Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Haditechnika  (Megtekintve 119290 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #705 Dátum: 2017. Július 27. - 10:03:48 »

Ha igaz a kód akkor ilyen a masina:
https://en.wikipedia.org/wiki/General_Dynamics%E2%80%93Grumman_EF-111A_Raven
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #706 Dátum: 2017. Július 27. - 11:57:19 »

Vagy az az igaz amit a kiterjesztés végén lévő számsor takar: e3f18ae és a Raven csak valami becenév(repülőszázad, vagy utal a Raven cégre, aminek köze van némi haditechnikához) hát lehet már sosem tudjuk meg.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #707 Dátum: 2017. Július 27. - 12:24:31 »

Mifelénk  ilyen csatahelikopterekkel adják elő. (szerintem longbow apache, de a rosseb se ért ezekhez  Vállat von ) Legutóbb egy Chinook-ot kísérgettek. Állta is a tacskó őket.  Vigyorog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #708 Dátum: 2017. Július 27. - 12:34:08 »

Mifelénk  ilyen csatahelikopterekkel adják elő. (szerintem longbow apache, de a rosseb se ért ezekhez  Vállat von ) Legutóbb egy Chinook-ot kísérgettek. Állta is a tacskó őket.  Vigyorog

Tavaly kint voltam az egyik ismerősömmel a szőlőben, akkor hozta rám a frász egy hangrobbanás(aznap jött talán Putinbácsi, vagy valami főfasz) Flightradar nem nagyon szokta mutatni a katonai szerkezeteket, ezt csak véletlenül szúrtam ki, néha ha valami le akarja verni a háztetőt akkor szoktam rá nézni Mosolyog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #709 Dátum: 2017. Július 27. - 13:02:42 »

Vagy az az igaz amit a kiterjesztés végén lévő számsor takar: e3f18ae és a Raven csak valami becenév(repülőszázad, vagy utal a Raven cégre, aminek köze van némi haditechnikához) hát lehet már sosem tudjuk meg.

A katonai gépek hívóneve/kódjele mindig csak arra az egy bevetésre vonatkozik, és teljesen véletlenszerű/független attól, milyen típus repül. Már csak mert azt pont nem is kéne tudni bárki illetéktelennek, aki a rádiózást hallgatja. Az F-111-est már elég rég kivonták szolgálatból, így általad említett elektronikai zavaró változatról is elég valószínűtlen, hogy egy mai hadgyakorlaton részt vegyen. F-16-osok vannak most Pápán ill. hétfő óta török F-5-ösök Kecskeméten. Mezőkövesd mellett földi célpont lövészet szokott lenni, amit nagyjából igazolni is látszik a pályagörbe. Viszont a kiírt sebesség meg a pályagörbe színe kicsit ellentmond egymásnak, szerintem a számértékkel valami bibi lehet, egyrészt nem szokás ennyire közel repülni a hangsebességhez (ilyen alakú és méretű pályán meg főleg nem, nem is tudna), másrészt ha ránézel a vonal színére, ez inkább 350 kts körüli sebességnek felel meg, ha rákattintasz pl. bármelyik nemrég felszállt gép vonalára, ami még gyorsul. A 350 kts már inkább reális, ráadásul az F-16-osnak kb. 330-420 csomó között van az optimális fordulósebessége fok/másodperc szempontból (21 fok / sec).  Kacsint
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #710 Dátum: 2017. Július 27. - 13:54:59 »

A katonai gépek hívóneve/kódjele mindig csak arra az egy bevetésre vonatkozik, és teljesen véletlenszerű/független attól, milyen típus repül. Már csak mert azt pont nem is kéne tudni bárki illetéktelennek, aki a rádiózást hallgatja. Az F-111-est már elég rég kivonták szolgálatból, így általad említett elektronikai zavaró változatról is elég valószínűtlen, hogy egy mai hadgyakorlaton részt vegyen. F-16-osok vannak most Pápán ill. hétfő óta török F-5-ösök Kecskeméten. Mezőkövesd mellett földi célpont lövészet szokott lenni, amit nagyjából igazolni is látszik a pályagörbe. Viszont a kiírt sebesség meg a pályagörbe színe kicsit ellentmond egymásnak, szerintem a számértékkel valami bibi lehet, egyrészt nem szokás ennyire közel repülni a hangsebességhez (ilyen alakú és méretű pályán meg főleg nem, nem is tudna), másrészt ha ránézel a vonal színére, ez inkább 350 kts körüli sebességnek felel meg, ha rákattintasz pl. bármelyik nemrég felszállt gép vonalára, ami még gyorsul. A 350 kts már inkább reális, ráadásul az F-16-osnak kb. 330-420 csomó között van az optimális fordulósebessége fok/másodperc szempontból (21 fok / sec).  Kacsint

A Flightradar által kiírt adatokat megcáfolni nincs lehetőségem, mivel nem rendelkezem semmilyen eszközzel ami objektív eredményeket produkálna, így kénytelen vagyok elfogadni az oldalon megjelenő adatokat, a típussal kapcsolatban igazad lehet azért is egészítettem ki az első bejegyzésemet, itt hozzánk legközelebb a kassai nemzetközi reptér van, az onnan induló és érkező szerkezetek gyakran láthatóak. A látottak és a Flightradar adatai szerintem megegyeznek legfeljebb idő eltolódás mutatkozik néha, illetve rossz időjárás esetén mutat falsot, de csak rövid időre téves adatokat. Igazából mint érdekesség PrSc-tem a pillanatnyi állapotot, én ritkán látok ilyen nyilvános oldalon a hangsebesség közelében repülő katonai szerkezetet. Szlovák békefenntartók szállítógépei is erre járnák még sem mutatja az oldal őket, és még sok mást sem, ezért gondoltam, hogy unikum az ilyen. 
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #711 Dátum: 2017. Július 28. - 09:33:38 »

A katonai gépek hívóneve/kódjele mindig csak arra az egy bevetésre vonatkozik, és teljesen véletlenszerű/független attól, milyen típus repül. Már csak mert azt pont nem is kéne tudni bárki illetéktelennek, aki a rádiózást hallgatja. Az F-111-est már elég rég kivonták szolgálatból, így általad említett elektronikai zavaró változatról is elég valószínűtlen, hogy egy mai hadgyakorlaton részt vegyen. F-16-osok vannak most Pápán ill. hétfő óta török F-5-ösök Kecskeméten. Mezőkövesd mellett földi célpont lövészet szokott lenni, amit nagyjából igazolni is látszik a pályagörbe. Viszont a kiírt sebesség meg a pályagörbe színe kicsit ellentmond egymásnak, szerintem a számértékkel valami bibi lehet, egyrészt nem szokás ennyire közel repülni a hangsebességhez (ilyen alakú és méretű pályán meg főleg nem, nem is tudna), másrészt ha ránézel a vonal színére, ez inkább 350 kts körüli sebességnek felel meg, ha rákattintasz pl. bármelyik nemrég felszállt gép vonalára, ami még gyorsul. A 350 kts már inkább reális, ráadásul az F-16-osnak kb. 330-420 csomó között van az optimális fordulósebessége fok/másodperc szempontból (21 fok / sec).  Kacsint

Itt egy újabb gyöngyszem Mosolyog Folytatódik a "hungarise topgun" Ördög Annyra féltik a Hortobágyot meg annyira mentesítik, de azért csak ott röpködnek még a végén ezekről is leeseik valami mentesíteni való.

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #712 Dátum: 2017. Július 28. - 10:03:03 »


Itt egy újabb gyöngyszem Mosolyog Folytatódik a "hungarise topgun" Ördög Annyra féltik a Hortobágyot meg annyira mentesítik, de azért csak ott röpködnek még a végén ezekről is leeseik valami mentesíteni való.


Ez egy Gripen, 9-kor szállt fel Kecskemétről, van egy  gyakorló légterük a Hortobágy fölött (ha már természetvédelmi terület...).

A hatjegyű Mode S code, amit még tegnap beidéztél az adattábla jobb felső sarkából, az az adott gép transzponderének (jeladó) saját 24-bites digitális azonosítója (hex kód), ami egy adott gépnek mindig ugyanaz, csak úgy, mint a regisztráció betűjele. Ezzel a kóddal digitálisan beazonosítva küldi vissza a földi radaroknak a repülés szinte összes paraméterét, amit ott a honlapon a térképtől balra felsorolnak, meg annál még sokkal többet. Valószínű a honlap is ez alapjáűn azonosítja be, melyik gép melyik.

Nem összekeverendő a négyjegyű squawk kóddal, amit a pilóta kézzel állít be a transzponderen a repülési terv kézhezvétele után a torony kérése szerint. Az a légiirányító radarján megjelenik a képernyőn a gépet jelző pont alatt, és esetleges problémát is tudsz vele jelezni a radarkezelőnek, ha valamiért pl. nem tudsz rádiózni.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #713 Dátum: 2017. Július 28. - 10:06:33 »

Ez egy Gripen, 9-kor szállt fel Kecskemétről, van egy  gyakorló légterük a Hortobágy fölött (ha már természetvédelmi terület...).

A hatjegyű Mode S code, amit még tegnap beidéztél az adattábla jobb felső sarkából, az az adott gép transzponderének (jeladó) saját 24-bites digitális azonosítója (hex kód), ami egy adott gépnek mindig ugyanaz, csak úgy, mint a regisztráció betűjele. Ezzel a kóddal digitálisan beazonosítva küldi vissza a földi radaroknak a repülés szinte összes paraméterét, amit ott a honlapon a térképtől balra felsorolnak, meg annál még sokkal többet. Valószínű a honlap is ez alapjáűn azonosítja be, melyik gép melyik.

Nem összekeverendő a négyjegyű squawk kóddal, amit a pilóta kézzel állít be a transzponderen a repülési terv kézhezvétele után a torony kérése szerint. Az a légiirányító radarján megjelenik a képernyőn a gépet jelző pont alatt, és esetleges problémát is tudsz vele jelezni a radarkezelőnek, ha valamiért pl. nem tudsz rádiózni.

........... és akkor hajnalban Makkmarciért jött a nagy fekete autó.............
 Wave
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #714 Dátum: 2017. Július 28. - 10:10:10 »

........... és akkor hajnalban Makkmarciért jött a nagy fekete autó.............
 Wave
...........kivéve, ha ő a sofőr.  Ördög
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #715 Dátum: 2017. Július 28. - 10:10:37 »

Lábod-Mike-Nagyatád vonalon nagyon sokszor repkednek a fiúkák, időnként szvsz. abszolút szabálytalan "alacsonyságban". Egy helyi erő szerint a nagyatádi hadiparkban lévő MIG mittudoménhányas orrkúpja még mindig aktív és azt használják "ellenség"-nek a gyakorlórepüléseknél. Lehet ebben valami vagy urban legend?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #716 Dátum: 2017. Július 28. - 10:13:09 »

........... és akkor hajnalban Makkmarciért jött a nagy fekete autó.............
 Wave

"Virágh elvtárs... én mindent bevallok!.." "Ne mondjon semmit,... úgyis tudunk mindent" "Akkor jó..."
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #717 Dátum: 2017. Július 28. - 10:39:04 »

"Virágh elvtárs... én mindent bevallok!.." "Ne mondjon semmit,... úgyis tudunk mindent" "Akkor jó..."

Amikor Jurijjal(Gagarin) együtt voltunk kiképzésen, én már akkor mondtam, hogy baj lesz ebből, de ő nem hallgatott rám. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #718 Dátum: 2017. Július 28. - 13:35:40 »

Itt pár napja olyan "csapatmozgások" vannak, hogy majd összedől a házunk. Állítólag valamelyik NATO egység vonul haza Szíriából.  Hatalmas csapatszállítók jönnek  Ferihegyre, (és onnan mennek tovább) a legtöbbet ilyen sistergő istennyila hangú vadászgépek kísérik! Na ezek sem a megszokott pályákon közlekednek, hanem itt a házak fölött sörétlövésnyire! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #719 Dátum: 2017. Július 28. - 15:37:15 »

Itt pár napja olyan "csapatmozgások" vannak, hogy majd összedől a házunk. Állítólag valamelyik NATO egység vonul haza Szíriából.  Hatalmas csapatszállítók jönnek  Ferihegyre, (és onnan mennek tovább) a legtöbbet ilyen sistergő istennyila hangú vadászgépek kísérik! Na ezek sem a megszokott pályákon közlekednek, hanem itt a házak fölött sörétlövésnyire! Mosolyog


Párban járnak?
Hajnalban próbálj rájuk, hátha fogja a 10-es sörét valamelyiket. Majd azt mondod, hogy a hosszú csőr zavart meg, ekkor cvikket még nem láttál. Teljesen elkapott a vadászláz. Mosolyog
  Vadász
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: