Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171760 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #165 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 21:22:03 »

Rendben van akkor szarjátok le a fiatalt nem tudom ti hány embert kérdeztetek meg mielőtt fegyvert vettetek volna.

Egyáltalán nem ilyen stílusban, hombre...

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #166 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 21:22:28 »

Rendben van akkor szarjátok le a fiatalt nem tudom ti hány embert kérdeztetek meg mielőtt fegyvert vettetek volna.
Armand!

Egy levélváltásunk már volt.
Ott nagyon is normális voltál...
Mi ez a pálfordulás? Vállat von


peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #167 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 21:23:39 »

Kössz peti azt is fogom választani ezek után végre egy normális ember
Aludj a mai napra egyet, holnap megtárgyaljuk.
 :S.Petike
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #168 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 21:55:21 »

Elnézést mindenért de feltörték a jelszavam remélem többet ilyen nem fordul elő.


tornay
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #169 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 21:57:00 »

Elnézést mindenért de feltörték a jelszavam remélem többet ilyen nem fordul elő.


tornay

Persze-persze.
Mi is reméljük, hogy nem fordul elő még egyszer.
Naplózva
Turpi
Vendég
« Új üzenet #170 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 22:10:13 »

Hello!  Nemsokára itt a fegyvárvásárlás  és nem tudok dönteni nagyvadas területen vadásznék disznó szarvas inkább de van őz is. Nem tudok dönteni a 444 Marlin kaliberű alsókulcsos fegyev és a 7x64-es kaliberű Cz 550 Lux között. Valaki aki tud segíteni vagy véleménye van az kérem írja meg és ha lehet akkor indokolja is.


Drága barátom az úrban!
15 éve vadászom ebből tizenkét éve van folyamatosan 30-06 kaliberü puskákból több fajta is birtokomban, amennyiben a puska amivel lőttem nem volt nagyon könnyű akkor abszolút nem rugkapált a fegyver.Egyetlen egynek volt nagy a hátrarugása egy IZS-18 nak amihez szerintem ez a kaliber már nagy-bár több embert is ismerek akik ebben a kaliberben használják.
Más bár tudom ezzel elég sok ember haragját ki fogom hívni magam ellen de szerintem a 7x64 kaliber nem jó.Pláne nem nagyvadas területre.Én akkor sem vadásznék vele ha ingyen adnák!
A 8x57JS egy kitűnő nagyvadas kaliber ami 200m ig célpont áthelyezés nélkül használható hisz gyártmánytól fügően 5-9cm az esése ezen a távon.De elmondanám neked hogy kis felétartással én 250 méterre is bátran ell lőnék vele, annál messzebb meg nemigen szokás lövöldözni nagyvadra.
Jó a 308 win is ugyan arra a távra amire a 8x57JS talán kicsit lapossabb a röppályája.
A CZ jó puskák, de nem rosszak a Marlin XS/XL 7 ,akkár fa tusával, akár műanyag tusával. Esetleg a Sabati puskákat is megnézhetnéd két ismerősöm is olyanokat használ évek óta nagy megelégedettséggel!

De ha jól szétnézel a használt fegyver piacon és hozzá értővel mész el fegyvert vásárolni, akkor nagyon jó használt fegyverekre lehet akadni szinte fél áron esetleg egy prémium márkájú távcsővel szerelve. Ne kapkodj hisz a puska lehet egy életen át fog kisérni, ha gondos gazdája vagy.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #171 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 22:20:56 »

De jól felcsesztem magam, elnézést kérek mindenkitől, akinek bántotta a szemét.
Egy lendülettel kérem szépen törölgetni az elragadtatott hozzászólásaimat.

Köszönöm!

Sabbati
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #172 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 22:22:59 »

De jól felcsesztem magam, elnézést kérek mindenkitől, akinek bántotta a szemét.
Egy lendülettel kérem szépen törölgetni az elragadtatott hozzászólásaimat.

Köszönöm!

Sabbati

Biztos a semmi kis puskád felrobbant a bugyiban!  Nyihi
 Wave
Naplózva
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #173 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 22:23:12 »

Köszönöm az információt és az én hozzászólásaimat is jó lenne ha törölné valaki az megköszönném.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #174 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 22:25:32 »

Biztos a semmi kis puskád felrobbant a bugyiban!  Nyihi
 Wave

Hát, Fridzsis, ha te az Aurora cirkáló toronyágyúját kis puskának nézed, akkor legyen neked igazad!
De honnan tudod, hogy bugyi van rajtam, kis hamis??

 Tasli

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #175 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 22:29:41 »

Hát, Fridzsis, ha te az Aurora cirkáló toronyágyúját kis puskának nézed, akkor legyen neked igazad!
De honnan tudod, hogy bugyi van rajtam, kis hamis??

 Tasli

 Effendi

Csak gondoltam. De gyorsan nézd meg mi van ráírva az elejére: "szerda" vagy "szeptember"?  Nyihi
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #176 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 07:22:15 »

Hát én inkább el sem kezdem..... Mosolyog Mosolyog

 Emelem
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #177 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 08:06:45 »

Rendben van akkor szarjátok le a fiatalt nem tudom ti hány embert kérdeztetek meg mielőtt fegyvert vettetek volna.

Szia !

Én annak idején 18 évesen mikor elkezdtem vadászni megkérdeztem egy haveromat,hogy milyen fegyverrel vadászik,a válasza zastava 30.06-os volt.
Megkérdeztem kényszerből,vagy teljes megelégedéssel teszi,a válasza az volt,ezzel a kaliberrel,ha ezt választod első körben,nem tudsz mellé nyúlni.
Megadott egy tel.számot,egy fegyvermester telefonszámát,ha megvan a fegyver,és a kiegészítők hívjam fel.
Felhívom a fegyvermestert ,megkérdezem jó kaliber a 30.06-os,a válasz ajha ha nem a legjobb a mi berkeinkben.
A topicokban ha visszaolvasgatsz észreveheted,hogy összesen 6 fegyverem van,közülük eladtam a 30.06-os zastavát,de vettem helyette egy másik 30.06-ost,mert 30.06 nélkül nem teljes az élet.

A 30.06-os TÚRÓT rugdos.
Jó választás lehet még a .270, 7x64,    6.5x68,

30.06-ossal 14 éve vadászom teljes megelégedéssel,mint ahogy milliók a világon.

Sok szerencsét!
Csak az első fegyvervásárlás elött van dilemma,aztán belejössz........"hülyebogár a fejibe"....
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #178 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 08:28:37 »

Szia !

Én annak idején 18 évesen mikor elkezdtem vadászni megkérdeztem egy haveromat,hogy milyen fegyverrel vadászik,a válasza zastava 30.06-os volt.
Megkérdeztem kényszerből,vagy teljes megelégedéssel teszi,a válasza az volt,ezzel a kaliberrel,ha ezt választod első körben,nem tudsz mellé nyúlni.
Megadott egy tel.számot,egy fegyvermester telefonszámát,ha megvan a fegyver,és a kiegészítők hívjam fel.
Felhívom a fegyvermestert ,megkérdezem jó kaliber a 30.06-os,a válasz ajha ha nem a legjobb a mi berkeinkben.
A topicokban ha visszaolvasgatsz észreveheted,hogy összesen 6 fegyverem van,közülük eladtam a 30.06-os zastavát,de vettem helyette egy másik 30.06-ost,mert 30.06 nélkül nem teljes az élet.

A 30.06-os TÚRÓT rugdos.
Jó választás lehet még a .270, 7x64,    6.5x68,

30.06-ossal 14 éve vadászom teljes megelégedéssel,mint ahogy milliók a világon.

Sok szerencsét!
Csak az első fegyvervásárlás elött van dilemma,aztán belejössz........"hülyebogár a fejibe"....

Kedves Pmc!

Én egyszer lőttem egy gyári állapotú 30-06-os Zastavával...többet nem fogok...Remingtonnal meg sem próbáltam...nekem szembecsukós.
Attól még élhetek teljes életet, hogy nem rendelkezem ezzel a kaliberrel?
Úgy gondolom, hogy a .308Win éppen elég lenne nekem.

 :S.Petike
peti


Armand!

A 6,5x68-at nem ajánlom...gyors, erős...talán jobban is, mint amennyire kellene.
A .270 majdnem ugyanaz, mint a 7x64...tudom, hogy nem, de nagyon hasonló.
Csak a 7x64 nálunk nagyobb lőszerválasztékkal bír.

Szerintem.

 :S.Petike
peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #179 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 08:44:26 »

S.Peti  Wave ! Akkor hosszú csövű 7X64 -est is hagyd ki  Ördög  .
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: