Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 52   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Haditechnika  (Megtekintve 119380 alkalommal)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #60 Dátum: 2010. Február 26. - 10:19:42 »

Horrido , Voldi  Ördög Ördög Ördög
 Az elején lévő vacak az egy kilotonnás atomtöltet. gyozo
Maga az eszköz egy nukleáris páncélököl ( nuclear bazooka)
Mondjuk nem lettem volna a kezelője.  Fejvakarás
(Voldi kösz a javítást  Wave)
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #61 Dátum: 2010. Február 26. - 10:32:24 »

Kissebb kormánymozdulatokat (8 fokig) a Paralelogrammavillás kormánnyal, ettől nagyobb kormánymozdulatoknál, egy bekapcsoló kormányfék révén lelassult a jobb vagy bal oldali lánc. Így kormányozta. Nagyon bonyolult és szervízigényes egy eszköz volt egyébként. 
Nomeg 70 km/h-t tudott végsebességként. Képzelem hogy lobogott a hajuk Fritzéknek és milyen hangja lehetett.  Ördög Ördög Ördög

Értem, köszönöm!
A haditechnikai eszközök közül engem - bevallom - leginkább a lánctalpasok érdekelnek. Hozzáteszem, ez a vonzódás is eléggé felszínes, mert komoly szellemi energiákat nem mozgósítottam soha a témakörben, de mondjuk az ágyukkal, gépfegyverekkel, rakétákkal ellentétben, ezekről elolvasom, ami elém kerül.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #62 Dátum: 2010. Február 26. - 10:35:15 »

Üdv !  Este Orvlövész a tv-ben . Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2010. Február 26. - 10:38:01 »

Szentgyörgyi. Neki volt fekete a géporra, vagy lehet inkább Hartmanné.
Hartmann - "A fekete ördög" Ördög Ördög

Na nízze csak meg jobban eztet a masinát.
Ez egy digó festésű jószág, ott a trikolor is az oldalán. Kacsint

Hartmann gépén a jellegzetes fekete ékek voltak a motordeklin a kúpon spirállal.
Hasonlatos volt a másik nagy ásznak is, akinek ezek az ékek vörösek voltak a kúppal együtt. (Hermann Graf)

« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 26. - 14:12:14 írta wetzlar » Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #64 Dátum: 2010. Február 26. - 11:07:30 »

Értem, köszönöm!
A haditechnikai eszközök közül engem - bevallom - leginkább a lánctalpasok érdekelnek. Hozzáteszem, ez a vonzódás is eléggé felszínes, mert komoly szellemi energiákat nem mozgósítottam soha a témakörben, de mondjuk az ágyukkal, gépfegyverekkel, rakétákkal ellentétben, ezekről elolvasom, ami elém kerül.

Lajosnak  néhány ránctalpas . Wave

Az első egy különlegesség  ( mondjuk úgy Unicum) Ördög



A másik már hasznosabb, ha sárban/ hóban ki akar menni valamelyik leséhez Ördög

« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 26. - 11:11:55 írta Sziju » Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #65 Dátum: 2010. Február 26. - 11:07:44 »

Na nízze csak meg jobban eztet a masinát.
Ez egy digó festésű jószág, ott a trikolor is az oldalán. Kacsint

Hartmann gépén a jellegzetes fekete ékek voltak a motordeklin a kúpon spirállal.
Hasonlatos volt a másik nagy ásznak is, akinek ezek az ékek vörösek voltak a kúppal együtt. (Hermann Graf)



No azt nem is néztem, hogy ez egy fordított trikolór és egy ANR-gépről van szó.  Ördög Ördög Igen
Lehet éppen Ugo Dragó-é! De minden bizonnyal az ő egységéhez tartozott.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #66 Dátum: 2010. Február 26. - 11:09:01 »

Üdv !  Este Orvlövész a tv-ben . Wave

Még ha csak ott lennének  Fejvakarás Ördög Ördög Wave
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #67 Dátum: 2010. Február 26. - 12:32:06 »

Még ha csak ott lennének  Fejvakarás Ördög Ördög Wave

Láttad a filmet? Szerinted reális az, hogy egy mozgó gépjárművet vezetőt kapásból leszedjen 6-800 méterről. Léteznek ekkora Winnetuk? Meg .22 essel mozgó csónakból, vállból fejbelőjön valakit? Én azt még személy szerint el tudom hinni, hogy egy .50 essel mindent kiszámolgatva 1000 yardra lövöldözzenek bi-podról, de mondjuk a mozgó célra 1000 yardon  Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #68 Dátum: 2010. Február 26. - 12:42:35 »

Láttad a filmet? Szerinted reális az, hogy egy mozgó gépjárművet vezetőt kapásból leszedjen 6-800 méterről. Léteznek ekkora Winnetuk? Meg .22 essel mozgó csónakból, vállból fejbelőjön valakit? Én azt még személy szerint el tudom hinni, hogy egy .50 essel mindent kiszámolgatva 1000 yardra lövöldözzenek bi-podról, de mondjuk a mozgó célra 1000 yardon  Vállat von
"  Belegondolja a célba...  " Kacsint
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #69 Dátum: 2010. Február 26. - 12:57:29 »

Vagy ott hagyták. Ha csak azt veszem alapul, hogy Nyíregyháza hányszor cserélt gazdát '44 oktoberében, símán belefért, hogy " ....majd visszafoglaljuk."

Egyébként meg az a darun nem egy Panther tornya, hosszú 7,5 cm-es harckocsi löveggel?

Az lesz!   Igen Mégpedig a G verzióé.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #70 Dátum: 2010. Február 26. - 13:26:53 »

Lajosnak! Vigyorog

Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #71 Dátum: 2010. Február 26. - 13:29:32 »

Lajosnak! Vigyorog



Ez a DT 75-ös járószerkezete  gyozo
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 26. - 18:31:11 írta wetzlar » Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #72 Dátum: 2010. Február 26. - 15:46:30 »

Láttad a filmet? Szerinted reális az, hogy egy mozgó gépjárművet vezetőt kapásból leszedjen 6-800 méterről. Léteznek ekkora Winnetuk? Meg .22 essel mozgó csónakból, vállból fejbelőjön valakit? Én azt még személy szerint el tudom hinni, hogy egy .50 essel mindent kiszámolgatva 1000 yardra lövöldözzenek bi-podról, de mondjuk a mozgó célra 1000 yardon  Vállat von

Na először is  Tasli Tasli Tasli
Csak a mihez tartás végett. A "belegondolja a célba" az egyfajta tudatállapot de azt itt most hiába magyaráznám földhözragadt gondolkodású embereknek, akik azt sem hiszik el, hogy a nyílvessző áthatoló képessége jobb mint a puskagolóé  Rííí
 Reális esélye nagyon kevés van. Mondjuk a goló elindul úgy 800-1110 m/s -el afelé a cél felé ami 900 m re van és mozog mondjuk (a film alapján ) 50-60 km/h val. Durván ott lesz a lövedék 1 mp-belül ,ahol a kocsi 1mp- el az előtt volt. Ha valami nagyon jó térlátású lövész van akkor oda fog lőni ahol a kocsi és a sofőr lesz 1 mp múlva ennél a sebességnél. De ebbe annyi változó belejátszhat, hogy csak na ( nem kell szerintem magyarázni, hogy mik , szél pára, változik a kocsi sebessége stb stb )
  Csónakból .22sel vállból fejbe lőni valakit csak gyakorlás kérdése ( mondjuk ilyet keveset gyakorolnak a lövők, de sose lehet tudni) Fejvakarás


Csak érdekesség képen. Emlékeztek a világcsúcs tartó kanadai lövészre aki 2430 ról lötte ki az afgánt. Ott a goló durván 3-4 mp-ig repült és egy méter volt az esése. Nem is találta el csak a harmadik lövésre és közben a segítője mást se csinált mint figyelte a becsapódást és számolta neki a korrekciókat. Ja és itt statikus célról volt szó. Elsőre mellé lőttek aztán eltalálták a hátizsákját ami a hátán volt és csak a harmadik lövés ölte meg. .50 es kaliberről van szó. Fejvakarás
Ami még érdekes és keveset beszélnek róla. A rekord lövés másnapján megérkezett egy vizsgáló bizottság akinek a feladata volt kivizsgálni a kanadai mesterlövész csoport nem etikus és nem előírásszerű működését Afganisztánban. Egy hónapig csesztették őket mire a srác megunta és leszerelt. Most rendőr.

A film:
Ilyen feladatra soha nem egy csoportot küldenek hanem vagy hármat négyet. Ott kezdtünk el visítani amikor megláttuk az Oakley levágott ujjú operátor kesztyűjét. Rengeteg kiváló spec lövészkesztyű van. Amit a srác viselt az a CQB ( közelharcos/ épületharcos csoport használja , azért van rajta pld bütyökvédő ) Ráadásul ezek a kesztyűk lángállóak tehát ha levágod az ujját akkor b@szhatod. Ha ekkora profi akkor miért nem rendes kesztyűje van.  Tasli
No mindegy ! A film abból a szempontból jó, hogy kikapcsolja az agyadat két-három órára, lehet izgulni ,nézni a szépen fotózott és lassított lövési jeleneteket,és  a reklámok közben elgondolkodni azon, hogy mennyi jó dologra lehetne vadászni ott Montanaban vagy hol, a hegyek között. Meg azon agyalogni, hogy egy ilyen fegyver arzenál hány magyar fegyverügyesnek cincálná ronggyá az idegrendszerét , a tulajdonosról nem is beszélve. Meg milyen arcot vágnának a Gyöngy utcába ha bevinném .50 cal-t és kérném a műszaki meghosszabbítását. Ördög
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #73 Dátum: 2010. Február 26. - 16:07:18 »

Én kérek elnézést és magamnak is kiosztok egyet  Tasli
Még csak nem is taktikai kesztyű volt hanem az Oakley Pilot kesztyűje
 
                                                       Pilot                                            Ez meg lövész kesztyű
                                                                                               
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #74 Dátum: 2010. Február 26. - 21:54:26 »


A másik már hasznosabb, ha sárban/ hóban ki akar menni valamelyik leséhez Ördög


Kéne a fenének les. Simán felállnék vele valamelyik dombtetőre. Csak nem gondolod, hogy kimásznék egy ilyen főnöki fotelből?  Bion
Nem is rossz ötlet egyébként. Lehet, hogy lenyúlom a TSZ-ből a Claas kombájn két lánctalpát. Azok valami ilyesmik. Akkor már csak motor kell, hidroszivattyú, két hidromotor, meg egy jó vezérlés.
Láttam ilyet egyébként a múltkor egy olasz kistraktoron is. Ha megtalálom, felteszem érdekességnek.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 52   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: