovo-magyar-fegyverei.html
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #762 Dátum: 2021. November 25. - 20:08:55 »


A baloldali tarka szoldzser surranója érdekelne.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #763 Dátum: 2021. November 26. - 09:28:02 »

A baloldali tarka szoldzser surranója érdekelne.
Nem már...
Inkább gyűjts egy kicsit egy újra, ne csúfkodj használt surranóval... Fejvakarás
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #764 Dátum: 2021. November 26. - 09:37:50 »

Nem már...
Inkább gyűjts egy kicsit egy újra, ne csúfkodj használt surranóval... Fejvakarás
 Ördög

Most nézem, hogy nem a baloldali hanem a jobb oldali a tarka Ördög egy hozzáértő információja szerint a reguláris erőknél már nem a tartósság a legfontosabb kitétel. Egy komolyabb alakulatoknál(nem biztos, hogy idehaza) az a lényeg hogy a vélelmezett bevetés vagy misszió idejére elég legyen a tudása mivel rendszeres a csere ha el van használva ha nem, megesik, hogy ha fejlődő vagy elmaradott, esetleg fertőzéssel súlytott régióba teljesítenek szolgálatot akkor a ruha az haza sem jön. Ha hülyeséget mondtak akkor elnézést.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: