Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171571 alkalommal)
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #945 Dátum: 2020. Június 19. - 16:03:28 »

Üdv a klubban!👍😀


Köszönöm  Kacsint

Anno mikor a kaliber volt a kérdés, az itt olvasottak alapján döntöttem a 30R mellett.
Előző puskám egy 8x57es, melyet Apumnak adtam, így családban maradt az a kaliber is, így gondolván beújítók egy különlegességgel, de nagyon nem bántam meg, imádom!!! Vigyorog

Maga a fegyver egy álom! Ma már nincs is más golyós fegyver a szekrényemben, minden helyzetben megállja a helyét.
Kicsit csinosítgatom még, ébenfa végződés, arany színű billentyű, lehetséges, hogy kap egy oldallemezt is.

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #946 Dátum: 2020. Június 20. - 19:14:21 »

a másik meg egy tucatvalami, amit Blaser néven akarnak eladni.
Ezt hogy érted?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #947 Dátum: 2020. Július 01. - 15:44:39 »

Ha  egy "stucnyik" a becsípődés, akkor oda nem is nagyon illik hosszabb cső, mint az 50-52 cm.
Pont azt a kecsességet rontaná el egy 60 centis, vagy még hosszabb cső, ami miatt egy ilyen vadászpuskát annyira lehet szeretni.
Viszont akkor a hüvelyhossz egyből eléggé be van lőve, mert az említett négyesből marad a két 57-es jószág.
A 6,5 és a 7 mm között nincsen egetverő különbség, a vastagabb kicsit talán inkább "mindenes" holmi, de a véknyabbal is bármit szépen terítékre lehet hozni.

A 6,5x65R egyébkéng egy hallatlan jól eltalált kaliber, jo hosszúakat lehet vele lőni, első osztályú őzes, téli tarvadas cserkelőpuska, de igenyli a hosszú csövet,
hogy rendesen kiadja ami benne van.

Aztán meg, csak hogy megkeverjelek, meg valaki trollkodjin már egy kicsit, én a fentieket szeles ívben megkerülve vennék egy 8x75RS stutzen-t, aztán a
9,3-as Sauer talán soha többet nem bújna elő a szekrényből, csak amikor jönne érte a következő gazdája  Ördög
https://vadaszapro.net/reszletek/312018/k-77-8x75-kiplauf  Emelem
Naplózva
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #948 Dátum: 2020. Július 12. - 13:36:59 »

Sziasztok!

Egy gazdag tapasztalati kérdést tennék fel...Mivel nekem 8x57em így nem tudtam érdemben válaszolni újdonsült vadászbarátom kérdésére. Mivel gyakorlati tapasztalatom más "közepes nagy " kaliberrel nincs.
Barátom olyan kérdést idézett felém, hogy szeretne egy olyan első saját vásárlású kalibert amivel minimális kompromisszumot kell kötnie közepes és kis testű vad vadászat esetén. Szeretne sakált, rókát, őzet, esetleg..disznót 80 100kg lőni. De ami van neki örökölt 30,06. Attól "könnyebb" kalibert szeretne. Jóval kevésbé rugdosóst, és amennyiben lehetséges 200m-ig el tudjon érni.
Én a 243ast kizárnám a disznó miatt is. .308at ajánlottam, de hogy hogy viselkedik nem tudom. Mennyivel elfogadhatóbb, nőiesebb a visszarúgása fogalmam sincs.

Valaki esetlegesen erről tud e nyilatkozni.
Ki kell próbálni megfelelő helyen.

Köszönöm
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #949 Dátum: 2020. Július 12. - 14:39:27 »

Sziasztok!

Egy gazdag tapasztalati kérdést tennék fel...Mivel nekem 8x57em így nem tudtam érdemben válaszolni újdonsült vadászbarátom kérdésére. Mivel gyakorlati tapasztalatom más "közepes nagy " kaliberrel nincs.
Barátom olyan kérdést idézett felém, hogy szeretne egy olyan első saját vásárlású kalibert amivel minimális kompromisszumot kell kötnie közepes és kis testű vad vadászat esetén. Szeretne sakált, rókát, őzet, esetleg..disznót 80 100kg lőni. De ami van neki örökölt 30,06. Attól "könnyebb" kalibert szeretne. Jóval kevésbé rugdosóst, és amennyiben lehetséges 200m-ig el tudjon érni.
Én a 243ast kizárnám a disznó miatt is. .308at ajánlottam, de hogy hogy viselkedik nem tudom. Mennyivel elfogadhatóbb, nőiesebb a visszarúgása fogalmam sincs.

Valaki esetlegesen erről tud e nyilatkozni.
Ki kell próbálni megfelelő helyen.

Köszönöm

Rugdos-nem rugdos:örök vita és végtelen érv-ellenérv. Magam részéről a 270-es egy próbát megérhet. (megfelelő puska és lőszer párosításban)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #950 Dátum: 2020. Július 12. - 14:50:37 »


Én a 243ast kizárnám a disznó miatt is.


Ezek szerint sokat nem használtad  Nem szól szám :Mosolyog
A második sorod után egyértelműen megfogalmazódott bennem a válasz, hogy: 243 win  Röhög
308-cal meg aki nem tud az általad megjelölt körre, de úgy általában Magyarországon bármire sikeresen vadászni, az mással se fog  Emelem
Naplózva
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #951 Dátum: 2020. Július 12. - 15:01:13 »

Ezek szerint sokat nem használtad  Nem szól szám :Mosolyog
A második sorod után egyértelműen megfogalmazódott bennem a válasz, hogy: 243 win  Röhög
308-cal meg aki nem tud az általad megjelölt körre, de úgy általában Magyarországon bármire sikeresen vadászni, az mással se fog  Emelem

Én is .308at ajánlottam neki, attól függetlenül is, hogy még sohasem lőttem ilyen kaliberrel.
nyilván a 243 nem említhető egy lapon, de szerintem semmi téren. Az azért még ha induló energiában bele is fér...nem igazán vállalható őznél nagyobb testű vadra. Ellenben rókára őzre tökéletes.
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #952 Dátum: 2020. Július 12. - 15:03:19 »

Ezek szerint sokat nem használtad  Nem szól szám :Mosolyog
.243-at ..még soha. Csupán az adatokat tanulmányoztam. 16 éve 8x57js-t hordok a vállamon.
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #953 Dátum: 2020. Július 12. - 16:03:42 »

Én is .308at ajánlottam neki, attól függetlenül is, hogy még sohasem lőttem ilyen kaliberrel.
nyilván a 243 nem említhető egy lapon, de szerintem semmi téren. Az azért még ha induló energiában bele is fér...nem igazán vállalható őznél nagyobb testű vadra. Ellenben rókára őzre tökéletes.
Ne írd le a 243-at. Az egyik legjobb hivatásos aki eddig kísért ilyet kapott szolgálatinak, mindent megoldott vele. Van egy ismerősöm, aki csak 243-al vadászik, neki se kicsi semmire (igaz, ő volt 60 fekvőben junior EB ezüstérmes, szóval lőni nagyon tud). Ami kellhet hozzá az önmérséklet, de az máshoz sem árt.
Naplózva
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #954 Dátum: 2020. Július 12. - 17:23:09 »

Ne írd le a 243-at. Az egyik legjobb hivatásos aki eddig kísért ilyet kapott szolgálatinak, mindent megoldott vele. Van egy ismerősöm, aki csak 243-al vadászik, neki se kicsi semmire (igaz, ő volt 60 fekvőben junior EB ezüstérmes, szóval lőni nagyon tud). Ami kellhet hozzá az önmérséklet, de az máshoz sem árt.

 Emelem
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #955 Dátum: 2020. Július 12. - 18:32:00 »

Azért tényleg megérne egy próbát a .270W. Több éve használom, még semmi nem veszett el, a
maximum 80m volt, amikor a disznó belelépett a lövésbe.
Róka, sakál, stb. mindenre jó, van hozzá lőszer (kedvencem a Hornady SST), nem rugdos, még
nőknek is ajánlható.
Ja, 308-nál jobb a ballisztikája (ha nem is sokkal...)
Naplózva
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #956 Dátum: 2020. Július 12. - 19:40:09 »

Azért tényleg megérne egy próbát a .270W. Több éve használom, még semmi nem veszett el, a
maximum 80m volt, amikor a disznó belelépett a lövésbe.
Róka, sakál, stb. mindenre jó, van hozzá lőszer (kedvencem a Hornady SST), nem rugdos, még
nőknek is ajánlható.
Ja, 308-nál jobb a ballisztikája (ha nem is sokkal...)

 Figyelmes olvasás Figyelmes olvasás irtam privatot
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #957 Dátum: 2020. Július 13. - 12:51:38 »


... De ami van neki örökölt 30,06. Attól "könnyebb" kalibert szeretne. Jóval kevésbé rugdosóst, és amennyiben lehetséges 200m-ig el tudjon érni.
Én a 243ast kizárnám a disznó miatt is. .308at ajánlottam, de hogy hogy viselkedik nem tudom. Mennyivel elfogadhatóbb, nőiesebb a visszarúgása fogalmam sincs.
...

 Emelem

 Fejvakarás
Szvsz. a "háromszáznyóc" és a "háromezerhat" viszonyában rugdosásról beszélni vicc kategória...  Meglepődött Röhög (De nem akarok senkit megsérteni, Stoel lehet valakinek egészségügy problémája stb. ...)

Viszont azt sem értettem soha, hogy "mer" valaki rendszeresen 243-assal gesznyóra vadászni?
Persze tudom én is jól, hogy a kaliber képes rá, tényleg szimpi kis pockozó meg minden...
De sertevadra jellemzően rosszabb látási körülmények között vadászunk, takarás, belógó növényzet stb. ... Tényleg a 243-as a legalkalmasabb ide???  Vállat von

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #958 Dátum: 2020. Július 13. - 16:57:04 »

Emelem

 Fejvakarás
Szvsz. a "háromszáznyóc" és a "háromezerhat" viszonyában rugdosásról beszélni vicc kategória...  Meglepődött Röhög (De nem akarok senkit megsérteni, Stoel lehet valakinek egészségügy problémája stb. ...)

Viszont azt sem értettem soha, hogy "mer" valaki rendszeresen 243-assal gesznyóra vadászni?
Persze tudom én is jól, hogy a kaliber képes rá, tényleg szimpi kis pockozó meg minden...
De sertevadra jellemzően rosszabb látási körülmények között vadászunk, takarás, belógó növényzet stb. ... Tényleg a 243-as a legalkalmasabb ide???  Vállat von

 Wave
Mit nem értesz Anti?
Te vagy etikátlan (velem együtt) a 9,3-kal. Arról nem is beszálve hogy én még szar vadász is vagyok.
Nekem a nagyvadra jó kalibereimmel, jó lövésnél is képes a vad 80-100 m-t elmenni.
Az igazi profinak a 243-al is minden tűzberogy.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #959 Dátum: 2020. Július 13. - 22:17:13 »

Mit nem értesz Anti?
Te vagy etikátlan (velem együtt) a 9,3-kal. Arról nem is beszálve hogy én még szar vadász is vagyok.
Nekem a nagyvadra jó kalibereimmel, jó lövésnél is képes a vad 80-100 m-t elmenni.
Az igazi profinak a 243-al is minden tűzberogy.


Értettem!  Tiszteleg
Már szaladok is lecseréni a kilenceseket!
Egyik felét 243-ra a másik felét 308-ra. Csak nehogy nagyot rúgjon.  Körömrágás
  Kipipal
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: