Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171735 alkalommal)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #210 Dátum: 2011. Március 16. - 20:52:21 »

BMG ,50   Türelmetlenül Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #211 Dátum: 2011. Március 16. - 21:40:15 »

Mit szólnának a rendvédelmi szervek, ha ilyet szeretnék a szekrényembe  Fejvakarás



Nálunk vehetsz a vadászengedélyre, golyós, ismétlö puska, nincs vele baj. Mosolyog
Naplózva

Don´t eat yellow snow
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #212 Dátum: 2011. Július 08. - 12:09:39 »

Nem biztos, hogy optimális de ez van. A szerelem az szerelem.

- Heym Bochbüsch  7x57R-12/70. Könnyű, kecses, elegáns. Szinte nincs olyan szituáció amit ne tudnál kis kompromisszummal megoldani. Területes vadásznak nagyon jó választás.  Távcső az 1.5-6x42 11-es szálkereszttel. Van hozzá egy 7x50-es világítópontos cső is, kifejezetten lesre. Így elmehetsz egy egész vadász hétvégére, nem érhet meglepetés. Nagyon jól használható fegyver.

Egy biztos. Mindegy milyen fegyvered van, kaliberben, márkában. Vágysz majd olyanra ami éppen nincs Wave

Üdv Nektek és szép napot

Imre


 Emelem

Kedves Imre!

Ha megkérlek, írnál róla pár sort bővebben a Heymről.  Igen

A 7x57 értelmes távolságon belül kíván kompromisszumot? (szerintem nem, de nyilván más a gyakorlat)

Kedvelem a -kvázi - patinás kalibereket, így egy ilyesmi - nem pont Heym, bár találtam egyet  :Mosolyog  - ismétlőn / vegyescsövűn gondolkodom egy puskának mindenre  Vigyorog 

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #213 Dátum: 2011. Július 08. - 14:02:57 »

Szia!

Egyszerűen beszélnek ezek a múlttal rendelkező fegyverek. Ha találsz jó állapotút meg kell venni.
A 7x57R kaliber nagyon kellemes a hiányosságaival együtt. Nem fogja a vadat kamralővésnél helyben marasztalni, de elveszett vad sincs utána. Én a Hirtenberger Sierrát lövöm ez nagyon lágy SP lőszer, rókára és őzre. Disznóra a TIG jött be. Nagy kant nem is lőttem vele még, abban biztosan kiderülne mit tud. Ettől függetlenül nem egy odadobom lővésre sarkall ez a kaliber, de nem is olyan gyenge mint amilyennek gondoltam. Egy ilyen tipusú fegyverben szerintem nagyon jó, de nem a legjobb. Szívesebben látnám a cső oldalán a 7x65R feliratot, de a 7x57R is szerethető.

Üdv

Imre Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #214 Dátum: 2011. Július 10. - 15:53:53 »

Szívesebben látnám a cső oldalán a 7x65R feliratot, de a 7x57R is szerethető.

Ez nagyon derék megfogalmazás volt!!!  Igen
Naplózva
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #215 Dátum: 2012. Január 08. - 20:50:18 »

Mély tiszteletem minden fórumozónak!

Kezdő vadász leszek áprilistól, ha a Jóisten is úgy akarja, és nem nagyon tudom eldönteni, hogy kik legyenek a majdani fegyverszekrényem lakói és vadászélményeimben legközelebbi társaim (természetesen a legfontosabbon a vadon kívül). Tudom, hogy ráérek még, és ezt én is így gondolom, de szokni szeretném a gondolatot és szeretnék célirányosan a lehető legjobban tájékozódni az adott kaliberek és a hozzájuk elérhető muníció tekintetében. Ezt egyrészt hasznosnak tartanám, másrészt végtelenül élvezném. Alapvetően egy sörétes fegyvert szeretnék, IZS 27 lesz, de ez nem erre a fórumra való téma… Golyós kaliberben, pedig két fegyvert. Nagynak nekem eddigi ismereteim alapján a 8X57IS tetszik nagyon, „kicsi” ügyben, viszont teljesen döntésképtelen vagyok. Nagy valószínűséggel mostanában területi tagságom nem nagyon lesz, de a barátaim és a munkám alapján valószínűleg a legkülönbözőbb adottságú területeken lesz lehetőségem vadászni alkalmanként. A „kicsi” azért ennyire nagy dilemma, mert nagyon vonz a róka vadászata, síppal, dobbal, nádihegedűvel, és minden módon, de azt a legkevésbé sem szeretném, hogy szegény ravaszdikat rommá robbantsam valami irgalmatlan magnummal, persze a másik oldalon meg nagyon tetszenek ezek a kaliberek .222-.243-ig, mert lenyűgöz az erejük, gyorsaságuk. Valamikor régen versenyeztem, .22-vel (persze nem gondolom, hogy ez alapján valahol Simonyi „professzor” környékén lenne a lőtudásom), talán innen a vonzódás a fegyverekhez és talán ez okozza a dilemmát is.

Az elmúlt napokban becsületesen és nagy élvezettel végigolvastam a 8X57, .243, fegyveroptika, fórumokat, és kb. a felétől ezt is (azért csak a felétől, mert az elején nem látszanak a képek és így nem mindig tudtam követni a beszélgetéseket, nem tudtam, hogy pontosan miről van szó).

Szóval a kérdés összefoglalva: milyen kaliberű fegyverekben gondolkodjak? Azt külön megköszönném, ha a kalibereken túl fegyver márkák is elhangzanának, a két golyósra nagyjából 4-500.000 Ft szánnék összesen, de ez indokolt esetben még változhat. Természetesen használt fegyverre gondolok.

A válaszokat előre is köszönöm, és ha úgy ítélik meg, hogy nem ebbe a fórumba való a kérdés, akkor kérem, hogy ebben is segítsenek, igazítsanak útba!
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #216 Dátum: 2012. Január 08. - 21:27:27 »

Mély tiszteletem minden fórumozónak!

Kezdő vadász leszek áprilistól, ha a Jóisten is úgy akarja, és nem nagyon tudom eldönteni, hogy kik legyenek a majdani fegyverszekrényem lakói és vadászélményeimben legközelebbi társaim (természetesen a legfontosabbon a vadon kívül). Tudom, hogy ráérek még, és ezt én is így gondolom, de szokni szeretném a gondolatot és szeretnék célirányosan a lehető legjobban tájékozódni az adott kaliberek és a hozzájuk elérhető muníció tekintetében. Ezt egyrészt hasznosnak tartanám, másrészt végtelenül élvezném. Alapvetően egy sörétes fegyvert szeretnék, IZS 27 lesz, de ez nem erre a fórumra való téma… Golyós kaliberben, pedig két fegyvert. Nagynak nekem eddigi ismereteim alapján a 8X57IS tetszik nagyon, „kicsi” ügyben, viszont teljesen döntésképtelen vagyok. Nagy valószínűséggel mostanában területi tagságom nem nagyon lesz, de a barátaim és a munkám alapján valószínűleg a legkülönbözőbb adottságú területeken lesz lehetőségem vadászni alkalmanként. A „kicsi” azért ennyire nagy dilemma, mert nagyon vonz a róka vadászata, síppal, dobbal, nádihegedűvel, és minden módon, de azt a legkevésbé sem szeretném, hogy szegény ravaszdikat rommá robbantsam valami irgalmatlan magnummal, persze a másik oldalon meg nagyon tetszenek ezek a kaliberek .222-.243-ig, mert lenyűgöz az erejük, gyorsaságuk. Valamikor régen versenyeztem, .22-vel (persze nem gondolom, hogy ez alapján valahol Simonyi „professzor” környékén lenne a lőtudásom), talán innen a vonzódás a fegyverekhez és talán ez okozza a dilemmát is.

Az elmúlt napokban becsületesen és nagy élvezettel végigolvastam a 8X57, .243, fegyveroptika, fórumokat, és kb. a felétől ezt is (azért csak a felétől, mert az elején nem látszanak a képek és így nem mindig tudtam követni a beszélgetéseket, nem tudtam, hogy pontosan miről van szó).

Szóval a kérdés összefoglalva: milyen kaliberű fegyverekben gondolkodjak? Azt külön megköszönném, ha a kalibereken túl fegyver márkák is elhangzanának, a két golyósra nagyjából 4-500.000 Ft szánnék összesen, de ez indokolt esetben még változhat. Természetesen használt fegyverre gondolok.

A válaszokat előre is köszönöm, és ha úgy ítélik meg, hogy nem ebbe a fórumba való a kérdés, akkor kérem, hogy ebben is segítsenek, igazítsanak útba!


Üdvözöllek a fórumon Tatár!  Emelem
Szerintem jó a gondolatmenet és a kérdések is.

Szerény véleményem szerint:
Első nagy golyósnál úgy is a vonzalom dönt, s a 8x57 IS egy igen jó választás idehaza is.
Ebben a kaliberben sokan alátámasztották már, hogy nagyon rossz lövedék nincs, Cseh SPCE, Sako Hammerhead, Geco SP, RWS ID Classic (TIG), ezek mind kiváló lőszerek (de akár a Prvi Partizan is).
Fegyvernek, ha a szívemre hallgatok, akkor egy régi K98 hadi Mausert ajánlanék, de szerintem a CZ 550 vagy a Zastava is nagyon jó választás.

Jómagam egy ismétlő .223-as golyóst jelenleg is szeretnék, amire én javarészt fogom használni (Lőtéri használat), ideális, lőtéri igen de vadászati tapasztalatom sajnos nincs vele.

S, ha szabed: szerintem a legfontosabb a céltávcső kérdése lesz.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #217 Dátum: 2012. Január 09. - 15:36:02 »

Kedves Gewehr!

Köszönöm a válaszod!

Igen az optika szerintem is meghatározó, ezt a részt is igyekeztem jól átrágni, csak ezt már nem akartam beleírni az első bejegyzésembe, mert így is sikerül elég bő lére eresztenem, optika ügyben még számtalan kérdésem lesz... . A hadi Mauser nagyon tetszik, persze hozzá nem értésem okán ez inkább érzelmi reakció részemről, mint megalapozott gondolat, csak a zászlós biztosítás nem tetszik rajta, de nem tudnám megmondani, hogy miért. Egy kedves barátom vett nem régen (szintén kezdő) egy 9,3x62-t Német M98, azon láttam először közelről ezt a megoldást és nekem nagyon ormótlannak tűnt, alig fért el a 8x56 S&B távcső alatt. Persze ha Német és hadi, akkor biztosan nem ok nélkül készült olyanra... Egy másik barátomnak CZ 550 Stucni van 30-06-os kaliberben, annak a biztosító szerkezete viszont nagyon tetszett. A .223-al kapcsolatban kérdezném (a .243 mellett még ez tetszene), hogy mennyire járok jó nyomon, ha úgy gondolom, hogy ha teljes köpenyes lőszert használok hozzá, akkor nem fogja széttépni a rókákat, de mégi sikerülne őket úgy leterítenem, hogy ne okozzak szükségtelen szenvedést Nekik. Ez .243 esetében is érdekelne.

A válaszokat előre is köszönöm!
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #218 Dátum: 2012. Január 09. - 15:44:41 »

Nekem M98-as zászlós biztosítású és CZ 550-es háromállású biztosítós fegyverem is van. Ha zongorázni tudnám a különbséget a kettő között én lennék Varnus Xavér (szerencsére nem tudom  Ördög )
Nekem nem jön be  zászlós biztosítás, lehet az hadi meg német, akkor sem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #219 Dátum: 2012. Január 09. - 15:52:50 »



 A .223-al kapcsolatban kérdezném (a .243 mellett még ez tetszene), hogy mennyire járok jó nyomon, ha úgy gondolom, hogy ha teljes köpenyes lőszert használok hozzá, akkor nem fogja széttépni a rókákat, de mégi sikerülne őket úgy leterítenem, hogy ne okozzak szükségtelen szenvedést Nekik. Ez .243 esetében is érdekelne.

A válaszokat előre is köszönöm!

Szia!

Szerintem a 223-nál semmi nem indokolja a teljesköpenyű lőszert! Ha csak rókára és a gereznára pályázol, akkor lehet valami üreges hegyű lőszert keresni hozzá, ami nem üti át a testet.
Vagy egy kicsit keményebbet (nekem 222-ben a Sako Gamehead és a már nem gyártott CODY is jól bevált). Ezek csak ritkán szakítanak nagyot, de jó kézben őzre is nyugodtan használhatók.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #220 Dátum: 2012. Január 09. - 16:35:46 »

Szia!
Szerintem sem indokolt a teljes köpenyű lőszer, mert azzal igen is okozhatsz szenvedést...nem is keveset! Átsuttyan a lőszer, minimális roncsolással ám halálos sebbel és sok szenvedést okozva a vadnak. Egy tapasztalat, 30-06 - ban a cimborám próbálta a S&B FMJ-t, blatt és tüdő lövéssel a a 3. róka is elment 300 métert.... Na akkor döntött úgy, hogy a többi megy a lőtérre.
Inkább egy keményebb maggal szerelt lőszert a kis mérgzsáknak. Több gyártó palettáján szerepel a hasonló "kis" kaliberekhez kifejezetten VARMINT lőszer, ami általában millió kis darabra szakad szét a vadban, és több esetben nincs is kimenet!
Itt a fórumon sokan értenek hozzá, és segítenek is!
Jó keresgélést!

Üdv
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #221 Dátum: 2012. Január 09. - 16:43:03 »

Kedves Gewehr!

Köszönöm a válaszod!

Igen az optika szerintem is meghatározó, ezt a részt is igyekeztem jól átrágni, csak ezt már nem akartam beleírni az első bejegyzésembe, mert így is sikerül elég bő lére eresztenem, optika ügyben még számtalan kérdésem lesz... . A hadi Mauser nagyon tetszik, persze hozzá nem értésem okán ez inkább érzelmi reakció részemről, mint megalapozott gondolat, csak a zászlós biztosítás nem tetszik rajta, de nem tudnám megmondani, hogy miért. Egy kedves barátom vett nem régen (szintén kezdő) egy 9,3x62-t Német M98, azon láttam először közelről ezt a megoldást és nekem nagyon ormótlannak tűnt, alig fért el a 8x56 S&B távcső alatt. Persze ha Német és hadi, akkor biztosan nem ok nélkül készült olyanra... Egy másik barátomnak CZ 550 Stucni van 30-06-os kaliberben, annak a biztosító szerkezete viszont nagyon tetszett. A .223-al kapcsolatban kérdezném (a .243 mellett még ez tetszene), hogy mennyire járok jó nyomon, ha úgy gondolom, hogy ha teljes köpenyes lőszert használok hozzá, akkor nem fogja széttépni a rókákat, de mégi sikerülne őket úgy leterítenem, hogy ne okozzak szükségtelen szenvedést Nekik. Ez .243 esetében is érdekelne.


A válaszokat előre is köszönöm!

"optika ügyben még számtalan kérdésem lesz".. És ez így korrekt ismét! Ha javasolhatom, optika terén sab (alias: TAL) fórumtársunk véleményét kérd ki. Aligha van olyan témakör és kérdés, amit ne tudna megválaszolni, s mindezt nagy szakértelemmel.

Ugye-ugye, az a jó öreg K98K Mauser?  Mosolyog Számomra párja nincs a fegyverek között, könnyen beleszeret, aki kedveli a régi vágású puskákat.
Kinek a pap, kinek a paplan alapon  Ördög nekem bizonyosan nem kéne olyan mauser rendszerű ismétlő fegyver, amin nem zászlós biztosítás van (fegyvermesterrel orvosoltatnám rögtön)! A legbiztonságosabb rendszerű biztosító, s bár kényelmesebb lehet egy kétállású nyakbiztosítás, én nem szeretem, nem is illik egy Mauserre (az én szememben, de ez most mellékes, az én ízlésem véletlenül sem szeretném, ha befolyásolna).
Zászlós biztosítót meg kell tanulni kezelni, bár szerintem hamar megszokható.
A CZ 550 nem zászlós biztosítóval rendelkezik, egy nagyon szép és kézreálló fegyver (ha lehetőségem adódik, .223-as kaliberben ilyet veszek), azzal sem járnál rosszul az biztos! Sokan használják itt a fórumon, rosszat nemigen hallottam még róla sem.

.223 teljes köpenyű lőszer gereznakímélő tulajdonságával kapcsolatban úgy érzem, nekem jogom nincs véleményt alkotni, ilyen kalibert én még vadra nem emeltem, de már meg is válaszolták ezt a kérdést.

Remélem, tudtam segíteni.


Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #222 Dátum: 2012. Január 09. - 16:56:57 »

Nekem M98-as zászlós biztosítású és CZ 550-es háromállású biztosítós fegyverem is van. Ha zongorázni tudnám a különbséget a kettő között én lennék Varnus Xavér (szerencsére nem tudom  Ördög )
Nekem nem jön be  zászlós biztosítás, lehet az hadi meg német, akkor sem

Én csak mások fegyverén láttam/próbáltam néhány alkalommal, de nekem is ez a véleményem. Azért köszönöm a megerősítést!
Naplózva
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #223 Dátum: 2012. Január 09. - 17:00:59 »

Szia!

Szerintem a 223-nál semmi nem indokolja a teljesköpenyű lőszert! Ha csak rókára és a gereznára pályázol, akkor lehet valami üreges hegyű lőszert keresni hozzá, ami nem üti át a testet.
Vagy egy kicsit keményebbet (nekem 222-ben a Sako Gamehead és a már nem gyártott CODY is jól bevált). Ezek csak ritkán szakítanak nagyot, de jó kézben őzre is nyugodtan használhatók.

Értem, jó hogy nem egy-két róka kárán szereztem meg ezt a tapasztalatot!
Köszi!

Teljes köpenyes elfelejtve!
Naplózva
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #224 Dátum: 2012. Január 09. - 17:07:39 »

Szia!
Szerintem sem indokolt a teljes köpenyű lőszer, mert azzal igen is okozhatsz szenvedést...nem is keveset! Átsuttyan a lőszer, minimális roncsolással ám halálos sebbel és sok szenvedést okozva a vadnak. Egy tapasztalat, 30-06 - ban a cimborám próbálta a S&B FMJ-t, blatt és tüdő lövéssel a a 3. róka is elment 300 métert.... Na akkor döntött úgy, hogy a többi megy a lőtérre.
Inkább egy keményebb maggal szerelt lőszert a kis mérgzsáknak. Több gyártó palettáján szerepel a hasonló "kis" kaliberekhez kifejezetten VARMINT lőszer, ami általában millió kis darabra szakad szét a vadban, és több esetben nincs is kimenet!
Itt a fórumon sokan értenek hozzá, és segítenek is!
Jó keresgélést!

Üdv

Köszi!

Ez a teljesköpenyes ötletem, ezek szerint fölösleges szenvedés okozása nélkül az iktatóba került, nagyon bízom benne, hogy a többi téves gondolatom gyakorlati kipróbálása előtt is lesz bennem annyi alázat, hogy kérdezzek, mielőtt cselekszem...

A VARMINT lőszer ötletet külön köszönöm, nem voltam tisztában a hatásával, de így minden érthető, ha jól sejtem ez fog győzni, ha a fent többször említett kaliberek valamelyike kerül hozzám.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: