Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Haditechnika  (Megtekintve 119310 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #675 Dátum: 2016. Július 05. - 10:20:19 »

Én a focihoz sem értek!

Akkor Te vagy az !!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #676 Dátum: 2016. Július 05. - 11:50:13 »

9.999.999! Kikérem magamnak! Én a focihoz sem értek!

 -Pista Bácsi! Igaz hogy maga mindenhez ért?
 -Mindenhez IS!

 Rííí
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #677 Dátum: 2016. Augusztus 16. - 10:31:42 »

http://index.hu/belfold/2016/08/16/a_tuzszereszek_tulterheltsege_miatt_tortent_a_hortobagyi_robbanas/
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #678 Dátum: 2016. Augusztus 16. - 19:20:36 »



Hm! Hogy le lettem ugatva amikor leírtam a teljesen politika mentes hozzászólásomat a körülményekről!

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #679 Dátum: 2016. Augusztus 16. - 22:02:36 »


Hm! Hogy le lettem ugatva amikor leírtam a teljesen politika mentes hozzászólásomat a körülményekről!


Nem én ugattalak le. Én nyaralni voltam amikor az eset történt és a kempingben volt egy magyar fickó akinek véletlenül ez a szakmája. Ő is mondott érdekes dolgokat, ezekről a bombákról is meg a körülményekről is.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #680 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 07:39:56 »

Nem én ugattalak le....

Tudom! Nem  konkrét személyre gondoltam, mert nem olvastam vissza!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #681 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 10:49:29 »

Én hozzá szóltam a témához, de most is az a véleményem, hogy aki összefossa magát a gondolattól is, velem együtt, az ilyen "munka" hallatán, az ne bírálja a katonákat.

Az is megérne néhány lóbálásnyi tömjénfüstöt, hogy egy olyan pcsányi országban, mint a miénk, miért kellett a szovjet hadseregnek bombázó lőteret működtetnie, pláne természetvédelmi területen? A szarukat természetesen megint a mi fiainknak kell eltakarítaniuk!
 Nem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #682 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 11:20:23 »


Az is megérne néhány lóbálásnyi tömjénfüstöt, hogy egy olyan pcsányi országban, mint a miénk, miért kellett a szovjet hadseregnek bombázó lőteret működtetnie, pláne természetvédelmi területen? A szarukat természetesen megint a mi fiainknak kell eltakarítaniuk!
 Nem

Sanyooo, ezen  meditálni már eső után köpönyeg. Megtörtént, visszacsinálni nem tudjuk, a jelenlegi helyzetet kell kezelni valahogy.

A "miért kellett?"-re talán Márai adta meg a választ egy könyvében, a címére hirtelen nem emlékszem, a szovjet csapatok bejövetelét valahol egy tanyán érte meg, ahol egy csomó szovjet katona vert hetekig tanyát, ez idő alatt együtt élt velük. Az alábbi következtetést vonta le:
Jó emberek ők, kedvesek, nagylelkűek, de nem Európába valók.
Ennyi.
Ezt kéne a fejébe verni minden politikusnak, mielőtt Oroszország felé kezd kacsingatni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #683 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 11:47:47 »

Sanyooo, ezen  meditálni már eső után köpönyeg. Megtörtént, visszacsinálni nem tudjuk, a jelenlegi helyzetet kell kezelni valahogy.

A "miért kellett?"-re talán Márai adta meg a választ egy könyvében, a címére hirtelen nem emlékszem, a szovjet csapatok bejövetelét valahol egy tanyán érte meg, ahol egy csomó szovjet katona vert hetekig tanyát, ez idő alatt együtt élt velük. Az alábbi következtetést vonta le:
Jó emberek ők, kedvesek, nagylelkűek, de nem Európába valók.
Ennyi.
Ezt kéne a fejébe verni minden politikusnak, mielőtt Oroszország felé kezd kacsingatni.

Én nem Máraitól olvastam, hanem hajdúsági rokonaimtól hallottam a "vörös hadsereg" viselt dolgairól! Nekem ezért más véleményem van róluk.
Persze érdekes a Te filozófiád is, mintha kevernéd az idősíkokat.
Ha akarod vitatkozhatunk erről, de inkább személyesen.
 Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #684 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 12:10:26 »

Én nem Máraitól olvastam, hanem hajdúsági rokonaimtól hallottam a "vörös hadsereg" viselt dolgairól! Nekem ezért más véleményem van róluk.
Persze érdekes a Te filozófiád is, mintha kevernéd az idősíkokat.
Ha akarod vitatkozhatunk erről, de inkább személyesen.
 Emelem

Nem nagyon tudnánk vitatkozni róla, mert semmilyen személyes tapasztalatom nincs.
Márai véleményére azért adok, mert nagyon sok olyan élethelyzetet írt meg borotvaéles pontossággal, amit személyesen átéltem, többnyire még a könyvei elolvasása előtt.
Az idősíkoknak ebben a vonatkozásban szerintem nem sok szerepe van, egy nép lelkülete évszázadok alatt is vajmi keveset változik.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #685 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 14:25:18 »

Én hozzá szóltam a témához, de most is az a véleményem, hogy aki összefossa magát a gondolattól is, velem együtt, az ilyen "munka" hallatán, az ne bírálja a katonákat.

Az is megérne néhány lóbálásnyi tömjénfüstöt, hogy egy olyan pcsányi országban, mint a miénk, miért kellett a szovjet hadseregnek bombázó lőteret működtetnie, pláne természetvédelmi területen? A szarukat természetesen megint a mi fiainknak kell eltakarítaniuk!
 Nem

Egy-két dolog árnyalja az elég sarkos állításaidat:

- A településektől viszonylag távol fekvő Bombázótéren már a Horthy hadsereg légiereje is gyakorlatozott.
- A Magyar Honvédség és a szovjet hadsereg örökségül kapta és használta a területet. (Olyan ez, mint a az Andrássy 60. - Hogyan lett a Hűség Házából Terror Háza...)
- A Hortobágyi Nemzeti Park, első nemzeti parkként, 1973-ban alakult. ()
- A nemzeti parkosok is jobban örültek a seregnek, mint a libásoknak vagy "lovastanyás-nagyonmagyaroknak".

Természetvédelmi tanulmányaim során nagyon sok időt töltöttem arrafelé, irodai és terepi munkák során sok-sok információt kaptam, emellett családi szálak is kötnek Nagyivánhoz.
A lényeg: nem fehér és fekete a világ...

A legszebb az egészben, hogy annak idején a terület mentesítésére komoly pénz (jóváírás) jött a Nagyföldről, Phare-pénzek is érkeztek erre a célra, most meg az zunijót is jól megcsapolják a fiúk... Az elosztásának módját meg ismerjük...
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #686 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 14:39:11 »

Egy-két dolog árnyalja az elég sarkos állításaidat:

- A településektől viszonylag távol fekvő Bombázótéren már a Horthy hadsereg légiereje is gyakorlatozott.
- A Magyar Honvédség és a szovjet hadsereg örökségül kapta és használta a területet. (Olyan ez, mint a az Andrássy 60. - Hogyan lett a Hűség Házából Terror Háza...)
- A Hortobágyi Nemzeti Park, első nemzeti parkként, 1973-ban alakult. ()
- A nemzeti parkosok is jobban örültek a seregnek, mint a libásoknak vagy "lovastanyás-nagyonmagyaroknak".

Természetvédelmi tanulmányaim során nagyon sok időt töltöttem arrafelé, irodai és terepi munkák során sok-sok információt kaptam, emellett családi szálak is kötnek Nagyivánhoz.
A lényeg: nem fehér és fekete a világ...

A legszebb az egészben, hogy annak idején a terület mentesítésére komoly pénz (jóváírás) jött a Nagyföldről, Phare-pénzek is érkeztek erre a célra, most meg az zunijót is jól megcsapolják a fiúk... Az elosztásának módját meg ismerjük...
Nem akartam közbeszólni,de jól összeszedted.  Igen Ne egyétek egymást rajta! Nem érdemes. A lényeg láthatatlan.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #687 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 15:11:08 »

Nem akartam közbeszólni,de jól összeszedted.  Igen Ne egyétek egymást rajta! Nem érdemes. A lényeg láthatatlan.

Én úgy gondolom, ha söprögetünk akkor söprögessünk egy kicsit a saját házunk táján is, (elvszerűen).
Nem vagyok benne biztos, hogy a Magyar légvédelmi rakétaalakulat lengyelországi éleslövészeteinek örültek a Lengyel barátaink, pedig az már nem az átkosban volt, nem biztos, hogy örültek a Svédek a Magyar Gripenekkel végzett éleslövészeteknek, a sort lehet folytatni. A Kazahsztánba járt magyar rakétások éleslövészeteinek sem biztos, hogy örültek a pásztorok.(ez még az átkosban volt)
Felkészül, Táborfalva!!! Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #688 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 16:02:39 »

Csak a hitelesség kedvéért:

http://www.mon.hu/sikeresen-teljesitettek-a-lengyelorszagi-legvedelmi-hadgyakorlatot-a-gyori-katonak/2342815
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #689 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 16:14:30 »

Sanyooo, ezen  meditálni már eső után köpönyeg. Megtörtént, visszacsinálni nem tudjuk, a jelenlegi helyzetet kell kezelni valahogy.

A "miért kellett?"-re talán Márai adta meg a választ egy könyvében, a címére hirtelen nem emlékszem, a szovjet csapatok bejövetelét valahol egy tanyán érte meg, ahol egy csomó szovjet katona vert hetekig tanyát, ez idő alatt együtt élt velük. Az alábbi következtetést vonta le:
Jó emberek ők, kedvesek, nagylelkűek, de nem Európába valók.
Ennyi.
Ezt kéne a fejébe verni minden politikusnak, mielőtt Oroszország felé kezd kacsingatni.

Lajos ! Vonatkoztassunk el az Oroszoktól . Az Európaiak mit is csináltak Afrikában,Amerikában,Ázsiában, Ausztráliában ?  Nem jó a megközelítés . Viszont tudok olyan Orosz tisztről aki azért hogy megmentse befalaztatta a keszthelyi kastély könyvtárát - ma Keszthely díszpolgára . Sajnos a magyarok " hőstetteiről " is vannak legendák a volt megszállt területeken.    Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: