Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171640 alkalommal)
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #225 Dátum: 2012. Január 09. - 17:27:33 »

"optika ügyben még számtalan kérdésem lesz".. És ez így korrekt ismét! Ha javasolhatom, optika terén sab (alias: TAL) fórumtársunk véleményét kérd ki. Aligha van olyan témakör és kérdés, amit ne tudna megválaszolni, s mindezt nagy szakértelemmel.

Ugye-ugye, az a jó öreg K98K Mauser?  Mosolyog Számomra párja nincs a fegyverek között, könnyen beleszeret, aki kedveli a régi vágású puskákat.
Kinek a pap, kinek a paplan alapon  Ördög nekem bizonyosan nem kéne olyan mauser rendszerű ismétlő fegyver, amin nem zászlós biztosítás van (fegyvermesterrel orvosoltatnám rögtön)! A legbiztonságosabb rendszerű biztosító, s bár kényelmesebb lehet egy kétállású nyakbiztosítás, én nem szeretem, nem is illik egy Mauserre (az én szememben, de ez most mellékes, az én ízlésem véletlenül sem szeretném, ha befolyásolna).
Zászlós biztosítót meg kell tanulni kezelni, bár szerintem hamar megszokható.
A CZ 550 nem zászlós biztosítóval rendelkezik, egy nagyon szép és kézreálló fegyver (ha lehetőségem adódik, .223-as kaliberben ilyet veszek), azzal sem járnál rosszul az biztos! Sokan használják itt a fórumon, rosszat nemigen hallottam még róla sem.

.223 teljes köpenyű lőszer gereznakímélő tulajdonságával kapcsolatban úgy érzem, nekem jogom nincs véleményt alkotni, ilyen kalibert én még vadra nem emeltem, de már meg is válaszolták ezt a kérdést.

Remélem, tudtam segíteni.




TAL nevével már találkoztam más oldal fórumán is (azt is végig olvastam) nagyon szimpatikusan és érthetően fogalmaz, majd jól megtámadom (a kérdéseimmel).

Sajnos nekem minden idegszálam tiltakozik a zászlós megoldás ellen, de azért adok még neki egy esélyt, ha igaz szakértő segítség mellett nem sokára megyünk lőni a soponyai lőtérre, majd akkor még egyszer megcirógatom azt a zászlót. A régi fegyverek nekem is tetszenek (ahogy a kaliberek is), és ebből szempontból különösen tetszik a Mauser (főleg a M66), csak ugye ha nem ismerem az előéletét, akkor engem könnyű lesz átverni. Tényleg tegyük fel, hogy megszerelmesedek egy puska iránt, elmegyek megnézni, miből tudom megállapítani, hogy mennyire van szétlőve a csöve, egyáltalán ezt megfelelő műszer nélkül meg tudja állapítani bárki egyszerű halandó, vagy mondjuk csak a nagyon durva hibák láthatók szabad szemmel?

A kis kaliber esetében szerintem kompromisszumot fogok kötni (amiért néhány vadász barátom majd jól leveszi rólam a keresztvizet) és valami amerikai műanyagagyas megoldás lesz, gondolom Remington, aztán ha marad rá "kedvem" faragtatok rá fából valami szépet a műanyag helyett. Tényleg, úgy általában mi a véleményed (véleményetek) a Remington fegyverekről, vagy általában az amerikai, elérhető árú fegyverekről (Weatherby, Marlin)? Korábban az is megfordult a fejemben, hogy első fegyvernek ezek közül választok, de van bennem némi ellenérzés az amerikai tömegtermékekkel kapcsolatban.
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #226 Dátum: 2012. Január 09. - 17:28:13 »

Kedves Gewehr!

Hol fogtál Te a kezedben Cz 550 Luxot????  Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #227 Dátum: 2012. Január 09. - 17:28:30 »

A teljes burkolatú lőszer választása előtt azt ajánlom nézzetek be a "vadászbalesetek" részlegbe és nézzétek meg a képet, amit feltöltöttem.
Régebben én is ellőttem egy dobozzal, elsősorban kegyelemlövés alkalmával, de lőttem vele rókát is.
A tökéletesen vállapon lőtt Rudics úgy vágtatott vissza a bő 250 méterre lévő kotorékba, hogy ha nem látom az oldalán lefolyó vért, azt hittem volna, hogy elhibáztam.
Nem is került elő, hiába ástunk utána szinte egy álló napon át. Ami meglett egy lövésből, azt gyakorlatilag kettévágta a lövedék. talán könnyű és rövid volt a lövedék a cső huzagolásához (ZKK-600) és mintha megpörgött volna a levegőben. Ezt feltételeztük a lőtéri próba után is, ahol nem egy lyuk volt szabálytalan szakítás a papíron.

Az M98-féle zászlós biztosítónál biztosan csináltak már szebbet, halkabbat, kecsesebbet, finomabban járót, elegánsabbat, praktikusabbat.....
Egyet nem sikerült még senkinek: Biztonságosabbat alkotni!!!
Eddigi legkedvesebb golyós fegyvereim javarészt ilyen rendszerűek voltak (ide sorolnám még a M.-Sch. stucnyikomat is Ördög) és soha nem okoztak csalódást.
A rájuk szerelt kiegészítő nyakbiztosítás meg annnyira felesleges a szememben, mint bikán a csöcs. Csak arra jó, hogy esetleg nyitva, vagy éppen zárva felejtsük valamelyiket, amikor éppen nem  kellene Vállat von
Kicsit tartok is tőle, hogy miként fogom megszokni a Blaser "tolókásbizgentyűjét", de azért majd csak megbirkózom a feladattal Nyihi.
És egy szívbőljövő jótanács a "pályakezdő" vadásztársnak: Sokkal nagyobb figyelmet tessék szánni használt fegyver vásárlásakor a megbízható és stabil céloptikára, mint a fegyverre. Nagyon meg tudja hálálni magát!
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #228 Dátum: 2012. Január 09. - 17:29:03 »

Üdv!  Nekem M98-as hadi van  (8x57JS) , én vettem bele egy recknagel 45fokos biztosítófület , így nem olyan nehézkes a kezelése ,és  alacsonyabbra kerülhetett a távcső .   A kisebb kaliber kérdése, erről sokat lehet beszélni ,  nekem  6,5x57 volt, amíg megvolt!  Most a jó öreg nyócast viszem mindenre. Igaz a rókát igencsak megtépi , tervbe is van egy kisebb,csak rókára , de egyenlőre nincs rá !  Amúgy az .22 Hornet lesz  az már biztos ! Emelem
Naplózva
Hunor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #229 Dátum: 2012. Január 09. - 17:30:33 »

Ugye-ugye, az a jó öreg K98K Mauser?  Mosolyog Számomra párja nincs a fegyverek között, könnyen beleszeret, aki kedveli a régi vágású puskákat.
Szia Gewehr!

Teljes mértékben egyetértek Veled!Kiváló fegyver,csak nagyon nehéz beszerezni itt Magyarországon.Kiváltképp,ha az ember ragaszkodik egy eredeti német K98K-hoz gyári állapotában!Németországban,sőt még az USA-ban is viszonylag szép számmal van,viszonylag olcsón,csak valahogy senki nem akarja behozni Őket  Vállat von Ha találnák egyet,tutira megvenném,de nálunk sajnos javarészt,hatástalanított modellek vannak!

Üdv:Hunor   Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 09. - 17:36:21 írta Sakac » Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #230 Dátum: 2012. Január 09. - 17:39:28 »

TAL nevével már találkoztam más oldal fórumán is (azt is végig olvastam) nagyon szimpatikusan és érthetően fogalmaz, majd jól megtámadom (a kérdéseimmel).

Sajnos nekem minden idegszálam tiltakozik a zászlós megoldás ellen, de azért adok még neki egy esélyt, ha igaz szakértő segítség mellett nem sokára megyünk lőni a soponyai lőtérre, majd akkor még egyszer megcirógatom azt a zászlót. A régi fegyverek nekem is tetszenek (ahogy a kaliberek is), és ebből szempontból különösen tetszik a Mauser (főleg a M66), csak ugye ha nem ismerem az előéletét, akkor engem könnyű lesz átverni. Tényleg tegyük fel, hogy megszerelmesedek egy puska iránt, elmegyek megnézni, miből tudom megállapítani, hogy mennyire van szétlőve a csöve, egyáltalán ezt megfelelő műszer nélkül meg tudja állapítani bárki egyszerű halandó, vagy mondjuk csak a nagyon durva hibák láthatók szabad szemmel?

A kis kaliber esetében szerintem kompromisszumot fogok kötni (amiért néhány vadász barátom majd jól leveszi rólam a keresztvizet) és valami amerikai műanyagagyas megoldás lesz, gondolom Remington, aztán ha marad rá "kedvem" faragtatok rá fából valami szépet a műanyag helyett. Tényleg, úgy általában mi a véleményed (véleményetek) a Remington fegyverekről, vagy általában az amerikai, elérhető árú fegyverekről (Weatherby, Marlin)? Korábban az is megfordult a fejemben, hogy első fegyvernek ezek közül választok, de van bennem némi ellenérzés az amerikai tömegtermékekkel kapcsolatban.

TAL véleményét az amerikai tömegtermékekkel kapcsolatban is kikérheted. Nemrég tett fel fotót, amin egy ilyen remington "csodának" a zárkarja a kezében maradt!  Kacsint
Tust faragtatni pedig nem lesz olcsó! Sőt! Célszerűbb kivárni egy jobb fegyverre.

Egyébként nekem remington sem fegyverben, sem lőszerben nem kellene.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #231 Dátum: 2012. Január 09. - 17:41:59 »

Kedves Gewehr!

Hol fogtál Te a kezedben Cz 550 Luxot????  Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög

Kedves Jagdterier!

A fél ismerősi kör fegyvereit leszámítva? Például Nálad! Ördög Ördög
S, ha szabad kérdezni, Te hol találkoztál 98 Kurz-al?  Nyihi
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #232 Dátum: 2012. Január 09. - 17:42:45 »

Teljes mértékben egyetértek Veled!Kiváló fegyver,csak nagyon nehéz beszerezni itt Magyarországon.Kiváltképp,ha az ember ragaszkodik egy eredeti német K98K-hoz gyári állapotában!Németországban,sőt még az USA-ban is viszonylag szép számmal van,viszonylag olcsón,csak valahogy senki nem akarja behozni Őket  Vállat von Ha találnák egyet,tutira megvenném,de nálunk sajnos javarészt,hatástalanított modellek vannak!

Üdv:Hunor   Emelem
  Az enyém teljesen eredet igyári állapotú k98k  , Austriába lett véve , ha jól emlékszem 300ejróért (270 volt akkor)  Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #233 Dátum: 2012. Január 09. - 17:43:54 »

Teljes mértékben egyetértek Veled!Kiváló fegyver,csak nagyon nehéz beszerezni itt Magyarországon.Kiváltképp,ha az ember ragaszkodik egy eredeti német K98K-hoz gyári állapotában!Németországban,sőt még az USA-ban is viszonylag szép számmal van,viszonylag olcsón,csak valahogy senki nem akarja behozni Őket  Vállat von Ha találnák egyet,tutira megvenném,de nálunk sajnos javarészt,hatástalanított modellek vannak!

Üdv:Hunor   Emelem

 Igen

Hunor, nem Veled beszéltem mial-ben 98K-ról?
Ha igen, írj már rám itt privátban kérlek.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #234 Dátum: 2012. Január 09. - 17:45:07 »

A teljes burkolatú lőszer választása előtt azt ajánlom nézzetek be a "vadászbalesetek" részlegbe és nézzétek meg a képet, amit feltöltöttem.
Régebben én is ellőttem egy dobozzal, elsősorban kegyelemlövés alkalmával, de lőttem vele rókát is.
A tökéletesen vállapon lőtt Rudics úgy vágtatott vissza a bő 250 méterre lévő kotorékba, hogy ha nem látom az oldalán lefolyó vért, azt hittem volna, hogy elhibáztam.
Nem is került elő, hiába ástunk utána szinte egy álló napon át. Ami meglett egy lövésből, azt gyakorlatilag kettévágta a lövedék. talán könnyű és rövid volt a lövedék a cső huzagolásához (ZKK-600) és mintha megpörgött volna a levegőben. Ezt feltételeztük a lőtéri próba után is, ahol nem egy lyuk volt szabálytalan szakítás a papíron.

Az M98-féle zászlós biztosítónál biztosan csináltak már szebbet, halkabbat, kecsesebbet, finomabban járót, elegánsabbat, praktikusabbat.....
Egyet nem sikerült még senkinek: Biztonságosabbat alkotni!!!
Eddigi legkedvesebb golyós fegyvereim javarészt ilyen rendszerűek voltak (ide sorolnám még a M.-Sch. stucnyikomat is Ördög) és soha nem okoztak csalódást.
A rájuk szerelt kiegészítő nyakbiztosítás meg annnyira felesleges a szememben, mint bikán a csöcs. Csak arra jó, hogy esetleg nyitva, vagy éppen zárva felejtsük valamelyiket, amikor éppen nem  kellene Vállat von
Kicsit tartok is tőle, hogy miként fogom megszokni a Blaser "tolókásbizgentyűjét", de azért majd csak megbirkózom a feladattal Nyihi.
És egy szívbőljövő jótanács a "pályakezdő" vadásztársnak: Sokkal nagyobb figyelmet tessék szánni használt fegyver vásárlásakor a megbízható és stabil céloptikára, mint a fegyverre. Nagyon meg tudja hálálni magát!
 Emelem

Ez a teljesburkolatú tévelygésem végképp a múlté, de azért köszönöm, hasznos adalék volt ez is a gondolataim irányításához!

Ígérem, hogy a céloptikára vonatkozó jó tanácsot bölcs megfontolás tárgyává teszem és meg is fogadom.

Ezzel kapcsolatban jelenleg az az egyik legnagyobb gondom, hogy nem igazán vagyok tisztában a márkák mögött lévő valós műszaki tartalommal, például, hogy hogyan lehet a forgalomban lévő márkákat kategóriákba sorolni, pl.: "eszedbe ne jusson megvenni","minimum verzió, de azért óvakodj tőle", "na az már használható", "jó közepes", "az már tényleg céloptika", "non plus ultra"?  Vállat von
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #235 Dátum: 2012. Január 09. - 17:46:59 »

  Az enyém teljesen eredet igyári állapotú k98k  , Austriába lett véve , ha jól emlékszem 300ejróért (270 volt akkor)  Emelem
  plusssz a kiviteli engedély 30- 40 euró körüli összeg
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #236 Dátum: 2012. Január 09. - 17:49:43 »

nem igazán vagyok tisztában a márkák mögött lévő valós műszaki tartalommal, például, hogy hogyan lehet a forgalomban lévő márkákat kategóriákba sorolni, pl.: "eszedbe ne jusson megvenni","minimum verzió, de azért óvakodj tőle", "na az már használható", "jó közepes", "az már tényleg céloptika", "non plus ultra"?  Vállat von

Mire végigolvasod a Céltávcsövek topicot, mindent tudni fogsz!  Ördög

Írtam neked privát üzenetet.

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #237 Dátum: 2012. Január 09. - 18:26:52 »

Mire végigolvasod a Céltávcsövek topicot, mindent tudni fogsz!  Ördög

Írtam neked privát üzenetet.

 Emelem

Válaszoltam!

A Céltávcsövek topicot, pedig még ma elkezdem végigolvasni, holnap meg elkezdem megkeresni a rávalót Kacsint.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #238 Dátum: 2012. Január 09. - 18:34:47 »

Válaszoltam!

A Céltávcsövek topicot, pedig még ma elkezdem végigolvasni, holnap meg elkezdem megkeresni a rávalót Kacsint.

 Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #239 Dátum: 2012. Január 09. - 18:36:00 »

Válaszoltam!

A Céltávcsövek topicot, pedig még ma elkezdem végigolvasni, holnap meg elkezdem megkeresni a rávalót Kacsint.
Ha ma végigolvasod, holnap nem keresel semmit!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: