Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171591 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #690 Dátum: 2015. Február 20. - 08:29:23 »

Vigyorog

Az F0000006 számú fegyverről van szó.
Van-e valami különlegessége (magasabb minőség, stb.), vagy csak épp a 6-os számot kapta a keresztségben?

 Emelem

 Képet! Képet! Képet!
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #691 Dátum: 2015. Február 20. - 09:16:53 »

Képet! Képet! Képet!

Azt még nem tudok.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #692 Dátum: 2015. Február 20. - 09:27:12 »

Nem csak GV-k készültek a FÉG-nél, hanem volt egyedi gyártó részlege is. Ki lehet fogni onnan finom csemegéket. Mannlicher, Mauser zárakra épített golyósokat, stb. De láttam nem is rég egy repi GV-t, 30-06-osban, 63 centis hidegen kovácsolt csővel, nem egybekovácsolt, hanem felcsavarozott nézőkével, Steyr oldalbiztosítóval... Szóval látni kell a portékát, és utána lehet rá mondani valamit.
 Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #693 Dátum: 2015. Június 01. - 15:27:34 »

Vigyorog

Az F0000006 számú fegyverről van szó.
Van-e valami különlegessége (magasabb minőség, stb.), vagy csak épp a 6-os számot kapta a keresztségben?

 Emelem

Ugyan már jó régen volt, de a kérdés ma is bennem horgad  Vigyorog

Szóval most már tudok képet is.
Ime:



Erről a céltávcsőről mit kell tudni?
Valami jénai származék lehet?  Vállat von

Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #694 Dátum: 2015. Június 01. - 16:43:50 »

Ugyan már jó régen volt, de a kérdés ma is bennem horgad  Vigyorog

Szóval most már tudok képet is.
Ime:


Erről a céltávcsőről mit kell tudni?
Valami jénai származék lehet?  Vállat von



Szerintem régebbi Docter.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #695 Dátum: 2015. Június 01. - 16:54:12 »

Ez Zeiss Jena 3-12x56M!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #696 Dátum: 2015. Június 01. - 16:58:45 »

Ez Zeiss Jena 3-12x56M!
Az bizony.
Nem mai darab, de lehet még attól 100%-os Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Tozmen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #697 Dátum: 2015. Június 04. - 17:10:01 »

Ez Zeiss Jena 3-12x56M!
Igen ,ez Zeiss Jena 3-12x56 ,nekem is ilyen van nagyon szeretem.
Később Docter Vzf néven gyártották!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 05. - 07:24:10 írta Pyrus » Naplózva
gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #698 Dátum: 2016. április 23. - 13:54:16 »

Kedves Vadásztársak, üdvözlök mindenkit!
A következő "problémával" fordulnék hozzátok. Kb 10 éve, egyetemista éveim hajnalán vettem első golyós fegyverét (CZ) amivel jelenleg is vadászom. Habár jó puskának tartom, de gyerekkori álmom volt egy komolyabb, tetszetősebb fegyver vásárlása mellett döntöttem (amihez úgy néz ki hogy több év munka után, valamint a régi eladásával meglenne az anyagi fedezet). Több fegyverben gondolkodtam, jelesül:
- Merkel KR1, Mannlicher Classic - ezek kézbe fogva óriási csalódást okoztak, bár nem vagyok szakember, de a rengeteg műanyag alkatrész teljesen elvette a kedvemet ezen fegyverektől.
Igazából 2 típus maradt versenyben, amit még a pénztárcám megengedne:

- Mauser M12 - szép, tetszetős puska, bár a fa részek felületkezelése meglehetősen sérülékenynek tűnik, és szintén vannak benne műa. alkatrészek, mint például a tár, de azért ez relatíve masszivabb, strapabíróbb darabnak tűnt

- Sako 85 Bavarian - szép, igényes fegyver, és ami kifejezetten tetszett benne, hogy nem tartalmazott műa. alkatrészeket, még a tár is fém.

Lenne még a kaliber kérdése. Jelenleg 308-al vadászom, de régóta foglalkoztat más kaliberek gondolata is, ami mindig is nagyon tetszett, az a 8x57-es. Bár alapvetően nagyvadas területen vadászom, de nagyon kedvencem az őzbak vadászat, ahol azért szükség lehet hosszabb lövésekre is, ilyen szempontból kicsit bizonytalan vagyok a 8x57-el kapcsolatban.
Ha esetleg tudnátok tudnátok véleményt mondani fegyverválasztásommal kapcsolatban, megköszönném.   Mosolyog
Vadászüdvözlettel,  Emelem
Naplózva
gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #699 Dátum: 2016. április 23. - 13:57:30 »

Kedves Vadásztársak, üdvözlök mindenkit!
A következő "problémával" fordulnék hozzátok. Kb 10 éve, egyetemista éveim hajnalán vettem első golyós fegyverét (CZ) amivel jelenleg is vadászom. Habár jó puskának tartom, de gyerekkori álmom volt egy komolyabb, tetszetősebb fegyver vásárlása mellett döntöttem (amihez úgy néz ki hogy több év munka után, valamint a régi eladásával meglenne az anyagi fedezet). Több fegyverben gondolkodtam, jelesül:
- Merkel KR1, Mannlicher Classic - ezek kézbe fogva óriási csalódást okoztak, bár nem vagyok szakember, de a rengeteg műanyag alkatrész teljesen elvette a kedvemet ezen fegyverektől.
Igazából 2 típus maradt versenyben, amit még a pénztárcám megengedne:

- Mauser M12 - szép, tetszetős puska, bár a fa részek felületkezelése meglehetősen sérülékenynek tűnik, és szintén vannak benne műa. alkatrészek, mint például a tár, de azért ez relatíve masszivabb, strapabíróbb darabnak tűnt

- Sako 85 Bavarian - szép, igényes fegyver, és ami kifejezetten tetszett benne, hogy nem tartalmazott műa. alkatrészeket, még a tár is fém.

Lenne még a kaliber kérdése. Jelenleg 308-al vadászom, de régóta foglalkoztat más kaliberek gondolata is, ami mindig is nagyon tetszett, az a 8x57-es. Bár alapvetően nagyvadas területen vadászom, de nagyon kedvencem az őzbak vadászat, ahol azért szükség lehet hosszabb lövésekre is, ilyen szempontból kicsit bizonytalan vagyok a 8x57-el kapcsolatban.
Ha esetleg tudnátok tudnátok véleményt mondani fegyverválasztásommal kapcsolatban, megköszönném.   Mosolyog
Vadászüdvözlettel,  Emelem

Kicsit elrontottam a hozzászólást amiért elnézést kérek, még új vagyok a fórumon, az utólagos szerkesztés lehetőségét viszont nem találtam.  Stoel
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #700 Dátum: 2016. április 23. - 17:25:40 »

Kicsit elrontottam a hozzászólást amiért elnézést kérek, még új vagyok a fórumon, az utólagos szerkesztés lehetőségét viszont nem találtam.  Stoel

Ha tetszik akkor nagyon jó és szép is a Sako . Mivel nagyvadas területen vagy jónak tűnik a 8x57 (én azt választanám)  és ha csak évi 1-2 bak miatt estél gondolkodóba azokat főleg erdős dombos terepen szépen meg lehet lőni azzal is. Ha több őzről van szó esetleg  a 30-06 jó választás. Sok német vendéget kísértem őz vadászaton és nagyon soknak egyetlen 30-06 -os puskája volt pedig azt hittem hogy favorizálják a saját találmányaikat ( 6,5x57 (R)   7x64    6,5x64  stb .) de nem voltak olyan hagyomány hűek .  Emelem
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #701 Dátum: 2016. április 23. - 17:59:51 »

Szia Gams!
Mindkét fegyver jó választás!Amennyiben tisztában vagy a lőszered és fegyvered paramétereivel,semmi gond nem lehet egy őzbak vadászatnál!Én is lövök messzebbre is a 9,3x62-el,csak egy távmérő szükséges hozzá!Mondjuk csak 16,5g-os lőszert használok,ami közel a 30-06-os ballisztikájával megegyező! Wave
Naplózva
gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #702 Dátum: 2016. április 23. - 18:18:29 »

Ha tetszik akkor nagyon jó és szép is a Sako . Mivel nagyvadas területen vagy jónak tűnik a 8x57 (én azt választanám)  és ha csak évi 1-2 bak miatt estél gondolkodóba azokat főleg erdős dombos terepen szépen meg lehet lőni azzal is. Ha több őzről van szó esetleg  a 30-06 jó választás. Sok német vendéget kísértem őz vadászaton és nagyon soknak egyetlen 30-06 -os puskája volt pedig azt hittem hogy favorizálják a saját találmányaikat ( 6,5x57 (R)   7x64    6,5x64  stb .) de nem voltak olyan hagyomány hűek .  Emelem
Szia Stefi! Köszönöm a tanácsot! A Mauser-ről esetleg van valami tapasztalatod, akár neked akár másnak?
Igen, ezek miatt hajlanék én is a 8x57 felé. Bár idáig 308-assal vadásztam (11g-os Geco TM lövedékkel) és bőgő bikán kívül mindent sikerrel elejtettem vele, probléma nélkül. Egyszer volt olyan, hogy egy muflonkos rövid, kb 40 méteres halálvágtája során semmi vért nem adott blattlövés után, egyebekben ezzel sem volt probléma. De a 8x57 mégiscsak vastagabb valamivel...
Ha az utóbbi mellett döntök, és mondjuk alföldre mennék bakozni, tudom hogy nem ideális de 150 helyett nagyobb távra újra belőve a puskát alkalmas lenne ilyen célra? Esetleg, ha évek múltán egyszer az élet úgy hozná hogy eljutnék valamilyen antilopra vadászni, vagy hegyekbe zergére, szintén lőtéren történő újra belövés után alkalmas lenne erre? Vagy ezen szempontok figyelembevételével inkább 30-06 esetleg 308?
Nehéz döntés, sok éven át tervezgeti az ember hogy ha a pénz összejön, mit vesz majd, ilyenkor meg elbizonytalanodik...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #703 Dátum: 2016. április 23. - 18:32:44 »

Szia Stefi! Köszönöm a tanácsot! A Mauser-ről esetleg van valami tapasztalatod, akár neked akár másnak?
Igen, ezek miatt hajlanék én is a 8x57 felé. Bár idáig 308-assal vadásztam (11g-os Geco TM lövedékkel) és bőgő bikán kívül mindent sikerrel elejtettem vele, probléma nélkül. Egyszer volt olyan, hogy egy muflonkos rövid, kb 40 méteres halálvágtája során semmi vért nem adott blattlövés után, egyebekben ezzel sem volt probléma. De a 8x57 mégiscsak vastagabb valamivel...
Ha az utóbbi mellett döntök, és mondjuk alföldre mennék bakozni, tudom hogy nem ideális de 150 helyett nagyobb távra újra belőve a puskát alkalmas lenne ilyen célra? Esetleg, ha évek múltán egyszer az élet úgy hozná hogy eljutnék valamilyen antilopra vadászni, vagy hegyekbe zergére, szintén lőtéren történő újra belövés után alkalmas lenne erre? Vagy ezen szempontok figyelembevételével inkább 30-06 esetleg 308?
Nehéz döntés, sok éven át tervezgeti az ember hogy ha a pénz összejön, mit vesz majd, ilyenkor meg elbizonytalanodik...

Zergét még sose lőttem de nem zergevadász kaliber a 8x57 . Olyat ismerek aki az évi egy két őzét ezzel a kaliberrel lövi. Ha ilyen jövőbeli terveid vannak mint antilopok stb. inkább úgy érzem hogy univerzálisabb a 30-06 de szerintem fogsz hallani pro és kontra érveket. Egy Szexárdi hátterű afrikai vadászattal foglalkozó vállalkozó oda a 30-06 ot javasolta még a 300 Win.Mag.-al szembe is. (Írok privátot is mert nem szeretnék itt vitát !  Nem szól szám )     Emelem
Naplózva
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #704 Dátum: 2016. április 23. - 19:34:40 »

Sziasztok!

A kaliberhez csak annyit (8x57), hogy a mostani új lőszerek között több is van könnyebb maggal, ami minimum megeggyező ballisztikát nyújt, mint a 30-06.

Pl.:
Norma Ecostrike 10,4grmm - 850m/s
Blaser CDC 11gramm - 850m/s
Lapua Naturalis - 11,7gramm - 820m/s

A Blaser-nek a legjobb a BC-je, 173m az OBT-je, 300m-en 31,8cm eséssel. A 30-06 ugyan ezzel a maggal 10,4grammal 175m és 300m-en 30,3cm.
Egy átlagos 11,7grammos 30-06-os töltény 160m körüli OBT-vel 40cm-t esik 300m-en, így e miatt nem kellene a 8x57JS-t lecserélni...
Arra a pár alkalomra meg, amikor kell a "30-06-os röppálya" nem a Blaser, Norma lőszer ára lesz a szűk keresztmetszet.

Üdv!
HZ

Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: