Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171615 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #135 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 11:16:02 »

Hello!  Nemsokára itt a fegyvárvásárlás  és nem tudok dönteni nagyvadas területen vadásznék disznó szarvas inkább de van őz is. Nem tudok dönteni a 444 Marlin kaliberű alsókulcsos fegyev és a 7x64-es kaliberű Cz 550 Lux között. Valaki aki tud segíteni vagy véleménye van az kérem írja meg és ha lehet akkor indokolja is.

Én a 7x64-est javaslom.
Nem azért, mert nekem az van, hanem mert sok eter vadász használja eredményesen.
Nagy a lőszerválaszték, könnyű a beszerzés.
Nagy tapasztalatom nincs az alsókulcsos fegyverekkel, de szvsz. a tolózáras ismétlők a vadászfegyverek (meg a gavallérok).
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #136 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 11:17:08 »

Hello!  Nemsokára itt a fegyvárvásárlás  és nem tudok dönteni nagyvadas területen vadásznék disznó szarvas inkább de van őz is. Nem tudok dönteni a 444 Marlin kaliberű alsókulcsos fegyev és a 7x64-es kaliberű Cz 550 Lux között. Valaki aki tud segíteni vagy véleménye van az kérem írja meg és ha lehet akkor indokolja is.
Én inkább a CZ-t választanám a kaliber, és maga a fegyver miatt is.
Óriási lőszerválaszték, idehaza én jobbnak tartom.
Hamar eladnád a 444-est... Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #137 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 11:27:42 »

Hello!  Nemsokára itt a fegyvárvásárlás  és nem tudok dönteni nagyvadas területen vadásznék disznó szarvas inkább de van őz is. Nem tudok dönteni a 444 Marlin kaliberű alsókulcsos fegyev és a 7x64-es kaliberű Cz 550 Lux között. Valaki aki tud segíteni vagy véleménye van az kérem írja meg és ha lehet akkor indokolja is.

Hello!

Ebben a topicban arról szoktunk álmodozni, hogy mi lenne, ha...
A kérdésed inkább a "golyós fegyverekről általában" topicba illene.
Én semmiképpen nem vennék alsókulcsosat, hacsak nem disznóhajtásban akarod folyamatosan használni. Erre a célra második fegyvernek jó lehet.
Az említett disznó, szarvas, őz vadra jó mindenes kaliber a 7x64 és a Cz is árban elérhető, megbízható fegyver. Egy jó minőségű céltávcsővel, mindenre berendezkethetsz.

 Emelem
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #138 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 11:31:28 »

Mindenképen a 7x64.A 444es túl speciális fegyver.Rövid lőtávra,hajtásban,bozótban használható.A 7x64es CZ univerzálisabb.
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #139 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 11:33:57 »

Hello!  Nemsokára itt a fegyvárvásárlás  és nem tudok dönteni nagyvadas területen vadásznék disznó szarvas inkább de van őz is. Nem tudok dönteni a 444 Marlin kaliberű alsókulcsos fegyev és a 7x64-es kaliberű Cz 550 Lux között. Valaki aki tud segíteni vagy véleménye van az kérem írja meg és ha lehet akkor indokolja is.

7x64 minden képen.

A .444 szerintem második vagy harmadik fegyvernek kiváló, de kell mellé valami "rendes" is!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Steve
Vendég
« Új üzenet #140 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 11:40:41 »

Hello!  Nemsokára itt a fegyvárvásárlás  és nem tudok dönteni nagyvadas területen vadásznék disznó szarvas inkább de van őz is. Nem tudok dönteni a 444 Marlin kaliberű alsókulcsos fegyev és a 7x64-es kaliberű Cz 550 Lux között. Valaki aki tud segíteni vagy véleménye van az kérem írja meg és ha lehet akkor indokolja is.

Én első körben azt szeretném kérdezni, hogy milyen gondolat menet mentén dobta ki a számítógép ezt a két kalibert?
Alatta, felette, közötte akad számos, a két említett kalibertől alkalmasabb kaliber, és fegyver is.... Vállat von Meglepődött
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #141 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 14:11:21 »

Én első körben azt szeretném kérdezni, hogy milyen gondolat menet mentén dobta ki a számítógép ezt a két kalibert?
Alatta, felette, közötte akad számos, a két említett kalibertől alkalmasabb kaliber, és fegyver is.... Vállat von Meglepődött

Steve mint a fő CZ-kedvelő.  Vigyorog  Heheh  Igen

Én is régóta és sokáig gondolkodtam egy Marlin alsókulcsos beszerzésén. Egyszerűen mert tetszik. De mindíg rájöttem, hogy amilyen kaliberekben lehet kapni, azokra a célokra van már alkalmasabb fegyverem-kaliberem.
Egy puskának én se ajánlom.
Sokadiknak, hobbiból esetleg...

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #142 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 14:12:08 »

Én első körben azt szeretném kérdezni, hogy milyen gondolat menet mentén dobta ki a számítógép ezt a két kalibert?
Alatta, felette, közötte akad számos, a két említett kalibertől alkalmasabb kaliber, és fegyver is.... Vállat von Meglepődött
Mondja ezt egy olyan ember, akinek ámerikai 7x64-e van... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #143 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 14:12:59 »

Én első körben azt szeretném kérdezni, hogy milyen gondolat menet mentén dobta ki a számítógép ezt a két kalibert?
Alatta, felette, közötte akad számos, a két említett kalibertől alkalmasabb kaliber, és fegyver is.... Vállat von Meglepődött

De gonosz vagy... Nyihi Ördög Stoel
Amúgy engem is érdekelne a válasz...
 Wave
Naplózva

Üdv End
Steve
Vendég
« Új üzenet #144 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 16:40:10 »

Mondja ezt egy olyan ember, akinek ámerikai 7x64-e van... Ördög

Az kérem .270 Winchester! :S.Petike <-----(Mi a f.szom...! Meglepődött :Mosolyog Ezt meg Espéter nagykorúról nevéztek mán' el.... :Mosolyog Heheh Heheh Heheh )


 Emelem
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #145 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 16:41:04 »

De gonosz vagy... Nyihi Ördög Stoel
Amúgy engem is érdekelne a válasz...
 Wave

Há' de most nem????
Mé pont ez a kettő? Kacsint
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #146 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 17:26:52 »

Az kérem .270 Winchester! :S.Petike <-----(Mi a f.szom...! Meglepődött :Mosolyog Ezt meg Espéter nagykorúról nevéztek mán' el.... :Mosolyog Heheh Heheh Heheh )


 Emelem

Ördög Ördög Ördög


 :S.Petike
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #147 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 17:46:19 »

Ördög Ördög Ördög


 :S.Petike

 Nyihi Nyihi Nyihi

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #148 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 20:59:56 »

Csak azért mert ez a kettő tetszik jó a 8x57 is de nem lehet vele hosszút lőni 200 nál már esik sokat mondjuk messzebbre úgy sem lövövk a 30-06 egy rossz rugdosódós semmi kaliber a 9,3 nagyot üt drága a lőszer ha vennék 9,3 -ast akkor a 9,3X74R-lenne az arra nincs elég pénzem.tehát így lett ez a kettő meg maga a fegyver is tetszik de rájöttem egy beszélgetés során ma hogy etikátlen ronda moslékkavaróak az amerikai fegyverek.Fegyvert a belgák angolok tudnak csinálni .a Cz ár érték aránya a vadász ismeőseim szerint a legjobb.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #149 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 21:01:11 »

Csak azért mert ez a kettő tetszik jó a 8x57 is de nem lehet vele hosszút lőni 200 nál már esik sokat mondjuk messzebbre úgy sem lövövk a 30-06 egy rossz rugdosódós semmi kaliber a 9,3 nagyot üt drága a lőszer ha vennék 9,3 -ast akkor a 9,3X74R-lenne az arra nincs elég pénzem.tehát így lett ez a kettő meg maga a fegyver is tetszik de rájöttem egy beszélgetés során ma hogy etikátlen ronda moslékkavaróak az amerikai fegyverek.Fegyvert a belgák angolok tudnak csinálni .a Cz ár érték aránya a vadász ismeőseim szerint a legjobb.

a 30-06 egy rossz rugdosódós semmi kaliber

Hát, cimbora, nyugodj békében... Emelem

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: