Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171881 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #375 Dátum: 2013. Január 02. - 11:52:44 »


 

Charakteristische Eigenschaften der Reihe CZ 557

- das Gehäuse ist aus einem Stück Material mit integriertem Schwalbenschwanz für die Zielfernrohrmontage hergestellt
- erstklassiger geschmiedeter Lauf
- einfaches Hülsenauswerfen
- kurzer Auszieher und eingerichteter Auszieher für leichten Gang
- die Spannung der Schlagvorrichtung wird mit der aus dem Schlussscheibchen heraustretenden Signalstift signalisiert
- einstellbarer Abzugswiderstand sowie -weg
- es ist möglich, den Verschluss auch in der gesicherten Lage zu öffnen
- schwimmender Lauf


Die Kaliber (Gehäuseausführung) 308 WIN/ 7x64/ 8X57 IS/ 270 WIN/ 6,5X55 SE stehen im ersten Vierteljahr 2013 zur Verfügung.
Die Kaliber (Magazinausführung) 308 WIN/ 243 WIN/ 22-250 Rem sind im Jahre 2014 verfügbar./center]

Na erre leszek majd kíváncsi hogy a CZ557 -nél megvalósul e a "schwimmender Lauf" ? Vagy csak a Német exportra ?  Stoel
Naplózva
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #376 Dátum: 2013. Január 02. - 12:23:25 »



Charakteristische Eigenschaften der Reihe CZ 557

- das Gehäuse ist aus einem Stück Material mit integriertem Schwalbenschwanz für die Zielfernrohrmontage hergestellt
- erstklassiger geschmiedeter Lauf
- einfaches Hülsenauswerfen
- kurzer Auszieher und eingerichteter Auszieher für leichten Gang
- die Spannung der Schlagvorrichtung wird mit der aus dem Schlussscheibchen heraustretenden Signalstift signalisiert
- einstellbarer Abzugswiderstand sowie -weg
- es ist möglich, den Verschluss auch in der gesicherten Lage zu öffnen
- schwimmender Lauf


Die Kaliber (Gehäuseausführung) 308 WIN/ 7x64/ 8X57 IS/ 270 WIN/ 6,5X55 SE stehen im ersten Vierteljahr 2013 zur Verfügung.
Die Kaliber (Magazinausführung) 308 WIN/ 243 WIN/ 22-250 Rem sind im Jahre 2014 verfügbar./center]

Na erre leszek majd kíváncsi hogy a CZ557 -nél megvalósul e a "schwimmender Lauf" ? Vagy csak a Német exportra ?  Stoel
http://www.arms-cz.cz/novinky/clanky-testy-zkusenosti/180/ itt a 2."oldalon" egy papír lap van becsúsztatva a tus és a cső közé gondolom ez azt akarja mutatni ,hogy lengőcsöves. Én hiányolom a 9,3x62 kalibert.  Emelem
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #377 Dátum: 2013. Január 03. - 10:50:54 »

Elvileg az, de elvileg az 550 stucnyik  Stoel Röhög is az, amivel ha jól emlékszem pont Stefinek volt rossz tapasztalata. US fórumokon is találkozni egy-egy ilyennel... Szóval azért mielõtt átadnám a vételárat én azért lecsekkolnám...
Amúgy gyönyörû, korrekt fegyvernek tûnik és elérhetõ áron, meg is tapogatom majd a Fehován Vigyorog
Ha ott is tetszik, akkor indul a gyûjtés, az meg nekem még talán jó is, hogy nincs 9.3x62 - így nem kell gondolkodni melyiket vegyem a 243 mellé  Kacsint
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #378 Dátum: 2013. Január 03. - 13:09:04 »

Elvileg az, de elvileg az 550 stucnyik  Stoel Röhög is az, amivel ha jól emlékszem pont Stefinek volt rossz tapasztalata. US fórumokon is találkozni egy-egy ilyennel... Szóval azért mielõtt átadnám a vételárat én azért lecsekkolnám...
Amúgy gyönyörû, korrekt fegyvernek tûnik és elérhetõ áron, meg is tapogatom majd a Fehován Vigyorog
Ha ott is tetszik, akkor indul a gyûjtés, az meg nekem még talán jó is, hogy nincs 9.3x62 - így nem kell gondolkodni melyiket vegyem a 243 mellé  Kacsint
 Emelem

 8x57  ???    Az se rossz ! Szerintem lesz az majd 9,3x62 ben is csak esetleg az erősített változatokhoz (magnumok) teszik. Hát ha ezeknél is szorítja a fa a vasat akkor kapják be !     S.Peti
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #379 Dátum: 2013. Január 03. - 13:34:31 »

8x57  ???    Az se rossz ! Szerintem lesz az majd 9,3x62 ben is csak esetleg az erősített változatokhoz (magnumok) teszik. Hát ha ezeknél is szorítja a fa a vasat akkor kapják be !     S.Peti

Steffi, hazamegyek, most már megnézem az én CZ-met, mert ott ránézésre is akkora hézag van, hogy ihaj.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #380 Dátum: 2013. Január 03. - 13:58:16 »

Steffi, hazamegyek, most már megnézem az én CZ-met, mert ott ránézésre is akkora hézag van, hogy ihaj.

Ránézésre van hát. Éppen csak a legeleje ér hozzá.
Az enyémnél éppen csak a cső elején nyomta hozzá a vasat. Először azt reszelgettük, aztán a fából vettünk ki.
Majd jött egy tuscsere. Nem emiatt. Eldurrant a markolatnál a fa, hidegből bevíve a meleg lakásba.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #381 Dátum: 2013. Január 03. - 18:22:34 »

Ránézésre van hát. Éppen csak a legeleje ér hozzá.
Az enyémnél éppen csak a cső elején nyomta hozzá a vasat. Először azt reszelgettük, aztán a fából vettünk ki.
Majd jött egy tuscsere. Nem emiatt. Eldurrant a markolatnál a fa, hidegből bevíve a meleg lakásba.

Jelentem becsúsztattam egy vastagabb lapot és erőltetés nélkül "tökig" csúszik.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #382 Dátum: 2013. Január 03. - 18:42:01 »

Ránézésre van hát. Éppen csak a legeleje ér hozzá.
Az enyémnél éppen csak a cső elején nyomta hozzá a vasat. Először azt reszelgettük, aztán a fából vettünk ki.
Majd jött egy tuscsere. Nem emiatt. Eldurrant a markolatnál a fa, hidegből bevíve a meleg lakásba.
Az én 550-esemnek is "le volt tapadva" a csöve. Végül fegyvermester oldotta meg a problémát, nem akartam mekkmesterkedni. Ő szépen kijavította a hibát, azóta semmi gond nincs a puskával.
Az az érdekes, hogy nem emlékszem, hogy az elején is megvolt-e ez a gigszer, vagy csak az első doboz lőszer után. Szerencsére időben észleletem, nem okozott semmiféle károsodást.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #383 Dátum: 2013. Január 03. - 20:43:26 »

Ránézésre van hát. Éppen csak a legeleje ér hozzá.
Az enyémnél éppen csak a cső elején nyomta hozzá a vasat. Először azt reszelgettük, aztán a fából vettünk ki.
Majd jött egy tuscsere. Nem emiatt. Eldurrant a markolatnál a fa, hidegből bevíve a meleg lakásba.
A CZ 550-em farészeit felújítás után ellenőriztem , hogy nem tapadt-e össze valami módon a cső és az előagy. A kettéhajtott levélpapír simán végigcsúszik közöttük. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
tokár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


« Új üzenet #384 Dátum: 2013. Január 04. - 16:40:55 »

-schwimmender Lauf - ezt nekem a "gugli" úgy fordította, hogy : úszó futás. Mi akar ez lenni fegyver esetében?
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #385 Dátum: 2013. Január 04. - 17:33:12 »

-schwimmender Lauf - ezt nekem a "gugli" úgy fordította, hogy : úszó futás. Mi akar ez lenni fegyver esetében?
Lauf az ebben az esetben a cső, az a schwimmender meg stimmel... Vigyorog
Lengőcsöves, hüjjesváb szerint úszócsöves gewehr...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #386 Dátum: 2013. Január 04. - 22:40:04 »

-schwimmender Lauf - ezt nekem a "gugli" úgy fordította, hogy : úszó futás.
Még mindig jobb, mint amikor az "ős" gugli fordító a testvért "körperblut"-ként hozta fel Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #387 Dátum: 2013. Január 05. - 08:45:07 »

Még mindig jobb, mint amikor az "ős" gugli fordító a testvért "körperblut"-ként hozta fel Ördög

 Röhög

Szerintem néhány év múlva lényegesen jobb lesz a fordítása Googl-nak , különösen ha megoldják hogy a hozzáértők ( nyelvet tökéletesen beszélők) adatot vigyenek be a rendszerbe. Bár gondolkodni akkor sem fog tudni . ( jobb is )          Emelem
Naplózva
ThomasDenke
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


élményvadász


« Új üzenet #388 Dátum: 2013. Február 13. - 14:33:35 »

Sziasztok!
Olvastam sok érdekes dolgot már itt, sokan feszegetik ugye a témát mégis mi kerüljön abba a szekrénybe?!
Én is mostanság kezdeném el a vadászéletet, és szemet vetettem egy 7x64 Kragujevac Mauser-re!
Igazi régi vágású fegyver, zászlósbiztosítás, nincs gyorsító, viszont egy Bushnell 3-9x50 céltávcső van rajta, azt
hiszem komlói szerelékkel! Szerintetek mindez megér egy kerek 100-ast így ahogy van?

Üdv Thomas!
Naplózva

Hiszen nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - az áhítat." Gr. Széchenyi Zsigmond
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #389 Dátum: 2013. Február 13. - 16:22:04 »

Sziasztok!
Olvastam sok érdekes dolgot már itt, sokan feszegetik ugye a témát mégis mi kerüljön abba a szekrénybe?!
Én is mostanság kezdeném el a vadászéletet, és szemet vetettem egy 7x64 Kragujevac Mauser-re!
Igazi régi vágású fegyver, zászlósbiztosítás, nincs gyorsító, viszont egy Bushnell 3-9x50 céltávcső van rajta, azt
hiszem komlói szerelékkel! Szerintetek mindez megér egy kerek 100-ast így ahogy van?

Üdv Thomas!

Fontos kérdés, hogy mit mutat a lőkép?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: