Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kell ez nekem ?? Hasznos és haszontalan kiegészítők, eszközök, ajándékok...  (Megtekintve 124843 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #630 Dátum: 2018. Január 01. - 13:37:40 »

Idézetet írta: Boar link=topic=398.msg332884#msg332884 date=15148 :o08315
Adjátok a jó tanácsokat doszt de Balázs még mindig nem mondta, hogy mire kell...
Mondom én, hogy az anyós... (Vagy az asszony  Stoel)

Azt nem tudom Balázsnak mire kell, de, hogy én anyósomra pénzt nem költenék. Van itthon fölös villanydrót meg konnektor. Még ha kicsit radikális megoldásnak tűnik is.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #631 Dátum: 2018. Január 01. - 15:15:42 »

Azt nem tudom Balázsnak mire kell, de, hogy én anyósomra pénzt nem költenék. Van itthon fölös villanydrót meg konnektor. Még ha kicsit radikális megoldásnak tűnik is.

   Igen      Röhög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #632 Dátum: 2018. Január 01. - 16:30:22 »

Vadásztársunk bokrászó fácánozáson kiabál a kutyájával:
- Ancsa! Ancsaaaaaa!!!! Menj már be a nádba, te ....(itt mindenféle szexuális töltésű jelzők jöttek)....ilyen-olyan kiizélt......
A kutya meg sem mozdul, csak nézi a gazdit.....mire az észbe kap:
- Ancsa....légy szíves.
Erre a drótos német már ugrik is a nádba  Vigyorog
mire a gazda
- Na! Végtére ennek is van lelke.
 Taps

Amúgy a frekvenciával csak akkor lehet baj a távirányítónál, ha a kutya farkának hossza nincs a frekvenciához igazítva.
Vagy a gazdié.....
Az antenna egy nagyon érzékeny szarszám Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #633 Dátum: 2018. Március 21. - 19:54:18 »

Sziasztok!

Használ-e közületek valaki és ha igen, mi a tapasztalata a Decathlonos Háromlábú TUNET lőbottal.
https://www.decathlon.hu/haromlabu-lobot-id_8397356.html

Viszonylag kedvező árban van, a többi 40-50 forintoshoz képest és attól tartok, hogy ez minőségben és tartosságban is jelenthet valamit. 50-et meg elvből nem akarok adni egy lőbotért.  Stoel
Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv
Attila
Naplózva
tokár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


« Új üzenet #634 Dátum: 2018. Június 11. - 18:22:05 »

Sziasztok! Itt mifelénk, az Alföldön, a Tisza árterében brutális mennyiségű szúnyog van. A lesen nincs bajom, ott alig van, de míg begyalogolok - kb. 800 métert kell mennem  - az szörnyű.Kaszálni is kellene a les környékét, de egyszerűen nem lehet dolgozni, a bevált szúnyogriasztó sem segít.Nézem a Therma CELL szúnyogriasztót, de nem tudom hogy ez segítene-e,gyaloglás ill. munka közben hatásos-e? Visszakerestem de nem sok mindent találtam. Ha van valakinek ilyen irányú tapasztalata kérem ossza meg velem, velünk. Köszönöm: :tokár  Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #635 Dátum: 2018. Június 11. - 20:04:22 »

Sziasztok! Itt mifelénk, az Alföldön, a Tisza árterében brutális mennyiségű szúnyog van. A lesen nincs bajom, ott alig van, de míg begyalogolok - kb. 800 métert kell mennem  - az szörnyű.Kaszálni is kellene a les környékét, de egyszerűen nem lehet dolgozni, a bevált szúnyogriasztó sem segít.Nézem a Therma CELL szúnyogriasztót, de nem tudom hogy ez segítene-e,gyaloglás ill. munka közben hatásos-e? Visszakerestem de nem sok mindent találtam. Ha van valakinek ilyen irányú tapasztalata kérem ossza meg velem, velünk. Köszönöm: :tokár  Emelem
Mozgás közben nem sokat ér.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #636 Dátum: 2018. Június 12. - 00:05:31 »

Sziasztok! Itt mifelénk, az Alföldön, a Tisza árterében brutális mennyiségű szúnyog van. A lesen nincs bajom, ott alig van, de míg begyalogolok - kb. 800 métert kell mennem  - az szörnyű.Kaszálni is kellene a les környékét, de egyszerűen nem lehet dolgozni, a bevált szúnyogriasztó sem segít.Nézem a Therma CELL szúnyogriasztót, de nem tudom hogy ez segítene-e,gyaloglás ill. munka közben hatásos-e? Visszakerestem de nem sok mindent találtam. Ha van valakinek ilyen irányú tapasztalata kérem ossza meg velem, velünk. Köszönöm: :tokár  Emelem

Szia,

én használom a Thermacell-t cserkelés közben is. Szerintem így jobb / hatásosabb. Plusz normál "szuku"-val is befújom a kalapom. Így azért ki lehet bírni,de ezek nélkül 'megennének' bennünk...
Anno vettem a Thermacell-hez egy övre csatolható tartót,így nem kell kézben tartani vagy táskában.

Üdv.  Emelem
Naplózva
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #637 Dátum: 2018. Június 13. - 20:23:04 »

Szia kardi

Névnapomra kaptam egy ilyet, néhány hónapja használom teljes megelégedéssel.
Naplózva
kovacszs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #638 Dátum: 2018. Június 13. - 20:57:32 »

Mozgás közben nem sokat ér.
 Emelem
Igazsága van. Nem ér sokat ha mozogsz.
Ha a lesre érsz kb. 2-3 perc alatt csend lesz.
Én ekkor feltekerem és egy negyed óra múlva visszaveszem a “hangerőt”.
Jó cucc. Kicsit drága de ez tényleg hasznos.
Múltkor láp, mocsár  mellett teszteltük ( millió szúnyog alapból )a cimboraval és mozgás nélkül egy darab se volt.
Tökéletes.
Persze lehet tölteni a palackot így olcsóbb, de én úgy vagyok hogy érezzem jól magam minthogy kormány nagyságú legyen a fejem.
 Röhög
 Emelem Emelem
Naplózva
tokár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


« Új üzenet #639 Dátum: 2018. Június 14. - 20:21:07 »

Mozgás közben nem sokat ér.
 Emelem
A lesen nincs bajom, a les oldalát fújom le riasztóval és az is elég, órákat elvagyok, de a be-ki gyaloglás brutális. Köszi a válaszokat.   
Üdv . : tokár  Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #640 Dátum: 2018. Június 15. - 10:35:55 »

A lesen nincs bajom, a les oldalát fújom le riasztóval és az is elég, órákat elvagyok, de a be-ki gyaloglás brutális. Köszi a válaszokat.   
Üdv . : tokár  Emelem

 Ördög Fejvakarás
Vagy felétek nagyon kezdő szúnyogok vannak, vagy Téged azért nem is annyira szeretnek.(?)
Én ha vastagon befújom, bekenem magam, lehet, hogy nem csípnek, de 1cm-re ott keringenek és kb. fél óráig tart, a riasztószer által ígért több óra helyett.
A lest befújni nálam kb. fölösleges lenne...
Thermacellel kombinálva elvagyok én is, de gyaloglás közben, vagy ha van egy kis szél, az se ér sokat.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #641 Dátum: 2019. Január 16. - 16:12:58 »

Szervusztok,


ha valakinek van tapasztalata, vagy bármilyen infója a decathlonban jelenleg kapható elektromos fülvédőkről, kérem, ossza meg velem. Beszerzés előtt állok, és gagyira/stb-re nem szeretném kidobni a pénzem. (ami első látásra szóba jöhet az a SportTac elektronikus fülvédő PELTOR - nem 3M-es modell, bár nem tudom, hogy mi a különbség; illetve Alfa Muff fülvédő ALVIS.)

Minden infónak örülnék.

 Emelem
Szabi
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #642 Dátum: 2019. Január 16. - 17:33:31 »

Használható infóm nincs  Vállat von, de az Alfa Muff jól hangzik!
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #643 Dátum: 2019. Január 16. - 17:52:09 »

Szervusztok,


ha valakinek van tapasztalata, vagy bármilyen infója a decathlonban jelenleg kapható elektromos fülvédőkről, kérem, ossza meg velem. Beszerzés előtt állok, és gagyira/stb-re nem szeretném kidobni a pénzem. (ami első látásra szóba jöhet az a SportTac elektronikus fülvédő PELTOR - nem 3M-es modell, bár nem tudom, hogy mi a különbség; illetve Alfa Muff fülvédő ALVIS.)

Minden infónak örülnék.

 Emelem
Szabi

A muff a legjobb fülvédő, főleg ha mindkét comb a füleden van! 

 Ördög  Ördög  Ördög  Ördög Bocs, nem lehetett kihagyni!    tenn
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #644 Dátum: 2019. Január 16. - 18:02:55 »

A muff a legjobb fülvédő, főleg ha mindkét comb a füleden van! 

 Ördög  Ördög  Ördög  Ördög Bocs, nem lehetett kihagyni!    tenn

 Röhög igazad van, de akkor még a látásom is korlátozva van...
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: