Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171821 alkalommal)
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #855 Dátum: 2019. Július 10. - 18:15:09 »

Véleményeteket kérném, már akinek van tapasztalata. Ez a hülye bogár megint aktivizálta magát, a'szondja hogy igazán kéne még egy dupla golyós is... a hülyéje.
Ugye  van a .270 meg a 9,3x62, ezekkel gyakorlatilag mindent meg lehet oldani, de ha már dupla akkor 8mm-es... pont a kettő között.
No de melyik? x57rs, x65r vagy x75jrs? nem mostanában esedékes, ha egyáltalán, mert most a 9,3-sal meg a hozzávalókkal lenulláztam magam, a bogarat is lehűtöttem, de szerintem jelentkezni fog...
Mi a  véleményetek-tapasztalatotok?
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #856 Dátum: 2019. Július 10. - 18:50:58 »

Véleményeteket kérném, már akinek van tapasztalata. Ez a hülye bogár megint aktivizálta magát, a'szondja hogy igazán kéne még egy dupla golyós is... a hülyéje.
Ugye  van a .270 meg a 9,3x62, ezekkel gyakorlatilag mindent meg lehet oldani, de ha már dupla akkor 8mm-es... pont a kettő között.
No de melyik? x57rs, x65r vagy x75jrs? nem mostanában esedékes, ha egyáltalán, mert most a 9,3-sal meg a hozzávalókkal lenulláztam magam, a bogarat is lehűtöttem, de szerintem jelentkezni fog...
Mi a  véleményetek-tapasztalatotok?
Emelem

Szerintem ha duplagolyós, csakis 9,3x74R    Vigyorog
(Mondjuk tőlem valószínű nem volt váratlan ez a válasz. Kacsint Ördög)
Szerintem itt főleg pénztárca függő lesz a dolog. Már ha nem sétálsz be Ferlachba valamelyik patinás műhelybe és rendelsz egy személyre szabott duplát... Kacsint
Ha használtat nézel, az fog dönteni, hogy éppen mit kapsz meg jó áron. Valószínű 8x57 lesz belőle, de ki tudja...
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #857 Dátum: 2019. Július 10. - 19:13:11 »

Véleményeteket kérném, már akinek van tapasztalata. Ez a hülye bogár megint aktivizálta magát, a'szondja hogy igazán kéne még egy dupla golyós is... a hülyéje.
Ugye  van a .270 meg a 9,3x62, ezekkel gyakorlatilag mindent meg lehet oldani, de ha már dupla akkor 8mm-es... pont a kettő között.
No de melyik? x57rs, x65r vagy x75jrs? nem mostanában esedékes, ha egyáltalán, mert most a 9,3-sal meg a hozzávalókkal lenulláztam magam, a bogarat is lehűtöttem, de szerintem jelentkezni fog...
Mi a  véleményetek-tapasztalatotok?

Szerintem a duplagolyósoknak semmi értelme, a mai modern ismétlőkkel ugyanúgy lehet repetálni, és több töltény is fér a tárjukba!
De! Mivel valóban nem élet az élet duplagolyós nélkül  Vigyorog én valamelyik "Afrika-kaliber"-ből választanék, 375 H&H, 416, urambocsá' 470 NE. Ha lúd legyen kövér! Pénz nem számít, egyszer élünk!  Ördög
 Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #858 Dátum: 2019. Július 10. - 19:19:10 »

Véleményeteket kérném, már akinek van tapasztalata. Ez a hülye bogár megint aktivizálta magát, a'szondja hogy igazán kéne még egy dupla golyós is... a hülyéje.
Ugye  van a .270 meg a 9,3x62, ezekkel gyakorlatilag mindent meg lehet oldani, de ha már dupla akkor 8mm-es... pont a kettő között.
No de melyik? x57rs, x65r vagy x75jrs? nem mostanában esedékes, ha egyáltalán, mert most a 9,3-sal meg a hozzávalókkal lenulláztam magam, a bogarat is lehűtöttem, de szerintem jelentkezni fog...
Mi a  véleményetek-tapasztalatotok?
Támogatom Anti véleményét, egy fsza doppelbüxbe 9,3x74R való!
8x65R azért ritka jószág, viszont a 8x75JR Scheurig az jjuujjjj!  Igen
Kérdés még az elrendezése, bockrendszerűbe néha bele lehet futni értelmezhető áron ( itt azért az is kérdés már kinek mi az) is. Klasszikus dupla az azért más kategória, pláne az oldallakatos. Ez azért a hülyebogár teteje már.... Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #859 Dátum: 2019. Július 10. - 19:46:04 »

Szerintem a duplagolyósoknak semmi értelme, a mai modern ismétlőkkel ugyanúgy lehet repetálni, és több töltény is fér a tárjukba!
De! Mivel valóban nem élet az élet duplagolyós nélkül  Vigyorog én valamelyik "Afrika-kaliber"-ből választanék, 375 H&H, 416, urambocsá' 470 NE. Ha lúd legyen kövér! Pénz nem számít, egyszer élünk!  Ördög
 Emelem
Ez így igaz, egy fájntos oldalbenyúlásos R8-ból kilehet szabni a tárat 5 mp alatt.
De amikor jön a süldőkonda keresztben a szálasban, meglövöd a harmadikat, majd a 7-et, osztán a füstölgő hüvelyek kirepülnek, újabb 2 kilenchármas becsusszan és a 9. et, annak azért van filingje..... :Akkor azért leülsz, ha álltál...Emel
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #860 Dátum: 2019. Július 10. - 19:48:16 »

Támogatom Anti véleményét, egy fsza doppelbüxbe 9,3x74R való!
8x65R azért ritka jószág, viszont a 8x75JR Scheurig az jjuujjjj!  Igen
Kérdés még az elrendezése, bockrendszerűbe néha bele lehet futni értelmezhető áron ( itt azért az is kérdés már kinek mi az) is. Klasszikus dupla az azért más kategória, pláne az oldallakatos. Ez azért a hülyebogár teteje már.... Ördög
A duplagolyós az duplagolyós, semmi esetre sem bock.
Belépő szint a 9,3x74R, ami alatta van az gyerekjáték.
Ez a műfaj, igazából a 375H&H-al kezdődik. Smitten
Sajnos a kettő között, árban van egy durván 2-es szorzó.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #861 Dátum: 2019. Július 10. - 20:04:11 »


Ez így igaz, egy fájntos oldalbenyúlásos R8-ból kilehet szabni a tárat 5 mp alatt.


Az oldalbenyúlás utóbb nyilván borzasztóan snájdig, de a klasszikus Blaser tushoz képest a gyors ismétlést pont hátráltatja - még ha csak kicsit is - az a fránya hüvelykujj. Persze ez legyen a legnagyobb baj...  Ördög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #862 Dátum: 2019. Július 10. - 20:09:37 »

Az oldalbenyúlás utóbb nyilván borzasztóan snájdig, de a klasszikus Blaser tushoz képest a gyors ismétlést pont hátráltatja - még ha csak kicsit is - az a fránya hüvelykujj. Persze ez legyen a legnagyobb baj...  Ördög

Milyen igaz, mintha magam mondtam volna Ványadt Ványadtovics Vinyov!

Amúgy benyúlásra én mindig a középső ujjamat használtam, ha jól emlékszem!  Fejvakarás

 Röhög
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #863 Dátum: 2019. Július 11. - 08:38:41 »

Amúgy benyúlásra én mindig a középső ujjamat használtam, ha jól emlékszem!  Fejvakarás

 Röhög

Meg nem is oldalról.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #864 Dátum: 2019. Július 11. - 08:51:27 »

Véleményeteket kérném, már akinek van tapasztalata. Ez a hülye bogár megint aktivizálta magát, a'szondja hogy igazán kéne még egy dupla golyós is... a hülyéje.
Ugye  van a .270 meg a 9,3x62, ezekkel gyakorlatilag mindent meg lehet oldani, de ha már dupla akkor 8mm-es... pont a kettő között.
No de melyik? x57rs, x65r vagy x75jrs? nem mostanában esedékes, ha egyáltalán, mert most a 9,3-sal meg a hozzávalókkal lenulláztam magam, a bogarat is lehűtöttem, de szerintem jelentkezni fog...
Mi a  véleményetek-tapasztalatotok?

Tapasztalatom nincs, csak véleményem.

Volt már, hogy nálam is elindult a "lehethogykéneegyduplagolyós" hülebogár…

Aztán mikor megnéztem egy pár disznóhajtásos videót, és láttam, hogy a gazdag bácsik mit össze balf@szkodnak a duplagolyósaikkal, akkor letettem róla.

Persze biztosan ezt is lehet jól csinálni, meg begyakorolni, de azt csak nagyon kevesen tudják.
Az sem lehet véletlen, hogy a nagyonsokhajtásraeljáró - nagyonsokdisznótlövő f@szagyerekek/vendégek is kivétel nélkül valamilyen blázert vagy erikszhélikszet cipelnek...

Az viszont tagadhatatlan, hogy a duplagolyósnak megvan egy utánozhatatlan fílingje!
Meg azért ha valami gazdag nagybácsi (sajnos egyelőre nem tudok ilyenről...  Rííí ) egyszer hozzámvágna egy megunt Purdey-t vagy Hollandot, akkor nagyon szívesen vadásznék vele.  Vigyorog
Na jó, még akár egy Ferlachival is.
De csak ha oldallakatos és lapátcsövű!!!  Röhög
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #865 Dátum: 2019. Július 11. - 14:25:43 »

Hú, úgy látszik belenyúltam...))) de köszi mindenkinek a véleményét. 9,3-t  nem akarok, mert ugye itt a x62, ennél nagyobb meg minek, Afrikába nem készülök és különben is utálom a rugdodós puskákat. Lapátost se szeretem (sörétesben volt), de lecseréltem bockra ez jobban fekszik-tetszik. Ha lesz mindenképpen 8-as de hogy melyik? Tudtok olyan puskaművest - hazait - akit meg lehet esetleg keresni ilyen ügyben és tud is?
Naplózva
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #866 Dátum: 2019. Július 11. - 15:02:12 »

Vegeza mi a gond a x75JRS-sel már azon kívül, hogy Gröring kedvence volt, akiről tudjuk, hogy nagyon okos volt, csak nem arra használta az eszét, amire kellett volna.
Titkos tippem lenne...
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #867 Dátum: 2019. Július 11. - 17:50:33 »

A duplagolyós nem elsősorban vadászpuska.
A duplagolyós egy életérzés Vigyorog
Ahogyan Hansi írta, annak az "előadásnak" van valami olyan varázsa, bája, amit mással nem igen élsz át Igen
Ugyanakkor gyakorlatias oldalról közelítve, majdhogy nem teljesen felesleges ilyent tartani.....de vadászpuskát gyakorlatiasan nézni? Ördög
Nekem 8x57IRS kaliberben volt, Merkelre építve.
Nagyon kezes puska volt, sok jó vadászélményt adott, de valahogyan mégis "elengedtük egymást".
Ha még egyszer megmászna a hülyebogár, akkor valószínűleg 9,3x74R kaliberhez húznék, és bock cső-elrendezésűhöz.
Meg ne kérdezze senki, hogy miért, mert fingom nincs róla.....csak Nyihi
Hajtásra a 8x57IRS teljesen megfelelő, egy vad sem panaszkodott miatta Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #868 Dátum: 2019. Július 11. - 18:53:08 »

Vegeza mi a gond a x75JRS-sel már azon kívül, hogy Gröring kedvence volt, akiről tudjuk, hogy nagyon okos volt, csak nem arra használta az eszét, amire kellett volna.
Titkos tippem lenne...
Az égvilágon semmi, max duplagolyóshoz kicsit gyorsnak tartom ezt a kalibert. Hegyi puskának tudnám elképzelni, valami karcsúbb kaliberrel párosítva.
Előző véleményemet fentartva a duplagolyós 9,3,nál kezdődik. Csabushoz csatlakozva, inkább életérzés mint hasznos eszköz, Magyar körülmények között.
Nem egyszerű vele az élet, egy lőszerváltást 100x is meggondolsz, csak a második lövés gyors vele. Míg az ismétlőmből, lőtéren, 100 méteren, max sebességgel kitárazva az 5 lövés benne volt
egy kb. 15cm-es körben, a duplagolyósommal a második dupla az A4-es lapba sem. A két puska között árban volt egy kb. 4-es szorzó pedig az ismétlőm se Zkk.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #869 Dátum: 2019. Július 11. - 20:10:38 »

Engem is (illetve ezt a dög bogarat) az életérzés mozgat mióta kb. négy éve a FEHOVA-n kézbe vettem egy dupla bockot (az egy Chapuie volt). Azóta se hagy békén a bogár csak időnként tudom melegebb éghajlatra küldeni, de mindig visszajön...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: