Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171658 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #465 Dátum: 2013. Február 27. - 19:17:54 »

Igen, jó választás. Miután mindenki rájött, hogy szar, olcsón tudsz venni...

Azért én ezt így nem mondanám! Minden kaliberhez, sebességhez, vadfajhoz kitalálták már a megfelelő lövedéket.
Te is tudod, hogy ""kaliberről" beszélni nem érdemes.
A 8x68 ilyen téren nehéz dió.
Aki azonban elviseli a gorombaságát, és "jó" lövedékkel használja, az mind dicséri. Tudjuk persze, hogy túl van ez spilázva!
Kittenberger nem az akkor új 300-as H&H magnumot hívta "új .30-as magnumnak" - állítólag - hanem a 30-06-ot! Azokkal a régi porokkal, egyszerű - nem osztott és "ragasztott" - lövedékekkel!
Akkor most miről is beszélünk?  Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #466 Dátum: 2013. Február 27. - 19:33:30 »


A 8x68 ilyen téren nehéz dió.
Aki azonban elviseli a gorombaságát, és "jó" lövedékkel használja, az mind dicséri. Tudjuk persze, hogy túl van ez spilázva!


Nehéz dió, de mondjuk egy 200 gr NP-vel, vagy 220 gr Sierra GameKing-el tökéletes bármely nagyvadra 0-300 m-ig. Mondjuk szívesen kipróbálnám a 250 gr Woodleigh lövedékét.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #467 Dátum: 2013. Február 27. - 19:52:42 »

Nehéz dió, de mondjuk egy 200 gr NP-vel, vagy 220 gr Sierra GameKing-el tökéletes bármely nagyvadra 0-300 m-ig. Mondjuk szívesen kipróbálnám a 250 gr Woodleigh lövedékét.

Nem fogod elhinni, de pont ebben a sorrendben mondtam volna őket ...... esetleg nem kifelejtve az A-Frame-t!
Jó tudni, hogy vannak Joule fertözés mentes "komoly" emberek is 8x68-as fan-ok között.
Igen, hogy végre itthon is képbe került a Sierra, és ha nem akarja valaki megtömni, mint a hízó libát, kifejezetten hatásos cuccot lehet belőle kreálni - nevetséges pénzből. A Woodleigh pedig fölfelé valószínűleg kihozza belőle azt, amit egyáltalán ki lehet hozni.
 Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #468 Dátum: 2013. Február 27. - 20:13:02 »

Nem fogod elhinni, de pont ebben a sorrendben mondtam volna őket ...... esetleg nem kifelejtve az A-Frame-t!
Jó tudni, hogy vannak Joule fertözés mentes "komoly" emberek is 8x68-as fan-ok között.
Igen, hogy végre itthon is képbe került a Sierra, és ha nem akarja valaki megtömni, mint a hízó libát, kifejezetten hatásos cuccot lehet belőle kreálni - nevetséges pénzből. A Woodleigh pedig fölfelé valószínűleg kihozza belőle azt, amit egyáltalán ki lehet hozni.
 Emelem

Azt hallottam osztrák vadászoktól, hogy ezt a kalibert alapjában hegyi zergevadászatra "találták ki", távoli célpontra. Ha nem így van, javítsatok ki.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #469 Dátum: 2013. Február 27. - 20:17:47 »

esetleg nem kifelejtve az A-Frame-t!


Megmondom őszintén nincs jó tapasztalatom ezzel a lövedékkel, igaz más kaliberekben.

Nekem ha választanom kell, és csakis egy lövedék, akkor feltétlen a NP. Nagy kedvencem, nagyon elfogult vagyok vele szemben. Több kaliberben használtam ill láttam a teljesítményét, és mindig ugyan olyan jól "működött", és pont a te tanácsodra szereztem be a 8x68S-hoz is!

Következő mindenképp a Sierra lövedék lesz amit kipróbálok, de ez sajna még nem most lesz, mivel van 100 db NP, ami már-már romlásnak indul ha ilyen ütemben használom.
 Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #470 Dátum: 2013. Február 27. - 20:22:03 »

Ezen minden kezdő átesik, "Milyen magnumot vegyek?" Mikor 22 éve tőlem kérdezték milyen golyóst veszek, én is ezt a négy kalibert soroltam fel: "6,5x68; 8x68; 7mm Rem. Magn.  .300 Win. mag.
Beteljesületlen vágy maradt!  Vigyorog

Kezdő voltam -nem olyan régen- én is, de sosem jutottak eszembe a magnumok, amikor fegyvervásárlás előtt álltam!
Azóta már lőttem, lövettem több vadat többféle magnummal, de most is azt vallom, itthon semmi szükség rájuk!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
forester73
Vendég
« Új üzenet #471 Dátum: 2013. Február 27. - 20:57:04 »

Most mondjam azt , hogy elég sok  kalibert használva 243-9.3x62-ig és elég sok vadat terítékre hozva , nekem a 300WM jött be legjobban ? Nem mondom , mert így is eretnek vagyok sok ember szerint itt a fórumon . Csak egy példa amíg csak a szoci autókat használtam , addig nem éreztem hiányát és nem vágytam jobbra . Amióta kinyílt a világ viszont -az érdemeik elismerése mellet- nem vágyok a "régi" kaliberekre , ez alól csak a 3006 , a nagy szerelmem a kivétel . Viszont ha a pénztácám is elég vastag lenne akkor a szekrényemben a következő kaliberek lennének .223 , .243 , 6.5x68 , 300WM és 338 WM . 3006 csak azért nem mert a 300-ast jobban szeretem . Ja és persze mindegyik a kaliberhez legjobban illő NP v. Swift-A-Frame maggal szerelt lőszerrel . De ez csak az én ízlésemet tükrözí , igen elég sok "magnum" kaliberrel , de ettől még nem érzem magam hitványabbnak azoktól akik ódzkodnak a magnumoktól .

Tisztelettel az OGRE
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #472 Dátum: 2013. Február 27. - 21:12:43 »

Most mondjam azt , hogy elég sok  kalibert használva 243-9.3x62-ig és elég sok vadat terítékre hozva , nekem a 300WM jött be legjobban ? Nem mondom , mert így is eretnek vagyok sok ember szerint itt a fórumon . Csak egy példa amíg csak a szoci autókat használtam , addig nem éreztem hiányát és nem vágytam jobbra . Amióta kinyílt a világ viszont -az érdemeik elismerése mellet- nem vágyok a "régi" kaliberekre , ez alól csak a 3006 , a nagy szerelmem a kivétel . Viszont ha a pénztácám is elég vastag lenne akkor a szekrényemben a következő kaliberek lennének .223 , .243 , 6.5x68 , 300WM és 338 WM . 3006 csak azért nem mert a 300-ast jobban szeretem . Ja és persze mindegyik a kaliberhez legjobban illő NP v. Swift-A-Frame maggal szerelt lőszerrel . De ez csak az én ízlésemet tükrözí , igen elég sok "magnum" kaliberrel , de ettől még nem érzem magam hitványabbnak azoktól akik ódzkodnak a magnumoktól .

Tisztelettel az OGRE
Nem vagy hitvány ,mivel aki a 3006-ot kedveli rossz ember nem lehet.
Kis hazánkban tényleg nincs szükség rájuk.
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #473 Dátum: 2013. Február 27. - 22:16:43 »

Ákos, Anti melyik 9,3-asára gondoltál? Néhány van neki... Bár amikor hétfőn vadásztunk, azt mondta, hogy ő nem gyűjtő igazából...  Nyihi  Nyihi
 Emelem

Bármelyikre Gabi!
Nem vagyok válogatós, és bízom az ízlésében.  Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #474 Dátum: 2013. Február 28. - 05:26:01 »

........ és mindig ugyan olyan jól "működött", és pont a te tanácsodra szereztem be a 8x68S-hoz is!

...............................
 Emelem


Mondhattad volna hamarabb is, hónapok óta nem tudok semmit beírni a "kisdobos napi jócselekedetei" rovatomba. Csak a nyugger nénik vernek rendszeresen esernyővel, meg bevásárló kocsival, amikor átrángatom őket a zebrán akaratuk ellenére..  Ördög
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #475 Dátum: 2013. Február 28. - 05:35:52 »

Azt hallottam osztrák vadászoktól, hogy ezt a kalibert alapjában hegyi zergevadászatra "találták ki", távoli célpontra. Ha nem így van, javítsatok ki.

Abban nem tudlak kijavítani, hogy Neked osztrák vadászok mit mondtak a 8x68-ról, de eleddig amit olvastam a német nyelvterületen a 8-as öb nagyságról (hüvelymérettől függetlenül) ezeket nagyrészt "patás vadakra" ajánlják. Na, most, hogy ebbe bele veszik-e a germánok és a sógorok a zergét, azt én nem tudom. Azért gondolom. hogy nem valószínű, mert a "zergevadat" a "patásvadtól" és az "őzvadtól" külön láttam általában emlegetni. Azt jobban elképzelhetőnek tartom, hogy a 6,5x68-ról gondolták, hogy jó kis zerge kaliber lesz távoli célpontra.
Azonban az is lehet, hogy teljesen igazad van.
Affenetudja, de ha ez így van, akkor a germánok kitalálhattak volna hozzá valami karcsúbb 8-as kuglit is.

 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #476 Dátum: 2013. Február 28. - 07:44:30 »

Abban nem tudlak kijavítani, hogy Neked osztrák vadászok mit mondtak a 8x68-ról, de eleddig amit olvastam a német nyelvterületen a 8-as öb nagyságról (hüvelymérettől függetlenül) ezeket nagyrészt "patás vadakra" ajánlják. Na, most, hogy ebbe bele veszik-e a germánok és a sógorok a zergét, azt én nem tudom. Azért gondolom. hogy nem valószínű, mert a "zergevadat" a "patásvadtól" és az "őzvadtól" külön láttam általában emlegetni. Azt jobban elképzelhetőnek tartom, hogy a 6,5x68-ról gondolták, hogy jó kis zerge kaliber lesz távoli célpontra.
Azonban az is lehet, hogy teljesen igazad van.
Affenetudja, de ha ez így van, akkor a germánok kitalálhattak volna hozzá valami karcsúbb 8-as kuglit is.

 Emelem

Ezt csak megerősíteni tudom.

Zergére a legtöbb esetben a 6,5x68-as kaliberrel találkozni a sógoroknál, de nem ritka a régi, hagyományos 7x64-es is, bármennyire is furcsa. Emelem

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #477 Dátum: 2013. Február 28. - 07:54:37 »

Ezt csak megerősíteni tudom.

Zergére a legtöbb esetben a 6,5x68-as kaliberrel találkozni a sógoroknál, de nem ritka a régi, hagyományos 7x64-es is, bármennyire is furcsa. Emelem



7x64 "bergfreund" !     gyozo
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #478 Dátum: 2013. Február 28. - 09:14:30 »

Zergére a legtöbb esetben a 6,5x68-as kaliberrel találkozni a sógoroknál, de nem ritka a régi, hagyományos 7x64-es is, bármennyire is furcsa. Emelem
Ahol zergére vadásztam és vendégeket is vittem, ott minden esetben a helyiek puskáit használtuk.
Ezek kivétel nélkül 7x64-es Steyr-ek voltak és szinte kizárólag 6x42-es Swaro, vagy Kahles, acélházas céltávcsövekkel szereltek.
250 méterre voltak belőve és a legtöbb 9 grammos KS-t lőtt belőle.
Az eredmény soha nem a fegyveren/kaliberen/lőszeren múlt Igen

A 8x68S kimondottan nehéz nagyvadra konstruált holmi.
Volt már ilyenjük a germánoknak, a 8x75R személyében.
Ezt az Afrika-kolóniáknak konstruálták, kimondottan billenőcsövű fegyverhez, a konstrukcióhoz igazodó gáznyomással és kiváló ölőerővel.
Ennek készült egy forgó-tolózáras klónjaként a 8x68S.
Mindkettővel lőttek nagyon sok nehéz vadat, kaffert, jávorantilopot, jávorbikát, medvéket, nagymacskákat.
Remek fegyver mindkettő, ha távoli lövést kell tenni.
De az általánosan kapható és használt lőszerekkel nem egy ideális hazai kaliber.
Két kollégám is átállt róla, egyikük 9,3x62-re, a másik pedig 338-ra. Egyik sem bánta meg.
Dámvadászaton többet kellett keresnem a 8x68S után, mint a 222Rem  miatt.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #479 Dátum: 2013. Február 28. - 09:19:38 »

Az elhangzottak alapján "sógorék" rosszúl tudt(j)ák.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: