Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171829 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #615 Dátum: 2013. Március 28. - 07:39:48 »

A saját területeden nincs egy töltés oldal amitől egy autóval leméred a távolságot ,és két zsák kukorica?
üdv

Miért akarod javasolni ez ?  jól van

Javasolni jogsértő cselekedet nem illik, mert az neki a fegyvertartási és vadászjegyébe kerülhet. ( mint több esetben ez meg is történt)
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #616 Dátum: 2013. Március 28. - 07:44:26 »

Biztonsági körzetbe be írva .
Rókára leadott lövés ,be írva hibázás .
Senki számára nem szeretnék ,rossz tanácsot adni ,de ti tényleg ilyen világba éltek ahol a vadász nem adhat le egy lövést anélkül ,hogy a ne jelentenék fel? Jó helyen vagyok tag ?
 Emelem
 Emelem

Nem erről van szó, ha nem arról, hogy az engedélyezett fegyver, az engedélyezett célra használható.

Törvényileg ez a megfogalmazás, és hogy Te, vagy Ti, hogy és miként és mit csináltok a vadászterületen, az a Ti ügyetek, de másnak mint írtam is olyan dolgot javasolni, amit egyéb jogszabály tilt, nem célszerű.

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #617 Dátum: 2013. Március 28. - 08:13:40 »


Sokat mond ám az is ha az 50 vagy 100 méteres lőtéren "összeszakadnak" a lövések és a ballisztika ismeretében már sokat tudni a fegyverről még azt is hogy mi lenne 300 méteren. Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #618 Dátum: 2013. Március 28. - 08:55:50 »

Senki számára nem szeretnék ,rossz tanácsot adni ,de ti tényleg ilyen világba éltek ahol a vadász nem adhat le egy lövést anélkül ,hogy a ne jelentenék fel? Jó helyen vagyok tag ?
Pedig ez úgy tűnik, most sikerült... Fejvakarás
Mi olyan világban élünk, amilyenben te is.
Vannak törvények és betartandó szabályok.
Mindenkinek szíve joga, hogy ezeket magára nézve mennyire tartja kötelező érvényűnek.
Sokan élnek is a mérlegelés lehetőségével, talán ezért is olyan túlzsúfoltak a magyarországi börtönök Ördög

Az, hogy te otthon mit csinálsz a törvény ellenében (de megsúgom, hogy az is amit esetleg én teszek Angyal) az csak rád (és rám) tartozik.
Ez egy vadászfórum ami feltételezi, hogy szinte mindenkinek van fegyvertartási engedélye. Kvázi felnőtt emberek látogatnak ide, akik akár a sorok között is tudnak olvasni, ha kell.
Nem egyszer előfordul, hogy a jelenlévő felhasználók listáján azt olvashatod, hogy valaki (ismeretlen belépő) oldalakat, teljes témákat nyomtat, tölt le.
El lehet gondolkodni ilyenkor, hogy ki lehet ő és vajh' mi célból gyűjti az anyagot???
Legalább azt a minimális óvatosságot tartsuk már szem előtt, hogy nem adunk okot a gyanakvásra, rosszindulatú feltételezésekre....
Mert az általában a komplett vadásztársadalmon szokott visszaütni, nem pedig kiemelten X-en, Y-on vagy Z-n.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #619 Dátum: 2013. Március 28. - 09:52:10 »

Pedig ez úgy tűnik, most sikerült... Fejvakarás
Mi olyan világban élünk, amilyenben te is.
Vannak törvények és betartandó szabályok.
Mindenkinek szíve joga, hogy ezeket magára nézve mennyire tartja kötelező érvényűnek.
Sokan élnek is a mérlegelés lehetőségével, talán ezért is olyan túlzsúfoltak a magyarországi börtönök Ördög

Az, hogy te otthon mit csinálsz a törvény ellenében (de megsúgom, hogy az is amit esetleg én teszek Angyal) az csak rád (és rám) tartozik.
Ez egy vadászfórum ami feltételezi, hogy szinte mindenkinek van fegyvertartási engedélye. Kvázi felnőtt emberek látogatnak ide, akik akár a sorok között is tudnak olvasni, ha kell.
Nem egyszer előfordul, hogy a jelenlévő felhasználók listáján azt olvashatod, hogy valaki (ismeretlen belépő) oldalakat, teljes témákat nyomtat, tölt le.
El lehet gondolkodni ilyenkor, hogy ki lehet ő és vajh' mi célból gyűjti az anyagot???
Legalább azt a minimális óvatosságot tartsuk már szem előtt, hogy nem adunk okot a gyanakvásra, rosszindulatú feltételezésekre....
Mert az általában a komplett vadásztársadalmon szokott visszaütni, nem pedig kiemelten X-en, Y-on vagy Z-n.
 Emelem
Csabus!
..Azt én is szoktam csinálni.., amikor nincs időm bejelentkezni..  Ördög  Ördög  Ördög ..  Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #620 Dátum: 2013. Március 28. - 18:57:16 »

Pedig ez úgy tűnik, most sikerült... Fejvakarás
Mi olyan világban élünk, amilyenben te is.
Vannak törvények és betartandó szabályok.
Mindenkinek szíve joga, hogy ezeket magára nézve mennyire tartja kötelező érvényűnek.
Sokan élnek is a mérlegelés lehetőségével, talán ezért is olyan túlzsúfoltak a magyarországi börtönök Ördög

Az, hogy te otthon mit csinálsz a törvény ellenében (de megsúgom, hogy az is amit esetleg én teszek Angyal) az csak rád (és rám) tartozik.
Ez egy vadászfórum ami feltételezi, hogy szinte mindenkinek van fegyvertartási engedélye. Kvázi felnőtt emberek látogatnak ide, akik akár a sorok között is tudnak olvasni, ha kell.
Nem egyszer előfordul, hogy a jelenlévő felhasználók listáján azt olvashatod, hogy valaki (ismeretlen belépő) oldalakat, teljes témákat nyomtat, tölt le.
El lehet gondolkodni ilyenkor, hogy ki lehet ő és vajh' mi célból gyűjti az anyagot???
Legalább azt a minimális óvatosságot tartsuk már szem előtt, hogy nem adunk okot a gyanakvásra, rosszindulatú feltételezésekre....
Mert az általában a komplett vadásztársadalmon szokott visszaütni, nem pedig kiemelten X-en, Y-on vagy Z-n.
 Emelem
Kicsit utána gondoltam ennek a dolognak és belátom igazatok van .
Legközelebb a sorok között írok.

 Emelem
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #621 Dátum: 2013. Március 29. - 00:34:08 »

Köszönöm az infókat,lőtér kapcsán! Vas-megyéből valóban sokat kell autózni,de majd párszor bevállalom,mert kíváncsi vagyok,mit tud a fegyver és saját magam is,ilyen hosszabb távú lövéseknél!
 Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #622 Dátum: 2013. Március 29. - 06:54:35 »

Vas megyében is van lőtér...  Táncol

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
sab
Vendég
« Új üzenet #623 Dátum: 2013. Március 29. - 07:22:14 »

Vas megyében is van lőtér...  Táncol

 Emelem

Hol ?

Mert tudtommal 50m-nél nagyobb golyós nincs, ha lenne én tudnám. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #624 Dátum: 2013. Március 29. - 07:23:27 »

Hol ?

Mert tudtommal 50m-nél nagyobb golyós nincs, ha lenne én tudnám. Emelem

Ha "arra" gondolsz, akkor az nem civil lőtér, csak különleges engedéllyel és, biztonsági őrség felállítása mellett folytatható rajta lövészet. Mosolyog Mosolyog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #625 Dátum: 2013. Március 29. - 09:41:59 »

Hol ?

Mert tudtommal 50m-nél nagyobb golyós nincs, ha lenne én tudnám. Emelem
Egervölgyben, hogy száraggyon le a keze aki kitalálta... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
sab
Vendég
« Új üzenet #626 Dátum: 2013. Március 29. - 12:45:58 »

Egervölgyben, hogy száraggyon le a keze aki kitalálta... Ördög

Egervölgyi volt Honvédségi lőtér, már se nem lőtér, se nem Honvédségi terület.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #627 Dátum: 2013. Március 29. - 13:35:03 »

A Körmendi BM lőtérrel mi van?
Tudtok róla valamit?

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #628 Dátum: 2013. Március 29. - 13:45:06 »

Köszönöm az infókat,lőtér kapcsán! Vas-megyéből valóban sokat kell autózni,de majd párszor bevállalom,mert kíváncsi vagyok,mit tud a fegyver és saját magam is,ilyen hosszabb távú lövéseknél!
 Emelem

Ha érdekel, akkor Somogyország Zalával szomszédos részén van egy lőtér, ahol majdnem 300-ig lehet lőni.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
sab
Vendég
« Új üzenet #629 Dátum: 2013. Március 29. - 13:46:14 »

A Körmendi BM lőtérrel mi van?
Tudtok róla valamit?

 Emelem

Erre írtam, hogy ha "arra" gondolsz, akkor az már a rendőr szakiskola kezelésében van, és mivel BM-es lőtér, ott csak külön engedéllyel, lövészetvezetővel, lőtér biztonsági emberekkel való zárása mellett lehet folytatni lövészetet, természetesen térítéssel, amely esetén nem csak a lőtérhasználati díjat kell fizetni, ha nem a zárást végrehajtó állomány juttatását is. Emelem Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: