Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171992 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #255 Dátum: 2012. Január 10. - 14:51:41 »

Az R93 Professional -al én is szemezgettem (szemezgetek) szintén rövid vastagított csővel de 8x57 kivitelben. Szerintem ha a három golyóst "összegyúrnám" a három márkás távcsővel akkor lenne is belőle valami jóság ! Egy mindenre alapon .  De úgy sajnálom ezeket  Rííí   Fejvakarás

Inkább legyen három különböző kaliberű CZ a szekrényben, mint egy R93. Persze van aki Blaserből is tud három különböző kalibert tartani.  Kacsint
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #256 Dátum: 2012. Január 10. - 15:22:40 »

A fegyver vásárlás fő szempontjai nálam !
-Tetszik , ezt akarom ! / ugyis többet nézegetem , takarítom mint eljutok vadászni !/
-Megbízom benne ! /jól lövi a neki szánt lőszert, pontos és nincsenek allürjei pl.üres csettenés ,széthullás, véletlen lövés stb../
-Velem van vadászni ! /együtt ázunk , fázunk sárban hóban és nem arra kell gondolni mennyibe került !/
-Szeretem !!! / lesz@rom ki mit gondol a kaliberről a fegyverről a teriték majd megmutatja és ha nem akkor én velem volt a probléma !/
Ha valakinél ezen szempontok működnek és így vásárol fegyvert az nem fog csalódni !!
 Emelem
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #257 Dátum: 2012. Január 10. - 15:29:14 »

A fegyver vásárlás fő szempontjai nálam !
-Tetszik , ezt akarom ! / ugyis többet nézegetem , takarítom mint eljutok vadászni !/
-Megbízom benne ! /jól lövi a neki szánt lőszert, pontos és nincsenek allürjei pl.üres csettenés ,széthullás, véletlen lövés stb../
-Velem van vadászni ! /együtt ázunk , fázunk sárban hóban és nem arra kell gondolni mennyibe került !/
-Szeretem !!! / lesz@rom ki mit gondol a kaliberről a fegyverről a teriték majd megmutatja és ha nem akkor én velem volt a probléma !/
Ha valakinél ezen szempontok működnek és így vásárol fegyvert az nem fog csalódni !!
 Emelem


Zoli, így valóban nehéz rosszul választani  Igen
Naplózva
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #258 Dátum: 2012. Január 10. - 15:47:20 »

Tiszteletem!

A jelek szerint a Rössler is ment a teljes köpenyem mellé a kukába... Bele sem merek gondolni, hogy mit éreznék, ha megvennék egy ilyen fegyvert és az első vadászaton szét esne a kezemben Woest
Naplózva
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #259 Dátum: 2012. Január 10. - 15:51:16 »

A fegyver vásárlás fő szempontjai nálam !
-Tetszik , ezt akarom ! / ugyis többet nézegetem , takarítom mint eljutok vadászni !/
-Megbízom benne ! /jól lövi a neki szánt lőszert, pontos és nincsenek allürjei pl.üres csettenés ,széthullás, véletlen lövés stb../
-Velem van vadászni ! /együtt ázunk , fázunk sárban hóban és nem arra kell gondolni mennyibe került !/
-Szeretem !!! / lesz@rom ki mit gondol a kaliberről a fegyverről a teriték majd megmutatja és ha nem akkor én velem volt a probléma !/
Ha valakinél ezen szempontok működnek és így vásárol fegyvert az nem fog csalódni !!
 Emelem


Azt hiszem ezt kinyomtatom és viszem magammal minden fegyverhez, amit majdan megnézek vásárlási szándékkal, és sorban kipipálom a pontokat, aztán ha csak egy pipát is nem érdemel meg, akkor marad a gazdájánál!

Köszönöm, ez valóban hasznos összeállítás!
Naplózva
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #260 Dátum: 2012. Január 10. - 15:57:16 »

Én nem túl jókat hallottam róla.
Ismerősi körömben több fegyver is produkálta, hogy lövésre egyszerűen atomjaira hullott a kivehető tár. A disznók meg ott röhögtek rajta, ahogy próbálta az egyszem lőszert a csőbe játszani, hogy legalább egyet lőjön közülük.

Ez persze "csak " egy disznóhajtását rontotta el (amin saját bevallása szerint 5-6 disznót lőhetett volna normál esetben), de produkálta ezt a fegyver máskor is.

Azt mondták rá, hogy nem tudnak vele mit kezdeni, típushiba.

Céltávcső:
Szerintem egy tanácsot fogadj csak meg: Ezen ne spórolj!
Prémium márkát vegyél (Swarovski, Zeiss, Schmidt&Bender, Leupold - egyéni ízlésem szerint ebben a sorrendben).
Aztán, hogy milyen nagyítás, meg szálkereszt, meg világítós-e, meg variábel-e - az részletkérdés, ill. egyéni ízlés és pénztárca kérdése. Céltávcsőnél ne köss kompromisszumot. Puskánál lehet, céltávcsőnél nem érdemes.

A Rösslerrel kapcsolatban, pedig fentebb írtam, hogy részemről akár ne is gyártsák tovább... Köszönöm a véleményed!

Ezt fogom tenni, habár a sorrendbe én a Zeiss-t tenném előre, de ez nem megalapozott szakmai ismereteken nyugvó vélemény, inkább csak amolyan érzelmi reakció. A lényeg, viszont az, hogy nem ezen fogok spórolni. Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #261 Dátum: 2012. Január 10. - 15:57:55 »

A váltócsővel nekem az a bajom (pl. Rössler esetén), hogy ha le van cserélve, akkor a céltávcsövet is át kell lőni a másik csőhöz.
Annak meg nem nagyon látom értelmét, hogy mondjuk nyárra fölteszem a kisebb csövet, télre meg a nagyobbat. Mert mért lenne elég a nyári disznóra a vékonyabb cső, ha a télire a vastagabbat használom?

Abban inkább van ráció, hogy ha őzbakra megyek, akkor a kisebbik puskához nyúlok a szekrényben, de másnap már a nagyobbikat viszem, mert a mezőszélen esetleg disznó is képbe kerülhet.

De ez is csak addig ráció, amíg nem szalasztasz el egy kívánatos vadat azért, mert éppen a kisebbik puska van veled (ez pl. saját példa/tapasztalat  Rííí).
Szóval szerintem egy puska mindenre. Mindenre jó lesz, de semmire sem tökéletes...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #262 Dátum: 2012. Január 10. - 15:59:17 »

Tiszteletem!

A jelek szerint a Rössler is ment a teljes köpenyem mellé a kukába... Bele sem merek gondolni, hogy mit éreznék, ha megvennék egy ilyen fegyvert és az első vadászaton szét esne a kezemben Woest

Helyesen: teljesköpenyes ötletem mellé.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #263 Dátum: 2012. Január 10. - 16:00:02 »

Azt hiszem ezt kinyomtatom és viszem magammal minden fegyverhez, amit majdan megnézek vásárlási szándékkal, és sorban kipipálom a pontokat, aztán ha csak egy pipát is nem érdemel meg, akkor marad a gazdájánál!

Köszönöm, ez valóban hasznos összeállítás!

Az a baj, hogy az allűröket nem tudod ellenőrizni. Azok még próbalövésnél sem feltétlenül derülnek ki.
(Mondjuk ritkán is fordulnak elő)
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #264 Dátum: 2012. Január 10. - 16:01:21 »

A 6,5x55-ös kaliberrel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Vagy ezt vitassam meg az arra készült fórumon? Ha van olyan...
Naplózva
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #265 Dátum: 2012. Január 10. - 16:03:47 »

A váltócsővel nekem az a bajom (pl. Rössler esetén), hogy ha le van cserélve, akkor a céltávcsövet is át kell lőni a másik csőhöz.
Annak meg nem nagyon látom értelmét, hogy mondjuk nyárra fölteszem a kisebb csövet, télre meg a nagyobbat. Mert mért lenne elég a nyári disznóra a vékonyabb cső, ha a télire a vastagabbat használom?

Abban inkább van ráció, hogy ha őzbakra megyek, akkor a kisebbik puskához nyúlok a szekrényben, de másnap már a nagyobbikat viszem, mert a mezőszélen esetleg disznó is képbe kerülhet.

De ez is csak addig ráció, amíg nem szalasztasz el egy kívánatos vadat azért, mert éppen a kisebbik puska van veled (ez pl. saját példa/tapasztalat  Rííí).
Szóval szerintem egy puska mindenre. Mindenre jó lesz, de semmire sem tökéletes...

A Te esetedben melyik a mindenre jó kaliber 30-06? Vagy esetleg más? Kérlek fejtsd ki bővebben, hogy miért azt választottad, amit!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #266 Dátum: 2012. Január 10. - 16:04:43 »

. Mert mért lenne elég a nyári disznóra a vékonyabb cső,


Szóval szerintem egy puska mindenre. Mindenre jó lesz, de semmire sem tökéletes...

 Igen Egy vagy több ! Ha egy akkor 30-06 , 308 Win.  Ha többször kell őzet lőni 7x64 ! Ha többet szarvast és disznót meg erdős a terület 8x57 ! Igen   (Szerintem)
Naplózva
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #267 Dátum: 2012. Január 10. - 16:05:18 »

Az a baj, hogy az allűröket nem tudod ellenőrizni. Azok még próbalövésnél sem feltétlenül derülnek ki.
(Mondjuk ritkán is fordulnak elő)

Az allűröket Ti már leteszteltétek nekem jó előre, én meg majd mindig megkérdezem... Táncol
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #268 Dátum: 2012. Január 10. - 16:06:28 »

Az a baj, hogy az allűröket nem tudod ellenőrizni. Azok még próbalövésnél sem feltétlenül derülnek ki.
(Mondjuk ritkán is fordulnak elő)
Ez úgy van mint az asszonynál ! Röhög
Elfogadod vagy megpróbálsz vele élni . Ördög
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #269 Dátum: 2012. Január 10. - 16:08:30 »

Az a baj, hogy az allűröket nem tudod ellenőrizni. Azok még próbalövésnél sem feltétlenül derülnek ki.
(Mondjuk ritkán is fordulnak elő)
Ja és ha végképp nem működik , Ördög akkó csere !!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: